Ranné vstávanie a raňajky. Kedy je to vhodné?

davidko7
3. feb 2009

Ahojte,chcem sa spytat,kedy vstavaju rano vaše deti a kedy maju raňajky?Uplne prve jedlo.Moj syn ma pomaly 14 mesiacov,budi sa okolo 6 hod.-odmieta mlieko,tak dostane v postielke čaj a spi ďalej do 9-9.30-vtedy raňajkuje.Nie je to neskoro?Ale čo mu mam dať okolo tej 6 v postielke,keď mlieko nechce?Ak mu dam jogurt,uplne sa preberie a nebude spať.Možno je aj vtedy hladny,ale fakt neviem,ako to riešiť.

bluff
3. feb 2009

alebo jej dam na ranajky vajicko, ovsenu kasu, toast s makkym syrom alebo s natierkovym maslom a rajcinami... ja mam pocit ze to omielam stale dokola.

susik77
3. feb 2009

tie toasty mi zacala kradnut ked ich jem ja. tak to by mozno aj jedla. vyskusam

susik77
3. feb 2009

no, ona vypije tak necelych 400 ml UM ale este spapa cely jogurt+ puding a pod.

bluff
3. feb 2009

jaj este ma napadlo, cez vikendy robil manzel waffle alebo tie americke palacinky.. tak predsa len, nema to take jednotvarne. 🙂

kristi
3. feb 2009

hm, to se mate, nase snida mliko a jen mliko, nic jinyho do ni nedostanu a o tom,,aby snedla chleba, vanocku nebo kolac si muzu nechat tak max. zdat ☹

susik77
3. feb 2009

kristi- no, nasu malu je zase lepsie satit ako zivit 😀

monkap
3. feb 2009

my taktiez na ranajky iba mliecko 210ml ...

bluff
3. feb 2009

a to vam do obeda potom nic nejedia? lebo ja jej tiez nedam mlieko a hned na to jedlo.. je medzi tym rozostup hodina aj dve.

veronikazm
3. feb 2009

no aj my na ranajky len kakao a jogurty, málokedy chleba a ked tak tak jeden dva kusky, a neni to zlé že to dieta papa iba sladké od rána? aj ked obed je normálny ale večera zase kakao...

bluff
3. feb 2009

veronika preco mu davas kakao a nie ciste mlieko?

jarula25
3. feb 2009

my na ranajky kakao a potom este aspon polku chlebika alebo kusok vianocky s maslom 🙂 ale niekedy je to len to kakavicko....

xxmargaretka
3. feb 2009

anka vstava okolo 8h a stravuje sa medzi 9-10h zvicajne kracijek chlebu + pohar mlieka

sassi
3. feb 2009

ja som malemu ešte kakao nedala ani sa nechystám
teda sladke občas dostane, kuštik čokolady (Kinder čokoládku), keksík alebo džem na chlebík, džusik a podobne
ale mleiko mu "kaziť" nechcem, ked ho pije rad čisté, bojim sa, že potom by čisté nechcel, len to sladene

a dcere tiež kako až od 3 rokov, a skor jahodove granko, alebo banánove, ako čokoladove - aj doteraz ma tak rada

karot
3. feb 2009

Škoda,že tu nepíšete,v kolik Vám děti chodí spát,aby si člověk udělal obrázek pro porovnání. ☹
Áda usíná 19-20:00 a dneska měl vyspáno už ve 4:30.Naštěstí jsem ho ukecala ještě na hoďku,ale pak už bylo vymalováno.Dostal 210ml Nutráče a když jsem mu v 8:00 cpala banán,dělal najedenýho.V 10:30 dostal polívku a pak si schrupnul na 2 hoďky.
Od 8.měsíců bojujeme se zobkama,takže krom svačin a oběda(+ranní mlíko a večerní kaše z flašky)žádný jídelní režim nemáme. ☹

susik77
3. feb 2009

karot: mala chodi spat asi 21.30 spi do 8.-8.30 s tym, ze okolo 6. dostane mlieko a spi dalej 🙂 a je to fakt kvoli zubkom, ze uz prespi celu noc. jej sa zacali prerezavat od polroka a vtedy sme fakt nespali, teraz ked ma uz skoro vsetky, spi v kuse 😵

