• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Problém s uspávaním bábätiek

18. júna 2014 
naši od mala spali s nami v obývačke (keďže v druhej miestosti spal MM, tak aby mal kľud), takže vtedy problém nebol, stačilo ich dať do postielky a boli tuhý, oni v podstate na bruško zvyknutí neboli. Po roku a niečo sa presťahovali do spálne a vtedy tam S. spať nechcel, plakal, tak som nejaký čas na uspávanie použila šatku, spravila som z nej kolísku a tak som ho ukludnila, potom ho vybrala a už zaspal, neskôr už zaspal sám aj bez šatky :slight_smile:
21. jan 2009 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej, tak protitema uz je na svete, valka, klubuk dolu, ze si si s tym uvodom tak makla :wink:
ja som teda veeelky zastanca uspavania podla Prekopovej, u nas to zafungovalo krasne, aj mala troska plakavala, ked som ju "ucila" zaspavat, ale nevzdialila som sa od nej a po case sa to krasne naucila :dizzy_face:
ale samozrejme, vykyvy stale su (zuby, sopliky a podobne), vtedy nam pomaha vzdy satka :wink:
21. jan 2009 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ináč ma napadlo, že keď sme niekde na návšteve a treba uspať deti v cudzom prostredí na posteli, tak som ich tiež v podstate uspávala podľa P. a ani som o tom nevedela :grinning:
najprv teda A., dala som ho na bruško a hladkala po chrbátiku, ten furt vyskakoval, tak som ho zas dala na bruško, niekedy aj na silu, že sa jedoval, ale proste som ho musela obmedziť, lebo keby sa mohol hýbať ako chce, tak by nespal celý deň. Po čase už bol na brušku dobrovoľne a ja som ho stále hladkala, keď zaspal, tak som už mohla aj odísť. U S. to bolo horšie a hlavne uspávať oboch po sebe, tak to už som nemala na neho toľko trpezlivosti. Raz som chcela op MM, aby teda uspal A., stačí robiť to, čo som popísala a on asi po 30s vyhlásil, že jemu sa spať nechce :rolling_eyes: , tak som zas skončila pri uspávaní oboch :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Naposledy sa mi to ani nepodarilo, lebo som odišla skôr, ako bol S. úplne tuhý, tak sa zobudil a zobudil aj A. ktorý už pol hodinu spal kým som uspala S. a už bol vyspatý.
21. jan 2009 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
valka kde tú knihu dostanem? Ja lujzu doteraz cez deď uspávam v šatke na chrbte a potom ju vyklopím, večer pekne ležím vedľa nej a zaspí sama, tak chcem ju to naučiť aj cez deň tak...
21. jan 2009 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nerozumiem, ako môže niekoho otravovať to, že ho jeho vlastné vytúžené dieťa miluje :cry: :pensive: :zipper_mouth:
21. jan 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
audreyd mna mala neotravuje, ale ked cez den padam od unavy, nedokazem ani navarit manzelovi veceru lebo som tak nevyspata, tak si myslim, ze je to vazne a tiez nemienim skoncit na psychiatrii, tak to treba asi riesit inac? ako len navlacanim dietata na rukach (co aj tak nezaberalo), uz nam odchadzal chrbat aj mne aj manzelovi, a napriek tomu ju lubime. :dizzy_face:
21. jan 2009 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som malú na rukách nikdy nenavláčala.. veď by som si ich vyťahala po zem...na to mám šatku a iné nosítka.. a tak isto dokážem s malou upratať, navariť, prejsť sa a to všetko bez toho, aby mi to akokoľvek prekážalo.
To je ten problém, že mnohé maminy majú pocit, že dieťa musí byť uložené niekde vedľa, aby si mohli niečo "porobiť"...

