Spánok 1,5 mesačného bábätka. Koľko by malo spinkať?

ladybird1l
19. feb 2007

ahojte mamicky, chcela by som Vas poprosit o radu, alebo nejaky komentar k mojmu problemu. Moje dievcatko sa mi zda, ze na babatko velmi malo spi. RAno sa zobudi, napapa a do takej jednej dve hodinky spi. Potom zase papa a ideme na prechadzku, tak v kociku dalsie dve hodinky spi. To sa zobudi o takej piatej, a potom je hore do dvanastej. Je uplne cula, ked zaplace tak len kvoli tomu ze je hladna, ale to by ma cumlala kazdu pol hodinu, tak ju musim zabavat nech ma aspon hodinove prestavky medzi papanim. Aj ked sa ju snazim uspat, tak drieme desat minut a potom je zas hore. O tej dvanastej, pol jednej mi zaspinka a potom sa budi bud okolo stvrtej alebo piatej, takze za noc v podstate jeden krat je hore.Ale ked to zratam, tak za den aj s nocou spinka dokopy 10 hodin. Nie je to malo? Je mozne aby bolo 1 a pol mesacne babatko hore sest hodin vkuse?

doty1
23. jan 2010

Ahojte, tak nasa slecna nespala cez den do svojich 2 mesiacov, ani minutu. V noci sa budila kazde 3-4 hodiny. Najhorsie bolo, ze cez den bol len samy plac. Teraz ma pol roka, budi sa o 7.00, okolo 9.00-9.30 ide spinkat na cca 1 hodku, potom okolo 13.30 a to spi tak 1.5, ked sa zadari tak 2 hod. Spinkat chodi o 19.00. Je zaujimave, ze nemam problem dat ju spinkat o tej siedmej. Okupkame sa, napapame, pomojkame, precitame rozpravku a bez problemov spime. Problem je, ze je hore kazdu hodinu, niekedy je to 50 minut, niekedy 90, niekedy spi aj dve hodiny 😉 to sa uz divim, co sa deje. Ked sa zobudi, uz malokedy dokaze zaspat len tak, ze by som ju hladkala v postielke a pod. Takisto som si vsimla, ze v noci sa napapa ovela lepsie ako cez den. Cez den si zoberie len tolko mliecka aby "nezahynula". Skusila som ju nechat chvilu plakat, ale potom bol problem ju utisit, tak som to zavrhla a povedala som si, ze to nejak musim vydrzat. Neviem vsak, ci je v poriadku takyto nocny spanok-nespanok, lebo cez den byva casto umrncana, nervozna. Este rano je celkom v pohode ale s postupujucim dnom zacina aj nervozita naberat na obratkach. Takze cely den a nasledne noc su riadne zaberaky. Niekedy aj ja mam co robit, aby som bola stale fit a pokojna 😒

csina
24. jan 2010

ďakujem kočky za odpovede, som trochu kľudnejšia....no budem musieť onedlho aj nejaký režim urobiť, aby mi neprespala celý deň, lebo potom vstane ráno o 3:30 a myslí si, že všetci sa jej budú až do 7:00 plnohodnotne venovať... 😅 tak to veru nie... 😀

kdezee
24. jan 2010

..zdavim Vas...potrebovala by som nejaku radu kym sa nescvoknem...sice mam maleho len dva tyzdne ale je to boj..v poslednom case sa zamyslam nad tym, ze preco male deti nechcu spat? 😖 viem ze cez den by mal tiez spinkat castejsie, ale on proste nie a nie...hojdam ho, uz uz zatvara oci a zrazu ma jedno ocko otvorene a uz na mna pozera...ked ho konecne ulozim tak spi max 15-30min..potom cely den len place a place...tak sme ho zobrali aj vonku do kocika...to tiez skoro cele preplakal...zaspal konecne o 15,16 na dlhsie a uz teraz viem ze v noci uspat ho to bude zase boj....cele dni len o tom istom...nechce zaspat nech robim co robim a potom len place a place a place a mna to tak strasne deprimuje...viem ze je este malicky, ale ten plac to sa proste neda...nijako ho neviem zabavit...dobry je len vtedy ked je fajne vyspinkany a to sa stalo len asi 2x....a to nema ani koliky...vlastne ja som sa asi chcela len trochu postazovat lebo mi uz z maleho placu hrabe..dufam z toho vyrastie... ☹

