Samostatne večerní usínaní s dudlíkem. Dá se to?

jitrenka4505
13. jún 2009

Ahojte, rada bych se zeptala na vase zkusenosti ohledne vecerniho uspavani. Vim, ze tu toho bylo napsano o tom hodne, ale zatim jsem ve starych diskuzich nenasla radu, jak naucit mimi usinat samo v postylce s dudlikem. Chceme nasi malou naucit usinat samoutnou v postylce, ale pres den ma dudlik. Na noc ji ho nedavame, protoze by nastalo dilema-place, protoze vyplivla dudlik nebo proto, ze nas tam chce? Zatim to resime tak, ze ji dame do postylky bez dudliku a ona tak 30 minut place, nekdy i vic. A pak zaspi..Jsou ji 2 mesice. Byla bych rada za jakoukoliv radu, ktera se vam osvedcila. Protoze ja uz pomalu zacinam meknout a obcas za ni jednou jdu..

pikusa
13. jún 2009

Ahojík....
tak náš malej má taky dudlík a to jak přes den....teda ne pořád,jen když je třeba mrzoutek a tak i v noci...
A u nás s dudlíkem usíná.....dám ho do postýlky a on se ududlá....někdy si ho sám vyplivne ještě než usne,jindy usne s ním a vyplivne ho někdy v průběhu noci........
No jen u nás se nepláče,když ho dám spinkat....
A myslím,že v noci ve spánku když malé vypadne dudlík,pokud bude spát tvrdě tak plakat nebude....

bosoriak
13. jún 2009

Dvojmesacne babo je este PRILIS PRILIS male na samostatne zaspavanie. 30 minut by som nenechala plakat ziadne, nie to este take male mimino. Podla mna jej dudlik rozhodne neublizi ani v noci a prosim, prosim, nenechavaj ju tak dlhocizno plakat. Vobec jej tym nepomozes samej zaspat, iba co sa citi osamela a tak by sa take male miminko rozhodne citit nemalo.

ivusenka
13. jún 2009

jitrenko, my máme dudlíka na usínání dodnes, jak píše pikusa, když tvrdě usne, dudlík jí vypadne a už ho nepotřebuje. Jitřenko určitě neuškodí se za tak malinkým dítětem jít podívat, my dodnes když malá začne brečet během noci za ní chodíme i 3x. Sama v postýlce se naučila spát až hodně pozdě, protože asi do 9-timěsíců spala se mnou, pak jsem si přečetla knížku o tom,jak naučit dítě samo usínat, řídilijsme se přesněpodle ní, ale dudlík jsme jí nechali.

soanpe
13. jún 2009

ježiši, to máš to srdce nechat takovýho drobečka 30minut plakat???

Takový miminko nemá ani šajnu o čase a i 5minut breku je pro něj zoufalé volání a strach z toho, že je navždy samo.

Když ti usne, tak většinou vyčerpáním.Takhle ji naučíš, že postýlka a usínání je jedno velké trápení a to není zrovna to pravé.

Naše malá je cca od 2měs zvyklá spát v naší ložnici, ale ve své postýlce. Pořídili jsme si el.chůvu a od té doby i přes den vyžaduje spaní v ložnici 😅
má tam chládek, temno... a klídek

usíná s dudlíkem, a když jí vypadne, tak si ho sama najde, ale tak malé miminko,jako máš ty to ve spánku ani nepostřehne.

hupcza
13. jún 2009

jitrenka: máme prcky asi stejně staré a nechávat jej 30 minut plakat mi příjde bezmála jako týrání z důvodu,které píše soanpe
prostě neusne proto, že se uklinila a je v pohodě, ale upadne do spánku plná beznadje, že se zkrátka nedovolá mámy
já osobně startuju u každého pláče
do postýlky dáváme cca 2 týdny -obvykle si chvíli brebentí na postavičky na mantelu ...ale asi 3x měl nějaké trápení a musela jsem ho jít utěšit - jdu hned, jak zapláče - ono totiž vtu chvíli stačí jen pohladit po tváři, říct, že je u něj máma a je po slzičkách ... a určitě usíná s lepším pocitem
a v žádném případě není pravda, že by toho nějakým způsobem zneužíval (pokaždé se ten požadavek na utěšení stal v den, kdy toho na něj bylo moc - jednou svatba; jednou nákup nosítka (zkoušení + cesta 50km tam a zpět) + návštěva...)
on toho má v hlavince moc, co musí zpracovat a je pak pro něj třeba těžké usnout - tak jsem mu na blízku - vždyť to je má jediná povinnost

