Pri zaspávaní neplače len keď je na rukách. Čo s tým?

sloto
17. mar 2009

naša nikolka má zrovna tri týždne a máme problém so zaspávaním. cez deň ešte ako tak, ale vždy keď sa blíži večer strašne začne vystrájať a nedá sa utíšiť inak iba tak, že s ňou chodím po celom byte a natriasam ju. ako ju od toho odnaučiť? keď ju len tak položím do postielky tak strašne plače. skúšala som, že to vydržím, ale plač neprestával, len sa stupňoval. čo by ste poradili? mám ju ďalej nosiť a hompálať, alebo sa zaťať a vydržať to?

zuza.m
17. mar 2009

sloto pekne natriasaj mojkaj hojdaj.mala ta potrebuje citit tak si to vychutavaj,nebude to dlho trvat. a vobec sa neboj že sa ti na to nauči.moj maly mal taky isty problem inak ani nezaspal a ked som ho položila v momente bol hore.je to len obdobie ktore prejde.moj maly už na večerne spanie zaspava v posteli bez plaču.položim a spi.postupne z toho hojdania bude ubudat neboj sa.mne dost pomohla hojdačka baby vak fitlopta.ak ta boli chrbtica su to dobre pomocky.

kili
17. mar 2009

sloto, kúp si šatku, nos ju v nej a maj ju na sebe a do postele ju daj spolu s tebou keď pôjdeš spať aj ty a je to 🙂

mami.sk
17. mar 2009

sloto, nosiť, nosiť, nosiť 😀 😀 😀
my máme 3 - mesačnú princeznú a už sa smejeme , že ju budeme nosiť až do maturity 😀 😀 😀
no podľa mňa je to klasická kolika. aj naša malá stále plačká a tak fitlopta to istí 😀

beelinka
17. mar 2009

Sloto mi sa este stale nanasame, niekto nechava vyplakat, ale vy ste este malinky. A nam to vyplakanie nerobi dobre ale pozdejsie mozes vyskusat. Moja kamoska praktizovala a jej mala ma devat mesiacov a stale buva sama. Ja som na to nemala srdce a maly chytil hned zachvat tak sa stale hojdame 😝 .

rubista
17. mar 2009

sloto, ja som to mala na chlp rovnaké ako zuza.m!!!! 🙂 Súhlasím s ňou- malá ťa jednoznačne potrebuje cítiť, on chúďa vôbec netuší, čo je to zaspávať, ako zaspávať a jediné čo pozná, si ty! Môj malý tak isto, chrbát som mala už doslova zlomený od bolesti, čo som ho stále nosila, súhlsím s fit loptou- sadnui si na ňu, mrňa na ruky a pomaly sa pohupuj...takto to bude asi do 3. mesiaca. Potom som začala používať metódu "Každé dieťa sa vie naučiť spať"- a dnes máme 4 meisace a už celý mesiac zaspáva sám v postieľke a bez plaču. Tie tri mesiace to vydžíš, to je to najmenej, čo pre ňu môžeš spraviť a ja ti odporúčam od troch mesiacov normálne nabehnúť na tú metódu (okrem nočného papania samozrejme) a všetko bude v poriadku. Držím ti palce! 😀
inak s tými "kolikami" vôbec nesúhlasím, podľa mňa sa to strašne poušalizuje- dieťa večer plač, tak má určite koliku 😠 . Som toho názoru, že napr. môj malý večer plakal hlavne preto, že bol unavený, ale nevedel zaspať, lebo práve to, že ho nosíš a potom sa snažíš ho uspatého položiť ho väčšinou preberie a kolotoč sa opakuje- takže? Kde sú tie koliky??? HA?🙂

martina1305
18. mar 2009

ahojte maminky. ja mam podobny "problem". nasa mala nevie sama zaspat, iba na rukach a keby som ju drzala aj 3 hodiny, tak prespi. akonahle ale polozim, tak je hore a place. aj teraz ju drzim na ruke a druhou pisem. vecer bojujeme aj 2 hodiny, musime skakat na fitlopte (mna uz z toho priserne boli chrbat).

dufam, ze po 3. mesiaci sa to trosku upravi, lebo uz mi zacina byt aj trosku tazka, aby som ju mala cely den len na rukach.