lenka1smejka
24. jan 2010

kdezee-mojmu synovcovi to preslo po roku a niektorym detom to prechadza po pol roku takze musis vydrzat a raz ti povie preco plakal 😀

kdezee
24. jan 2010

lenka to ak rok bude takto stale plakat (okrem spanku a dojcenia) tak ma odvezu...sak to je na mozog,,zobudi sa - place, vezmes ho na ruky, chvilu klud a place, polozis ho - place, hojdas ho - place, nehojdas ho - place, venujes sa mu - place, nevenujes sa mu - place...od pondelka som na neho sama tak sa tesim ☹

lenka1smejka
24. jan 2010

neboj asi okolo 3 mesiaca sa uz bude chciet aj hrajkat tak sa to zlepsi.Mala revala asi do 3 mesiaca a viem ake je to byt sama,ja som skoro stale na malu sama okrem vikendov

kdezee
24. jan 2010

..doted tu bola mamka mi pomoct ( ta tiez bola na nervy z toho ze stale stale place) a priatel mal dovcu..ale od pondelka som zvedava ako nam to pojde...strasne sme sa tesili na male ale z priatelom nam uz z toho hrabe..stale pocuvat ten plac..tvoja tiez plakala nech si robila hocico?

lenka1smejka
24. jan 2010

no nakoniec u nhas zaberalo vajicko v tom som ju uhojdala ale to az po neakych 2 mesiacoch ja viem kazdy sa tesi na miminko a vsade pisu ako sa dieta budi na jedenie kazde 2 hodinky a inak stale spi a vsade v casopisoch su usmiate mamicky ale to trak nie je-prisla som na to az ked sa mala narodila ked som isla po meste a mala revala v kociku tak som stale rozmyslala preco ja?preco ja musim mat urevane dieta ale radsej ju mat ako nemat a ver ze to prerastie.Nedavno som citala jeden clanok mamicke umrelo dietatko na SIDS a pisala,ako jej tiez revalo a,ze tera spetne by chcela znovu pocut jeho plac.Je to deprimujuce ale casom si zvyknes niekedy som uz ani nepocula jej plac stale som sa snou rozpravala a usmievala na nu a snazila som sa nevnimat,ze place

kdezee
24. jan 2010

..vo vajicku tiez reval..jedine kde sa ukludni a aj zaspi je ked ho hojdam na fitlopte..aj to nie vzdy..ale aspon nieco..mna ide vyrutit ked niektora pise ako jej dieta ani neplace, a ako spi ukazkovo..ticho zavidim...hej presne to si hovorim stale, ze preco ja musim mat take uplakane dieta ( pritom cele tehotenstvo ziadne stresy a problemy a ja a priatel sme taki pohodaci ) SIDS si radsej ani nepripustam ☹ ..ja praveze pocujem jeho plac aj ked neplace a spi..hrabe mi z toho riadne...a ked ma zachvat placu tak vacsinou placem s nim..zo zufalstva...fakt pocitam dni ako rastie..

romaroma
24. jan 2010

skusali ste vajicko hojdat v lufte? asi hej, ja len ked čítam, ma napadlo, náš to má veľmi rád.

romaroma
24. jan 2010

alebo rytmický pohyb (plácanie po zadku, atď.)

kdezee
24. jan 2010

no u mojho nezabera nic len ta fit lopta aj to nie vzdy ☹

lenka1smejka
24. jan 2010

kdeze-ja som plakavala asi do 4mesiaca s malou aj ked neplakala a hlavne vtedy ked som bola sama s nou,ze som nemohla s nikym pokecat.Inak fit lopta u nas zabera asj dnes.Uspavam na nej lebo inak nechce spat-inak podla mna neexistuje dieta ktore neplace ako jedna na poradni hovorila,ze prvy krat pocula svoje dieta plakat az pri ockovani-podla mna blbost...Neboj zvladnes to nepripustaj si to ja som kolko krat aj na ulici plakala ked mi mala revela v kociku a ostatne deti tam spali.Neboj... 😉

kdezee
24. jan 2010

hej napodobne aj ja..placem aj ked on neplace...ano, zvladnem..len si zvyknut treba..zatial som z toho na prasky a kazdym dnom dufam ze to bude lepsie..urcite placu vsetky deti len pri mojom mam pocit ze place niekedy bezdovodne lebo je cely zaopatreny a len vrieska aj ked si ho pritulim..dokonca sa niekedy vtedy este viac rozplace...

