Problém s uspávaním bábätiek

valka
21. jan 2009

Táto téma je pre tých, čo majú problém s uspávaním babätiek a starších detí, ale nechať vyplakať dieťa je pre nich neprípustné...
Zásady uspávania dieťaťa:
- ISTOTA – znamená, že sa človek môže úplne spoľahnúť na splnenie svojich očakávaní
o schránka – deti sa cítia bezpečne v stiesnených priestoroch – v schránke: perinka, zavinovačka, šatka, pretože im to pripomína pobyt v maternici
o rytmus – pravidelné pohupovanie pripomína pohyby matky, keď bolo dieťatko ešte v nej. Ak nechcete stráviť celú noc pohupovaním dieťaťa, porozmýšľajte nad kolískou alebo závesnou sieťou. My sme mali určitý čas natiahnutú šatku medzi stenami postieľky. Rovnako fungujú uspávanky, ššš a pod. Pre deti je rytmus tak dôležitý, že keď ho nedostávaju zvonka, vytvárajú si ho sami: pohupovanim, mrnkanim, kývanim ručičkou apod. Takto vytvorený rytmus môže prerásť do zvyku, že dieťa sa bude ukľudňovať určitým spôsobom až do dospelosti – autistické rysy správania.
o istota miesta – dieťa musí zaspávať a budiť sa na tom istom mieste, inak je dezorientované, plače...Predstavte si vy, ako by ste sa cítili, keby ste zaspali doma v posteli a zobudili by ste sa u susedov...

- BEZPEČIE– je to istota vzťahujúca sa k ľudským bytostiam, medziľudských vzťahov
o istota matky (blízkej osoby) dieťa sa cíti stratené vo veľkom svete. jediná istota je jeho matka.
(Viac info v knihe od Jiřiny Prekopovej : Když dítě nechce spát, Portál 2008.)

Zasada c. 1 pri prekopovej je, ze pokial je dieta zdrave, prisposobuje sa rodine a nie rodina dietatu...ale malo by mat urcite veci ako pomocku- teda ten rytmus, istotu a pod. aby ste si nemysleli, ze prekopova odsudzuje vsetkych, ktori dieta nechaju plakat...to nie,...
ak dieta place, hoci su podmienky splnene, treba pokracovat vo zvolenej forme, a nechat ho plakat....ale byt stale pri nom a hovorit mu, ze ho lubite, ze ste pri nom, ze chapete, ako sa citi...prave to je chyba, ak dieta komanduje rodicov a oni ked place, tak stale menia sposob uspavania....to dietatu neprida na pokoji....dieta ma získat oporu u rodicov...
myslim, ze su iba dva rozdiely a podla mna dost podstatne v pristupe vyplakavania a prekopovej - 1. rodic je s dietatom stale a 2. rytmus...a to je velka vyhoda, pretoze ked je rodic s dietatom, vie lepsie reagovat na jeho potreby...
priznam sa, ze aj ja som vcera uspavala lucku s placom...pretoze chcela zuzlat prsnik, hoci uz nepila a mne to nie je prijemne...no bola som pri nej, hojdala som, spievala, hladkala a hoci to bol strasny plac, do 15 minut spala...ale vie, ze mam ju stale rada a neopustim ju, aj ked sa hneva...(neviem to tak opisat, treba precitat prekopovu).