nechápu, co je měkkého na tom, že pomůžu svému dítěti, když potřebuje uklidnit 😅

jinak s dudlíkem to máme stejně jako píšou holky - na startu ho má,obvykl plive, když už ho nepotřebuje ..

pikusa
13. jún 2009

Tak ted jsem jukla na malého....usínal v 8 s dudlíkem a ted jsem koukala a už ho nemá...
A jak píšou holky....at pak do budoucna nemá postýlku spojenou s něčím nepříjemným...dej raději dudlíček a uvidíš 🙂 budete spokojené obě 🙂

shaula
13. jún 2009

Jitrenka, naprosto souhlasím se Soanpe, Bosoriak, Hupczou... Dvouměsíční mimi potřebuje jistotu, pocit bezpečí, a ten získá jedině u mámy, ne pláčem v postýlce... 😲 Prosím přečti si knihu Koncept kontinua nebo aspoň krátký výtah z něj tady: http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kon...
Pokud si to přečteš, tak už pravděpodobně nenecháš své dítě nikdy samotné plakat! Nedej na rady typu "nech ho vyřvat", může to zanechat hluboké šrámy na duši tak malého tvorečka. Dobrá je i kniha Věda zvaná rodičovství - tam je z vědeckého hlediska vysvětlováno, proč se NESMÍ malá miminka nechávat plakat - při pláči se uvolňují stresové hormony, které mění chemické fungování mozku, a pokud jim nepomůžeme toto překlenout (tj. necháme je plakat), může to mít za následek neschopnost vyrovnat se se stresem, špatné zvládání zátěžových situací apod. A to se může projevit až v dospělosti... Tak ji prosím takhle netrap 😉

holly1
13. jún 2009

ahoj, naší malé je 7,5 měsíce a od 6 měsíců spinká sama ve svém pokojíčku, usíná s dudlíkem a spinká celou noc. ťuk ťuk ťuk, a je kojená 🙂 🙂 🙂

shaula
13. jún 2009

Holly, závidím🙂 Naši zatím celou noc neprospali, a to jim bude 11 měsíců☹

pikusa
13. jún 2009

Tak náš malej od 1.dne spinká sám v postýlce a tu mám hned vedle postele...
po nočním kojení se pomazlíme,já mu povyprávím,jak zase půjde spinkat a to už zavírá očička...a kolikrát ho přes šprincle chvíli ještě držím za ručičku nabo hladím po tváři...
Tak uvidíme,jak to půjde dál.....jestli to půjde vše takhle hezky...

veronika81
13. jún 2009

jitrenka, prečo by som bábo nenechala tak dlho plakať tu už popísali..

A na tvoju otázku, či ide dokopy dudlík a večerné zaspávanie, tak áno ide 😉 Môj malý má 3 mesiace a od narodenia zaspáva v postieľke, dudlík mu dávam cez deň iba keď je nekľudný (ukľudní ho to) a na zaspávanie vždy. Či cez deň, či v kočíku alebo aj na večerné zaspávanie. Zaspí mi do 5-10 minút a to ani pri ňom nemusím byť, cucká si dudlík a keď zaspí, tak ho vypľuje. Občas sa stane, že začujem mrnkanie a to je signál, že dudlík vypadol a on to ešte zaregistroval, tak mu ho iba dám naspäť a je všetko v poriadku. Neskôr ho aj tak vypľuje. No a keď sa už takto chválim, ako pekne zaspávame 😀 😀 tak v noci mi spí 8-9 hodín 😵 (klop-klop!)

