Ranné vstávanie a raňajky. Kedy je to vhodné?

davidko7
3. feb 2009

Ahojte,chcem sa spytat,kedy vstavaju rano vaše deti a kedy maju raňajky?Uplne prve jedlo.Moj syn ma pomaly 14 mesiacov,budi sa okolo 6 hod.-odmieta mlieko,tak dostane v postielke čaj a spi ďalej do 9-9.30-vtedy raňajkuje.Nie je to neskoro?Ale čo mu mam dať okolo tej 6 v postielke,keď mlieko nechce?Ak mu dam jogurt,uplne sa preberie a nebude spať.Možno je aj vtedy hladny,ale fakt neviem,ako to riešiť.

lenka386
3. feb 2009

Ahoj!
Ja si myslim, ze to neskoro nie je.. Ked este Adamko nechodil do skolky, tiez si rad rano pospal a podobne ako tvoj drobec mal cca o 5,00-6,00 mlieko, a potom sme ranajkovali az okolo deviatej.Teraz ranajkujeme uz o siedmej, kedze po pol osmej vyrazame do skolky. A ked prideme zo skolky - cca o 8.00 ma ranajky Matusko - a ten sa tiez este okolo 6,30 koji. Takze ja si myslim, ze to mas v norme.. 🙂

garfieldmail1
3. feb 2009

Dělej to přesně tak, jak to děláš, ono se to samo upraví. Syn taky dříve spal do devíti, dnes tak do 7-8 hodin. Čaj určitě není uspávací, prostě Tvůj syn si rád déle pospí 🙂 Kamarádce se jedno období dítě zase budilo každý den o půl páté, navíc v zimě, to bys chtěla? 😅 Buď ráda, však ono se to změní 😠 Možná i díky tomu, jak se teď prodlužuje den, pochybuju, že takto bude dlouho vyspávat i v létě...

mixka
3. feb 2009

nase dievcata maju 14 mesiacov a budia sa rano o 7mej, vtedy vypiju flasu mlieka, prezleciem ich z pyzamka a hraju sa a desiatu maju ovocie o cca 10tej

megee
3. feb 2009

malej má skoro 14 měsíců vstává okolo 6.00 to mu dám mlíko cca. 120 ml. Víc do něj nedostanu a pak až Kolem 9.00 má ovoce nebo přesnídávku nebo chlebík

Takže myslím, že je to v pořádku a rozhodně to není pozdě a neměnila bych mu to...

davidko7
autor
3. feb 2009

Ok,ale všetci vaši drobci maju rano mliečko-predsa nejake jedlo,ale Davidko až okolo 9 hod.Teraz sme raňajkovali chlebik so syrom-HROZA!!!!!!Davam mu malilinke kusočky chlebika a on to žuje a potom vyhodi von.Zblaznim sa 😉

megee
3. feb 2009

davidko tak s tím chlebíkem to máme podobně, ale prostě to občas zkouším a jen pro uklidnění malej to mlíko občas ráno nevipije tak je potom vlastně bez jídla až do té 9 hod. a vůbec mu to nevadí ani neřve hladem a že bych do něj dostala v tý době třeba čaj tak o tom se vůbec nedá mluvit....

alon111
3. feb 2009

aj ja by som chcela aby stavali okolo siedmej.my stavame o stvrtej uz asi tri roky oni vtedy piju kakao a o siedmej jedia jogurt.pecivo este ta starsia ale my rano s jedlom vzdy bojujeme

davidko7
autor
3. feb 2009

megee-tak to mame podobne 🙂 A kolko maly važi ?Moj mal naposledy/v decembri-v poradni/-11,5 kg.Ja sa už bojim,aby neschudol-keď sa tak babre s tym jedlom.A nebude jesť,pokiaľ nedrži v ruke hračky.A keď ho nebavia,neotvori ani usta.Niekedy sa musim premahať,aby som nezačala jačať 😉

megee
3. feb 2009

tak v roce vážil 12 kg a neřekla bych, že by hubnul asi prostě ráno nemá hlad nebo nevím i když je to zvláštní chodí spát kolem 18.00 je celou noc bez jídla a navíc je dost aktivní...zkoušela jsi mu dát řeby piškoty jen tak mezi jídlem?

denisocka
3. feb 2009

davidko,tak my sme na tom asi najhoršie .maly ma sotva 9500g,vstava cca 6:30 - to ho kojím, chlieb papa okolo 8:00 zje krajec bez korky,tenky,ale to ho jeme hadam 45minut a musi bežať youtube 🙄 , dnes som z neho práve na praškylebo mi ten chlieb rano nechcel jesť,zjedol polovičku aj to s plačom,a teraz upadol od unavy a plaču o 9:30 ,lebo som mu chcela dať kašu s bananom,a ani za boha.tak urevany šiel spať,aj tak nakoniec som kojila

preto sa už pohravam s myšlienkou odstaviť ho,lebo toto cickanie nam obom neprospieva,vobec nepribera,ma sotva 73cm

mixka
3. feb 2009

nase mali v roku 9kg a 78cm, ale narodili sa malicke 40cm a 1700 a 1900

denisocka
3. feb 2009

to si ma nepotešila 😝

megee
3. feb 2009

denisocka malej když měřil 74 cm tak vážil 8,6 kg..

denisocka
3. feb 2009

sle kolko mal vtedy mes?

