Ranné vtáčatko. Prejde ju časom skoré ranné vstávanie?

kukona1
13. jún 2008

máte aj vy niektorá ranné vtáčatko?
Moja malá akonáhle začne svitat o 4.00 vstáva,hned sa začne vozit po byte na bicyklíku,zapne si telku,povytahuje hračky s takým rachotom.... stále ma volá z postele,aby som sa k nej pridala a mne sa práve o tej dobe chce a najlepšie sa mi spí...nepomáha ani ked si ju dám k sebe do postele,ani ked si ja lahnem k nej...ona je jednoducho vyspatá a hotovo.A pritom cez obed nespáva a večer ide spat o desiatej,lebo vtedy už je tma....nechápem kde sa v nej berie tolko energie...ved sme aj vonku aj behá aj sa ju pokúšam unavit.... ☹ ☹ ☹ už som z toho unavená...lebo ked nespí cez den a takto skoro vstáva tak je potom mrzutá a za všetko plače.Už som vzdala aj poobedné uspávanie,lebo ked ju uspávam ležím pri nej aj 2 hodiny a nič a ked ju nechám samú tak uteká z postele už si vie sama aj dvere otvorit...
dúfam že ju to po lete prejde 😕 😖

malaskoricka
13. jún 2008

ked teraz vstava takto skoro vo vyssom veku ju nebudes mcot vytiahnut z postele to mi ver 😎

danielitka26
13. jún 2008

kukona a neskúšala si také niečo ako dať na okná závesy alebo žalúzie a zatiahnúť aby bola v izbe úplna tma ??? možno by to pomohlo a ona by hajala dlhšie ...ja som tak robila s malou keď nechcela spinkávať cez obed tak som urobila v izbe tmu a ona mi do desať minút zaspávala

kukona1
autor
13. jún 2008

máme žalúzie,aj závesíky tak má...len ju budia vtáčiky,ktoré čvirikajú ☹

majka35
13. jún 2008

no neviem, neviem, mala skoricka, ja som bola ranné vtáčatko, cez deň som vôbec nechcela spať a teraz spím maximálne 6 hodín denne ... aj cez víkend vstávam o 5.30 a pri tom môžem kľudne spať ... 😀 😀

adamko05
13. jún 2008

ahoj...
.. a to som si myslela, že my máme ranné vtáčatko... vstávame tak medzi 5.30 -6.00 (sem-tam dlhšie)... Adamko ma vyprevádza do práce, pred tým spával aj dlhšie a je fakt, že svoje robí aj svetlo... o našich sú rolety - tmavé /my máme iba žaluzie/ a tam si cez víkend potiahne aj do 7.30 🙂
... ale on chodí spať večer okolo 20.30 a cez obed spí... v škôlke 1,5 hod. a doma aj tri... ale jednoducho o 5.30 má on už "RANO"... dnes to bolo 5.55 😉 😉
... snád to tvoju malú prejde, bo o 4.00 je fakt SKORO.. skús to s tou väčšou tmou v izbe...

kili
13. jún 2008

nepomohol by strašiak na tie vtáčiky? 😀

katja78
13. jún 2008

kukona fuha, takže tvoja zuzka denne spí iba 6 hodín, to jej nemôže stačiť v jej veku!
to nestačí ani niektorým dospelým. ale neviem, čo by som ti poradila okrem toho, čo tu už bolo povedané ☹
bolo to vždy takto? kedy prestala spinkávať cez deň? moja malá bola zvyknutá zaspávať v kočíku a niektorým deťom, čo sú takto zvyknuté, to vydruží aj do 3 rokov. takže keď si na nej všimneš, že si brhlí oči, alebo je mrzutá, nezaspala by ti v kočíku? odtiaľ neujde, skús jej dať fľašu (ak ju ešte používa) alebo obľúbenú hračku a kočíkuj, kočíkuj, ...

