• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ranné vstávanie a raňajky. Kedy je to vhodné?

4. februára 2009 
Ahojte,chcem sa spytat,kedy vstavaju rano vaše deti a kedy maju raňajky?Uplne prve jedlo.Moj syn ma pomaly 14 mesiacov,budi sa okolo 6 hod.-odmieta mlieko,tak dostane v postielke čaj a spi ďalej do 9-9.30-vtedy raňajkuje.Nie je to neskoro?Ale čo mu mam dať okolo tej 6 v postielke,keď mlieko nechce?Ak mu dam jogurt,uplne sa preberie a nebude spať.Možno je aj vtedy hladny,ale fakt neviem,ako to riešiť.
3. feb 2009 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj!
Ja si myslim, ze to neskoro nie je.. Ked este Adamko nechodil do skolky, tiez si rad rano pospal a podobne ako tvoj drobec mal cca o 5,00-6,00 mlieko, a potom sme ranajkovali az okolo deviatej.Teraz ranajkujeme uz o siedmej, kedze po pol osmej vyrazame do skolky. A ked prideme zo skolky - cca o 8.00 ma ranajky Matusko - a ten sa tiez este okolo 6,30 koji. Takze ja si myslim, ze to mas v norme.. :slight_smile:
3. feb 2009 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dělej to přesně tak, jak to děláš, ono se to samo upraví. Syn taky dříve spal do devíti, dnes tak do 7-8 hodin. Čaj určitě není uspávací, prostě Tvůj syn si rád déle pospí :slight_smile: Kamarádce se jedno období dítě zase budilo každý den o půl páté, navíc v zimě, to bys chtěla? :sweat_smile: Buď ráda, však ono se to změní :angry: Možná i díky tomu, jak se teď prodlužuje den, pochybuju, že takto bude dlouho vyspávat i v létě...
3. feb 2009 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nase dievcata maju 14 mesiacov a budia sa rano o 7mej, vtedy vypiju flasu mlieka, prezleciem ich z pyzamka a hraju sa a desiatu maju ovocie o cca 10tej
3. feb 2009 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malej má skoro 14 měsíců vstává okolo 6.00 to mu dám mlíko cca. 120 ml. Víc do něj nedostanu a pak až Kolem 9.00 má ovoce nebo přesnídávku nebo chlebík

Takže myslím, že je to v pořádku a rozhodně to není pozdě a neměnila bych mu to...
3. feb 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ok,ale všetci vaši drobci maju rano mliečko-predsa nejake jedlo,ale Davidko až okolo 9 hod.Teraz sme raňajkovali chlebik so syrom-HROZA!!!!!!Davam mu malilinke kusočky chlebika a on to žuje a potom vyhodi von.Zblaznim sa :wink:
3. feb 2009 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davidko tak s tím chlebíkem to máme podobně, ale prostě to občas zkouším a jen pro uklidnění malej to mlíko občas ráno nevipije tak je potom vlastně bez jídla až do té 9 hod. a vůbec mu to nevadí ani neřve hladem a že bych do něj dostala v tý době třeba čaj tak o tom se vůbec nedá mluvit....
3. feb 2009 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja by som chcela aby stavali okolo siedmej.my stavame o stvrtej uz asi tri roky oni vtedy piju kakao a o siedmej jedia jogurt.pecivo este ta starsia ale my rano s jedlom vzdy bojujeme
3. feb 2009 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
megee-tak to mame podobne :slight_smile: A kolko maly važi ?Moj mal naposledy/v decembri-v poradni/-11,5 kg.Ja sa už bojim,aby neschudol-keď sa tak babre s tym jedlom.A nebude jesť,pokiaľ nedrži v ruke hračky.A keď ho nebavia,neotvori ani usta.Niekedy sa musim premahať,aby som nezačala jačať :wink:
3. feb 2009 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak v roce vážil 12 kg a neřekla bych, že by hubnul asi prostě ráno nemá hlad nebo nevím i když je to zvláštní chodí spát kolem 18.00 je celou noc bez jídla a navíc je dost aktivní...zkoušela jsi mu dát řeby piškoty jen tak mezi jídlem?
3. feb 2009 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davidko,tak my sme na tom asi najhoršie .maly ma sotva 9500g,vstava cca 6:30 - to ho kojím, chlieb papa okolo 8:00 zje krajec bez korky,tenky,ale to ho jeme hadam 45minut a musi bežať youtube :rolling_eyes: , dnes som z neho práve na praškylebo mi ten chlieb rano nechcel jesť,zjedol polovičku aj to s plačom,a teraz upadol od unavy a plaču o 9:30 ,lebo som mu chcela dať kašu s bananom,a ani za boha.tak urevany šiel spať,aj tak nakoniec som kojila