Keďže novorodenec má pamäť cca 7 sekúnd, toľko si pamätá, že ste tu, že existujete....po tomto čase na to zabúda a cíti sa ohrozený. Preto ak prídete po minúte jeho plaču, 53 sekúnd sa cítil stratený. Tu odporúčam prečítať si toto:
"Miminko tráví dobu bdění v toužení, v nedostatku, v nekončícím čekání na správnost, která má zaplnit tu tichou prázdnotu. Na několik minut denně je jeho toužení přerušeno a jeho drásavá potřeba po dotyku, chování a pohybu je ukojena. Jeho matka je jednou z těch, které se po dlouhém rozmýšlení rozhodly povolit miminku přístup k prsu. Miluje ho s dosud nepoznanou láskou. Zpočátku je to pro ni těžké, odložit miminko po kojení do postýlky, protože tam tak strašně pláče. Ale je přesvědčená, že tak se to musí dělat, její matka (a TA to přece ví) jí říkala, že nesmí polevit, rozmazlila by ho a pak by měla problémy. Na okamžik cítí, že ten malý tvoreček, kterého drží v náručí, je tím nejdůležitějším na světě.
Vzdychne a uloží miminko něžně do kolébky, která je ozdobená žlutými káčátky ve stejném designu jako celý pokojíček. Vyzdobit ho jí dalo spoustu práce. Závěsy jsou načechrané, kobereček má tvar pandy, všechno je v dětských barvách: bílý prádelník, přebalovací pult s vaničkou, s poličkou na zásypy, olejíčky, mýdlo, šampón, kartáček na vlasy. Na zdi jsou obrázky zvířecích mláďat oblečených jako lidé. V zásuvce komody je spousta košilek, dupaček, capáčků, čepiček, rukaviček a plenek. Ničeho nešetřila, dětský pokoj je perfektní, i když si s manželem zatím nemohou dovolit nábytek do celého domu. Nakloní se, políbí miminko na sametovou tvářičku a odchází směrem ke dveřím. První výbuch utrpení otřese tělíčkem miminka. Matka opatrně zavře dveře. Vyhlásila mu válku. Její vůle musí zvítězit nad jeho. Přes dveře slyší něco, co se podobá mučení. Její kontinuum to jako takové chápe. Situace je opravdu tak vážná, jak to zní. Příroda by tak silné signály nepoužila, pokud by se o mučení nejednalo. Matka zaváhá, její srdce to táhne k miminku. Ale musí odolat a jít svou cestou. Vždyť ho právě nakrmila a přebalila. Je si jistá, že mu opravdu nic nechybí, a proto ho nechá plakat až do vyčerpání.
Když se miminko vzbudí, znovu pláče. Jeho matka nahlédne do dveří a ujistí se, že je na svém místě. Opatrně zase dveře přivře, tak aby v něm nevzbudila falešnou naději. Utíká do kuchyně, kde má práci, ale dveře nechá pootevřené. To aby slyšela, kdyby se miminku náhodou „něco stalo“.
Když v kočárku pláče, je často odměněno známkou života. Máma kočárkem houpá, protože zjistila, že to pomáhá na ztišení. Bolavá touha po pohybu, po zážitcích, po všem, co měli jeho předci v prvních měsících života, je zmírněna houpáním. Je to sice dost ubohé, ale je to lepší než nic. Hlasy na blízku nelze spojit s ničím, co by se ho týkalo, na naplnění očekávání to nestačí. Ale taky je to lepší než ticho v dětském pokoji. Míra kontinuálních prožitků se blíží nule, hlavním zážitkem miminka je jen touha.
Matka ho pravidelně váží a je pyšná, jak miminko prospívá."
(Z knihy Jean Liedloffová: Koncept kontinua, DharmaGaia 2007)

Istota sa týka vecných formalít (postieľka, pravidlá zaspávania), pocit bezpečia však pramení z istoty vo vzťahoch medzi dieťaťom a rodičom, súvisí s láskou.
Pre dieťa je pri zaspávaní najdôležitejšia istota (na tom je založená „vyplakavacia“ metóda). Ak ale chcete, aby dieťa zaspávalo aj rado, s pocitom, že nie je opustené, potrebuje aj bezpečie, teda Vašu prítomnosť. Inak si netvorí vzťah k Vám, ale k sebe samému, snaží sa spoliehať iba na seba...

