Spánok 1,5 mesačného bábätka. Koľko by malo spinkať?

ladybird1l
19. feb 2007

ahojte mamicky, chcela by som Vas poprosit o radu, alebo nejaky komentar k mojmu problemu. Moje dievcatko sa mi zda, ze na babatko velmi malo spi. RAno sa zobudi, napapa a do takej jednej dve hodinky spi. Potom zase papa a ideme na prechadzku, tak v kociku dalsie dve hodinky spi. To sa zobudi o takej piatej, a potom je hore do dvanastej. Je uplne cula, ked zaplace tak len kvoli tomu ze je hladna, ale to by ma cumlala kazdu pol hodinu, tak ju musim zabavat nech ma aspon hodinove prestavky medzi papanim. Aj ked sa ju snazim uspat, tak drieme desat minut a potom je zas hore. O tej dvanastej, pol jednej mi zaspinka a potom sa budi bud okolo stvrtej alebo piatej, takze za noc v podstate jeden krat je hore.Ale ked to zratam, tak za den aj s nocou spinka dokopy 10 hodin. Nie je to malo? Je mozne aby bolo 1 a pol mesacne babatko hore sest hodin vkuse?

tobiaskojeuzanjelik
17. jan 2010

chcem vam mile mamicky poradit alebo rozkazat ked mate male babetko hned si kupte tu podlozku pod babetko ten monitor dichu koli SIDS.moje babetko zomrelo pred 5 dnami a vycitam si to keby som mala tu podlozku zacalo by to pypat a mozno by sa to dalo este zachranit....a este chcem odpovedat ze nespinka malo moj drobcek ked este zil tak cez den spaval len 2 hodinky v kociku vonku a vecer kazde 3 hodinky sa budil na papanie.

nikollette
17. jan 2010

😢

Úprimnú sústrasť😔

bubushko
19. jan 2010

ahojte, potrebujem radu ohladom spavosti ci skor nespavosti mojho synceka. mame tri mesiace a trapime sa so zaspavanim. cez den mi v postielke pospi max pol hodinku doobeda, potom dve hodky vonku v kociku, poobede uz spat nechce, po kupani mi zaspi na prsku ale akonahle ho chcem prelozit do postielky, spusti krik a vystraja aj do pol desiatej. pritom je mrzuty co je unaveny, trie si ocka, ale zaspat nechce ani za nic ☹

lubikaf
20. jan 2010

Bubushko ja som niekde citala, ze babatkam velmi dlho trva, kym zaspia tvrdym spankom, mozno ked ho prekladas do postielky, este nespi moc tvrdo. Inak mam podobny problem, cez den mam problem maleho uspat, pokial nie je vonku v kociku. Niekedy sice tiez zaspi na didke, ale niekedy ju nechce vobec chytit, kedze ho uz aj prikrmujem, vtedy iba pisti a pisti. Tiez by som potrebovala nejaku radu, ako ho uspat cez den, lebo sa mi s nim nechce chodit von kazde dve hodiny.

johanka.
21. jan 2010

tobiasko-anjelik, to je mi strasne luto. Toto iste sa stalo mojej kamaratke, ked mala jej dcerka necely mesiac, je to strasna tragedia. Ale nic si nevycitaj, prosim Ta, vobec ju ten monitor nemusel zachranit. Kamaratka si len odbehla do kuchyne, a ked sa vratila, babatko bolo mrtve. Drzim ti palce, nech mas vela sily a prekonas to.

johanka.
21. jan 2010

kacka: som rada, ze nie som jedina, ktora tento problem takto riesi. Ja som si zacala zapisovat, kedy mala spinka, a vyslo mi to, ze takych 12 hodin denne. A to spi uz viac nez na zaciatku, vdaka tomu, ze ju necham sa vyspat na mne a nesnazim sa ju dostat do postielky, to musela vtedu spavat tak 8 hodin, viac nie. V kociku spavala trochu, kym mala zltacku, teraz v nom vacsinou krici, obcas sa mi ju podari na chvilu udrncat do spanku, takze nejake prechadzky si prilis nevychutnam.

bubusko: teraz, ako je uz vnimava, tak to robim tak, ze kym je bdela, tak ju unavim - kadejak sa s nou hram, s nozickami, rucickami, do toho jej spievam a rozpravam sa s nou. To sa jej paci, aj ju to naozaj dost unavi, a potom ju lahsie uspim. Je to naozaj nonstop sichta, ale co uz. Ale ze by spala v postielke, to stale nefunguje, spava cez den v satke a v noci so mnou v posteli.

