Skoro 10 mesačné dieťa nevie večer spať

mala_claire
19. aug 2017

Ahojte, prosím, aké sú vaše skúsenosti so zaspávaním cca 10mes dieťaťa?? Moju malú večer okupem a potom nasledujú dve až tri hodiny , ktorému vyčerpajú tak akocelodenna starostlivosť o dieťa. Najprv nechce jesť kasu, zje max 5 lyžíc a hneď si pýta prsník. Tak asi hodinu kojím, pričom sa mece, blaboce, kope nohami... pritom je už tak ospalá, že má malé oči.... nasleduje fáza revu, potom zas kojenie, ktoré je už kludnejsie ale spojené s lozenim po celej posteli. Cca po troch hodinách zaspí... vlastne asi nenajedena, lebo kase nezje veľa a kojenie je už v jej veku asi nič. Ja samozrejme totálne vyčerpaná, ani si s mužom nemôžem pokecať/zasexovat, lebo tie tri hod kým zaspí , už spím aj ja.... je to normálne??? Cez deň tiež nespí veľa, ale aspoň zaspí normálne a nie takéto natahovacky.

bobana297
19. aug 2017

aj mne maly toto.robil do 5 mesiaca. tie ceremooonie okolo dovi dopo. a uspavala som ho na fit lopte aj hodinu a ked som ho zle polozila dovi mohla som ist zas. a ked mal 5 mesiacov som sa nahnevala dala som mu jest asi pol hodku pred spanim svihla som ho do postielky a bolo. 40 minut sa tam jedoval a potom zaspal. a kazdy den sa to skracovalo. teraz vecer mu davam hodku pred spankom kludovy rezim pozhasinam zaapnem uspavanky v klude mu dam vypit UM dam si ho na seba nech sa.riadne vygrga dam dudel este sa snim pohojdavam v rytme pesniciek a cau postielka klop klop dufam ze sa to nezmeni uz

yanni
19. aug 2017

A nenapadlo ta, ze ona tu kasu jednoducho nechce? Neviem ako ste pokrocili s prikrmami, nasa najmladsia bola plne kojena, od. ca 7 mesiaca prikrmy, v 10-11. mesiaci si ale dala na veceru uz aj chlieb. Kase ona napr nejak velmi nechcela. Zuby mala minimum ale chlieb, syr, atd. jej chutil viac ako kasicka. A jedno aka. Gris nechce doteraz, sladke tiez nie, kase zo zaciatku celozrne, kukuricne, ovsene atd. len "bez nicoho". Cize ziadny instanty hnus, len ciste, bez prichuti, klasika bio.
Tiez skus jej dat nieco ine "pevnejsie" skor, az potom kupat, nech jej trosku vytrovi, pomali v pohode poobliekat, my mame doteraz ritual, este nieco precitat (aj ked v tom veku este nevydrzalo ani jedno dieta ani 5 minut), pomaznat sa, vypnut svetlo, nakojila som v lahu, nikdy nezaspala pri vecernom kojeni ae sama sa odtrhla, este trosku pomaznanie a zaspala. Raz rychlejsie, raz pomalsie, aj hodinu uztrvalo ale tri hodiny? To je vela. Zmen vecerny ritual, mozno pomoze.
@mala_claire

bruneta880
19. aug 2017

@mala_claire neboj to má len také obdobie...my sme si tiež prešli kadejakými...
Súhlasím s tým, že dať niečo iné papať a keď nechce tak jej nasilu nedávaj nič, zaleží aj kedy papá pred večerou a koľko toho spapá.A zaleží aj kedy ju ukladáš?Kedy po obede vstáva?Faktorou je veľa treba len skúšať.Skús jej vziať prsíčko keď vidíš že sa s ním len hrá...a ešte nemôže ju bolieť bruško z tej kasičky, keď ju nepapá hneď chce prsník potom dlho papá mliečko a potom je krik?Lebo môj malý pýtal prsník aj keď ho bolelo bruško vtedy sa vždy vyprdkal.

liv1
19. aug 2017

Ja by som ju na tvojom mieste nekupala vecer. Ona je podla mna uz uplne predrazdena, a z toho ze nespala poriadne ani cez den, tym duplom. Vymente tie predspankove ritualy, a skus ju dat zaspat skor. Ja som to tak mala urcitu dobu, ze ak som presvihla nejaky cas, maly dostal druhy dych. Ak som ho ulozila skor, pekne zaspal. Niektorym detom zas nerobi dobre vecerne kupanie. Skus, a co sa jedla tyka skus tu kasu vymenit za nieco ine. A hlavne pred spanim uz pokojne, stisene svetlo, pozeranie obrazkovej knizky alebo ja uz ani neviem co take 10 mesacne 😀 😀. Ale nie. Neboj, nebude to tak vzdy. Ja som maleho uspavala aj 2 hodky a teraz? Kamosko spi tak za 5-10 minut maximalne 😀

mala_claire
autor
20. aug 2017

dakujem, baby, skusim... niekedy staci iny pohlad na to...dakujem vam