preto sa už pohravam s myšlienkou odstaviť ho,lebo toto cickanie nam obom neprospieva,vobec nepribera,ma sotva 73cm
3. feb 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nase mali v roku 9kg a 78cm, ale narodili sa malicke 40cm a 1700 a 1900
3. feb 2009 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to si ma nepotešila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. feb 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
denisocka malej když měřil 74 cm tak vážil 8,6 kg..
3. feb 2009 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sle kolko mal vtedy mes?
3. feb 2009 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
megee-on počas dňa papa,aj piškoty.Ale to ho musim zabavať-ukazovať mu hračky,varechy-vtedy je.Akonahle,nema po ruke nič,alebo ho to nezaujima,neotvori usta.Strašne.Kolkokrat sa mi vyleje polievka,alebo jedlo,lebo on pri tom rozhadzuje rukami a všetko naokolo lieta.Už som mu aj hračky zobrala,aby sa sustredil na jedlo a vtedy sa rozplakal a neotvoril usta.Ja neviem ako ho to odnaučiť-je to večny boj.On proste musi byť pri jedle zaujaty niečim inym.A ten chleba,rohliky-strašne.Aj polhodinu žuje malilinky kusoček a potom ho vypluje.Keď to vidi manžel tak sa smeje/no typicky chlap/,ale mne je veľa krat do plaču.Neviem,či by sa smial,keby s nim bol on ma MD :grinning:
3. feb 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8 měcíců, ale podle mě tu váhu musíš brát taky s ohledem na jeho výšku, my sice máme cca 12,5 kg ale 81 cm
3. feb 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do dvoch rokov marekovi stacilo o 9.mlieko a teraz sa vzdy rano,po umyti zubov ,prezleceni tesi na ranajky :grinning: -najradsej ma natrety chlieb a mlieko . :grinning: cez vikend si to s nim na ranajky ozaj uzivam.cez tyzden babka. a kedze ja vstavam skor a marek spi aj do 10,tak sa mi podari uz mat hotovy aj obed :grinning:
3. feb 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak musím říct, že podle toho, co tu čtu, jsme na tom úplně v poho. :wink: Malej vstává mezi 6.30 - 7.30. Jde na hrnec, oblíct a pak snídaně. Snídá různé pečivo s máslem, sýrem (ten moc nemusí), lučinou apod. Dnes k tomu přidal i bílý jogurt (moji activii) :wink: Na množství sní tak půlku rohlíku či krajíce chleba. Jen vánočky sní tak tři plátky. :grinning: Bohužel na druhou stranu mi odmítá mléko - byl do nedávna kojený a sušený mlíko nechce. :( To se šklebí a prská na všechny strany.
3. feb 2009 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nas vstava o 7,00 hod, ja este rano kojim vychystam dceru do skoly.Ked odide tak o 8,00 ideme ranajkovat. Maly sa uz tesi. Otvara usta a hovori mnam mnam. Tak s tym problem nemam. A este mu zarobim aj sunar 130ml, pretoze to kojenie je uz slabe. Pri rocnej prehliadke mal 9840 g a 75,5 cm.
3. feb 2009 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my s jídlem taky problémy nemáme jí všechno jen ráno v těch 6 se občas rozhodne, že nemá hlad a mlíko nechce a zase se mi to zdá brzo na chleba nebo něco podobnýho...
3. feb 2009 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dcera má 14 měsíců. Mezi 7.-8. kojím, pak ještě ležíme a snídaně je mezi 9 a 9:30
3. feb 2009 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky co tak dáváte na snídani a k večeři?
3. feb 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
K snídani dávám jogurt/tvaroh/pacholík, chleba s máslem, sýrem nebo lučinou a do ruky jablíčko, banán, papriku. K večeři dávám buď to samé, co k obědu nebo kaši. Zkusila jsem už i polívky, ale pořád se mi zdá, že samotná polívka moc nezasytí. Co dáváš ty, megee?
3. feb 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no v těch 6 mlíko pak v 9 hod. chleba s máslem, sýrem...nebo ovoce nebo přesnídávku a k večeři kaši...
3. feb 2009 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamičky. moj malý má 1 rok aj 10 mesiacov. Vstávame medzo 07:00 - 08:00 a vtedy zvykneme papat, a to chlebík alebo jogurty /nechutia nám však žiadne ovocné,len čokoládové a vanilkové/. okrem toho sa malý budí ešte aj v noci a pije kakao, no dnes to bolo napr okolo druhej ráno..je to v poriadku? mali by sme sa od toho odnaučit? potom sa vela krtá stane že ráno nechce papat.
3. feb 2009 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já si myslím, že na tom není nic špatného co si pamatuji tak jsem to já dělávala i v 5 letech v noci jsem se vzbudila a volala tatííí napít :grinning: a musím říct že i ted se občas v novi probudím a musím se napít jinak nemůžu dál spát... :grinning:
3. feb 2009 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale malý nepije kakao v noci od smadu podla mna, bo vypije celú flašku 250 ml a pritom večer ked ideme spat okolo deviatej pred tým sa normálne napapá..
3. feb 2009 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a co večer jí jestli mu třeby nezkusit dát toho víc...
3. feb 2009 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ,tak my vstáváme okolo 7-8 hodiny,ale někdy my udělá radost a přispí si třeba i do půl 9 :wink: ještě v postely dostane lahvičku s 210 sunaru ,pak nočník,oblíkání,snídaně - jogurt ,lipánek,chleba s džemem,lučinou(už ho zas papá,ale 3týdny ho nechtěla ani vidět) a k večeři má buď polévku či skleničku(když se mi nechce vařit :sweat_smile: ) nebo kaši vetšinou do ní rozmixuju čerstvé ovoce.V noci se občas vzbudí a vedle postýlky má připravený hraníček s vodou,tak se většinou napije a zas usne :slight_smile: ale taky se mi už párkrát stzalo,že se v noci probudila a dožadovala se mlíka
3. feb 2009 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
megee...večer papá bud nejaké zemiačiky s párkou alebo krupicovu kašu /to je asi tak okolo siedmej/ a tesne pred tým ako ide spat okolo deviatej ma ešte aj flšu kakaa..no ale skusim mu aj ja dávat namiesto toho kakaa v noci čajík a uvidím..
3. feb 2009 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok