Poobedné spinkanie iba v kočíku. Čo s tým?

daduska
10. mar 2009

Ahojte maminky, chcela by som sa s vami poradiť, máme takýto problém ..... mam 18 mesačného syna a poobede nechce spinkať nikde inde iba v kočíku, ..... náš režim spinkania je asi takýto : ráno vstávame okolo 7 - 7:30 fungujeme v pohode do 12.
Od 12 spinka asi tak do 14:00 – 14:30 ale iba v kočíku !!!!!!!!!!!
..... a večerné spanie je po okúpaní a to už sám zaspinká o 19:00 -19:30 .... a do rana je klud ...... poraďte prosím čo s tým spánkom v kočíku ....
Ja viem, že asi na jednej strane je to výhoda, môžme kdekoľvek byt a drobec sa bez problémov vyspinká ale keď sme doma bola by som rada keby spinkal v postieľke.

😉

martinaema
10. mar 2009

😀 daduska, moja už bude mať 2 roky a tiež najradšej spí v kočíku. Ja som to ale neriešila, lebo som bola rada, že vôbec spí. Len v poslednej dobe ju aspoň raz začas prinútim spinkať v posteli, lebo v septembri pravdepodobne nastupuje do škôlky, tak aby nebol problém. Nešlo to bez revu, ale rýchlo pochopí, čo od nej chcem.

martinaema
10. mar 2009

a inak je to sranda, ked také veľké deco trčí von z kočíku 😀

sipcek
10. mar 2009

ahoj daduska,prave som uspala malu,kazdy den s nou musim ist vonku uspat ju,potom ju prenesiem do postielky.skusala som vsetko mozne,no proste postielka a postel ju rusi.a mozno denne svetlo.my ale spime len raz a to uz davno.ved oni z toho vyrastu 😀
vecer ju dam do postielky,lezim pri nej kym si nenajde miesto a ked zaspi tak odidem.mame odobratu jednu stranu postielky tak ju tam nemozem nechat samu.cez noc sa budi 2-3 krat,hadam sa raz vyspi do rana 😀

fifinna
10. mar 2009

daduska, tak ja som mala problem , ze môj maly vedel zaspat len na prsniku a bala som sa ako ho to odnaucim. Vzdy som si myslela, ze ho budem musiet uspavat vonku v kocari. Raz ked maly rano strasne skoro vstal a vedela som, ze na obed bude poriadne unaveny tak som sa rozhodla, ze ho dam spat bez prsnika. Zavrela som sa snim v izbe, lahla som si na postel a robila som sa , ze spim, on si pobehal, povymyslal a ked sa zacal nudit a nevedel co so sebou, prisiel ku mne , lahol si vedla mna a zaspal. Od vtedy zaspava krasne sam bez prsnika a uz nepotrebuje pred tym ani behat po izbe. Skusala si nieco taketo ? Ked to nepôjde teraz, tak skus za tyzden, cim starsi, tym rozumnejsi, nevzdavaj sa a skusaj.

altea
10. mar 2009

ahoj daduška,
my máme obdobný problém,akurát,že Samko vie zaspať len a len v autosedačke.Ak sa ho pokúsime preniesť do postieľky-plač ☹ ☹ .Už sme z toho zúfalí,spinká málo,cez deň ledva 20-50 min., poobede už nič.Večer nie a nie zaspať,zas autosedačka a potom veeeľmi opatrne preniesť do postieľky.Ak na to v noci príde,kde je tak funguje ako dnes-od 03.30 sme hore ☹

katulienka1
10. mar 2009

daduska,
vy máte režim presne ako my.
vstávame o 7-7,30h, poobednajši spánok okolo 12,3-13h a večerný o 20h.
Aj my spíme poobede výlučne v kočíku a stále vonku na terase a ani to nechcem meniť,nevadí mi to.
Prečo chceš aby spal poobede v postielke??hlavne že sa dobre vyspí. 😉

