Ranné vstávanie a raňajky. Kedy je to vhodné?

davidko7
3. feb 2009

Ahojte,chcem sa spytat,kedy vstavaju rano vaše deti a kedy maju raňajky?Uplne prve jedlo.Moj syn ma pomaly 14 mesiacov,budi sa okolo 6 hod.-odmieta mlieko,tak dostane v postielke čaj a spi ďalej do 9-9.30-vtedy raňajkuje.Nie je to neskoro?Ale čo mu mam dať okolo tej 6 v postielke,keď mlieko nechce?Ak mu dam jogurt,uplne sa preberie a nebude spať.Možno je aj vtedy hladny,ale fakt neviem,ako to riešiť.

megee
3. feb 2009

a co dáváte na sváču?

veronikazm
3. feb 2009

no ja davam na ranjky...paštekový, maslový s džemom, alebo rohlík, alebo nejaký koláčik, ale malý to papa strašne pomaly..ja mu to tak nakrájam a musím mu pripomínat každu chvílu že nech papá a takto nam to trva aj hodinu..medzi tým sa zahra, pozerá reklami /vtedy papa najviac/ no a ked mu nechutí chlebík tak dávame jogurty

megee
3. feb 2009

veronikazm mě taky malej nejlíp jí u reklam 😀

veronikazm
3. feb 2009

no je to inak sranda..to si vždy priprávím ranajky, obed aj večru a ked to začne už aj utekám pre malého a ideme na to.. 😀...

megee
3. feb 2009

jo to znám, jak je reklama tak v klidu sedí, nevrtí se, kouká na tv a jen otvírá pusinku 😀 ...to se to potom krásně krmí 😀

ivulinda
3. feb 2009

Ahojky,my to máme takhle:Ráno vstáváme okolo 8 někdy 9hod.dávám mlíko Sunar 120ml vypje víc ne,pak se převlíknem z pyžamka,za chvilku dostane čaj,kolem 10hod.rohlíček nebo chlebíček nebo ovoce a pak 11.30hod.oběd a pak se jde spát ve 12hod.Ale to mlíko pokaždé ráno má 🙂

sirinka
3. feb 2009

klara vstava medzi siestou a siedmou, dostane mm, potom ideme na rannu hygienu a chystat ranajky...cas presne neviem, ale bude to tak po hodine resp. hodine a pol po mliecku.

ufka
3. feb 2009

ahojte kočky pozorne som si prečítala čo píšete o jedle a ranajkách my sme trošku starší,ale pamatám si na 1r života a to,čo sme ranajkovalia večerali a boli to výlučne kaše mliečne,nutrilon,krupicová,pohánková,vločková a chlebík som ju nenútila jest len občas a v pohodenan prešla.nikdy som ju nenútila ani o lyžičku viac ako chcela a nepúštala som jej na rozpzýlenie nič.dieta si nato zvykne a bez toho ani nakrok a to je asi u všetkého ten zvyk.
teraz jej kaše robím menej ale tiež ranajkuje až hodinu po zobudení. my vstávame od 9m čáno o 6 a jetomu dodnes,ale to prespí celú noc bez zobudenia. čiže ranajkujeme 7-7,30,a to len troška. a malá váži len 11,5kg a je v pohode.napapaá sa sama lyžičkou,aj detskoz vydličkou od 15m

megee
3. feb 2009

Ufka já mu chleba nenutím, jen to občas zkusím jestli jako jo...jinak dávám většinou ovoce nebo přesnídávku a večer jsme do ted jen na kaších...

jaku
3. feb 2009

U nás se vstává mezi 6-7h, vypije 180ml mlíka a pak svačina ovoce tak kol 9.30-10h, kol 11.30 oběd. Mezi tím nic nechce ani pečivo, max. kukuřičné křupky. Dělala jsem si s tím hlavu jako že nesnídá pečivo jen to mlíko, ale jak to tady čtu tak je to vcelku běžné, uklidnilo mě to 🙂 .

