Postieľka je pre ňu postrach. Čo robiť?

nikol2208
10. dec 2008

ako?poradte hudba nepomaha.... snicek nepomaha...hladkanie,,,, nic,,,, len aby som bola pri nej ma 6mesiacov a mam aj syna nemozem len snou byt a uz ani nevladzem

audreyd
10. dec 2008

zrušiť postieľku a nasťahovať si dieťa do postele 😉 vyspíte sa obe 🙂

slnieckova
10. dec 2008

audreyd, lenze ked "zrusi postielku", tak moze rovno manzela vystahovat do detskej izby, pretoze ked si raz na toto dieta zvykne, tak min. do osmych rokov bude spavat s nou v posteli....

nikol2208
autor
10. dec 2008

ved to xii syn tam bol kym heidi neprisla a mala je tam ale chcem klud a aj zavidim mamickam co polozia babo a neprotestuje,,

titkovamiriam
10. dec 2008

ja by som ju v tej postielke nehala-revala by jeden dva dni ale zvykla by si ,lebo ak pojde mimo tak uz ju tam nevratis a fakt bude s tebou spat do 6-7 rokov.

nikol2208
autor
10. dec 2008

veed to ale co vadi ze nemoze sama zaspat musime byt spolu len co sa zdvyhnem je zle neviem ako na to 😀

titkovamiriam
10. dec 2008

tazko radit-ja by som ju chvalila ked bude v klude a ked bude plakat tak by som ju ignorovala-viem ze to tazke ale asi inak sa neda lebo potom si bude vsetko vynucovat revom.a neboj ked sa unavy zaspi

slnieckova
10. dec 2008

nikol tu podla mna plati to, co napr. v skolke. Mnohe mamicky nezvladnu to, ze dieta kazde rano place a skolku vzdaju. Ale hlavne je vydrzat 😉 ako pisala miriam, bude plakat den, dva, tyzden, mozno aj dva tyzdne... ale urcite ju to prejde, ked pochopi, ze vzdor sa jej neoplati, pretoze nema ziaden ucinok 🙂

asitka
10. dec 2008

miriam...to je ešte malinké bábo...to chválu nepochopí.....my sme mali podobný problém.....ale nejak ani neviem, ako to samo prešlo....naša si našla oblubu vo vankúši...rokou šúcha po rožkoch...tak sa na ten malý vankúšik upne...že nevníma, že som odilšla....na to som jej v posetielke nechala v krabičke všetky hrkalky...a kým to porozoberala...rozložila...aj sa unavila...a sama zaspinkala.....alebo keď vidím, že je v kľude, zapnem vysávač v druhej izbe...a kým sa dovysávam do spálne...tak zaspí...neviem, ten zvuk ju uspáva...nikol...len skúšaj, skúšaj, niečo na ňu platiť určite bude..držím palce....

lienocka235
10. dec 2008

pridavam sa k zruseniu postielky nastahovaniu dietata do postele k tebe neboj nebude s tebou spat do 8 mich.. my sme postielku zrusili po 3 mesiacoch.. kym som kojila.. muz spaval v detskej a potom sme prisunuli postielku ku posteli bez bocnice.. a malu som drzala za rucku ked zaspavala..

mirka414
10. dec 2008

aj my sme mali detsku postielku len pre babiky,malinka zaspava so mnou,potom ked zaspi ja idem k manzelovi a ked zaspi aj on 😀 🙂 idem zasa k dcerke do vedlajsej izby,lebo muzicek potrebuje pokoj,lebo ma narocnupracu a rano skoro stava do prace.cez vikend spavame vsetci spolu...

audreyd
10. dec 2008

no áno, bude plakať deň, dva, tri 😖 to je blbosť! 😠 veď to je malé dieťa!

gangulienka
10. dec 2008

ja mam tiez malu v posteli...ked ju dam do postielky v momente sa postavi a jaci...u nas je blbost ju nechat vyplakat, lebo sama si nelahne ak sa postavi a akurat sa tak pozvracia a zacne dusit od revu....manzel spi bud s nami alebo niekedy obyvacke...teraz to neriesim hlavne ze sa spon ako tak vyspime 😉

slnieckova
10. dec 2008

audreyd ale potom sa nestazujte o par mesiacov, ze sa vam odcudzuje manzel... ked spi v detskej izbe 🙂 🤐

audreyd
10. dec 2008

prečo by spal v deckej? 😕

audreyd
10. dec 2008

a ešte k tomu plaču... také malé dieťa plače nie aby s nami manipulovalo, ale aby komunikovalo! ak sa nemôže spoľahnúť na jediný svoj komunikačný prostriedok, aký má a na svoju najbližšiu osobu, na ktorú volá, keď mu je najťažšie, tak to mu teda veďa sebadôvery nedáme... ale to je na inú tému...

