Prerušený nočný spánok. Máte nejaký trik?

alex.fokova
30. júl 2009

Môj takmer dvojročný synček sa už vyše mesiaca pravidelne budí v čase o tretej až štvrtej hodine ráno. Následne "buntoší" dve až tri hodinky. Nepotrebuje papať ani piť, nemá mokrú plienku... Brble si, prehadzuje sa neustále v postieľke, iba málokedy je to s plačom. Nedokážem ho nijako uspať naspať. Skúšali sme aj homeopatiká, nepomohli. ☹ Má niektorá maminka na podobné vystrájanie nejaký tajný trik? 😉

pistok
31. júl 2009

timi má ešte len rok a dúfam, že to sa ešte upraví, ale tiež sme mnohokrát v noci hore aj hodku i dve, kedy jednoducho nechce spat a rozpráva sa a chce robit sprostosti. niekdy pomože flaša sunaru a potom uspat, ale nie vždy. ale on sa nebudí hladom, lebo mám odskúšané, že zaspí aj bez flaše, ale častokrát omnoho neskor.
jednoducho ked spat nechce, tak možme robit čo chceme, on sa zabáva a najradšej s nami. 😖

power700
31. júl 2009

Ahoj, obávám se, že zde je "každá rada drahá". 😒 Moje dcera dělá občas to samé. Večer usne kolem půl 9 a mezi 2.,3. h. se vzbudí a absolutně nemá potřebu spát. Vydrží vzhůru i dvě hodiny. Chce si hrát, prohlížet knížky atd..Někdy mně to nevadí, ale někdy jsem úplně k.o., ale co můžu dělat? Když jí budu nutit spát , bude řvát jak na lesy. 😠
Ale řekla bych, že se toto děje, když jí rostou zoubky.
Alex. -co zoubky? Nemůže to být důvod?

pipisek
31. júl 2009

Tak s tímhle mám bohatý zkušenosti 😠
bohužel opravdu nevím, jak poradit, protože tady rada není....opravdu
u nás je kritická doba mezi 1-2h ..když se v tuhle dobu vzbudí, tak následují dvě až tři hodiny, kdy je vzhůru...sice si nechce číst a hrát, ale povídá a mele se a evidentně nemůže usnout a to ani když si jí vezmu k sobě, to mi poleze po hlavě, ale spát nebude...bohužel ani ve věku 2 let ještě nespala celou noc
😢
každopádně soucítím se stejně postiženými a nezbývá nez vydržet !

muminek
31. júl 2009

My máme problémy se spánkem od mala malej spal s náma aby spal lépe a neřval. ale i tak byl hore třeba i po hodině. A někdy i dřív. Už je větší tak spí ve své postýlce , ale budí se tak 5 za noc chce dudlík nebo za mnou tam je chvílu a chce dosvé postýlky. A člověk rano vztane umořenej že celou noc jen cestuje za mimčem. A malej veselej a plnej energie ☹

artuse
31. júl 2009

alex: my máme úplně to samé! dcerka se vzbudí uprostřed noci a klidně dvě, někdy i tři hodinky si brebentí, povídá, vykřikuje, nepláče, nekřičí, někdy chce jen trochu napít, ale prostě je vzhůru 🙄 usne třeba znova třeba až k páté hodině ranní a spí většinou až do devítí, ale to noční přerušení na dvě hodiny je dost nepříjemné, manžel se u toho naučil spát a spí 😅 já někdy taky podřimuju, někdy u toho spát nemůžu...ale nevím co s tím, občas to tak prostě má, poslední dobou tak 4x do týdne, dřív to bylo tak 1-2x, teď je to častěji 😒 snažím se ji hodně přes den unavit, ale moc to nepomáhá, ona má oproti jiným dětem menší potřeba spánku, ale toto noční přerušení je děsný, snad je to brzy přejde!!!