mixka
3. feb 2009

nase chodia o 19tej a budia sa o 7mej

dadka212
3. feb 2009

Mne chodí Maťo spať okolo 22:00 a spí do tej 8-mej rána...potom dostane mlieko iba cca 150ml aby mi zjedol chlebík, ktorý raňajkuje okolo 9-9:30

sassi
3. feb 2009

mne chodí spať o 20:00 a spí do približne 7:00
a cez obed presne o 12:00 a spí 3 hodiny

karot
3. feb 2009

susik,.................nám zbývají ještě 4 stoličky. ☹
Já jen doufám,že se do půlroka prořežou,protože bych chtěla otěhotnět a to se budu potřebovat vyspat. 😅

veronikazm
3. feb 2009

blno tak sme mu začali davat granko a ostalo nam to až do teraz...prečo sa pýtaš? je to zlé? mali by sme mu davat čisté mlieko?

náš malý chodí spavat medzi 21:00 - 22:00 a spí do 07:00-08:00 ale v noci sa ešte prebudí občas

lenkazdenek
3. feb 2009

tak u nás je na dopolední sváču ovoce,na odpolední buď puding nebo ovocná přesnídávka,jogurt,podle toho co měla k snídani 😉 jinak chodíme spát v 19:45 a vstáváme jak kdy většinou okolo 7 -půl 8

bluff
3. feb 2009

veronika neviem ak sa pytas mna, tak ano, davat dietatu granko namiesto cisteho mlieka dva krat denne mi pride zbytocne. aky si mala dovod nahradit mu ciste mlieko grankom? ved tam je pridany cukor.

veronikazm
3. feb 2009

bluff
áno to bolo tebe, len som sa pomýlila, dobre skusim mu davat čisté mlieko...

sassi
3. feb 2009

presne ako bluff, myslím, že cukru a soli zje až až v "našom" jedle
a čím menenej, tym lepšie, tak mu cukor aspon nedavam do mlieka, čaju a sol do polievky

xxmargaretka
3. feb 2009

spat chodi cca o 21h..momentalne spi cca 12-14h no mali sme aj take obdobie,ze cez obed nespala,ale aj take,ze spala aj 4h a to za posledne 3mes bolo..zuby uz mame vsetky takze ak sa nezobudi na wc tak spi celu noc..

megee
4. feb 2009

tak D. chodí spát v 18.30 a spí do 6.00 rána to má tak 120 ml mlíka, kolem 9 hod. ovoce nebo přesnídávku, ve 12 hod oběd, kolem 15.00 jogurt, pudink a v 18.00 kaše...jo a mezi tím piškoty, keksíky...

ivulinda
4. feb 2009

Kakao už se může od roku tak proč by Veronika nemohla dát malému granko??

power700
4. feb 2009

teda megee, ty to máš krásný 🙂 My když teda spíme celou noc, pokud nám nerostou zoubky, jako nyní, to teda fakt nespíme, tak normálně spát chodí malá kolem 20.15-20.30h a vstává kolem 6h. Dnes teda spala do půl druhé, pak tři hodiny jsme si užívaly nočního mejdanu, a pak zabrala na hodku a půl a v šest už jsme byly opět na nohou...Ráno vypije tak 120 ml mléka, jak kdy, tj.kolem té půl 7, sváču má kolem 10h, většinou ovoce se sunarkou, oběd kolem 13h, masozelenina, odp.sváča kolem 16h jogurt,tvaroh apod.a kolem 19-19.30h véča, buď co zbyde od oběda nebo chleba s něčím. Když má menší večeři, tak třeba před osmou ještě slupne lipánka, mléko ani kaši večer nechce. 😒

kristi
4. feb 2009

mne chodi spat od cca 22h a spi do 8-8:30, nekdy i do 9h. 🙂

megee
4. feb 2009

kristi tak to ti závidím, ja to malému už taky zkoušela posunout ale at jde spát kdy chce tak je stejně v 6 vzhůru tak mu to nechávám podle něj aspon mám dřív od něj klid 😀