Poobedňajší spánok - koľko Vám spia detičky?

jojolander
8. feb 2009

Ahojte, môj malý má 18 mesiacov a doteraz spával 2 a 2,5 hodiny. No teraz už týždeň spí iba 3/4 hodiny max. 1.hod. nie je to za celý deň málo??? Veď detičky v škôlke spinkajú tú hodinku, hodinku a pol ☹

zitaje
29. mar 2009

Tam nie je moc co obdivovat, to je skor na porazenie, vsak monky? 😉 Moja starsia bola taky nespavy typ, od dvoch rokov spala len vynimocne, ale teda ked uz od 20-21 mes. nespi vobec, to je fakt dost skoro! Dieta neprinutis spat, ked nechce...

monky1
29. mar 2009

zitae, asi sme sa nepochopili 😀 ....pre mna to nie je na porazenie. Chcela som tym povedat len to, ze odkedy ju nedavam spinkat cez den, vsetko je ok. Ze aj ked mi cez den nespi, vobec nie je pocas dna ani vecer mrzuta. A vecer spi od 19h do rana - sem-tam vynimka, ale takto mi to uplne vyhovuje!!!! Aj mi zaspava sama, predtym sa pomojkame, polubime, dostane mliecko, povie mi ahoj maminka a do 2 minut spi - bez problemov....a ze nespi od 20. mesiacov.....ano, je to skoro, ale co narobim.....kamoskin nespi od narodenia a este cele dni je zly, urevany, nervozny....jednym slovom na slaktrafenie. My to nastastie nepozname. Hana je napriek absencii denneho spanku usmievave slniecko. A myslim si, ze 11 hodin plynuleho spanku je dost 😉

milocka29
29. mar 2009

Mila enrikad, ako som citala, ako spi tvoj maly, to poznam u mojho 2 rocneho vnucika, takto spaval ked mal zoci. Neviem ci vies, co to je alebo ci na to veris, je to urieknutie. Ja som mu sama aj hadzala uhlicky do vody no to uz nepomahalo, az sme zasli k jednej babke tu u nas v okoli, ktora sa tym zaobera a veruze potom hned spinkal krasne a ziadny plac. Predtym stale okolo polnoci zacal strasne plackat a nevedeli sme ho ani zobudit. Pokial na to neveris, neuraz sa, ze som ti to napisala, ale nedalo mi, ked som si precitala tvoj prispevok. Je to liek, ktory ked nepomoze urcite neuskodi. Prajem mu krasne nicim nerusene snicky a tebe tiez. babka Milka

mmaattuuss
1. dec 2011

Ahojte. Chcem sa spytat, ako je to so spankom u Vasich drobcov. Ci striktne dodrziavate rezim, tak ze ked napr. dieta na obed alebo poobede nechce zaspat, tak sa ho napriek tomu snazite nejak donutit, alebo zas naopak, ked zaspi neskor, tak ho budite, aby potom neponocovalo? Myslim to tak, ci mu ten spankovy rezim nejako ovplyvnujete tak, aby to vam vyhovovalo? Ja to robim skor tak, ako to vyhovuje malemu. Ked vidim ze vynimocne nechce cze obed zaspat, uspavat by som ho musela vtedy mozno aj hodinu, tak radsej idem s nim najprv von, kedze teraz byva skor tma, no a ked zaspi po prichode domov, tak ho necham spat dokym sa sam nezobudi.

katren
1. dec 2011

@mmaattuuss my mame celkom rezim...vstavame o pol osmej-osmej
Misko ide spat o jedenastej a Dominicka hodinu na to....Misko si medzi tou osmou az jedenastou kedykolvek zdriemne, ale to je tak 5 minut a hotovo a o tej jedenastej musi ist spat, bo je potom ako certik 😀 a spi do jednej-pol druhej....a potom sa ho snazim dat este spinkat okolo pol stvrtej-stvrtej, ale to mu potom spanok "rusim" tak aby bol 2 hodinky pred nocnym spanim hore...chodi tak okolo pol siedmej -siedmej, no vacsinou uz o tej siedmej spi....Misko vydrzi byt hore tak 2 hodinky
Dominicka spava iba raz za den a od tej dvanastej do druhej....potom ide spat az na noc a to tiez max. o pol osmej spi.....Dominicka vydrzi max. 4 hodinky, potom sa kladie spinkat....