smary
10. mar 2009

daduska moj syn ma skoro 1r a 8m a stale spava cez obed v kociku na balkone 🙂 ...ja v tom problem nevidim 😅 ...ked napriklad byvalo von skarede pocasie (velky mraz,alebo plackanica)tak som aspon mala dobry pocit,ze je na cerstvom vzduchu,ked uz inak sme von ist nemohli ...v kociku nespi len ked ma vysoke (nad 38,5) teploty,ale to vtedy mame vsetko rozhadzane....jemu sa tam dobre spi (kocik mame velky a pohodlny),spinka tam aj 3h niekedy,zaspi rychlo,staci ho trosku pohojdat a drzat ho za rucicku,takze ja ani nerozmyslam nad tym,zeby som ho nasilu nutila spat cez den v posteli,hoci mozno by to pre neho ani problem nebol,ale fakt nevidim dovod 😉 ....preco je to pre teba problem? 😕 😉

lienka79
10. mar 2009

my sme do 15 mesiacov spavali vylucne 2x v kociku....doobeda 2-3 hodky an peso a to iste poobede....Neriesila som to...aspon som sa poprechadzala.... 🙂 aj ked by som tiez bola radsej,keby spal doma...doma mi ale spal 3/4 hodku,vonku 3, takze nebolo o com..
Mono u tvojho to trva trochu dlshie..ale neboj,raz zacne spat v psotielke 🙂

daduska
autor
10. mar 2009

ahojte babenky .... dakujem vam za nazor ... a asi to teda ani nie je taky problem ako som si mysela .... len sa bojim ze pokial pojde do skolky aby sa to naucil ... inak ja ho dam do kocika v rucicke si drzi male auticko a do 5 cekund spinka, ale na brusku ....

katulienka1
10. mar 2009

daduska,
v škôlke uvidí všetky deti ako pekne spinkajú v postielkach,tak ani on nebude mať problém 😉

janinah
10. mar 2009

ja nepoznám kočíkové spanie,ale nebojíte sa,že dieťa nejako vypadne?alebo ste nonstop pri kočíku počas spánku? len ma to tak napadlo 🙂

daduska
autor
10. mar 2009

Filipko zatial ešte nespadol, naučil sa zliezat .... 😉

nana
11. mar 2009

na aj mne maly radsej bude spat v kociku ako v postielke, ked nemoze zaspat doma, tak ho nedam spat vobec a ked je moc nervozny a vidim ze by spal tak sup do kocika a potom do postielky prelozit, ale to je krajne riesenie.

strociatka
11. mar 2009

paaani, to je teda problem, mne mala cez den spi v postielke (nedala som jej na vyber a tak sa naucila) ale v noc je to poriadny úroblem budi sa 15x za noc, z toho 1 - 2x pije bud mliecko, al caj, vtedy nedava na vyber ona nam

anavila
11. mar 2009

jooooj aj moja mala poobede spinka asi hodinku v kociku na prechadzke a to za kazdeho pocasia. Ale doobeda mi spinka normlane v postielke a aj dlhsie ako hodinku. Ja to nejak zatial neriesim, ale pomaly jej je maly kocik, nohy uz ma pokrcene...ale zjavne jej to nevadi...pobyt na cerstvom vzduchu je fajn

susika
11. mar 2009

aj mne malá do leta spávala iba v kočíku 2x denne. večer zaspávala v pohode v postielke bez problémov. ale potom som to denné spanie začala riešiť, lebo som nič iné nerobila, iba som bola s nou. ked spala, tak vonku sme sa prchádzali, ked nespala, tak sme sa hrali dnu a už som toho mala dosť.chcela som, nech si vonku obzerá aj okolie a nie len spinká.začala som ju v tých istých hodinách dávať spať do postielky. rituál bol rovnaký, ako pred večerným spánkom, ale miesto mlieka pred spaním čajík v náručí, cumel, alebo bez neho a položila som ju do postielky.trvalo len asi 3 dni a zvykla si. teraz zvykne ešte aj pol hodinu vystrájať a vykrikovať na všekto,č o vidí v izbe, ale zaspí. inak spáva obdobne ako daduškin Filipko.