Samostatne večerní usínaní s dudlíkem. Dá se to?

jitrenka4505
13. jún 2009

Ahojte, rada bych se zeptala na vase zkusenosti ohledne vecerniho uspavani. Vim, ze tu toho bylo napsano o tom hodne, ale zatim jsem ve starych diskuzich nenasla radu, jak naucit mimi usinat samo v postylce s dudlikem. Chceme nasi malou naucit usinat samoutnou v postylce, ale pres den ma dudlik. Na noc ji ho nedavame, protoze by nastalo dilema-place, protoze vyplivla dudlik nebo proto, ze nas tam chce? Zatim to resime tak, ze ji dame do postylky bez dudliku a ona tak 30 minut place, nekdy i vic. A pak zaspi..Jsou ji 2 mesice. Byla bych rada za jakoukoliv radu, ktera se vam osvedcila. Protoze ja uz pomalu zacinam meknout a obcas za ni jednou jdu..

klara.t
6. feb 2010

Jak je to s usínáním měsíčního miminka? Já mám doma 5ti týdenní holčičku a ta usne jedině v náruči. Jenže když jí chci položit do postýlky, tak rozhodí ručičky a otevře oči a je to nanovo. Přes den mi skoro nespí. Od rána vydrží až do 16hod nespat, jen klimbat v náručí, protože jakmile jí položím, tak je vzhůru. Je to vyčerpávající. Dobře to jde jen večer. To v cca 18hod vykoupeme, pak kojíme, chvíli uspává tatka, pak mamka a po položení do postýlky už spinká.
V noci je to taky težký. Přebalím, nakojím a pak musí tvrdě usnout. Což ale moc nedělá. Jakmile jí zase položím, tak se vzbudí. Takže jsme i 2 hodiny v kuse v noci vzhůru. Tak jsem asi před 3 dny začala kojit v noci v leže v posteli, kde pak spolu usneme (já až po ní, co se prsa pustí). Někdy se vzbudím a přendám jí do postýlky - někdy spí ale někdy se zase vzbudí a musí k prsu jinak řve. Bojím se ale, že si zvykne spát s námi v posteli, což nechci.

Co mám dělat, aby usínala i mimo náruč nebo aby se pak po položení neprobrala? Dudlík jsem zkoušela, ale ještě ho ani jednou nechtěla. Zatím je malá, aby povídala něco hračkám nebo kolotoči.

aponchie
6. feb 2010

zkusilas zavinout?co tak prirazit postylku k posteli a zkusit uspavat vedle ni zabalenou zachumlanou hodne drzet zpivat ji nebo konejsit a byt u ni at si zvykne na postylku..je malicka hrozne tam zadnej system jak si predstavujes asi nenaucis jen muzes zmirnit

bibione
6. feb 2010

klaraT: my vmavame ten isty problem,ale ja ho vzdy polozim na brusko,chvilu sa jeduje...fakt len chvilu, a zalomi...potom ho len pretocim na bok 😉 lebo ano na rukach coby nie,tiez si zvykol a ked som si myslela,ze uz tvrdo spi,tak ani som ho nestihla dat do poestele a uz kukal a krivil pusinku 😠

pipet
6. feb 2010

Zavinovat, zavinovat... Fakt pevně. Majdu jsem kuklila snad do 7mi měsíců (pak už stačilo jenom ruce znehybnit, než usne) a pomáhalo to moc.

strapco13
6. feb 2010

nechat plakat tak male dieta???!!! 😠 😠 😠 😠 😠 nikdy
a aka dilema..ci dudlik alebo chc e len mamu..ziadna dilema..chce dudli a aj mamu..chce niekoho pri sebe
takto v detskej hlavicke vznikne jedine to, ze postielka je trest ☹

nas spava od prveho dna vo svojej postielke samozrejme pri nas v spalni..cez den zatial v kociku v obyvacke
dne zaspal za 30 sekund 😵 😵 ale vacsinou do 15 min spinka...a to nechodi spat vzdy v tom istom case...ale cca v rozmedzi hodky to zvladame..podla toho ako cez den papa a spinka, a tiez nekupem kazdy, ale kazdy druhy den
ulozim ho v pyzamku do postielky, prikryjem, dam dudlik a som pri nom, zo zaciatku drzim za ruku, pohladkam, ale uz nevyberam z postielky. Ked uz vidim, ze zacina zaspavat a prestane mykat rucickami, ale uz len tak lezka, tak uz nedrzim za ruku, len sledujem ci nevypadne dudlik..pokial sa zacne mrvit, ak znovu pohladkam, chytim za ruku..uz vyse mesiaca takto pekne zaspava...moj nazor dieta ma ist spinkat unavene ale nie prilis..tak akurat...unavujem ho bud kupelom, hranim, kukanim po byte..cize svojom alebo manzelovou spolocnostou 😀 😀
v ziadnom pripade nenechavam plakat..takto male deti neplacu bez priciny..bud su hladne, unavene,alebo ich nieco boli alebo sa citia samy a nestastne
a ze v noci vypadne dudlik..tak mu ho dam spat..pokial sa priom zobudil /vacsinou len pomrnkava/ zo spanku/ tak ten stastny usmev, ze ma vidi tak mi stoji za to, ze nevidim kusok z filmu

strapco13
6. feb 2010

no zo zaciatku to bolo len o zaspavani na rukach..akonahle som ho dala do postielky tak otvorene ocka, a pri nocnom kojeni som cakala, kym mi zaspal v naruci...nastastie velmi nevyzadoval chodenie, takze som len sedela a drzala ho v naruci..pokial som si lahla, tak som zaspala skor ako on..takze nas nachadzal tatino rano spat v obyvacke..ale to len kym drobec nepochopil, ze noc je noc a len sa papka a cez den sa hrajka

skus uspavat v kociku..polozit..dat dudlik ..my sme sa zo zaciatku pretlacali..ja som tlacila dudlik do ust a on jazykom von, tvaril sa ze bude zvracat, len pri dotyku ale ked sa dostal dudlik na spravne miesto tak si stastne dudlal..doteraz sa niekedy pretlacame o dudlik..ale teraz sa na tom evidentne uz bavi

ale uplne na zaciatku duddlik odmietal uplne...nam pomohlo cuclat moj ukazovak..ale len na pravej ruke, ostrihany nechet a bruskom hore..milovala som ako si ho chytil tymi malinkymi rucickami a sam strcil do pusinky..nam to poradila sestricka z novorodeneckeho..a velmi mi to pomohlo aj spoznat potreby maleho..podla sily sania...ked sal tak, ze mi skoro nechet odtrhlo tak bol hladny, ked tak kludne tak proste chcel cumlat a mat pri tom spolocnost
takze prve tyzdne sme zaspavali s mojim prstom v pusinke, az som si myslela, ze mi zcucle cely prst, a aj ked uz mal dudlik, tak prilisnu nervozitu zo zazitkov ukludnil len moj ukazovak

sneha
7. feb 2010

Ahoj vsem. Ja mam s dudlikem opacny problem. Chtela bych ho male dat na vecer na spani, ale ona ho nechce - krici, jako bych ji do pusinky davala nuz - chce jenom prso 😒
Pritom pres den dudlik normalne ke spani pouziva, to ji vubec nevadi. Ale jen co se setmi ...... ☹
Takze nejake samostatne usinani v postylce u nas zatim nehrozi, protoze s prsem se tam nedostanu 😉
Nevite nekdo, co s tim? jak naucit mimi, aby pouzivalo dudlik i vecer?

pipos
8. feb 2010

ahoj holky já mam 3 děti a druhý kluk mi fnukal od šesti týdnu a jak jsem ho furt chovala tak jsem bez něj nemohla dělat nic všechno jsem dělala jednou rukou a samostatnej byl až ve dvou letech a to byl hrozně uřvanej až jsem si kolikrát říkala,že ho nechám vyřvat,ale nikdy jsem to nedokázala tak mě docela zaráží jak může nikdo nechat plakat 2měsíční miminko.a ted mam skoro 6měsíční mimi a to je to samý já pomalu nemůžu ani na záchod,ale co můžu dělat je to moje štěstíčko a kdyby mělo plakat tak mi to asi utrhne srdce

kocule
8. feb 2010

Jitřenko, naši malí spali nejen od mala každý ve své postýlce, ale i sami v pokoji. Já s nima nespala nikdy, možná jednou nebo dvakrát, když jsme měli u nás rodinu a byla potřeba postel v děcáku. Je to jen otázka zvyku. Dvouměsíční mimčo bych klidně nechala spát s dudlíkem, naše malá s ním usíná a vůbec mi to nevadí. Zásadně jí ho neběhám dávat, když jí vypadne, pokud spinká tvrdě, tak se nic nestane a prostě spí bez něj. Pokud má hlad, tak pláče a pláče, tudíž se situace řeší. Klidně dudu dej, dej pusinku a počkej pár minutek. Zase běž, dej dudu a intervaly prodlužuj. Mimčo se dá naučit, je ještě moc malé, aby to řešilo. Musíš ale na tom trvat, v zásadě nenechat vyřvat. To nikdy. Mimi musí vědět, že ho máš ráda, když usíná samo. Vždycky mrňousky políbám a kldině to několikrát opakuju. 😉

lucie777
8. feb 2010

Sneha, tak tenhle problém máme taky, jak já bych chtěla, aby si vzala dudlík, ale nevezme ho ani za nic.. A večer prostě neusne, jedině se mnou v posteli s kozou v puse.. 😒

sneha
8. feb 2010

lucie777 - tak to jsi me potesila, ze nejsem jedina ... 😉
Planujes s tim neco delat? me uz to zacina celkem vadit protoze jsem od sedmi vecer uvazana v posteli. nase mala ma totiz prvni dve hodiny lehke spani - probouzi se po 10 a 20 minutach a potrebuje si podudlat, a ja po te devate uz nemam silu vstat ☹ Nevim, jak ji ten dudlik vnutit. Pres den s nim nema problem.

lucie777
8. feb 2010

Sneha, to Kája nechce dudlík ale ani přes den, ale přes den je v pohodě, jen ty večery sou krušný.. Já jí ten dudlík cpala, jak se dalo a nic, dokonce sem zkoušela jí dát mlíko z flašky, ale řvala a řvala, když sem jí dávala flašku, dneska sem i odstříkala a dala jí svoje z flašky, ale radši by snad pošla hlady. Já se snažím každý večer jí nějak uspat, ale ona třeba na chvilku usne, ale pak je zas vzhůru a chce kozu, takže nakonec to vzdám a jdu si lehnout s ní, jinak by snad nespala..

germik
9. feb 2010

lucie - naša malá tiež nechcela dudlík, začala ho chciet až niekedy v 4,5 mesiaci ked jej išli prvé zúbky. Odvtedy dáme dudla, ním sa ukludní a sama zaspinká. Ale dokedy nemala dudlík bolo uspávanie des 😕

lucie777
9. feb 2010

Germik, tak tos mě uklidnila, ještě pár měsíců a třeba to bude v pohodě.. 😀 Doktorka mi dnes řekla, že to chce čas, že se to dá dohromady třeba přes léto, až bude větší, ale nebudu to lámat přes koleno, holt bude zatím usínat s kozou v pusince.. 😅