davidko7
autor
3. feb 2009

megee-on počas dňa papa,aj piškoty.Ale to ho musim zabavať-ukazovať mu hračky,varechy-vtedy je.Akonahle,nema po ruke nič,alebo ho to nezaujima,neotvori usta.Strašne.Kolkokrat sa mi vyleje polievka,alebo jedlo,lebo on pri tom rozhadzuje rukami a všetko naokolo lieta.Už som mu aj hračky zobrala,aby sa sustredil na jedlo a vtedy sa rozplakal a neotvoril usta.Ja neviem ako ho to odnaučiť-je to večny boj.On proste musi byť pri jedle zaujaty niečim inym.A ten chleba,rohliky-strašne.Aj polhodinu žuje malilinky kusoček a potom ho vypluje.Keď to vidi manžel tak sa smeje/no typicky chlap/,ale mne je veľa krat do plaču.Neviem,či by sa smial,keby s nim bol on ma MD 😀

megee
3. feb 2009

8 měcíců, ale podle mě tu váhu musíš brát taky s ohledem na jeho výšku, my sice máme cca 12,5 kg ale 81 cm

titkovamiriam
3. feb 2009

do dvoch rokov marekovi stacilo o 9.mlieko a teraz sa vzdy rano,po umyti zubov ,prezleceni tesi na ranajky 😀 -najradsej ma natrety chlieb a mlieko . 😀 cez vikend si to s nim na ranajky ozaj uzivam.cez tyzden babka. a kedze ja vstavam skor a marek spi aj do 10,tak sa mi podari uz mat hotovy aj obed 😀

mircka
3. feb 2009

Tak musím říct, že podle toho, co tu čtu, jsme na tom úplně v poho. 😉 Malej vstává mezi 6.30 - 7.30. Jde na hrnec, oblíct a pak snídaně. Snídá různé pečivo s máslem, sýrem (ten moc nemusí), lučinou apod. Dnes k tomu přidal i bílý jogurt (moji activii) 😉 Na množství sní tak půlku rohlíku či krajíce chleba. Jen vánočky sní tak tři plátky. 😀 Bohužel na druhou stranu mi odmítá mléko - byl do nedávna kojený a sušený mlíko nechce. :( To se šklebí a prská na všechny strany.

michalienka
3. feb 2009

Nas vstava o 7,00 hod, ja este rano kojim vychystam dceru do skoly.Ked odide tak o 8,00 ideme ranajkovat. Maly sa uz tesi. Otvara usta a hovori mnam mnam. Tak s tym problem nemam. A este mu zarobim aj sunar 130ml, pretoze to kojenie je uz slabe. Pri rocnej prehliadke mal 9840 g a 75,5 cm.

megee
3. feb 2009

my s jídlem taky problémy nemáme jí všechno jen ráno v těch 6 se občas rozhodne, že nemá hlad a mlíko nechce a zase se mi to zdá brzo na chleba nebo něco podobnýho...

minea
3. feb 2009

Dcera má 14 měsíců. Mezi 7.-8. kojím, pak ještě ležíme a snídaně je mezi 9 a 9:30

megee
3. feb 2009

holky co tak dáváte na snídani a k večeři?

minea
3. feb 2009

K snídani dávám jogurt/tvaroh/pacholík, chleba s máslem, sýrem nebo lučinou a do ruky jablíčko, banán, papriku. K večeři dávám buď to samé, co k obědu nebo kaši. Zkusila jsem už i polívky, ale pořád se mi zdá, že samotná polívka moc nezasytí. Co dáváš ty, megee?

megee
3. feb 2009

no v těch 6 mlíko pak v 9 hod. chleba s máslem, sýrem...nebo ovoce nebo přesnídávku a k večeři kaši...

veronikazm
3. feb 2009

ahojte mamičky. moj malý má 1 rok aj 10 mesiacov. Vstávame medzo 07:00 - 08:00 a vtedy zvykneme papat, a to chlebík alebo jogurty /nechutia nám však žiadne ovocné,len čokoládové a vanilkové/. okrem toho sa malý budí ešte aj v noci a pije kakao, no dnes to bolo napr okolo druhej ráno..je to v poriadku? mali by sme sa od toho odnaučit? potom sa vela krtá stane že ráno nechce papat.

megee
3. feb 2009

já si myslím, že na tom není nic špatného co si pamatuji tak jsem to já dělávala i v 5 letech v noci jsem se vzbudila a volala tatííí napít 😀 a musím říct že i ted se občas v novi probudím a musím se napít jinak nemůžu dál spát... 😀

veronikazm
3. feb 2009

no ale malý nepije kakao v noci od smadu podla mna, bo vypije celú flašku 250 ml a pritom večer ked ideme spat okolo deviatej pred tým sa normálne napapá..

megee
3. feb 2009

a co večer jí jestli mu třeby nezkusit dát toho víc...

lenkazdenek
3. feb 2009

ahoj ,tak my vstáváme okolo 7-8 hodiny,ale někdy my udělá radost a přispí si třeba i do půl 9 😉 ještě v postely dostane lahvičku s 210 sunaru ,pak nočník,oblíkání,snídaně - jogurt ,lipánek,chleba s džemem,lučinou(už ho zas papá,ale 3týdny ho nechtěla ani vidět) a k večeři má buď polévku či skleničku(když se mi nechce vařit 😅 ) nebo kaši vetšinou do ní rozmixuju čerstvé ovoce.V noci se občas vzbudí a vedle postýlky má připravený hraníček s vodou,tak se většinou napije a zas usne 🙂 ale taky se mi už párkrát stzalo,že se v noci probudila a dožadovala se mlíka

veronikazm
3. feb 2009

megee...večer papá bud nejaké zemiačiky s párkou alebo krupicovu kašu /to je asi tak okolo siedmej/ a tesne pred tým ako ide spat okolo deviatej ma ešte aj flšu kakaa..no ale skusim mu aj ja dávat namiesto toho kakaa v noci čajík a uvidím..