Ak máte staršie dieťa, ktoré sa bojí spať samo, priviňte ho k sebe do postele, ale veľmi tesno. Tak, aby sa takmer nemohlo hýbať. Ak je jeho strach veľký, vydrží pri Vás. Ak je ale jeho pohodlie dôležitejľie ako jeho strach, samo si pôjde ľahnúť do postielky...Ale bude vedieť, že u Vás má istotu a bezvýhradne ho milujete... 🙂

rimmel
10. jan 2010

momin sak to nepoznas? aj tu sa to coskoro zvrtne na tych co maju jeden nazor a tych,co druhy a bude haaadkaaaa 😀

momin
10. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 jako ve vsech diskuzich o spani.... No uvidime.... 😉

sunea
10. jan 2010

momin, a ako ti spava v kociku, zaspava pekne? Mozno by pomohla hupacia siet, pohupkal by sa a pomohlo by mu to... neviem, tazko sa radi takto na dialku. Ja len pisem z mojich skusenosti, ze akonahle je nas krpcek taky, ze ho nebavi sa s nicim hrat, je nervozny a podrazdeny akymkolvek podnetom (pozitivnym ci negativnym), tak sup, zacinam uspavat. Takto fungujeme uz 5 mesiacov (po 2 mesiacoch sa tak nastavil), ze vydrzi byt bdely cca 2 hodiny, potom potrebuje spat.
Este viac k tomu: http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
Nezaspal by ti pri dojceni, ked uz je taky unaveny?

momin
10. jan 2010

Ja uz bohuzel nekojim. On uplne odmita i flasku.. dokud mel flasku usnul mi u ni..ale ted uz ho nedonutim aby pil.... v kocarku spi krasne,i v aute.... 😒

wanda007
27. jan 2010

vam to tu zopakujem 😉, aj tak je to tu dokola o tom istom:

O tom, co je spolocne spanie, maznanie, zaspavanie, zobudzanie.... nech sa paci, pribeh:

Budem ťa ľúbiť ako svoju?

Pamätám si, keď sme ju priviezli domov. Voňala ako škôlka. Taká zvláštna zmes dezinfekcie a jedla, ktoré sa doma nevarí. Bola to iná, cudzia vôňa. Mala ju vo vláskoch aj v koži. Človek si ani neuvedomí, aké dôležité sú preň vône, pokiaľ sa s nimi nestretne v zápase.

Pestovala som ju a ona nevedela, ako sa pestuje. Nôžky a ruky jej viseli pozdĺž tela. Nevedela sa ma chytiť, nevedela sa nohami zaprieť o moje boky, ako to batoliatka inštinktívne robievajú. Malá šmýkajúca sa mŕtvolka. Nevedela ma objať. Nevedela sa tešiť. Podľa čoho súdiť, či ma má rada?
Nevolala ma k postieľke, keď sa prebudila. Nič odo mňa nechcela. Len otvorené očká svedčili o tom, že je už hore. Nevítala ma, neusmiala sa...

Prvá emócia bola ľútosť. Keď som sa skláňala nad postieľkou, keď som ju kúpala, prebaľovala, keď som ju natierala olejčekom, pri všetkých týchto činnostiach som k nej pociťovala ohromnú ľútosť. Ľútosť nad tým, že bola opustená, ľútosť nad tým, že bola odložená, ľútosť nad tým, že dni vedúce odnikiaľ nikam trvali predlhých šesť mesiacov. Ľútosť nad tým, že ju až doteraz nikto nepritúlil, nepohladil, že ju nik nepestoval, keď bola nespokojná. Ľútosť nad tým, že už ako bábätko bola nútená chrániť samú seba pred ľahostajnosťou tým, že sa ticho uzavrela do svojho sveta, kde nebol plač ale ani smiech a radosť.

Dni bežali a denné rituály im vytvárali poriadok. Ticho a nepozorovane sa tá otázka vytratila a zostala iba odpoveď.
Akáže to bola otázka? Či ťa budem ľúbiť ako svoju?
Nie.
Nie „ako svoju", lebo ty si moja. Prvé tvoje slovo bolo "mama" a tvoj prvý krok viedol ku mne. Keď sa bojíš, tak voláš mňa a keď chceš pomôcť, tak prídeš za mnou. A v noci, keď ťa trápia zlé sny, okolo mňa sa ovinieš ako liana.
Keď ste boli menší, vadilo mi, že mám len dve ruky a tri deti. Nedalo sa všetkých naraz držať, ale viem, že viete, že napriek tomu vás držím. A nikdy neopustím.
Putá, ktoré vytvorí láska sú tie najdôležitejšie. A iba tie vzťahy, ktoré sú postavené na dôvere majú cenu. Nič nie je dôležitejšie.