kasis
3. feb 2009

Davidko,
maly mi vstava o 7 mej,do 7:30- 7:45 ho z postele nicim nedostanem,proste sa potrebuje este ponatahovat,pozmolkat perinku,poprevalovat. Ked vstane ho prezleciem, umyjem, chvilku sa pohrame, bo uz davnejsie som zistila, ze rano mu jest nechuti a mlieko nepije od 15mes,kase nechcel vobec, mozno jednu krabicu zjedol. Ranajkuje okolo 8:30 az 9:00 a to s chutou spapa jogurt s rozkom, o 10 ma desiatu ovocie, to sa mu akurat rozbieha asi zaludok a potom cez den uz normalne papa. Veceria jogurt o 19 a tym konci jeho jedenie, v noci nic ani pit ani jest Takto funguje uz vyse 7-8 mesiacov. Chudy nie je urcite, bo pri vyske 92 cm ma priblizne 14 kg.

katka76
3. feb 2009

tak aby ste sa radovali z vasich spiacich deticiek 🙂 , terezka vstava 15 - 30 min pred budikom nadstavenym na 6.30, plna energie, vypije 240ml mlieka a o cca 20 - 40 min zje jogurt/pecivo

megee
3. feb 2009

já s pečivem moc úspěch nemám, D. má 6 zubů takže když mu dám rohlík tak ho spíš žužlá než aby ho kousal, tím nám pečivo na snídani tak nějak odpadá 😀

veronikazm
3. feb 2009

megee
moj malý ma už skoro všetky zubky, ale rohlík sa mu ešte aj teraz papa zle, je to iné cesto, preto uprednostnujeme chlebík

megee
3. feb 2009

no u nás je to stejný u všeho pečiva, budu muset počkat až mu dorostou zuby ☹

sassi
3. feb 2009

naš ma skoro 2 roky, a je aj poriadny papkáčik, ale na ranejky vela nezje
v postielke vypije mlieko a za rano do neho dostanem len jogurt alebo presnidávku
pečivo zje len fakt vynimočne, ked mu to dam, zje z toho len zvrchu maslo a chleba vyhodí do koša

sassi
3. feb 2009

a vstáva okolo 7:00 niekdy skor, niekdy neskor

dadis
3. feb 2009

my vstavame okolo 7 (plus - minus 30min), trosku sa pomazname v postielke, ked je av spravime mliecko hned (vypije tak 150ml), alebo pocas pripravy ranajok. Na ranajky papa chlebik, najradsej so syrcekom. Spapa tak cely krajec. Na desiatu ovocie, teraz vedu manadarinky, ale snazim sa davat aj jablcko a hrusku (tu mi dnes ofrflal). Obedik klasika masovozel.prikrm - plna miska. Olovrant sme niekedy davali jogurtik, ale prestal nam chutit, tak spapa bananik, alebo jablcko. Vecera - to sa mu snazim davat to, co papa cela rodina, aj ked podla toho - co sme varili. Snazime sa solit menej a varit jedla, co moze, aj ked nie vzdy to vyjde a vtedy mu uvarim puding alebo krupicu. No a mliecko po veceri je bieda...niekedy len 50ml. Inak ked sme odstavili od kojenia, tak sa nevedel mliecka nabazit - to vypil 250 aj rano a vecer, ale nejako sa mu zunovalo. Musim mu teda ponukat viac mliecnych jedal. Mozno siahnem aj po uchutenych jogurtoch alevo pribinakoch.

davidko7
autor
3. feb 2009

No ako to tu čitam,vela prevažuje rano to mliečko.Keby maly chcel aspoň trochu mlieka,aby sa mu trochu zasytil žaludok.Ale nič...No fakt neviem...Keď sa prebudi okolo 5-6 hod.musime ostať na tom čaji.Čo ine?
ďakujem za všetky prispevky 🙂 Som rada,že s tym chlebikom je to normalne aj u inych detičiek,hadam pride čas,keď budu jesť normalne.Maly ma 6 zubov-keksiky/piškoty hami,zvieratka/a kuk.chrumky papa normalne,pekne rozkuše,ale chlieb iba žužle a vypluva.A pritom mu davam jemny chlebik.