romaroma
24. jan 2010

to vám veru nezávidím, dievčatá...kdezee - dávate kvapky na bruško? verím, že môžu byť niektoré bábätká také. ja mám nervy niekedy, a to môj spí vlastne dosť ukážkovo.

johanka.
24. jan 2010

kdezee: presne viem o com pises, u nas to bolo tak isto. Teraz uz place menej, pretoze sa obcas uz aj hra. Teraz spatne si myslim, ze plakala od unavy. Ona by aj chcela spat, ale nevedela zaspat. A mala (stale ma) taky cujny spanok, ze sa z neho po chvilke hned prebrala. Ked som ju nechala vyspat sa na sebe, ze som sa ju nesnazila ulozit do postielky, tak to bolo uplne milucke babatko, ked sa zobudila. Niektorym babatkam proste treba pomoct zaspat a aj udrzat sa v spanku, si myslim. Ja som to vyriesila zatial tak, ze som si objednala babysatku a nechavam malu spat v nej: je pri mne, pohupujem sa s nou, tak zaspi. A zda sa mi, ze cim dalej, tym lahsie zaspava. Treba to len trpezlivo preckat, cim dalej, tym bude lepsie (dufam). Dufam, ze casom sa nauci spat aj sama.

kdezee
24. jan 2010

romaroma s kolikami problemy nema..aspon som nespozorovala nafuknute brusko..pojdeme k dr tam sa opytam na fsetko ci je to normal alebo malemu nieco je...johanka aj ja si myslim ze od unavy ale aj ked ho cely den uspavam tak nic, po chvilke je hore...on aj zaspava a zrazu otvorene oci a ochvilu zase zatvorene a hned na to ich otvori..no na nervy..fakt cely den nic nerobim len neuspesne uspavam a ani kocik nefunguje ach..baby satku nemam len babyvak a to sa mi zda ze je na to akysi malinky alebo ho len neviem ulozit v nom 😖 tak tak ja naivne dufam ze casom to bude lepsie a lepsie...fakt dufam...

romaroma
24. jan 2010

kdežee- ja som niekde buď čítala, alebo proste sa mi to zamarilo, že bábätkám sa môže robiť v brušku taká pena, z toho, ako sa tam to mlieko mieša, na to staré to novšie (spočiatku sa možno kojí tak kadejako..) my sme mali kvapky doma od začiatku, vôbec som ich nepoužívala, až neskôr, keď som už nevedela čo. dosť zabrali, práve na tú penu, že to tam vnútri ukľudní... ale možno to nemusí byť váš prípad... babyvak? aký konkrétne máte? dá ho možno ešte vypodložiť, ak sa ti zdá malinký. tenkou dečkou napr, pod hlavičku, aby tam tak pekne ležal.

erika160669
24. jan 2010

Dievcence s tym spankom nasich deticiek to mame asi vsetky problem.Vyrastu nebojte a budete este s usmevom spominat na toto obdobie.Ani sa nenazdate a budu deticky velke a potom budete lutovat ze nie su este malicke.Viem o com hovorim.Aj ja to mam so spanim tazke a tiez uz niekedy mam toho dost ale tieto krasne mesiace ujdu ako voda.

kdezee
24. jan 2010

roma a ake su to kvapky???

katkabg
24. jan 2010

baby ja mam malinku ktora ma vyse mesiaca a pred 3 dna mi dostala vakcinu proti hepatitide a po nej dostala horucku ta uz presla ale mala papka 60ml mliecka UM,apotom hodinku spi a zase je hladna a takto papka kazdu hodinu a pol po 60ml,a to by uz mala PAPT PO 120ML.Vsetko bolo dobre do kym nedali tu inekciu...poradte mi niekto je to papanie normalne 😨

romaroma
24. jan 2010

nam dala lekarka espumisam, pouzivaju aj baby calm, alebo sab simplex. ja neviem, ci to je iba na predpis, pravdepodobne áno.

johanka.
24. jan 2010

kdezee: asi je to normalne, niektore babatka su proste take. Tiez u nas kocik nefungoval, dodnes nefunguje, akurat v nom krici, susedia na mna pozeraju, ze ci malu drzim o hlade ci co... Nechapem, naco som si ten kocik kupovala. Neboj, ono sa to bude zlepsovat. Stale mam v zivej pamati, ako som cakala do vecera, kedy pride manzel z prace a zoberie malu na chvilu a ja sa konecne aspon trochu najem... Mala cely den plakala a ja s nou. Uz je to lepsie, aj ked stale spava dost zle, velmi jej treba pomahat.