viac: http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/204632/Bude...

janca.mareckova
20. feb 2010

Čauky tetky
Tak Kubíček ze včerejška na dnešek trhnul rekord v NESPANÍ Včera ráno jsme se probudili, nahamali......hráli si a povídali a najednou byl oběd a Kubíček pořád ne a ne spinkat..... ve 2 jsme šli na procházku s kočárkem kde konečně zabral a spinkal 3 hodiny. No, ale to bylo jeho poslední spinkání! Od 5 byl vzhůru. Hamali jsme, hráli si, povídali jsme si, chodili, hopsali...... pak koupali a hamali a on pořád ne a ne spinkat Takže jsme ho chtěli unavit. Hajal na bříšku.....ale pořád by si jen povídal a smál se. Už byla půlnoc a on nespinkal. Ale maminka už toho měla plný brejle Vždycky mi usnul u prsa, ale tentokrát ani po hodině a půl nee Jakmile jsem se jen trošku pohnula, jemu se to nelíbilo a začal fňukat a pobrekávat.... Už jsem vážně padala na hubu a tak jsem se rozhodla ho položit do postýlky a nechat ho........on kňoural a brečel. Tak jsem vylezla, nosila, chlácholila ale beznadějně......takhle se to opakovalo asi 5x, ale už jsem vážně nemohla a tak jsem si řekla, že ho nechám vyřvat. Holky, on to vydržel 40 minut- řev jako blázen. Pak se teda unavil a usnul, ale já měla hlavu jak pátrací balon a za 15 minut opět vzhůru- tentokráte hlad. Nahamal se a opět oči jak brambory a chtěl si povídat...... No, holky usnuli jsme ve 3 ráno!!!!! Takže ten náš Kuliferda vydržel bez spánku 10 hodin..... a já se bojím dnešní noci!!! Kdyby chtěl aspoň dudlíček..ale to néééé POMOOOOOOOC

lenka_da
7. máj 2010

Pomoc!
Ahojte baby, velmi pekne vas prosim o radu, lebo uz som skutocne ZUFALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam 21 mesacnu dcerku, prvych 8 mesiacov cez den nespala vobec, sem-tam 2x po 10 minut, v noci sa pravidelne budievala na kojenie. Samozrejme, skusala som neustale objatie, pohojdavanie, pravidelny rezim, v 9 mesiacoch sa dostavil uspech, zacala spavat 2x denne po 1,5 hodine. Po 3 mesiacoch koniec, presli sme na 1 spanok denne po 1,5 hodine. Takto to celkom uspesne bezalo zase 3 mesiace a odvtedy nechce spat ani za svet, uspavanie je priserny boj, som uz na slucku, nevladzem, 2-3 hodiny ju uspavam cez obed, cca 2 hodiny vecer. Skusali sme nechat ju tak, neuspavat, nech si zaspi kedy chce, lenze je to este horsie, vtedy sa tak priserne vycerpa, ze preplace cely den, odpadava od unavy, hocikde sa udrie, tacka ju ale nelahne si ani za svet. Len reve, reve, reve, sama jednoducho nezaspi, vydrzi byt hore aj 14 hodin vkuse, samozrejme urevana, ako pisem, hocikde ju potom vyvali a udrie sa. A ja ju tolko hodin denne uz nevladzem uspavat. Vysetrenie neurologom OK, nic jej nezistili. Pomoze mi niekto dobrou radou???

lenka_da
7. máj 2010

nikto nic? ja uz fakt nevladzem, nikto sa s niecim takym nestretol?

lienka43
7. máj 2010

Lenka a netrapia ju zubky??? Nam toto mala robi pravidelne ked sa prerezava zub. Ja som malej na skludnenie a lepsi spanok kupovala homeopatikum Sedalia, je to sirup a nam celkom zabral.

