Ranné vstávanie a raňajky. Kedy je to vhodné?

davidko7
3. feb 2009

Ahojte,chcem sa spytat,kedy vstavaju rano vaše deti a kedy maju raňajky?Uplne prve jedlo.Moj syn ma pomaly 14 mesiacov,budi sa okolo 6 hod.-odmieta mlieko,tak dostane v postielke čaj a spi ďalej do 9-9.30-vtedy raňajkuje.Nie je to neskoro?Ale čo mu mam dať okolo tej 6 v postielke,keď mlieko nechce?Ak mu dam jogurt,uplne sa preberie a nebude spať.Možno je aj vtedy hladny,ale fakt neviem,ako to riešiť.

megee
4. feb 2009

holky může malej už mák?

katka76
4. feb 2009

podla mamaaja special, kakao, cokolada az od 2 rokov, o maku som sa nedocitala. ja zboznujem makovnik, ale mala ho vypluva - asi jej vadia tie zrniecka, hoci je pomlety.
terezka chodi spat vecer cca 20.00 a spi tak do 6.30, niekedy "potiahne" az do 7.10, potom na obed okolo 12-tej tak 1 a pol az 2 hod.

martina46
4. feb 2009

Ako to robíte, že vám deti chodia spať okolo obeda? Naša vydrží od zobudenia 7 hodín, to sa mi zdá moc, no zato po popoludňajšom zobudení o 4 hodiny už uspávam a darí sa.

sassi
4. feb 2009

martina, poriadne unaviť! 😀

martina46
4. feb 2009

Tak to aby som ale potom neodpadla skôr ako ona 😀

sassi
4. feb 2009

no k nam chodi každy den kamarát, ked je pekne, tak chodíme rano vonku
ale naš je dobry spachtoš od narodenia
ked bol maly, spával 3x denne
od polroka 2x denne
a od roka len 1x - ale zato 2-3 hodinky
a večer bez problemov o 20:00 spí
on sa do postielky normálne teší, ked je jeho čas spania, tak sam beží a pýta mliečko
ani sme ho nikdy nemuseli uspávať, fakt len ked ma nejaké bolenie ☹ , tak nespinká

dceru sme uspávali v kočíku do 2,5 roka cez den a večer zalahla až s nami o 22:00
ale to sme si ju aj zle naučili my, rozmaznali 😖

Maly ma presny režim, čo sa týka jedenia aj spania, nie je problem

ale asi ma aj každe dieťa vlastnu potrebu spánku