Tak prinajhorsom niekedy po polroku siahnem k drastickym metodam "nechat vyplakat", aj ked neviem, ci budem mat to srdce.

zuzufek
21. jan 2010

no ja sa pokúsim trošku poradiť,ja keď mi malá cez deň nechcela spať tak som ju dala do postieľky a potlapkala trošku po zadočku....alebo skúste cez deň bábätkám pustiť nejakú ukľudňujúcu hudbu.....
lubikaf tak ak sa ti nechce ísť von,tak malého uspí v kočíku doma a ty si zatiaľ porobíš ak to teda už nemáš odskúšané...ale nezaručujem či si na to neprivykne a potom nebude chcieť spať v postielke....a už učíte detičky na nočný a denný režim?

johanka.
21. jan 2010

veve: vdaka za ukludnenie, dufam, ze je to len tym, ze sa jej potrebuje este vyvinut spanok nejak. Cas od casu ju skusam ulozit do postielky, aj spiacu (vyskusam na rucicke, ci uz spi dost tvrdo), ale dost rychlo sa zobudi, aj bdelu a unavenu, ale zatial je to bez sance, ze by tam zaspala.

lubikaf
21. jan 2010

zuzufek niekedy to tak robim, ze ho dam doma do kocika, niekedy zaspi, niekedy nie. naozaj neviem, od coho to zavisi. vacsinou nema taky problem zaspat doobeda, ako poobede. to ak s nim nejde von, tak nie je sanca ho uspat, ani na rukach, ani na didke, proste nijak. takze aj tak sa s nim vzdy tak okolo stvrtej vyberiem von. a este doma mi vzdy pospi len 30 minut, on jak keby mal nejake vnutorne hodiny, ktore mu po 30 min zatikaju ze treba vstavat. nocny a denny rezim myslim ze mame celkom v pohode, lebo vecer zaspi medzi siedmou - osmou a spi tak do siestej, samoska ze ho medzi tym asi tisic krat krmim, ale to sa napapa v spanku, nastastie sa nezobudi.

zuzufek
21. jan 2010

lubikaf ten spánok sa u takto malého bábätka ešte mení,takže chce to len trpezlivosť....ja z vlastnej skúsenosti som mala pri malej problém,keď mala 2-3 mesiace s večerným zaspávaním....zaspávala mi o polnoci,a to som ju pred 20tou okúpala,prezliekla,dala papať,ale málokedy zaspala,už som nevedela ako na to a potom ani neviem presne kedy sa to upravilo 🙂 teraz už máme vytvorený stály režim a nemám problém až na min.týždeň 😀 ....keď ti maličký vyrastie a bude už mať "rozum",ktorý bude chcieť použiť vo vlastný prospech,jednoducho nemôžeš ustúpiť 😉

bubushko
21. jan 2010

baby, je mozne ze trojmesacne babatko by uz mohlo s rodicom manipulovat? v postielke place ako tur, ale akonahle zaznem velke svetlo, vyskiera sa na mna ako slniecko 😕 inak, zaviedla som ranne vstavanie o osmej (predtym som ho nechavala dospat, niekedy mi vstaval aj o desiatej, ale mam pocit, ze to nam len rozhodilo den) a dufam, ze ked teda vstaneme o osmej, tak sa aj uspime o osmej. vcera zaspinkal o pol deviatej, dnes o deviatej, co teda povazujem za uspech. ale nechapem, ako je mozne, ze o siedmej ledva drzi oci otvorene, ale ako ho chcem prelozit do spalne do jeho postielky, tak sa preberie a zacina cirkus 😠

bubushko
21. jan 2010

lubikaf: aj mne spi cez den vacsinou tak max 40 minut ☹ jedine v kociku aj dve hodky, lenze posledne dva dni sme kvoli pocasiu neboli von, som bola prekvapena, ze dnes zaspal v koliske cez obed a potiahol dve hodky, myslim ze mu pomaha to hojdanie, tak vyskusaj bud kolisku alebo vajicko, mozno to zaberie 😉

zuzufek
22. jan 2010

bubushko ja by som nepovedala,že manipulovať,ono už ale vie čo je dobré,že napr. nosenie na rukách,vozenie v kočíku,hojdanie je príjemné....ja to ani neodsudzujem aj ja som to robila,keď bola malá bábätko,ale už po tom polroku by som prešla na pravidelný režim...nemyslím,že rozkázať kedy má cez deň maličký spať,to on si ešte reguluje sám,ale myslím rozdeliť noc a deň....my sme mali tiež prvé mesiace problémy so zaspávaním a ten nočný spánok mi chýbal 😒 ty už más len úspech,že ti v noci pekne spinká 🙂 a bubushko vieš ako sa to hovorí,keď je dieťa napapané,prebalené,v teplúčku a nie je choré,nemá dovôd byť zlé,tak keď bude starší nechaj ho aj trochu poplakať,aby vedel,že nemôže byť vždy po ňom 😉