lenka_da
7. máj 2010

lienka, skusim, dakujem... 😢

eeefffaaa
7. máj 2010

uz jsem napsala do podobneho tematu,ale cim vic rad tim lepe...moc vas vsechny zdravim...potrebovala bych pomoct od zkusenych!!!jsem docela uz zoufala...takze se vam budu snazit popsat nas problem:malej krasne spal,vecer kase,koupani,mliko a ulozeni do postylky,behem par minut spal...pak byl nemocny a vsechno bylo vtahu,zvyknul si na kocar,musime ho houpat treba i v postylce,protoze kocar mu je uz tesny,ale uz je to neunosny,to treba vecer usne,samozrejme pri houpani,dve hodky spi a je zase vzhuru a zivej,pak usne treba az zase za tri hodky a zase za dve hodky vzhuru a takhle dokola a to porad jen vozime kocar...tak jsem ho dneska zkusila dat uz jen jednou pres den spat,usnul sice bez hrkani v postylce,ale ted zase po dvou hodkach vzhuru,nechce spat a vzteka se tam...nejhorsi na tom je ze nemam silu ho nechat rvat,vydrzim to chvili a pak ho stejne zase uhrkam...prosim poradte mi neco,zkusim trochu procist vasi diskuzi,ale budu rada i za konkretni rady...diky a preju vsem at vam deticky krasne spinkaji!!

tammika
9. máj 2010

Ahojte, aj ja prosím o pomoc. Mám trojmesačnú dcérku. Uspávanie je pre nás nočnou morou - či cez deň alebo večer pred spaním plače. Asi sa hnevá, že nevie zaspať okamžite, inak je prebalená, napapaná, nič ju nebolí. Nakoniec zaspí v kočíku, ale treba s ňou rýchlo chodiť, takže už od rána sme vlastne vonku, napriek tomu si však musí poriadne porevať kým zaspí. Začínam byť z toho zúfalá, myslela som, že po tých troch mesiacoch sa to zlepší, ale nie je to tak. Nepomáha nosenie, to sa hnevá ešte viac, hojdanie, babyvk, ani keď pri nej ležím a držím ju za ruku. Nakoniec večer naveľa naveľa zaspí na prsníku, samozrejme predtým plač. V noci potom spí výborne až do rána, iba dvakrát sa v polspánku napapá. Máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem 🙂

zdenda6
9. máj 2010

ahoj
tammika mne pomaha ked maleho pevne zaviniem do zavinovačky aj ked mu nohy trčia priviniem si ho na prsia s jeho bruškom a za chvílu je tuhý 🙂

m_michalka
26. júl 2010

@tammika Ahojky, já mám téměř stejnou zkušenost. Mám skoro 5 měsíčního kluka (5 měsíců bude mít v srpnu) a problémy s usínáním máme úplně stejné. Usíná s řevem. po každé. možná tak celkem 5x se stalo že by usl bez řevu,jinak vždy, a to bud v kočárku a o večerním uspávání ani nemluvím...to je horor. Ty máš ještě fajn že se docela vyspíš v noci,kdežto u nás jsou kruté hlavně noci...poslední dobou se budí hodně často, už ani nevím kolikrát kojim...no skoro pořád. Dříve to bylo lepší,budil se kolem 1 pak kolem 3 nebo až 5, ale ted se budí skoro pořád. snad i co hodinu.ale to ho nekojím.nejhorší je že začne plakat....je naštvany že se zvbudi je unaveny a chtěl by spát ale prostě mu to nejde..to už na něm poznám. i přes den to tak má. je unavený chce spát ale nejde mu to tak řve a řve a řve. doma když ho uhuškám na rukách (nebo řve tak dlouho že do půl hod usne-to tam chodím a hladím a dávám cumlík) tak to spí max 30 minut...takže to máme stejně a taky nevím jak na to. jestli nechat vyřvat nebo huškat...setkávám se s různými názory..někdo říka nenechávat plaka někdo říka ano, pokud mu nic není tak ho nechat tak už fakt nevím..jsem z toho taky zoufalá... ☹

bobsove
27. júl 2010

Knížku jsem četla a nemůžu vynachválit!!!!

jaroe
30. júl 2010

ahojte,oplati sa knizka aj pre 1,5 rocne dieta alebo je vhodnejsia skor pre male babo?