rubista, ako si aplikovala tu metodu, o ktorej pises?

akejka
18. mar 2009

ahoj sloto, aj ja som moju malú celé prvé 3 mesiace len nosila. Nijak inak sa utíšiť nedala. Zaspávala na rukách, niekedy ju mal manžel na rukách aj 2 hodiny, aby sa vyspala 😀 Lebo keď sme ju zložili, plakala. Prvorodená sa zase nemusela nosiť, tá bola spokojná aj keď ležala. A mám aj kamošku, ktorá svoju dcéru musela nosiť až do roka, kým nezačala chodiť. Každé dieťa si vyžaduje "to svoje", jedným stačí prítomnosť mamy, iné musia cítiť jej tlkot srdca...
ale odnaučiť sa od toho asi nedá, aj ja som myslela, že druhorodenú odnaučím, keď sa prvorodená nenosila...ale nešlo to, nedalo sa, nemali sme to srdce nechať ju plakať a ona bola taká, že plakala viac a viac

claudinka
18. mar 2009

sloto a ked si s nou lahnes do velkej posteli, tak sa po chvilke neukludni?

dadka28
18. mar 2009

ahojte kocky,my mame tiez ten problem,ze maly je len vkuse na rukach kludny,akonahle ho zlozime dole,ci do postielky,ci len tak na postel,nevie byt kludny..je to dost unavne,ale nejak to uz musime vydrzat.
zo zaspavanim je to to iste,ci sa zobudi v noci o 1ej,uspavame ho min hod a pol..akurat teraz pouzivame asi necely tyzden hrazdicku,tak pri nej nam tam vydrzi lezat 15-20min,ale aj to len hned po papani.tak sme stastni aj za to,ze aspon nieco ...xi 🙂

rubista
18. mar 2009

martina1305, o tej metóde je tu písané aj v časti " Každé dieťa sa vie naučiť spať"- je to knižka, ktoré perfektne zodpovedá na všetky tvoje otázky (som nechápala🙂 ) no a je tam podrobne napísaný systém, ako dieťatko a v akom veku ukladať do postieľky: mám (tak ako aj veľmi veľa ostatných mamičiek) odskúšané, že to funguje sa 100%- skús si to tam prečítať, ak budeš chcieť, napíš mi do IP a ja ti tú knihu pošlem do mailu- ja som ju zhltla za jeden večer!!!! a od vtedy-žiadne preoblémy pri zaspávaní - ja som sa už bez kosmodisku na chrbát ani nepohla, čo som ho nevedela inak uspať, ako na rukách 🙂 a dnes- balada, malý spokojý, lebo sa sám uspinká kedy len chce 😀

lucia1004
18. mar 2009

ahoj martina1305, ja by som ti len chcela napisat, ze ta metoda funguje (Kazde dieta sa vie naucit spat), to je pravda, ale je to individualne - niektory maminy nevydrzia nechat babo vyplakat, niektore babatka (nas maly) reaguju tak, ze vrackaju vkuse, ale samozrejme su babatka, ktorym staci par dni "vyplakania sa" - zjednodusene povedane, ono to nie je doslova...a naucia sa zaspavat same. Napriklad ja som to nezvladla nechat ho a kedze malo priberal a prislo do toho vrackanie, tak som s tou metodou skoncila. Ale vravim, je to individualne. Ale v tvojom pripade (to ti povie aj kniha) je priskoro zacinat s tou metodou. Metóda by sa mala zacat vyuzivat od piateho-siesteho mesiaca. Ja som maleho tiez nosila prve tri mesiace a hompalala sa s nim na fitlopte, po troch mesiacoch sa to zlepsilo, tak ako u väcsiny babatiek. A neprespi ti dlhsie v kociariku, ked si vonku alebo v kociariku na balkone? u nas to zabralo po troch mesiacoch.

danu
18. mar 2009

skus pozriet aj do tejto temy 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mami.sk
18. mar 2009

rubista - mne by si tu knihu mohla tiež poslať?
alebo Ti mám napísať do IP? ďakujem 😉

zuza.m
18. mar 2009

v teme každe dieta sa vie naučit spat mate na strane 56link