sassi
3. feb 2009

davidko7 skus sendvič alebo vianočku
ja pečiem chlebík doma, tak vianočku, buchty, šišky zje
ale chlebík nezje 😒

dadais, rakdšej poskušaj rozne smotanove a plnotučne jogurty, ja davam biele a ked tak do toho trošku domaceho džemu alebo popučeny banan, občas kupim ochutene. Pribinaky su dosť ťažke a koncentrovana bielkovina KM, občas sice aj to spapá , tak 1-2 do mesiaca, no nie velmi často 😉

davidko7
autor
3. feb 2009

baby,trochu odbočim.Už pridavate kravske mlieko do jedla?Ja som skušala krupicu z UM-odmietol.Z kravskeho ju zje,aj puding.Na pitie nedavam,iba do tychto dvoch veci.Možem?
A ešte-odkedy možem kyslu smotanu davať na jedenie?

martina46
3. feb 2009

Tak ja som z ranného jedenia nešťastná. Je to 3. deň, čo som odstavila, predtým to bolo ranné kojenie, trvajúce hodinu, lebo sa vkuse odtŕhala, ale nie že by mala dosť, lebo prvé odtrhnutie bolo už po 10 sekundách. Tak celú hodinu. Hneď potom zjedla 150ml kaše, tým pádom netuším, koľko mlieka vypila, keďže vládala ešte kašu.
Teraz vstane o 7. Skúsim dať vodu- vypila asi 30ml. Ak sa zobudí v noci, vypije viac, minulú noc asi 70, ale to ráno potom nechce pit. No a dnes po tých 30ml išlo mlieko- ani nie 150, ale lyžičkou! Z fľaše nepije, pohár horko ťažko pár hltov ☹
Takže hrúza. Ja to nechápem, že nie je ráno smädná, mňa ráno suší ako po žúre a to v noci vypijem takmer pol litra vody.

petka80
3. feb 2009

marti, tak tu vodu ráno nedávej, dej rovnou mlíko. No a pokud ho ani pak nebude chtít, tak se na to vykašli a dej rovnou tu kaši, v tom má mlíko tak jako tak. A vody se napije třeba později.

bubba
3. feb 2009

my sme mali podobny problem do 1,5 r moja mala uplne odmietala ranajky a az do 12-2 vydrzala nejes.potom som zrusila najprv jednu davku nocneho mlieka,potom druhu a cuduj sa svete,akoby mavol carovnym prutikom,zacala rano papkavat...ibaze veeeeeelmi malo tak som vymyslala kadeco a na co som prisla a iba to mi doteraz zje su cerealie v mlieku 😉

susik77
3. feb 2009

Ahojte, aj my to mame podobne ako vacsina-okolo 6.h. dostane mala sunar a ked sa zobudi okolo 8-8.30 tak nastruhane jablko s bananom. Chlieb mi dlhodobo odmieta, tak okolo 10. dostane bud cerstvy rohlik al. kusok kolaca. potom az okolo 11.30 obed
Inak to nastruhane jablko s bananom sa mi zda uz otrepane. nemate nej. iny napad na ranajky? Davate napr. niekto musli al. nej. cerealie s mliekom?Rozmyslam, ze to by ju aj viac zasytilo...

bluff
3. feb 2009

susik ved skus dat jogurt s ovocim, cerealie s mliekom, cottage syr napriklad..

sassi
3. feb 2009

naš zje mlieko s ceráliami len ked papá so staršou dcerkou, vtedy to zje 😉

susik77
3. feb 2009

bluff: no my jeme jogurt poobede, este mozno vyskusam cottage. inak, verca je ako zralok 😎 ona papa stale, sama, potom so mnou, s manzelom, s babkou. 😎

susik77
3. feb 2009

ozaj a do tych cerealii davate UM al. plnotucne?este rozmyslam, ci to nebude vela mlieka naraz-najprv o 6 a potom este o 9 😕

bluff
3. feb 2009

ja uz nedavam vobec UM.. a toho mlieka v tych recealiach zas tolko nevypije. ja davam normalne cerealie co aj my jeme, zalejem ich mliekom.
kolko mlieka pije veronika za den? malo by sa asi 500ml -600ml + jest syry, jogurty... podla tohto ho zara mozno ani nema dost.