magi.b
2. aug 2010

Zdravím,
taky se připojuji k maminkám, které potřebují radu, i když mám pocit, že ta rada vlastně ani neexistuje...ale alespoň se mi uleví, když si postěžuju. Náš malý usínal odjakživa jen v kočárku nebo u prsa. V osmi měsících už mě to opravdu nebavilo a tak jsme nasadili metodu samostatného usínání (dle knihy Každá dítě se naučí spát). Trvalo mu měsíc, než byl schopen usnout jakž takž bez řevu, takže jsme si mysleli, že je vyhráno. Nicméně teď se naučil sedět, klečet a zjistil, že se v postýlce může přitáhnout a postavit se, takže je nemožné přinutit ho usnout..i když je už polomrtvý únavou, okamžitě po položení se zvedá a začne šplhat. Nepomáhá, když přijdu a znova ho položím, vydrží se mnou bojovat i dvě hodiny... takže jsme zpátky u uspávání na rukách, což je při jeho 10ti kilech náročné...
Jestli jste některá bojovala se stejným problémem, dejte vědět!

tanka72
3. aug 2010

@magi.b ahoj máme deset měsíců a usíná jen s mou rukou a dudlíkem a to ještě musí být hooodně unavený jinak neustále stoupá a vstává a lomcuje příčkama v postýlce,to ho pak když už toho mám dost a řve tak ho vezmu do obýváku a tak cca 1,5 hod si ještě musí pohrát aby usnul rychle,jak není úplně mrtvý tak nechce usnout,ale i po usnutí se v noci stále budí co 3/4 hod nebo co hod takže mám už dost.Byli jsme u homeopatky,homeo bereme tři dny a výsledek žádný,taky už nevím co s ním,to usínání bych přežila ale to neustálé noční buzení je strašné.A přes den ho dávám jen jednou spát a v noci se stejně budí!!!! 😢

slavkah
3. aug 2010

chtela bych se zeptat kdy zacne mit mimi trosku denni a nocni rezim a vice v noci spat? ten nas ma zatim 4 tydny , ve dne spi v pohode budi se cca po 3-4 hodinach na kojeni , nekdy je mezitim delsi dobu vzhuru, ale v noci se budi kazde 2 hodiny a po kojeni je jeste cca 2 hodiny vzhuru takze vlastne skoro nespi

kdezee
5. aug 2010

mam taky problemik a chcem sa spytat ci ste s tym aj vy presli a ako ste to riesili...maleho vecer uspavam kojenim dost dlho, dakedy musim cakat aj 2 hod kym je uplne tuhy...vlastne on najprv rychlo zaspi..ja cakam asi polhodku a ked sa pohnem uz je hore tak musim este raz uspat...do takej tretej spi vcelku v pohode lenze o tej tretej vstane, naje sa a uz nie a nie spat..proste oci ako ziarovky stovky, otoci sa na styri a uz sa vyskiera a uspat ani bohovi..ani kojenim, ani na lopte a ani na rukach..co s tym?ved to je na mozog byt o tretej hore....

andelka
5. aug 2010

@slavkah my jsme to měli taky tak, do 4 týdnů minimálně, budil se v noci, kojili jsme 3-4x, fakt skoro po 2 hodinách. Někdy mezi kojením nechtěl spát, koukal, vrtěl se, brečel. Asi kolem 6 týdnů se začal budit méně často, usíná tak mezi 20 a 21h a tehdy se budil ještě pak před půlnocé, po půlnoci a pak nad ránem. Asi od 11 týdnů vynechává jedno noční kojení, takže usíná pořád stejně, ale budí se až kolem 3h a pak ráno kolem 6h. V noci jen nakrmím a on zas hned usne. 🙂

slavkah
5. aug 2010

@andelka tak to jsi mi dala nadeji, ze se v dohledne dobe mozna vyspim 😉

mirka907
5. aug 2010

@slavkah my sme zacali spat po nociach dobre len nedavno... vzdy som cakala ze to pride, aj podla konika aj podla kamosiek a stale nic...ale drzim palce nech ste ten druhy lepsi pripad.