lienocka235
10. dec 2008

slnieckova.. mz sme tak fungovali a predstav si neodcudzili sme sa... manzel spal v detskej len ked sa potreboval naozaj dobre vyspat.. kvoli praci.. ked toho mali velmi vela.. ked som sa zasa potrebovala ja vyspat. ze som bola chora tak spal s malou on..
skor mam pocit ze nasa laska tym rastla a rastie.. teraz uz samozrejme par rokov mala spi vo svojej izbicke.. ale ak ma nahodou zly sen.. alebo je prechladnuta a suchne sa k nam.. tak z toho nerobim problem..

slnieckova
10. dec 2008

lienocka, ale ja som nehovorila o tom, ze sa parkrat k vam suchne... ale urcite nie uplne zrusit postielku.... 🙂

a vobec, neviem, co tu "diskutujem", ked hned kamenujete za odlisny nazor...

audreyd
10. dec 2008

my spíme tiež všetci v "jednej posteli" 🙂 máme big manželskú 2x2m plus balkón z postieľky. malý spí s nami, malá na "balkóne" a tiež sa všetci vyspíme a nemám dojem, žeby sme sa odcudzili 😉 práve naopak 🙂

gabrielad
10. dec 2008

slnieckova - u nas je to take tak, mala spi s nami v posteli a postylku mame prirazenou k nasi a sundanou bocnici. Manžel se mi neodcizuje, pouze 2x za těch 18 měsíců spal v jiné místnosti a to bylo cca před měsícem, kdy lezla stoličkada protože má dost náročnou práci, tak se potřeboval vyspat. Ne každé dítě pochopí proč ho rodiče nechávají vyřvat, některé děti dokáží být i velmi vytrvalé. A já nemám na to, abych malou nechala ječet 2 hodiny i víc. A nemyslím si, že pak s námi bude spávat do 8 let jejího věku, to je teda fakt blbost. Okolo 2 roku jí budeme zvykat spávat u sebe v pokojíčku, kde si teď zatím hraje. Mám v okolí pár případů, kdy to takhle proběhlo naprosto bez problémů. Taky jsme měli období, kdy se dcera velmi často budila (I jen 10x do půlnoci) a do dnes jí uspím (doma) jenom já. Měla prostě zvýšenou potřebu kontaktu se mnou. Na každé dítě platí něco jiného a je potřeba zkoušet. Nám nakonec velmi pomohla homeopatika a taky to, že jsem se rozhodla to dál nelámat přes koleno a smířit se s tím. Během pár měsíců se to upravilo a dneska už jen vzpomínám na to jaké jsem dělala blbosti, když jsem chtěla, aby malá spala a ona se stále budila a já z toho byla neštastná. Dneska už poznám kdy je unavená, tak jdeme do postýlky a za 10 minut spí. Přitulí se, usne a já se pak odplížím. Stále se nám sice budí, ale pokud to je 1-2x za noc, tak to je ok. Nebudí se na kojení, má jen prostě noční můry a stačí ji jen položit a spí jak dudek dál. Dřív jsem si taky nedokázala představit, že bude spát s námi v posteli, byla jsem plná předsevzetí, že to bude tak a tak a nakonec je to úplně jinak. A manžel mě překvapil i tím, že mu to nevadí a je i rád, že tam je s námi. On který se na děti nikdy necítil, city dává najevo minimálně je rád, že tam s námi je a nedovolil by mi nechat malou někde ječet, když to jde i jinak. A ještě něco, náš manželský život tím vůbec netrpí, protože máme i jiné možnosti než ložnici 😉

lienocka235
10. dec 2008

ale ona sa suchne. teraz... obcas.. tak do troch rokov s nami spavala... 🙂 ale tak ze mala postielku pri posteli bez bocnice.... alebo niekedy spal muz v detskej.. ked mal vela roboty a malej sli zuby a pod..
ja ta nekamenujem.. ale kazde dieta je ine.. vela aj zavisi od kojenia. ja som kojila 18 mesiacov.. proste kazdemu vyhovuje nieco ine..
ale urcite si nemyslim ze dieta potom spi s rodicmi do 8 rokov a rodicia sa odcudzia.. skor boli nejake vyskumy.. ze dieta sa musi najprv priputat aby sa mohlo odputat.. neskor..

