Spánok 1,5 mesačného bábätka. Koľko by malo spinkať?

ladybird1l
19. feb 2007

ahojte mamicky, chcela by som Vas poprosit o radu, alebo nejaky komentar k mojmu problemu. Moje dievcatko sa mi zda, ze na babatko velmi malo spi. RAno sa zobudi, napapa a do takej jednej dve hodinky spi. Potom zase papa a ideme na prechadzku, tak v kociku dalsie dve hodinky spi. To sa zobudi o takej piatej, a potom je hore do dvanastej. Je uplne cula, ked zaplace tak len kvoli tomu ze je hladna, ale to by ma cumlala kazdu pol hodinu, tak ju musim zabavat nech ma aspon hodinove prestavky medzi papanim. Aj ked sa ju snazim uspat, tak drieme desat minut a potom je zas hore. O tej dvanastej, pol jednej mi zaspinka a potom sa budi bud okolo stvrtej alebo piatej, takze za noc v podstate jeden krat je hore.Ale ked to zratam, tak za den aj s nocou spinka dokopy 10 hodin. Nie je to malo? Je mozne aby bolo 1 a pol mesacne babatko hore sest hodin vkuse?

kdezee
25. jan 2010

no tato noc bola divocina...aj ked zaspal o 19,30 a zobudil sa na papanie az o polnoci, ale potom nie a nie zaspat a ked tak len na max 45min a stale sa mrvil a mrncal...cize dnes som total grogy a aj ked som ho horko tazko uspala pred hodinou darmo by som si lahla teraz aj tak nezaspim..dufam ze si pospi ason do tej stvrtej lebo zase od rana nepocut nic ine ako rev nech robim cokolvek...hehe susedia si uz musia mysliet ze ho tu tyrame alebo co...

janzurka
26. jan 2010

Caute, my sme tiez optimisti kupili pre maleho posielky dokonca dve (byvame v dome). Jednu sme ani nerozlozili a druhu sice v spalni mame, ale asi len na okrasu. V podstate mi ani nevadi, ze v nej nespi, snad sa to nauci, ked bude starsi.
Cez den je schopny spat iba vonku na prechadzke, akonahle odparkujem kocik na terase, zobudi sa. Som vobec rada, ze vie vnutri v noci spat, ajked sa budi kazdu hodinu. Tiez mi kazdy hovoril, ze sa to po 3 mesiaci zlepsi, zatial nic, tak cakame dalej 🙂

zuzufek
26. jan 2010

ahojte,babule to je normálne,že babatinka spinkajú v noci s vami v posteli,aj ja som mala dcérku pri sebe,keď bola vo veku vašich....neviem si prestaviť,že by som mala každú chvíľu pri každom mrčaní vstávať a aj pri podávaní cumľa 😒 až potom,keď sa to spanie upravilo a bola staršia som ju naučila v postielke....a janzurka upraví sa neboj 😉

lubikaf
26. jan 2010

ja robim presne to iste co zuzufek, maly spi v postielke tak do pol noci, kedy ho prvy krat krmim, a potom je uz so mnou v posteli, lebo od tej polnoci sa kazdu chvilu vrti a mrnci, a to by som sa teda vobec nevyspala, keby mam k nemu vstavat. takto ho iba pohladkam, alebo dam dudel, niekedy didku, a spi kludne dalej. a ja tiez.

johanka.
26. jan 2010

zuzufek: dufam, ze mas pravdu, ze je to takto ok a pojde to preucit na tu postielku. Slo to u vas hladko? Alebo si drsne nechavala malu vyplakat?

bubushko
26. jan 2010

ahojte, no my sme mali vcera strasny vecer, maly zaspal o siedmej, comu som sa tesila, no po 20-tich minutach sa prebral s takym placom, ze sme ho utisovali do jedenastej ☹ dnes sme na tom podobne, o siedmej sa mu uz driemalo, tak sme ho ulozili, ale zase zacal plakat. nemam to srdce nechat ho vyplakat sa, ved si musi mysliet ze sme ho opustili. takze teraz lezi pri mne v koliske a vykeciava sa s hrackami 😒 spanok v nedohladne, mozem si za to sama...