denisocka
31. júl 2009

myslím že je to normálne,aj my sme teraz častejšie hore kolo 3.00-4.00 , ale šak ani ja nespím stale rovnako,tiež niekedy pobehujem po byte v noci od nudy

denisocka
31. júl 2009

ale to ma fakt len tak napadlo 😅

ivcap
1. aug 2009

Tak my sme mali tiež tento problém. Dostala sa mi do ruky kniha : Ako naučiť dieťa spať". A hneď som vedela, v čom je problém. Saša po nočnom buntošení spala aj do deviatej rána, ja samozrejme s ňou 😉 a tým prebdenú noc dospala. Takže v prvom rade, som ju ráno budila o siedmej. Nastavila som si budík a vstávala. Bolo to po prebdenej noci pre mňa strašne ťažké 🙄. Cez obedňajší spánok som ju nenechávala dlhšie spinkať, ako dve hodky. Výsledok sa hneď dostavil, konečne som prespala celú noc. 😅

jjaanca
1. aug 2009

Zkoušeli jste knížku "Každé dieťa sa vie naučiť spať" A.Kast-Zahn + H. Morgenroth? Já jsem tady na koníku někde na kojencích našla kdysi odkaz a knížku jsem si stáhla a vytiskla. Tam popisují fáze spánku, příčiny špatného usínání, probouzení se atd. a řeší tam mimo jiné i tento problém. Tak si ten název hoďte do vyhledávače. 😉

jjaanca
1. aug 2009

Ivcap: Není to stejná knížka? Napsala jsi ten název správně?

alex.fokova
autor
1. aug 2009

ivcap, príde mi to ako dobrá rada, toto určite skúsime 😉

ivcap
4. aug 2009

jjaanca, áno, je to tá istá kniha, len som poplietla názov. Mám ju v elektronickej pošte, tak keby niektorá z Vás mala záujem, môžem Vám ju preposlať.

artuse
4. aug 2009

holky a nemohly byste prosím vás ve stručnosti nastínit z té knihy co vám na to noční přerušení pomohlo? děkuji 🙂

power700
4. aug 2009

Přidávám se k artuse-- Prosíme ve stručnosti nastínit... Prosíííím, díky. 😵

bubosek
4. aug 2009

Ivcap prosím, mám stejný problém u nás je to 4 hodina kritická 😝

alex.fokova
autor
4. aug 2009

Maminy, treba to skúsit, nám sa darí spinkať celú noc bez Timkovho trojhodinového buntošenia "UŽ" štyri dni 😅 🙂

nicky77
4. aug 2009

Jéééj baby, to ste ma potešili teraz, že nie sme sami. Ja už som si myslela, že len náš drobec je taký expert. Máme skoro rok a pol a veľmi málo nocí sme prespali bez toho, aby sme hodinku-dve nebuntošili po byte.

vendy01
5. aug 2009

Ahoj, mluvíte mi z duše! Náš Filípek za celou dobu, co je na světě ještě neprospal celou noc v kuse. Usne v postýlce, pak si ho uprostřed noci bereme do postele. To by bylo fajn, kdyby teď nenastoupilo blbý období "mami, mami". Pořád chce jen mě, beze mně ani nechce usnout, když ho mám v posteli, tak sebou hází, kope, otáčí se. Jsem za poslední dny už dost vyčerpáná, ale jak už někdo psal, nezbývá, než vydržet!!!! Určitě by bylo fajn, kdyby měl už vlastní pokoj, ale máme malý byt, tak spí s námi v ložnici. Všem přeji pevné nervy! 😉

jandalinka
5. aug 2009

Ahoj.Tak narazila jsem na tuhle diskusi a ani ve snu by mě nenapadlo,že máte stejný problém. 😉 My tohle vše,co tu píšete začalo zhruba před 3týdny.Předtím jsme spali s manželem v druhém pokoji,já nechala otevřené dveře do pokoje,kde malá spí v postýlce a když se stalo,že se probudila přes noc,tak jsem jí šla uklidnit,dát zpátky dudlík do pusy a hotovo,ale pak se to zhoršovalo,že už to nebylo jen na 5min.uklidnění ale prostě nechtěla spát.....a tak jsem se přesídlila do jejího pokoje a spím tam na pohovce a jakmile začne 3-4hodinka,tak se probouzí a volá:mamí,mamí:a chce ke mě do postele.. ☹ Někdy si jí vemu,někdy ne a zkouším několikrát chodit k postýlce a uklidnit a říkat:spi,zavři oči....... 😅 A to vše skončí tak za 1hodku či 1,5hodky a spíme do 9:00,předtím to bylo kolem 6:30když jsme spali celou noc....Ale nejhorší je uspávání po obědě,to má naspáno a stane se,že někdy i nespíme a až večer. ☹
Takže holky,nejste sami!!! 😉