andelka
6. aug 2010

@slavkah uvidíš. On to tak začal dělat sám ode sebe. Nejdřív jsem čekala, jestli to není náhoda, ale už to tak je asi 14 dní, tak snad to vydrží nebo se to bude zlepšovat. Včera zas usnul v 20.30 a vzbudil se 2.30. Jak se budel co 2 hodiny stejně jako ve dne, tak to bylo na palici.

marielik78
6. aug 2010

@jaroe Tie metody mozes aplikovat aj u starsieho podla mna...

marielik78
6. aug 2010

Babulky, tak som nakukla aj sem k vam do tejto temy...

Verim, ze trpezlivost a cas mi budu stacit na tieto zle casy a raz sa mala nauci spinkat celu noc (alebo s jednym ci dvomi zobudeniami) a neskor aj sama zaspinkat, ked bude na to zrela...
Knihu Kazde dieta sa vie naucit spat mam precitanu, je v mnohom logicka, no ja danou metodou vyplakania postupovat nechem a nedokazem.
Moja mala ma 10,5 mes. a budi sa mi v noci kazdu hodinu a v lepsom pripade kazde dve... Zaspava iba na prsniku od narodenia, niekedy aj vonku v kociku zvykla, ale to uz neplati, odkedy je mobilna, tak tam nevydrzi dlho a spat tam nebude vonku...
Este som odpozorovala, ze sa budi v noci, i cez den pri kazdej zmene polohy... ak ju znova neuspim cucanim mliecka, tak uz nespi...
Mne velmi pomaha citat tu na MK, ze je nas vela mamin, co mame tieto starosti a ked citam prispevky stastnych mamin, ktore sa dockali pokojnych noci, dodava mi to vieru, ze bude dobre 🙂

07111980
6. aug 2010

marielik78 viem o com pises ja som kojila len dva mesiace ale moja mala mi tiez nespava ani doteraz a to uz ma dva roky uz sa nebudi kazdu chvilu ale v noci okolo druhej sa zobudza na mlieko ,mozem jej dat caj aj tak sa zobudy.ked bola mensia jedavala kazde štiry hodiny a to sa niekedy zobudila podvoch hodinach ,ked som chcela aby spala musela som jej vopchat flasu a potom sa upokojila.hoc pri malom som to nepoznala on mi prespal celu noc aj cezden my spaval velmi dobre a ked som ho dala von tak bol schopni spat az do kupania.hovorisa ze ked prve ieta je dobre tak to druhe je zle .a je to pravda.maly bol dobry a mala mi to vsetko vinahradza lebo som bola vzdy odichnuta a vispata.a teraz som unavena a vicerpana lebo sa budy na mlieko a ktomu este po dvoch hodinach vipituje vodu alebo caj ze je smedna.a to som uz viskusalavseliake rady,ci uz od kamaratok,citanie knych,alebo rady doktorky.tak a nakoniec som povedala staci vsak ona hadam vecne hore v noci nebude,troska sa to zacina zlepsovat a tak dufam ze ked dovrsi tri roky prespi celu noc.drzim ti palce. 🙂

jasmia
6. aug 2010

@marielik78 máme stejné dítě, jen v tom rozdílu, že Justýnu uspím jedině u nás v posteli a pak ji přesouvám do postýlky a to zhruba každou hodinu, tak naše noci jsou divoké, ale stále doufám, že se to zlepší 😅 .

berucka
7. aug 2010

07111980 síce mimo tému, ale nedá mi to nereagovať. S Tvojím pravopisom by som sa hanbila niekde prispievať. Zo začiatku som si myslela, že máš snáď prehodené y s i, ale niekde si sa, asi náhodou, trafila správne, takže to tým nebude. A také skvosty ako " vipituje" alebo "knych" sú hodné analfabeta 😠

marielik78
7. aug 2010

@07111980 Tak to mas vesele ako vidim aj ty... ale potesitelne je, ze u mna by druhe babo malo byt ako anjelik 🙂 Nech je ako chce, drzim ti tiez velmi palce!