erika: dufam, ze mas pravdu, tiez si hovorim, ze sa budem s malou mojkat a hojdat ju a tak, lebo raz pride do puberty a to sa uz rozmaznavat nenecha 😀 Ale ide ma obcas svihnut, ked vo vsetkych tych letakoch, co som si doniesla z porodnice, vidim tie stastne, usmievave, zrelaxovane mamicky malych babatiek. Podla mna je to, ze babatka spia 15-17 hodin denne, obycajna propaganda 😀

janzurka
24. jan 2010

Caute, ja sa tiez pripajam k mamickam, ktore maju "nespavcov".
U nas nastastie funguje kocik, ale len prechadzanie sa po vonku. A tak rano vyrazame na prechadzku, cas - necas, prechadzame sa x krat denne. Je to jedina moznost, ako ho uspat. V postielke este nespal vobec, som stastna, ak v noci zaspi pri mne 🙂 .
V mojom okoli su babatka, ktore treba budit na papanie a to pri tych nasich nespavcoch dobre nastve! 😎 .
Takze hlavu hore, cas rychlo leti a snad to bude o chvilu lepsie 😉

johanka.
24. jan 2010

aha. ja malej este spievam do toho kolisania na rukach a v satke, to tiez pomaha. Pesniciek celkom dost poznam, aj som si kupila CD s uspavankami, tak sa ich zaradom ucim... 😅

kdezee
24. jan 2010

roma vo stvrtok ideme k dr s malym tak sa jej opytam..bolo by fajn ak by to pomohlo...johanka no dufam casom ten kocik zafunguje leboo nerada by som len v babyvaku nosila heh a u mna to od pondelka bude asi tiez tak ze budem len cakat na to kedy priatel dojde z roboty..skusim aj ja tomu mojmu nejako pomoct..teraz vecer pekne zaspal pri papani tak som ho nechala v nasej posteli a prelozim ho az potom ked si pojdeme lahnut..inak ja malemu pustam mozarta - piano concerto ako uspavanku..ked mu spievam tak pozera na mna ako puk 😀
janzurka tak to zavidim moj zaspi ale len na chvilu a pak place a to hlavne ked som v obchode a chcem narychlo nieco kupit..a uplno zboznujem ked place strasne velmi a zrazu ticho..pozriem aon spi... 🙂

ivkaivka
24. jan 2010

janzurka, my tiez chodime von za kazdeho pocasia. Aj v dazdi, ja moknem ako blazon, susedia pozeraju ci mi preskakuje a mala kuvikuje z fusaka, cela vysmiata a ja zmrznuta. No ale, ked uspim von, tak pospi aj 3 hodky, doma niet sance. No ale v noci nemam problem. Mala sa mi naucila krasne sama zaspavat. Ukladam o 21.30 (skor nehrozi, nezaspala by) a ona lezi, hra sa s cumlikom, pozera na piskajucu rybicku a do 20 min.spinka. Mozno by stacil maly ritual, u nas funguje-spolocne pripravime spaci vak, polozim ju, pohladim po licku, dam pusu na cielko, este sa trosku pritulim, mala ma vystipe za lica, dam jej do ruky knizocku (to je ta rybicka),zatvaram dvere a odchadzam, Olivia sa chvilu pohra a spinka. No donedavna to bolo hotove peklo. Super-boj...
Co sa tyka kociara naucila sa 1x denne a to vonku, dospi v chodbe a koniec. Vstava okolo 15.00 a do velkeho nocneho spanku ma 2 mikrospanky (5min.) a to jeden pred kupanim -o 17.30 a druhy po kupani okolo 20.00. Tak sa este napapa, pomojkame sa, pohrame, pokotulame po zemi a hajde do hajan....no a teraz to tu urcite vsetko zahovorim a mame doma bojove pole, kto z koho... 😀

kuspitka
25. jan 2010

Ahojte.pisem sem ,lebo som uz bezradna.
nasa mala ma mesiac a 7dni.cez den od rana 05:00 placeme a nechceme buvat ani ,ked sa napapa a place dalej.vnoci po kupani je ju horko tazko uspat a spat ideme okolo 21:00.potom sa zobudi o desiatej a potom kazdu hodinu.kojim ju hodinu a este aj uspavam kazdu hodinu.cez noc ju nenechavame plakat ,ked sa mrvi tak ju hned nakojim.
ez den buva len ,ked sme vonku a to je 2hodiny inak nebuva vobedz.
ma problem si prdnut a grgnut a inak kakame dost casto aj 4krat denne.