sasiki
10. dec 2008

Ahojte, téma o nechcení spania v postielke je niekde v batoliatkach. Inak dnes už aj medzi odborníkmi sú zástancovia spania dieťaťa s rodičmi........... 😕 , takže každá mamina si to prispôsobí tak, ako jej to vyhovuje, väčšinou sú spáčmi v rodičovskej posteli kojené deti, tak je to aj u nás. Určite v nej nezostanú do 8 rokov........veď nezachádzajme do extrémov....... 😉 A s manželom sme sa neodcudzili 😎 Ale slniečková určite si to neber osobne 😉 možno to raz budeš riešiť aj ty, vtedy ti tiež rada poradím 😀

maja22
10. dec 2008

Nikol, toto budem aj ja riešiť o pár mesiacov... Marek spával v postieľke sám od narodenia. Aj v noci - nakojila som ho a dala do postieľky... Po pár mesiacoch mal také stavy, že sa hocikedy zo sna rozplakal a pomohlo len zobrať na ruky, pohladkať po chrbátiku a dať späť do postieľky. Takéto plače mal niekoľko mesiacov a stalo sa, že som ho brala na ruky aj 7x za hodinu... Ale trvalo to len prvé dve hodiny po uložení k spánku. Spával vo svojej postieľke, ale pravidelne ráno okolo šiestej sa v nej postavil a mrnčal. Samozrejme, mne sa ešte ani zďaleka nechelo vstať, tak som si ho preložila k sebe a pri mne spal v pohode do ôsmej- deviatej a sem-tam aj do desiatej hodiny. No a potom sa mi zapáčilo uspávať ho poobede tak, že sme si obaja ľahli na manželskú posteľ, pritúlili sme sa k sebe a o chvíľu bol v ríši snov. Ja si dodnes vychutnávam tú jeho blízkosť a vôňu a všetko to krásne detské... 🙂 Akurát sa z popoludňajšieho túlenia stal zvyk, ktorý sme si preniesli aj na večer a zaspáva len so mnou v posteli. Potom ho preložím do postieľky. Občas v nej prespí celú noc, ale častejšie sa stáva, že sa zobudí a pýta sa ku mne. Tak spíme spolu. Zatiaľ mi to nevadí, ale plánujem to o nejaký mesiac - dva začať meniť. Nenechať ho vyplakať - mimochodom, keď bol menší, dvakrát som skúšala tú metódu podľa knižky Každé dieťa sa vie naučiť spať, ale už by som ho toľko plakať nenechala. Chcem ísť na to postupne, dávať ho spať do postieľky a skúsiť ho tam prekladať aj v noci - keď sa vypýta ku mne, zoberiem ho,ale keď zaspí, znova späť. Myslím, že si zvykne... A to, čo tu niektorá písala, že spoločný spánok v jednej posteli utužuje vzťah, je pravda. Ja milujem, keď sa malý ráno zobudí prvý a pritúli sa ku mne, dá svoje líčko na moje... 😵
Nikol, teda, moc som ti asi nepomohla, keď sa ty chceš vyspať sama... 😅

maja22
10. dec 2008

Jáj a ešte na vysvetlenie - manžel chodí na týždňovky, takže posteľ veľká... 😀 Ale cez víkendy to nevadí ani jemu, je s nami rád... 😉 🙂

zuzitka
10. dec 2008

aj tu je nieco o spani-nespani v postielke

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

monkula
10. dec 2008

slniečkova, nesúhlasím s Tebou... 😅 😅 😅 Náš jark os nami spal do štyroch rokov, a teraz pekne spinká sám v posteli a Chiarka spí so mnou, a tiež je jnerobí problém spinkať v postieľke...

alika54
10. dec 2008

monkula u nas to bolo zo spanim podobne ako u vas,,,mne dcerka v postielke spinkala nepokojne,budila sa kazdu chvilku tak sme postielku zrusili a kym som ju kojila spinkali sme spolu a aj s manzelom-ziadne stahovanie manzela sa nekonalo, a ked sme prestali s kojenim to bolo ked mala viki dva a pol roka pekne sla spinkat do detskej aj s bratom,,,teraz niekedy nad ranom prelezie alebo krici na mna ale to len ked ma zle snicky,,,

marika80
10. dec 2008

Podla mna je este mala. Prestahuj si ju k sebe do postele (ak sa vsetci 3 mestite). Alebo ju mozes ked zaspi presunut naspat. A ked bude vacsia tak skus ju nechat poplakat.... ☹