bubushko
22. jan 2010

zuzufek, v poslednom case sa nosime cely den. predtym sa mi aj sam zahral na interaktivnej podlozke, teraz ked ho tam polozim, lebo sa chcem aspon najest, uz je zle. moj mangel je teraz s nami doma na PN a aj on uznal, ze maly by sa len nosil a to si podla mna zvykol u nasich ked sme tam boli na sviatky, lebo ho v jednom kuse niekto navlacal 🙂 a s tym spanim vies co je zaujimave? predtym mi pospal v noci aj styri hodky, zobudil sa na papanie a zase styri hodky, teraz sa mi budi kazde dve ☹ a niekedy sa mu znova zaspat nechce, prehadzuje sa, sem tam sa zacne vykeciavat a chechtat (o stvrtej nadranom je to veru zabava) 😖 mozem sa ta spytat, kedy ti malej zacali ist zubky? mam podozrenie, ze sa tam uz nieco tlaci, nervozny je, vsetko obzuzlava, stale si hryzie rucicky a o mne ani nehovorim... tak premyslam, ci to nemoze byt aj tym 😕

zuzufek
22. jan 2010

čo sa zúbkov týka,malej sa začali prerezávať okolo polroka,neviem myslím,že Šimonko ako vidím má 3 mesiace,to by som povedala,že má ešte čas...ale stretla som sa aj s názormi,že niektorým sa začínajú aj v 4. mesiaci,no osobne nikoho takého nepoznám 😒každopádne maj pripravený babydent alebo niečo pod.na potieranie ďasienok.. to chechtanie v noci som aj ja zažila aj to,že sa v noci zobudila a bola 2 hodiny hore akoby bol deň 🙂 to ho prejde neboj...a čo sa týka toho nosenia,budeš musieť zaujať stanovisko,naša je jediná vnučka zo strany mojich rodičov aj svokrovcov a chápem,že ju ľúbia ale odtiaľ potiaľ....jednoducho to budeš musieť zakázať vo vlastnom záujme,veď maličký rastie a priberá,predstav si,že by si ho mala nosiť,keď bude mať 8 kg a viac,to nie je bohviečo 😒 nechaj malého trocha vyplakať,daj mu dudku,hračky okolo,pusti hudbu a on pochopí,že nemôže byť len po jeho....možno to vyznie,že som krkavčia matka,ale ako si naučíš,tak budeš mať....ja nevravím,že už nemáš malého ponosiť,pomazliť,ale ako som písala odtiaľ potiaľ....stále zostanú tie naše deti našimi najväčšími láskami 🙂 moja má 2 roky a stále mám potrebu sa s ňou pomojkať 😉

bubushko
22. jan 2010

ziadna krkavcia matka, dobre to chapem. maly ma sedem kil a som hotova ked ho vlacim cely den 😒 sranda, ze ja vecer odpadavam od unavy a on je vyficany, chcela by som mat jeho energiu... no, musim sa pochvalit, dnes uz druhy krat buvka. prvy krat mi zaspal okolo deviatej pri kojeni a vydrzal pol hodku, a teraz som ho ukolisala v koliske 😀 boze to je paraaaada. len keby chcel takto zaspavat aj vecer 😒 inak, doktorka mu pozerala dasienka, ci tam nieco nevidno, ale vraj zatial nic. mne to nezda, zrazu vsetko uplne zurivo hryzie, asi mu zacnem uz teraz davat ten gel, lebo som pocula, ze ked sa uz zubok prederie, tak je neskoro natierat dasienka...

zuzufek
22. jan 2010

ja si myslím,že to si všimneš,keď pôjdu zúbky,je to tiež individuálne,ale môže v noci zle spávať,mať hnačky,zvýšenú teplotu,soplíky alebo nič z toho,to je ten najlepší prípad 🙂a pri kažom prerezávaní je to iné...veď sama uvidíš 😉

bubushko
22. jan 2010

jaaaj, to bude radosti veselosti 😀

zuzufek
22. jan 2010

nuž každá si tým musí prejsť,ale pokiaľ je malý inač zdravý,sú to dočasné radosti veselosti 😉 čo majú hovoriť tie mamičky,čo majú postihnuté a choré deti,ktoré vyžadujú oveľa viac starostlivosti,pred týmito mamičkami klobúk dole....