hanule24
1. dec 2011

moja mala spi kazdy den po obede tak 2-3 hodinky...Coz vcera nespala vobec po obede lebo sa jej nechcelo🙂

pimpulienka
1. dec 2011

Priemerne 1,5 hodinu, alebo o niečo menej. Ukladame o 12:00. Večer zaspinkáva okolo 19:30-20:00 a do rána do cca 7:30 🙂

anita12
23. jan 2013

@denisocka ... ahoj, citala som tvoj prispevok este z r.2009, kde si pisala o tom skorom zivani dietata.. my sa s tym trapime uz 15mesiacov, po hodine ziva, po dvoch uz uplny utlm, ale nezaspi, skusala som ho davat spat uz tak skoro, no uz od 8 mes zaspaval az po 3 hodinach a dokonca teraz uz len 1x za den cize po cca 5 hodinach...no vzdy uz po hodine ziva a potom prechadza stavmi placu, besnenia, jedovania, strasny problem pri zaspavani:( Upravilo sa vam to a kedy? velmi sa tym trapim, ved ja sa vobec nemozem drzat tych jeho signalov, to by sme sa uspavali aj 4 hodiny.... mne to pride ako chronicka unava, no on nikdy uz tak skoro nezaspi a tiez spaval kadejako rozne dlho , rano vzdy inokedy vstava, nic nanho neplati nech nech sa snazim akokolvek vsetko dodrziavat ... dakujem za odpoved

mima1959
29. jan 2013

Zdravim vás. Mám 3,5 ročnú vnučku. Doteraz jej spánok poobede bol raz hodinku - dve. Pred dvomi týždňami ochorela- mala chytené priedušky, brala antibiotiká, mala vysoké teploty od rána. Teraz je už v pohode ale: začala veľa spávať.
Veľa znamená napr. od 14,00 do 19,30!!! Je to O.K.? Ďakujem

mima1959
31. jan 2013

hm, asi nikto nevie odpovedať na moj dotaz.

gubcikova
31. jan 2013

@mima1959 fúha to asi nie.ja mám 3ročnú a spí asi 2hodiny

irriss
31. jan 2013

@mima1959
Ahoj! no..z meho pohledu..mamy a veku "babicky".to divne je...KAZDA zmena je u ditete charakterizovana necim...co ma duvod... 😉
Jake ma spani nocni???ranni..? hraje si nebo je unavena i pri hrani??? ma zajem o hracky a cinnosti, o ktere mela zajem predtim?

mima1959
1. feb 2013

@irriss Ahoj. No...v noci spinkáva normálne, sem tam zamrnká, po príchode zo školky má energie na rozdávanie, hraje sa normálne - až moc, všetko je v normále, len to spanie sa mi nezdalo. Myslím, že to bola vyčerpanosť z choroby, predsa mala 39,1 teplotu od rána, len po liekoch proti teplote sa znížila, ale ked prestali účinkovať, znova teplota vyskočila. Toto trvalo 4 dni až kým nezabrali antibiotiká. Teraz už spáva menej. Možno to bolo také bububu, ale zlakla som sa - chápeš. Ako každá babička.

anjelicek26
1. feb 2013

@mima1959 - telo sa potrebuje zotavit. Dieta spi, ked to potrebuje. Daj jej cas, z choroby a liekov sa zotavuje aj mesiac.

irriss
1. feb 2013

@mima1959
😉 Jako kazda HODNA a STAROSTLIVA babicka 😉 nejsou vsechny takove 😉 Tvoje vnucka ma stesti na babicku.. 😉
tak at se co nejdrive dostanete do beznych"koleji" 😉 🙂

mima1959
3. feb 2013

Ďakujem Vám za reakcie anjelicek a irriss, bolo to ozaj možno vyťahaním sily od tých teplôt, ved aj schudla chudatko, v pondelok ide do školky, sme zvedavé koľko vydrží byť zdravá v "chorom" kolektíve (nezodpoved. maminy dajú dieťa do MŠ aj ked je soplavé alebo kašle). Poobednajší spánok sa ozaj dostáva do normálu, aj ked by si niekedy ozaj viacej "potiahla" ale o to sa už postará maminka, ktorá prirodzeným chovaním sa v byte ju zobudí po 2-3 hodinkách. Prajem vám pekný deň dievčatá.