Problém s večerným zaspávaním. Neviete mi poradiť?

lemonka
10. apr 2009

dobry maminy...mam taky problem...mala mi spinka 2 krat do dna ale len v kociku na balkone alebo vonku...vecer ked ju chcem dat spat do postielky tak spi celu noc zobudi sa tak 2krat ale kym zaspi to je katastrofa...od kedy sa naucila stat na nohach vkuse sa len stavia na nohy a ked ju polozime na chrbat ze treba spat tak sa dobre ze nejde zajst od placu a v kuse sa len taha na nohy...donekonecna....ak mi niekto viete poradit ako ju mam odnaucit od toho a vecer aby zaspala v postielke bez toho aby sme kazdy vecer absolvovali taky cirkus...mala ma 8 mesiacov...dakujem

casy30
10. apr 2009

lemonka, daj ju do spacieho vaku. my máme perfektný z tesca, a malý sa v ňom nepostaví 😀 pár nocí sa jej to určite páčiť nebude, ale to prejde zvykne si...držím paste 😉

fifinna
10. apr 2009

lemonka, mozno ulozit o pol hodinku neskôr spat, alebo vyckat, kym nebude malej take vzacne stavanie sa na nohy.

standu
10. apr 2009

casy, moja mala bez problemov lezie, stavia sa...v tesco cherokee spacaku 🙂

lemonka, my sme mali skor opacny problem, uspavala som ju aj dve hodky. raz som rezignovala a polozila ju do postielky....do 15.min zaspala. teraz jej trva max polhodiny kym zaspi, vcera skutocne vynimocne hodinu...ona sa vsak vyhra sama.

napada ma vsak dat jej nejaku hracku? pustit kolotoc? nejaku hudbu, ktoru ma rada? ja k malej chodim kazdych cca 10min, ak place, vyberiem ju, oprie si hlavku mne o rameno, tisko sa s nou rozpravam, ulozim ju..hlavne klud, lebo ak som nervozna, ona je este viac.

zuza.m
10. apr 2009

mne sa maly zase naučiil plazit tak že nič ine nerobi len na bruško a ujist preč. 😅
zaspava somnou tak že ho necham chvilu unavit a potom ho už pritlačim a poviem spinkat a hotovo.občas sa jeduje tak ho ešte necham pomordovat teda poplazit a zase po chvilke ho uložim.

brnka
10. apr 2009

zuzi, u nas je presne to iste - stale len na brusko 😉 ...... a ked sa este aj pogrcka, tak to je radost 😝

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skalnicka
10. apr 2009

fidka, tvoj malinky je este veeelmi maly na to, aby zahajal sam, su sice aj take deti, ale to skor vynimocne. ja mam mojho patmesacneho a je normal, ze ho uspavam v babyvaku - inak skvela vec - zial, asi to nepomoze zakladatelke tejto temy, chodiacemu babatku by sa to asi sotva pacilo 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denima111
10. apr 2009

oj,oj ja mam 9mes. dievčatko a od kedy sa narodila sa bojím večera.Od narodenia mala akoby odpor k zaspatiu.0-3 mesiace sme hopkali na fit lopte a len čo sa dotkla madaraca otvorila očka a spustila taky plač, že som ju musela vybrať a začať od znovu.Potom sme mali obdobie ked zaspavala v kočiku,dalej bolo obdobie ked zaspavala v našej posteli pri kojeni,dalej sme sa trapili v postielke - spievala som jej a hladkala ju a ona sa zlostila a plakala,teraz najnovšie asi 2 týžndne zaspava ked papká.Uvidíme do kedy bude trvať toto dobré obdobie. 😀

lucia1004
11. apr 2009

lemonka, ja by som najprv zacala tak, ze si s nou lahnes do velkej postele, ked je uz ale fakt unavena, zaspi ti a prelozis ju do postielky. Druha moznost je v teme Kazde dieta sa vie naucit spat - len na to treba nervy. Vela stastia a vzdy to ber z pozitivnej stranky - cez den ti spi a v noci v podstate tiez, takze az take hrozne to nie je🙂.

martao
12. apr 2009

Starší synovia zaspávali otrasne. Museli sme si s nimi ísť lahnúť a čakať, aby zaspali. Najmladší zaspáva sám. Asi je to v decku. Nerobím pritom nič iné ako pri starších.