kukona1
autor
13. jún 2008

katja,ona od malička spávala 2 krát za den 2O minút,potom v zime sa naučila spávat cez den 2 hodiny len od 1,5 roku nespáva cez obed vobec.A kočík sme používali iba 7 mesiacov,nikdy v kočíku nespala iba plakala tak som ju len nosila na rukách.Už sme vyskúšali 3 kočíky aj káru športovú a nič.Teraz máme iba ,,buginu,, a v tej vydrží,len vonku by určite nezaspala.neviem či to má niečo aj s tým že ked som bola tehotná tiež mi spánok nechýbal...takže kočík absolútne nepripadá do úvahy.....na spanie ☹
možno sa to zmení-dúfam,že len má nejaké nespavé obdibie... 😝 lebo už aj ja som z nej unavená 🙄
a s tým strašiakom na vtáčiky? Kili-ešte som takého velkého strašiaka nevidela čo by vyplašil všetky vtáčiky na celom našom sídlisku 😀 😀 😀 to bymusel byt iný strašiak 😀

bibinka
14. jún 2008

kukona1 - možno ťa poteším, ale aj ja mám také ranné vtáčatko. Starší syn akonáhle začuje "pindať" vtáčiky, tak aj on vstane a tiež si rozloží svoj vercajk po obývačke- ráno-neráno,"treba robiť" 😀 😀 😀
A mne sa vtedy tiež najlepšie spí. Takto to je od jeho cca 10 mes, kedy začal chodiť a stále to trvá. Pritom cez obed mi spí aj tri hodinky- začo som mu neskonale vďačná a večer zaspával do tej 20h. Ale posledné dva tri mesiace ide chrápať okolo 21-22, čo ma neskutočne vytáča, lebo on má najviac roboty. A my padáme od únavy.
Kočík sme tiež potrebovali len do 8 mes, potom sme presedlali na tie najobyčajnejšie golfky a v 1.roku sme aj tie zložili.
Takže sa priprav na to, že sa to v krátkej budúcnosti isto nezmení 😅 😅 😅 . Proste máš veľmi zvedavé dietko. Inak si myslím, že by si jej mala trochu tú aktivitu- hlavne večer pribrzdiť nejakou kľudnou činnosťou. My večer väčšinou čítame a robíme masáže.

maca793
14. jún 2008

tak to myslíš vážne? mňa by porazilo ☹
ja ledva vstanem o 7,30 aj to už deti sú hore 😉
našťastie taký problém nemám, deti my vstávajú okolo 7,00 a niekedy aj neskôr.

kukona1
autor
14. jún 2008

tak to ti maca závidím...ale dnes sme vstávali o pol siedmej. 🙂 ale ja už som bola zvyknutá že vstáva skorej,tak som o piatej bola hore ja a čakala som kedy sa zobudí 😀 😀

lenand
14. jún 2008

nas oliverko vcera vecer zhlasil za on bue kohutik a tak dnes rano vstal bolo presne 5.50 postavil sa pred dvere spakne a ze kikiriki kikiriki kikiriki a cez tyzde vstava okolo 6.30-7.00 ale cez vykend aj o 6.00 🙂

elbel
14. jún 2008

kukona moje deti su to same nastastie vecer chodia spat medzi1 9.00-20.00 ale rano su uz hore o 6.00ale to je tym svetlom a tak som im kupila roletu do izby tak mala obcas spi aj dlhsie kym ju jej brat nezobudi 😒

lenand
14. jún 2008

oliver chodi tiez skoro spat teraz trozku protestuje ze este neni tma ale o 21.00uz sladko spinka ale inac chodi spinkat uz o 20.00

lucinkaaa
14. jún 2008

tak aj my to mame tak nejako. vecer zaspi ked je tma a o stvrtej rano pravidelne je hore. vsetko zavisi teda od svitania, jej vstavanie sa posuvalo so skracovanim noci. tesim sa na svatojansku noc a potom sa nam to bude zas predlzovat...