adelin
5. aug 2009

Ahoj naše malá se ted taky začala budit v noci a někdy dokonce i přes polední spánek a volá máma máma. Většinou pomůže když si lehnu u ní v pokojíčku vedle na postel a ona hned usne.Je to asi chyba, ale nechci aby svým vřískáním vzbudila celý dům.

jandalinka
5. aug 2009

adelin:přesně tak,nechci aby vzbudila celý dům. 😉

ivcap
5. aug 2009

alex, tak to som rada, že to zabralo. Ináč v tej knihe sa popisujú rôzne dôvody: ako naučiť dieťa samo zaspávať, spať vo vlastnej postieľke, ako odnaučiť dieťa v noci plakať atď. Je to pre deti staršie ako 6mesiacov.

alex.fokova
autor
5. aug 2009

ivcap, už mám tú knižku, je výborná a začali sme sa aj podľa nej aj uspávať, pretože doteraz som ležala pri malom až pokým nezaspal, niekedy to trvalo aj viac ako hodinu, no a to som mala občas nervy v ťahu... Zatiaľ to bolo síce s plačom, ale netrvalo to až tak dlho a Timko zaspal sám 🙂 Dúfam, že sa nám podarí plač úplne odbúrať 😉 . Tak ešte raz, vďaka za skvelý typ. 🙂

laurinkadanielka
5. aug 2009

ahoj ivcap možeš my prosim ta napisat nazov tej knižky aj ja mam problem zo zaspavanim

ivcap
6. aug 2009

kniha sa volá: Každé dieťa sa vie naučiť spať.

mikula
7. aug 2009

Ahoj holky,jsem ráda,že jsem na tuto diskuzi narazila,protože to,co se u nás děje už druhý dej je děs 😕 malá jde spát kolem 22.hod...ve tři se vzbudí a okamžitě jde dolů s postele,a jde si hrát...zkoušeli jsme ji dát spát ale ten řev byl hrozný...fakt strašný,tak jsme ji nechali a vydržela 2,5 hodky!!!!Jakýkoliv náznak toho,že ji chci dát spát byl s hrozným řevem...fakt nevím co s tím,doufám,že to brzy přejde!!!Tohle dělávala když lezly zuby,ale nikdy nechtěla dolů z postele,vždy se třeba hodku až dvě převalovala na posteli a já ji něco povídala...ted prostě ne,jakmile zjistí,že jí nejde zaspat okamžitě dolů....co se týče zubů,chybí nám poslední 4 zadní stoličky a přes den je celkem nevrlá a má ruky v puse,tak třeba je to tím....doufám....

alex.fokova
autor
7. aug 2009

Mikula, nám tiež chybajú už iba posledné stoličky, aj ja som si sprvoti myslela, že to budú práve zúbky, len keď to trvalo skoro mesiac a Timo sa budil vždy takmer v rovnakú skorú rannú hodinu, bolo jasné, že to asi nebude ten problém. Odkedy sa riadim podľa rady "ivcap" je to lepsie a problém je už dúfam zažehnaný 😉

artuse
7. aug 2009

alex: a šlo by naznačit co tedy děláte jinak? nebo je potřeba přečíst knihu?

mikula
8. aug 2009

Tak já jsem včera dala na vaši radu a malou jsem vzbudila po 2hodinách odpol.spánku,(předtím spala i přes tři hodky!!!)a dnes v noci spala v tahu...dnes jsem ji zase po 2hodkách vzbudila,tak jsem zvědavá co bude v noci. 😅 😅 😕