Takže cumlík určite vyskúšaj 😉

blandik
13. jún 2009

Jitrenko, já bych asi u mimča byla na začátku a počkala až usne a od 3M bych zavedal nějaký usínací rituál - položit do postýlky, něco povídat - přečíst pohádku (dávat vždy ve stejnou hodinu spát) a prostě nedávat dudlík. Já jsem pak dělala to, že jsem po pokoji chodila a ještě uklízela věci a chodila z a do pokoje. Malý byl v klidu, když mě tak viděl a moc mě nesledoval. Až už mě začal sledovat a k'nourat, že chce, abych přišla, tak jsem už po pokoji nechodila a prostě odešla z pokoje - myslím, že tohle nastalo tak kolem 5 měsíce - ale to pak vzal dobře a naučil se sám usínat. Kolem toho druhého měsíce jsem u malého byla, když usínal, ale nebrala jsem ho z postýlky ani když plakal - to jsem mu natřásala zadeček. Když byl v pohodě, tak jsem ho hladila po hlavičce a přes očička, nosánek. A dneska má 8M - a usíná sám poté, co přečtem pohádku. Z postýlky jsem ho vzala asi dvakrát za celou dobu. Taky ho do postýlky dávám jen na spaní a nenechávám ho tam si hrát - postýlku má moc rád:p) Jo a do postýlky jsem ho dávala spát i přes den, aby věděl, že je to místo, kde se spí.

vinifera
13. jún 2009

Ahoj Jitrenka. Môj malý má takmer 4 mesiace. Od malého bába spinká v postieľke. Večer ho dám do postieľky keď už si pretiera očká. (To je v rozmedzí od 21 do 24 hod) Nenechávam ho však v spálni samého. Bud chodím okolo a upratujem a on ma sleduje a pri tom zaspí, alebo si čítam na posteli a on ma z postielky vidí a zaspí tak (nudná mamina číta tak zachrápe🙂)
Dudlík nepoužívame počas dňa vôbec. Pokiaľ je však večer nepokojný, mravčí tak mu ho dám. On zvyčajne podudluje a zaspí s ním. Do 5 min ho však vypľuje a spí bez neho.
Takže myslím, že dudlík pokiaľ je bábo nepokojné môže byť pri zaspávaní.

vinifera
13. jún 2009

Hehe ani som nedopísala príspevok poriadne a krpec už spí. Bez dudlíka🙂)) On ho fakt veľmi k životu nepotrebuje. Čomu som veľmi rada. Ale keď je fakt den blbec tak dáme ako záchranu dudlík.

dadex
16. jún 2009

Moj maly spinka od prveho dna v postielke. Asi pat mesiacov nechcel ani dudel. No cim je starsi tak viac vymysla. Teraz ho pouzivame na zaspavanie. Sam v postielke zaspava asi od stvrteho mesiaca. Natiahne na seba perinku, trosku sa s nou pohra a zaspi. Ked zacne plakat, viem ze nie je este jeho cas, tak ho idem zobrat, trosku este ponosim na rukach a o dvadsat minut skusim znova. Takto sa to zopakuje aj trikrat, ale nam to funguje. Ked bol mensi, tak sme ho uspavali na rukach, niekedy to trvalo aj hodinu a pol, tak sme sa striedali. Mamina vravela, ze ked si ho tak naucim, tak to bude stale. A nie je to pravda. Dietatko sa meni a aj my musime nanho skusat vzdy nove veci a tie najlepsie si zanechat.

kata.jan
16. jún 2009

Já jsem Kubulu naučila usínat s plyšovou kachnou a dudlikem. Teď mu ke štěstí stačí kachna a dudlik nechce sám od sebe. A brečet ho nechávám. Ne tak dlouho, ale nechávám. Mimčo si tím posiluje plíce a to ti řekne i doktor. Tak jako mě.