Erika mi raz povedala jednu krásnu vec: nie rodina sa prispôsobuje dieťaťu, ale dieťa rodine.
21. jan 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme boli uz v uplnom zufalstve, manzel zaspaval od unavy v praci a ja som bola strhana, snazila som sa spat cez den ked spala mala, lenze ona spavala len 15-20 min. maximalne! :frowning2: Takze ja som ten spanok nestihala dobehnut, doma bordel, neoparaté, nenavarené, z toho vyplivajuca nervozita, hadky s manzelom, travili sme spolu malo casu lebo som skakala len okolo malej a vzdalovali sme sa, manzel bol na druhej kolaji.. :confounded:
Takze sme boli ochotni skusit uz vsetko a tie tri noci zato staly, zachranili mi nervy a manzelstvo svojim sposobom.
Vsetko zalezi od povahy dietata a do akej miery to rodicia zvladaju, ked ty nemas taky problém ako sme mali my audreyd je jasné ze nemas co riesit a vsetko je ok.
21. jan 2009 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bihan aj satku sme skusali ale uz v nej od 4 mesiacov nechce byt.... :unamused:
21. jan 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vsetko zalezi od povahy dietata, moja v satke nevydrzi, a nikam ju neodkladam, je pri mne v stolicke, v ohradke, je vzdy pri mne ked nieco robim a kuka na mna, a uz vie aj spinkat ked treba. :grinning:
21. jan 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan, tým sa riadim aj ja :slight_smile:
mywiel, chcela pozerať okolo? lebo to mohlo byť problém, keď dieťa zrazu nechce byť v šatke ale chce byť s rodičom, tak je čas prehodiť na chrbát :wink:
21. jan 2009 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alebo na bok :grinning:
21. jan 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len s tým sa nedá nič moc robiť, aspoň teda mne to nešlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. jan 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mywiel, moje prvé dieťa bol nespavec od narodenia!!! viem o čom píšeš... ja zúfalá, strhaná, nepochopená, sama... manžel dlho v práci, ja v cudzom meste... no katastrofa! ale potom sme sa nejako upokojili. jednoducho som nejako prijala fakt, že adam je taký a basta! prestala som riešiť uspávanie podľa knižiek a začali sme sa akosi "počúvať". doteraz má problémy so spánkom, je veľmi živý. večer som pri ňom, keď zaspáva... vždy si vyžadoval nosenie a nosila som ho teda dosť...
adelka je úplne iné dieťa, od narodenia zaspáva sama, je oveľa pokojnejšia :slight_smile: ona sa nosiť nepotrebuje až tak veľa, ale mne to robí radosť, keď ju mám blízko pri sebe :slight_smile:
21. jan 2009 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kili a dokedy je takto budem nosit ako Africka matka? :grinning: Moj chrbat to nevdrzi ani so satkou cely den... :frowning2:
Vam to vyhovuje tak je to fajn, nam vyhovuje zas nieco iné. :wink:
21. jan 2009 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bihan ano pomohla mi ta metoda, ale kazdému zaberie nieco iné, ja viem, ze deti nie su baranky... :wink:

Audreyd ja si malu teraz ovela viac uzijem, cez den som menej unavena a mam na nu viac energie, mozem povedat, ze konecne si to zacinam vychutnavat, lebo predtym som uz po nej zo zufalstva aj skrikla ked nespala ani pri mne, ani na rukach ani nic nezaberalo.... :angry:

No ideme von na prechadzku, je pekne tak prajem pekny zvysok dna aj mamickam aj babatkam. :wink: :dizzy_face:
21. jan 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte nahliadla som do tejto temy...rada by som vedela,ktora kniha ako radi v jednej situacii...moj syn je tiez z tych,ze cez den nespi vo vnutri a vonku len keed sa mu vezie prdelka :sweat_smile: ...mohli by ste mi ty valka a ty mywiel poradit ako dieta uspat podla vasich nazorov? skusala som aj to spat s drobcom trvalo pol hodinu kamy zaspal pristay k prsniku nakoniec zaspal a spal pat minut potom za zobudil s velkym placom...a riadne si odfgrgol ale bolo po spani a mohla som ho supavatg dalsieho pol dna,samozrejme som kontrolovala plienku a davala mu jest...
prosim skuste mi napisat ako si stym poradit podla tychto kniziek