poradte mi co robim zle

doty1
25. jan 2010

kuspitka, ja som bola na tom podobne ked som prisla z porodnice. Ked som sa stazovala doktorke, ze nic ine nerobim len kojim a kojim - tiez som kojila pomaly hodinu (ked som ju zacala pozorovat, tak vobec nejedla len si tak cic sem cic tam a volna zabava 🙂 ) potom bol 15 minut klud a potom znova sialeny rev - tak mi povedala, ze ju treba naucit, ze sa ma poriadne napapat na jeden sup, pretoze ju z toho vecneho cickania jednoducho moze boliet brusko. Tak sme sa trapili asi 3 dni ale naucila sa pekne papat a nie len cickat ako na dovolenke 😉
Inak na margo toho nespania - mne vsetci vraveli, neboj sa po 3 mesiaci sa to zacne len a len zlepsovat. Zazrak sa nekonal, zacalo sa to zhorsovat 😀 , potom som pocuvala, neboj sa po pol roku nebudes v noci vediet ze mas dieta. Opat nic, viem to velmi dobre, som hore kazdu hodinu 😀 . Tak si myslim, ze nic nerobime zle, ved kazda normalna maminka chce pre svojho drobca len to najlepsie a skusi vsetko aby sa jej to darilo. Ja vravim uz len to, ze to treba vydrzat. Tiez cez den spi len v kociku, vcera som spravila pokus. Hodinu som ju nechala spat v chodbe pri otvorenom okne a po hodine som s nou isla este von, to iste s popoludnajsim spankom. Tak mi pospala von este hodinu. V noci sa budila kazde dve hodiny - tak aj to je uspech 😀 Inak my sa teraz utisujeme pri heligonkaroch 😀

johanka.
25. jan 2010

kuspitka: to kakanie je v pohode tak casto, u nas podobne, len teraz ako keby sa to zacinalo upravovat, ze kaka hlavne rano, ale to tiez na viackrat. Na prdiky ja pijem kazde rano pred jedlom caj pre dojciace matky, na podporu laktacie. Zakladne zlozky su fenykel, racsa a aniz, vraj to pomaha uvolnovat vetry.

Inak obdivujem vsetky mamicky, co davaju deti do postielky. Som to vzdala dost rychlo, ked som si uvedomila, ze zaspavam postojacky s malou na rukach, az som sa zlakla. Tak ju mam pri sebe v posteli, uspavam pri kojeni poleziacky (v noci kaslem na odgrgavanie, kupodivu z toho nie su problemy, ak ju nedojcim prilis casto), mnohokrat vytuhnem skorej ako ona. Ked ma preberie, ze sa mrvi, tak ju pohladkam, chytim za rucicku, casto to pomoze, ani sa velmi neprebudi, ked pociti niekoho pri sebe. Ak nie, tak je zvycajne problemom plienka (balim do latky). Ticho v sere to vybavim a zas uspim pri prsniku, ak uz presiel rozumny cas od posledneho kojenia, inak sa snazim ukolisat. Snazim sa nedavat jej prsnik prilis casto, lebo z toho grcka. Bud ma z toho casteho pitia v brusku gulas alebo to naozaj nepotrebuje, tak vyvrati "prebytky", to uz neviem, kazdopadne prsnik neponukam ako prvu moznost. Momentalne sme tak na styroch kojeniach za noc (od 21-22 do 7).

Nechcem ju nasilu davat do postielky, ked sa jej tam nepaci a pri mne sa jej dari spat lepsie. Idea za tym je vpalit jej do hlavy, ze nocny spanok je nieco pozitivne. Tak uvidim, ako sa to vyvinie. Stale sa bojim, ze si koledujem o problemy v blizkej buducnosti.

Tuto noc som ju sledovala po jednom prebaleni/uspati, Asi hodinu to trvalo, kym zacala dychat pravidelne, ze uz spala hlbokym spankom. Male babatka to vraj maju tak, ze najprv maju dost dlho plytky spanok, asi preto je taky problem ich uspat. Okolo tretieho mesiaca by sa to vraj malo konecne prehodit, tak pevne dufam, ze uz bude zaspavat lepsie.