bubushko
22. jan 2010

to si aj ja hovorim ked trebars vecer nechce buvat, ze aspon vieme ze ho mame, mozme byt vdacni ze je zdravy a len nechce spat, je len mrzuty, nic vaznejsie 😉

zuzufek
22. jan 2010

vidíš aj ja si to hovorím,keď je malá zlá a nemá svoj deň a ja som z nej nervózna a unavená 😠 ale detičky sa naučia papať,cikať do nočníka,narastú im zúbky a začínajú nové starosti so škôlkou,školou,pubertou,ale to už predbieham....je to jednoducho stála starostlivosť a starosti o deti 🙂 a ako sa hovorí malé deti-malé starosti,veľké deti-veľké starosti,to je pravda odveká 😉

lubikaf
22. jan 2010

bubushko, vajicko nam nehrozi, Filip mi v nom uz vobec nechce sediet, minule mi z neho skoro vyskocil, som nechapala co v nom dokazoval. kolisku nemame, ale mozno by nebolo od veci nejaku poriesit 🙂
Baby neviete, kolko by mali take skoro 6-mesacne deti celkovo spat? Ja si stale hovorim, ze cim bude vacsi, tym bude menej spat, ale on je kazde dve hodiny uz uplne hotovy a treba ho uspat.

Inak bubushko pekna vaha, my mame 6 a pol kila a to sme o dva mesiace starsi 😖

a co sa zubov tyka, aj Filipko vsetko zuzle, najviac jeho prsty, tiez je mrzuty, tak som mu posledne 3 noci dala gel na zubky a mam pocit ze spal trosku kludnejsie, lebo inak sa zvykne strasne prehadzovat, az tak ze si ho musim vzdy prilozit, inak by sa zobudil.

zuzufek
22. jan 2010

lubikaf mne malá začala po polroku spávať 2krát-doobeda ale od10tej do 12tej a poobede od 15tej do 17tej,ten čas je samozrejme tak hore-dole 😉 ale jednoducho po troch hodinách bdenia si potrebovala pospať....po roku keď to už bolo také všelijaké som ju začala dávať len na obed,to si pospala aj 3,5 hod.vkuse....a teraz mi ešte na obed spáva ale hodinku....ale jasnačka,že každé dieťa je iné a keď si tvoj malý ľúbi tak pospať,tak ho nechaj,ono sa to časom zmení 😉

csina
22. jan 2010

mňa by skôr zaujímalo, či je normálne, že moja skoro trojtýždňová drobuľa spí skoro stále...prestávky, kedy bdie sú také útržkové....čo si o tom myslíte?

zuzufek
22. jan 2010

ja si už veru nepamätám koľko spávala moja,keď mala 3 týždne 😒 ale myslím,že u tak malého bábätka je to ešte normálne....však uvidíš ako to bude prebiehať ako bude rásť,potom sa môžeš spýtať doktorky,ale tá ti len povie,čo sa tu stále rieši,že každé dieťa je iné a jedno spí viac,druhé menej.... 🙂

lubikaf
22. jan 2010

moja sesternica ma o mesiac starsiu dceru od nas, a ked bola taka malinka, tiez spala stale v kuse. zevraj ju musela budit, aby sa vobec najedla. ja si myslim, ze je to normalne, ked tak spinka. (uprimne ja by som bola tomu rada) 🙂

bubushko
22. jan 2010

baby, kuknite kolko je hodin a nas maly je stale hore ☹ zaspal na manzelovi o siedmej, ale ako sme ho chceli prelozit do postielky sa prebral a teraz nie a nie zavriet ocka, ach jaj...

csina, nas krpcek buval do styroch tyzdnov takmer v kuse, len s prestavkami na papanie a trosku pomaznanie, takze podla mna je to normalne 🙂

zuzufek
22. jan 2010

tak veľa trpezlivosti pri uspávani 😉 čo sa týka tohto spania bábätiek,ja som bola vždy rada keď malá spala dobre v noci a cez deň keď aj trochu vystrájala tak to bolo v pohode...lebo ja moc neviem oddychovať cez deň a peferujem nočný spánok,čo už so mnou 😒

bubushko
22. jan 2010

my sme mali aj take obdobie, ze sme sa ho snazili unavit poriadne cez den a teda nenechat ho vyspavat ako chcel, ale bolo to este horsie, to nam nervacil aj do polnoci ☹ nooo, spravy zo spalne hovoria, ze spi 😀 sice ako moja mama hovori "ako mys na vreci" ale spi 🙂

lubikaf
23. jan 2010

bubushko deti cim spia lepsie cez den, tym by mali spat lepsie aj v noci, tak to asi preto vam malinky nechcel spat aj do polnoci, lebo si cez den dobre nepospal.
mne tiez rodina hovori, ked by mal uz spat a nechce zaspat, ze nech ho necham, ved bude spat lepsie v noci, ale nie je to pravda, uz som to par krat zazila ze cez den nemohol vobec spat a v noci to bol horor.