zuzufek
26. jan 2010

johanka ako som písala ešte keď mala Maťa tie 3 mesiace spávala so mnou v manželskej posteli....a okolo toho 5 mesiaca som ju radšej začala dávať do postielky,síce jasné,že ešte pomrnkávala a bolo jej treba podávať cumeľ,ale bála som sa,že si privykne spávať so mnou....tak som radšej aj 6krát za noc k nej vstala 😉 a tým,že od 4.mesiaca bola na umelej výžive,tak od nejakého 6,7 mesiaca mi už v pohode v noci prespala 9 hod.v kuse....a cez deň tiež spávala v postielke aj v kočíku,prvé leto,keď mala pol roka bolo na dennom poriadku,že som ju dala do kočíka na dvor.....
ale pamätám si ako som aj bola na pokraji s nervami,keď mala 2,3 mesiace a do polnoci som nevedela,čo s ňou,moja mama by vedela povedať koľko razy som jej s plačom volala,že už neviem čo mám robiť ☹ asi každá mamička a hlavne prvorodička si tým musí prejsť 😉
ja som mala od začiatku málo mlieka,tak som malú večer prikrmovala a od toho 3.mesiaca som prestala kojiť úplne a potom sa to každým mesiacom v noci lepšilo,asi ju to umelé lepšie zasýtilo alebo čo...

johanka.
27. jan 2010

bubushko: taketo male babatka by sa ani nemali nechat vyplakavat, takze ja myslim, ze dobre robis, ze utesujes. Tie plakacie metody aj ich propagatori odporucaju tak od 5-6 mesiacov, skor nie.

zuzufek: no rozhodne to nevyzera az tak zle, tak uvidim. Zatial sa tym teda nejdem trapit, nech nemam zbytocne stresy. Mne by nevadilo vstavat k nej niekolkokrat za noc nakojit, len nech je to tak najviac kazde dve hodiny, inak dost grcka, ked papa castejsie. No zatial v postielke zdaleka tolko nevydrzi, tak preto ju mam pri sebe. Aj dnes som to v noci nezvladla, kojila tak hala-bala, a rano zufalo dogrckala seba, prebalovak, dlazku v chodbe aj v kupelni a aj umyvadlo.

doty1
27. jan 2010

my sme mali drsnu noc 🙂 ked dievcatko nespalo este ani o osmej tak uz som vedela, ze nas (teda lepsie povedane mna 🙂 ) caka rodeo. Bojovala som s huronskym revom do jedenastej, potom zabuvala ale tesne nalepena na mne a musela som jej drzat obe rucicky 😝 Ale potom aj tak hore kazdu hodinu a pol. Je to unavne, hlavne ako pise johanka, ked clovek nechce zakazdym kojit (ani u nas to nema vyznam) tak musi potom bojovat s placom. Nasa Dorotka sice negrcka, ale potom zle papa cez den.

zuzanakarolinka
27. jan 2010

aj my sme si užili so zaspávaním svoje. Keď bola malinká, zaspávala na rukách, nejako sme ju od toho odučili, teraz zaspáva u mňa v manželskej posteli, tam ju uspím, niekedy zaspí už medzi dverami do spálne. Zaspávam ako kedy, včera spala už o 19,00, čo som sa čudovala, a ráno vstala okolo 6,30, ale zvykne chodiť spať okolo 20,00 tak to spíme do takej 7,30. v noci sa asi 3 x budíme na kojenie. Keď teda zaspí, tak ju preložím do postielky, na chrbátiku spať nechce, tak sa prehodí na bok a pokračuje vo svojom. Asi 2 noci dozadu, sa jej pravdepodobne niečo snívalo, len tak z ničoho nič sa rozplakala, bolo ju problém utíšiť. Nejako sa to manželovi podarilo. Zobrala som si ju k sebe, aby zaspala s tým problém nebol, len potom nechcela ísť do postielky, až niekedy o 1,00 v noci po kojení som ju tam uložila a potom už spala bez problémov.
Ja som si tiež hovorila toto nebudem robiť nech sa deje čokoľvek, ale určite mi dáte každá za pravdu, že to sa nedá.
Je to moja prvá dcérka ale nemám na to srdce, aby som ju nechala vyplakať.
Prajem Vašim detičkám hlavne veľa zdravia a dobrý spánok, aby boli čoskoro veľké.

usiko
4. jan 2011

ahojte, rada by som poprosila o radu:

....ja viem, ze kazde babatko je ine, ale aj tak......smuzom sa nejako nezhodneme na tom, kedy ma babatko ist spinkat...mame 2,5 mes. slecnu na UM, ktora papa 5x denne po 120 ml mlieka, ine nic. Predposlednu davku dostane okolo 16-17 hodiny, po nej obvykle spinka aj hodinu, aj hodinu aj pol /malokedy nespinka/....a potom nakrmime okolo 20.00. Do postielky ju ulozime okolo tej 21.00 plus minus, teda niekedy aj polhodinu skor.....ale aj tak nikdy nezaspi skor ako o tej 21.30...aj vcera sme ju ulozili o 20.30 a zaspala az o 21.30. Potom prespi noc do takej 4, 5, 6 hodiny, akokedy...Zaspava sama, az na niektore vecery,ked pre nieco nevysvetlitelne place..vtedy treba cumel....

Neviem, mne sa zda, ze ju davame spat prilis neskoro, mna mamina davala od zaciatku spinkat uz pred 20.00, lebo ako vravi, ze som zacala okolo 19.00 strasne plakat, a po tyzdni prisla na to, ze som uz unavena, takze ma davali spat skor a bolo po probleme....som prespala az do rana....

Neviem, sa bojim ze ked spanok nechame takto, od tej 21.30, ze sa nenauci spinkat skor, co by rozhodne mala v buducnosti......a na druhej strane, ze ked posunieme zaciatok spanku na 20.00 tak ze sa nam zobudi niekedy okolo 2-3 rano....neviem........alebo ze jej nejako ten spanok rozbijeme...neviem...

Nikde som sa nedocitala o tom, kedy maju chodit a ako stare deti spinkat......

Chcem sa opytat, co by ste poradili: nechat to takto alebo posunut posledne papanie na skor a ukladat okolo 19.30 uz do postielky, a casom sa nauci zaspinkat o 20.00 plus minus? alebo mate nejake ine alternativy? Ja viem, napisete ze je este moc malinka...ale je v tom rozdiel? je to prve babo, tak ja fakt neviem.....nechcem urobit chybu...asi som moc uzkostliva....

....zo vsadial dostavam iba rady od mamiciek, ktorych deti sa velakrat v noci budia,ze:nechaj to tak, moj maly bla bla bla.....neries, to sa upravi....joj ty mas stastie ze ti tak spi, nechaj tak...a podobne.....no ale tie mi nejako nepomozu....

Bola by som velmi rada, keby ste mi napisali vase skusenosti s touto zalezitostou.....takisto ake bolo/je stare vase dieta...

monuska342
4. jan 2011

@usiko moj maly ma zajtra 5 mesiacikov chodi spinkat okolo tej 21.00 a spinka celu noc bez krmenia az do 9 ked mal tak okolo 2 mesiacov tak chodil spinkat aj okolo 23:30...dolezite je naucit ho na rezim napriklal ked chces aby ty chodil spinkat okolo 19tej tak ho pred tym mozes okupat nakrmit pomaznat sa a ulozit ho spinkat...ale vzdy ho ukladaj v tu istu hodinu skusaj to takto par dni a ak po viacerych dnoch uvidis ze si na to zvyka a pekne spinka tak v tom mozes pokracovat ak nie tak este chvilku vydrz mozno je este moc malicky 😉

julianka777
7. feb 2011

ahojte🙂 ja moja bude mat 8.mesiacov a odkedy nam vysie prvy zubok tak sa v noci stale budi a ppita caj...napije sa a zase pospi chvilu a uz je to 4.mesiace takto...uz sme zufali...:(