Poznáte 11 mesačné dieťa, ktoré nemá denný spánok?

priadka
2. mar 2012

Poznáte, alebo ste počuli o ročnom dieťatku, ktoré vôbec nepotrebuje denný spánok? Dcérkin režim sa posledný týždeň ustálil tak, že v noci spí 13-14 hodín, od 19:00 do 09:00, cez deň nespí. Vôbec, ani si nezdriemne. Už ako 8-mesačná spávala iba jedenkrát popoludní, cca 50 min. Vtedy mala nočný spánok ešte dlhší, zobúdzala sa až pred obedom. Je to pre ňu náročné, v podstate je 10 hodín bdelá. Bolo by pre ňu lepšie, keby si oddýchla denným spánkom a spala v noci kratšie, ale neviem, ako na to...

katren
2. mar 2012

jaaaaaaaaaaaaj, no co by som dala za to, aby spali tolko v noci.....bud rada.... 😉

poleva
2. mar 2012

asi je vyspatá...ja som minule čítala,že nevadí,ked dieťa nespí cez den,,,bolo to o 18 mesačnom bábätku,asi mu spánok nechýba

alicia28
2. mar 2012

myslim ze treba len skusat a byt trpezlivy a spanok navrhnut nejako nenutene po 5 -az 6 hodinach od zobudenia.

ja som to mala podobne,
nechcela mi spat ale videla som na nej unavu, potom sme nejako na ten spanok nabehli,
vycerpala som ju tym ze sme pred obedom isli na hodinu plavat, 😀 potom sme si dali obed a o 14 hod najneskor mi od unyvy zaspala,,,bolo to tazke ale zvladli sme to,,,a vydrzali sme spavat do 2 rokov, ,,,potom zase nic,,,spime od 19 : 30 hod vecer do 8 hod rana
,,,cez den uz nic,,,
mne sa to zda stale malo lebo takto to je od 2 rokov a myslim ze je este mala aby cez den nespala ale uz to asi nezmenim, som rada ze spi celu noc v kuse a asi jej to staci,,,mozno su deti ktore to takto zvladaju,,,keby bola unavena budem s nou bojovat a dam ju po obede spat ale nejde to............ unavu nepocituje a stale je v akcii. tak som to vzdala 🙂

minewka
2. mar 2012

Ja som počula - naša rodinná priateľka - jeden z jej synov nespal vôbec. Stačilo mu v noci, a to nie toľko, ako u teba.

Ak ťa to poteší - chlapec má dnes 30 rokov - neskutočné IQ, vlastne taký menší génius. 🙂...úplne sám a bez pomoci, či vedenia rodičov sa v 4 rokoch naučil sám čítať - známa mi vravela, že išli po ulici a on pri každom obchode správne povedal, čo to je. Najprv si myslela, že si to zapamätal a keĎ sa ho opýtala, ako to vie, povedal, že prečítal..tak mu začala ukazovať rôzne nadpisy - a čítal ich správne. 🙂

Niekde som čítala, že skutočne nadpriemerne inteligentné deti majú toľko podnetov a vnemov - že cez deň nevedia a ani nepotrebujú spať.

Btw - moja dcéra, 11 mesačná, spí cca od 20:00 do 8:00 - naobed spí cca 30*40min, veľmi vzácne dlhšie, v poslednej dobe (4-5 dní) odmieta spať poobede - a ide spať až večer.

majka508
2. mar 2012

Aj moja slečna bola presne tak,od jedného roka,nespinkala cez deň,ale za to v noci bolo super a mne to aj vyhovovalo.Aj teraz,keď má štyri rôčky a chodí do škôlky,nemá problém pospinkať si aj do 9.hod.ráno a pritom ide spať o 20.00.hod.Do škôlky na budík o siedmej to vstane,ale vždy sa teší na víkend,keď si môže dlhšie pospinkať.

kbeata
3. mar 2012

nepoznam 😉 ,ale ked bol niekto u nas v case ked mal akoze spat,a bol uz unaveny,a nespal,tak to bolo o hubu,bol nervozny a tak,nakoniec odpadol,alebo v ten den nespal,stalo sa to asi tri krat,inac by ani nevydrzal,vzdy pride cas ked je ospaly a zaspi na jeden-dve hodky 😉

li_la
3. mar 2012

Keďže nemá denný spánok, predĺžil sa nočný. Ak by si jej zaviedla denný spánok, keď aj len na hodinu, určite by sa jej nočný spánok skrátil.
Ja by som povedala, že v noci spí dlho a aspoň jeden hodinkový denný spánok by jej prospel, ale asi sa mi to ľahko hovorí.
Môj má takmer 13 mesiacov a spí v noci 11 hodín, počas dňa cca 2,5 hodiny.

simisi
4. mar 2012

ja velmi dufam,ze je to len prechodne obdobie,za posledne 4 dni mi dcerka 15 mesiacov odmieta cez den spat,ale je to na nervy,kedze vstava okolo siestej 😝