paola.o1
16. jún 2009

ahoj, ja by som jej dudlik dala, lepsie s nim zaspi a dalsie plus je, ze je to aj ochrana pred sids... a nam vzdy pomahalo, ze som pri malom bola pri postielke a jemne som ho tlapkala po prdeli a pri tom robila pst pst pst 🙂 ako had a hned zaspal. najprv to trvalo dlhsie, ale teraz uz vie ze ked robim hada ide sa spat. skus aj ty si vymysliet nejaky ritual co robite iba pred spanim a ona si na to urcite po case navykne... my napr. od narodenia, kazdy vecer mame rovnaky. o 19 kupanie 19:40 papanie, 20:00 robim hada 🙂

lula5
16. jún 2009

Jitrenka, my sme malu presne od 2 mesiacov o 19h polozili do postielky s dudlom v puse a nechali tak. Prve dni sa ozvala mrncanim (nie placom), presne ked jej vypadol cumel a sli sme jej ho dat. Bolo to max 3x za pol hodku a potom uz spala. Po par dnoch jej uz bud nevypadaval alebo to nepostrehla, lebo uz spala. Vdaka tomu mame system zaspavania stale takyto isty, proste polozit a odist (jasne, dnes ma rok a pol, takze mi 5 minut mava a vykrikuje papa a posiela pusinky), a bez vsetkeho zaspi.

Pravda je ta, ze dodnes tvrdim, ze ak by plakavala, riesila by som zaspavanie inym spsobom. Prave preto si myslim, ze jej danie cumla len pri tom zaspavani pomoze a bud si ista, ze rozlisis kedy place pre vypadnuty dudel a kedy nie.

Drzim palce!

katka.m
17. jún 2009

My používame dudlík len na spanie. Večer ho položím do postieľky, dudlík, kniha a on sa hrá a potom zaspí. Takto to praktizujem od narodenia. Niekedy vyjednáva, ale keď veľmi plače, potúlim ho, ukľudním a naspäť. Dá sa to, len treba vydržať.

kukuca
6. feb 2010

Ahoj holky,tak to vám závidím že jste na něco přišly,jak uspávat.Náš malej je klidnej,ale jakmile ho po kojení večer odnesu do ložnice a uspávám,vždycky řve.Dávám mu dudlík,ale ten začal poslední týden vytlačovat jazykem.Jakmile mu vypadne řve.Dám mu ho zpátky,zakousne se nadšeně do něj,dudlá a pak se to opakuje,vyplivne..atak.Tak je to skoro každej večer.Někdy ho ani nehce a brečí.Zkouším nosit,hladit,povídat,nepomáhá nic.NIkdy nemám s ním přes den takovej problém jako večer v ložnici ☹ Jak se říká,maminky pohlazení a pochování uklidní,u nás to není.Připadám si jako neschopná matka,která neumí ani utěšit svoje miminko,jakoby mě ani nepotřeboval..A to se v obýváku tváří unaveně..Nevím jak dál, a to chodívám spát s ním, po hodině a víc takovýho ,,boje,,usínám taky.V noci po kojení už pohoda,to usne hned.CHápete to?

mirka907
6. feb 2010

No to poznam velmi dobre🙂))U nas nezaberalo na uspavanie nic...O to horsie, ze ani cez den. Na rukach revala, cumel vypluvala, hladkanie??iba co zachvat nervov chytila...Prve tri mesiace som pri nej kazdy vecer niekolko hodin lezala a drzala jej cumel v ustach az kym sa nezdudlikovala..a potom ju prelozila do postielky.Niekedy som zaspala skor a to bolo potom kriku ked cumel vypadol. Nastastie sa ten cas zdudlikovania stale skracoval (cca na pol hodinu) az som ju raz supla do postielky a ked bola nalomena na spanie cumel som vybrala...ked sa rozrevala tak som ho vratila, ale vzdy len dovtedy, kym sa neukludnila..Po par veceroch som ho nedala vobec a aj ked trosku protestovala zaspala... No a tak mi teraz uz cca 2 mesiace zaspava sama. Sem tam sice protestuje, lebo uz je v postielke velmi akcna a vtedy ju chodim pohladkat a vzdy posunut tak aby si neublizila...