dik
21. jan 2009 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no kedze aj pri pisani tychto riadkov maly mrncim tak pismenka mi popreskakovali :sweat_smile: dufam,ze ste to pochopili
21. jan 2009 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, matre nekdo podobnou zkušenost? Naše malá přes den spí dvakraát dopola odpol. Večer se jí ale vůbec nechce a usína po 22h? mate nekdo podobnou zkušenost?
21. jan 2009 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ollako, v prekopovej je hlavne o rytme a blizkosti...takze ak nenosis v satke (nasa tak spi aj teraz, ked pisem tieto riadky), tak skus urobit hojdacku...
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1829870&vReferer=%2Fphotos%2Fvenonna
alebo
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1929757&vReferer=%2Fphotos%2Fvenonna
(venn, dufam, ze nevadi... :wink: )

dolezite je, dodrzat sposob...v uvode som to moc nezdoraznila (moja chyba), ale s dietatom by sa nemali robit pokusy - raz uspavate v aute, raz v satke, raz v postielke...jednoducho by tu mal byt jeden sposob, na ktory sa dieta bude moct spolahnut...takze si vyberte jeden a ten dodrzte, hoci by drobec zo zaciatku protestoval...no vzdy bude vediet, ze ste s nim, ze ho neopustate...

lendych, nasa mala tiez tak chodila...a nam to vyhovovalo, lebo sme sa jej mohli venovat obaja - aj manzel, ktory je zvycajne v praci...potom sa to samo upravilo...alebo skus zaviest ritual uspavania a ked si nan zvykne, postupne posuvat cas uspavania...

fibi, maju ju v artfore v bratislave, na kozej ulici (stare mesto pri starom rozhlase) :wink: a mozno aj v panta rhei...
21. jan 2009 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je krasne! :slight_smile:
21. jan 2009 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, kolko stoji tato knizka v obchode? asi?
21. jan 2009 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. jan 2009 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekna temicka.. ja by som potrebovala naucit ninku spat cez den v postielke a nie na rukach.. v noci nastastie spi krasne, musim zaklopat..
a to sa ma dat spat na brusko? sak to mi nevydrzi ani 5sekund a uz revci :sweat_smile:
mywiel ani ja pri malej nic nestiham a co.. ako vravi super ceske prislovie.. bordel v byte, stastne dite :wink: a na utuzovanie manzelstva mame cely vecer, ked mala zaspi :dizzy_face:
21. jan 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bezaz, ak si myslela na ten môj príspevok, tak ja dávam A. na bruško, lebo tak sám chce spávať. už kedysi kedysi dávno nemohol spať a netušila som prečo a zistila som, že chce spávať na brušku, vtedy sa ešte nevedel otáčať.
21. jan 2009 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuha ze aka protitema :wink: , napise mi niekto v skratke, ako naucim zaspavat nasu natali cez den v postielke? v noci jej to napodiv ide (teda klop-klop) :grinning:
21. jan 2009 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som sa preto pýtala na cenu v obchode, lebo cez net je to vždy ešte plus poštovné. Jedine, ak by bola v obchodoch kniha v zásade drahšia.
Bezaz, my sme si tiež s malou užili v prvých 3 mesiacoch. Cez deň skoro nespala, jedine na prsníku, akonáhle som ju odložila, bola hore a plakala :frowning2: potom sa to zmenilo v tom, že už po odložení pekne ostala spinkať. No hrozím sa toho, čo bude, keď odstavím :frowning2:
21. jan 2009 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u2jana, valka v inej téme písala, že Prokopová je za to, že dieťa nemá cez deň spať inde ako v šatke, ale v našich podmienkach, hmm. človek sa predsa len chce aj cez deň vystrieť :grinning: . Jedine asi tá kolíska môže byť super na denné spanie, tak skús niečo také spraviť z postelnej plachty, keď nemáš šatku.
21. jan 2009 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam elasticku satku, tak neviem, ci by som mohla z nej tu kolisku urobit :frowning2:
21. jan 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sisa, skus a uvidis...ak nepojde, skus obycajnu plachtu, ako pisala kili :wink:
21. jan 2009 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok