Spánok 9 mesačného dieťaťa

nina_tn
24. máj 2017

Ahojte,
chcem sa spytat kolko spavaju cez den a v noci vase 9mesacne deticky?

Dakujem za odpovede

ivanapetrasova
24. máj 2017

Ahoj ja mám desatmesacnu. Zvyčajne spí takto: doobeda cca 1,5 hodiny a poobede 1,5 hodiny. A v noci cca 10 hodín. V noci sa ale budí na kojenie 3-10 (asi) krát 🙂

mattkapd
24. máj 2017
nina_tn
autor
24. máj 2017

@mattkapd tabulky poznam, mna skor zaujima ako to mate v praxi

jarka87
24. máj 2017

@mattkapd na tejto tabulke sa bavím už skoro 5 rokov 🙂
@nina_tn každé dieťa je iné. mne malá od narodenia spala veľmi zle, ale. a tu to zdoraznujem. nic jej nechyba, nikdy nebola podrazdena, len proste menej spi /ja tiez, takze je to asi suvisiace/. pokial to dietatko nie je umrncane, nesucha si ocka, je spokojne, tak to podla mna neries 🙂 v 9 m mi spala doobeda 20 min. a poobede 30 min. potom v noci 9 hodin s 15 zobudeniami. teba ako spáva, keď sa na to pýtaš?

evittam
24. máj 2017

@jarka87 Ja sa tiez dobre bavím na vsetkych tych tabuľkách a hlavne "tabulkovych maminach". 😀😉 A to nic v zlom. Ja som nikdy ziadne tabuľky neriesila a ani som sa nimi neriadila.
@nina_tn Obe moje deti (co sme teda naozaj necakali) spali cca do 1.5-2 rokov doobeda 1-3hodky, poobede tiez. Od 3.mesiaca sa budili raz v noci na dojcenie, od 5.mesiaca prespali celu noc. S tym,ze spat sa ide okolo 20.00. Vstavame o 7.00. Cez vikendy sa to trosku posuva.

qwert77
24. máj 2017

Môj ma 9 mesiacov a spí cez deň 2x po 1,5h a v noci od 20 do 6 (čiže cca. tych 10 hodin). Odkedy som ho prestala v noci kojiť (kojim ráno, pred druhym spankom a večer) tak mi pekne prespí celú noc. Samozrejme pokiaľ nás netrápia zúbky alebo zle sny.

mattkapd
24. máj 2017

@evittam ja to neberiem v zlom tabuľkami sa neradim a každá jedna tabuľka je len priblizna. .samozrejme aj každé dieťa je ine..Niekto potrebuje spat viac niekto menej. .Toto mi raz poslala sestra keď sa mi narodil syn zdalo sa mi že je vkuse hore a malo spáva. .Keď si to zoberiem spatne tak to bolo tým že sa v noci budil častejšie a ja som nebola zvyknuta na tak pre trhané nočné spanie

mattkapd
24. máj 2017

@nina_tn tak ja mam este malého budeme mat 5 mesiacov..ale od 2 mesiacov prespava celú noc od 19,30 do 6,30 a mame dva dlhšie spánku jeden doobeda druhý poobede ..Tie ma zhruba tak dve hodky

slavka1811
24. máj 2017

mala ma cerstvych desat mesiacov a od osmych mesiacov je to fuuu "vselijako"...raz spi doobeda pol hodku,poobede pol hodku,v noci pat hodin v kuse,zobudi sa,napapa sa a spi dalsich pat hodin...potom doobeda spi 1,5 hodiny..poobede vobec bo strajkuje aj ked je unavena,to je horor do vecera a spi rovnako v noci pat hodin v kuse,papanie,a bud zaspi hned a spi dalsich pat hodin abo niekedy zaspi az po hodine,dvoch-to je hroooza...alebo je to tak ,ze spi doobeda 20 minut,poobede 1,5 (ale je to veeelmi vynimocne) a vecer rovnako...do osmych mesiacov v noci spala aj sedem -osem hodin v kuse,dokonca sa stavalo ze od osmej do osmej spala v kuse...ale teraz je to ako na hojdacke, spanok cez den bol ale vzdy velmi kratky...

juma2
24. máj 2017

Hmm to je ťažko povedať. Záleží od mnohých faktorov, no najdôležitejším je podľa mňa to. či má dostatok mlieka alebo stravy pred spaním. Dieťa je najlepšie čo najviac unaviť a poskytnúť mu dostatok stravy aby vydržalo spinkať celú noc