kukuca
6. feb 2010

Takže doufat že se to zlepší a momentálně pro něj dělám co můžu? 🙂 Asi jo..vydržet..uf

mirka907
6. feb 2010

Kukuca no asi tak nejako🙂)))...Nam akurat velmi pomohlo opakovat kazdy vecer to iste...Kupanie, papanie, mojkanie, pusa a odchod z izby a to cca v rovnakych casoch...ja uz som ani nedufala ze to takto pojde ako teraz....akurat ma hneva teoria ze dieta sa v noci nebude budit ked vie zaspavat same je lebo u nas to absolutne nefunguje 😠

bibione
6. feb 2010

paola1: skoro na chlp presne 😉
jitrenka: ziiiram 😲 toto dokazes jedna mama??? u takeho maleho drobca? to mas z vlastnej hlavy ci ti to niekto nakukal??? ja svojho maleho nenecham plakat ani minutu,len ked vazne nemozem hned k nemu...a ani by mi nenapadlo ho odlofrovat do inej izby ze na a tu spi a ja idem prec a rev si kolko chces...chuda dieta 😖

bibione
6. feb 2010

kukuca: my sme to mali tak isto...tiez vypluva dudel,potom ho zas hlada a jasne velky krik,ze ho nema,tak zas naspat do pusy,ale zacne sermovat ruckami a dudel je hned vonku a tak dokola,tak som ho drzala ako blba kym naozaj nezalomil a ze to dlho trvalo...potom som prisla na to,ze je tak unaveny az je akcny a nedari sa mu zaspat,tak som ho na skusku supla na brusko...vtedy ruckami nevie trepotat a uspech 😵 po 5 min zalomil a ja som ho len otocila na bok...moj je velmi fikany,nestaci ho len drzat na rukach,musime byt v pohybe...lenze mna zacne do 10 minut hlava krutit a sadnem si,na co jasne reaguje s nevolou,tak si ho davam na kolena drncam snim ako na konikovi a uz vidim ze zatvara ocka a je to.

momin
6. feb 2010

Teda taky koukam.... 😕 A nechapu ani to ze mam dudlik pres den a noc mu ho proste nedate?! 😲

momin
6. feb 2010

Jeste sem chtela napsat ze my sme zacli s nejakym samostatnym usinanim kolem 6 mesice.. To uz sem ho nechavala i si pobrecet..ale pul hodiny to nevydrzim do dneska! 😲

zuzana581
6. feb 2010

Ahojte. Ja by som určite nenechávala plakať dieťa žiadneho veku. Aj keď je pre mňa kolkokrát trošku obmedzujúce, keď musím pri malom ležať, aby zaspal, lebo mi stojí robota, ale tak vždy si poviem, že teraz je malinký a potrebuje ma. Do siedmich mesiacov zaspával tak, že som ho pohojdávala na rukách. Potom akoby uťalo mu to začalo vadiť a sám si vyžiadal aby som ho položila. Sám ale nechcel spinkať, tak som si lahla vedla neho, chytila ho za ruku a on zavrel očká a spal. Proste deti potrebujú blízkosť. Sú malé a nechcú byť sami. Dcéru sme museli búchať po zadočku. Ona sa nechcela nosiť, ale keď sme ju tak capkali, tak zaspala. To sme robili do roka. Potom ju to prešlo a začala zaspávať sama.

moravanka
6. feb 2010

kata.jan, to je zastarala teorie, jake procvicovani plic pri placi. plice jsou vyvinute po porode a revem se dite naloka akorat vzduchu a muze mit boleni briska. vyplakat nenechavam.
taky spatne usiname, dudlika davam i na noc a k tomu takoveho hadroveho psa usinacka do ruky. nekdy nam to jde, nekdy uspavam i 3 hodiny, nejde to a nejde, hlavne kdyz je mala hodne unavena.
v noci se mi budi asi 2x napije se trosku mlicka, strcim ji dudla a spi okamzite dal.
dudel se doporucuje i jako jedna z prevenci nahleho umrti kojence, tak proc ho na noc nedat.

aponchie
6. feb 2010

kdyz dudlik dite ma ma ho mit kdy chce ne v nejakych intervalech to by me silene sralo bejt deckem a nevedet kdy ho muzu mit kdyz uz ho mit muzu 😀 bud dudan davejte anebo nedavejte nejhoprsi je nejistota a tu dite ma pac nema pojem o case 😎