Spánok dieťaťa na brušku. Nepridusí sa?

loren
26. júl 2007

moja dcera spava v noci na brusku ako sa naucila prevracat nan,ja mam len strach aby sa mi nepridusila myslite ze ma ako 4 mesacna uz taky reflex ze keby nieco zacne plakat alebo si najde inu polohu?

zuzu13
26. júl 2007

loren, aj Lucka tak spinká, najprv som ju v spánku prevrátila na chrbátik, ale po čase sa znova prehodila na bruško...tiež mám strach... 😅

melory
26. júl 2007

jaj ani nehovorte moja 4 mesiace a chytilo ju tiez spanie na brusku, ked mozem tak ju prehodim, ale ona naspat.

titkovamiriam
26. júl 2007

nebojte sa 🙂 ak sa prevrati tam a vie to aj naspat tak ak by sa im to nepacilo tak sa prevratia. 😀 Marek sa tak toci od 5m.

milhaus
26. júl 2007

moja tiež spava na bruchu asi od styroch mesiacov, ved tie baba už vedia dobre otacat hlavu a keby vracali tak ju otočia, moja ma už skoro osem mesiacov a nič sa nestalo

hanka274
26. júl 2007

my od zaciatku spime na brusku, a ako by sa mohli pridusit?? ved kazde babo ma reflex od narodenia. Ak sa nieco nepaci zacne plakat-to je tiez samotny reflex, takisto ak sa im nepaci nejaka poloha, hracka...zmenia to...

margaretka11
26. júl 2007

Loren, aj moja Simonka sa mi už dlhšiu dobu prevracia na bruško. Večer ju uložím na chrbátik a v noci, keď ju idem skontrolovať, už je na brušku. Súhlasím s Hankou, že detičky už majú vyvinutý tento reflex, mne Simonka hneď začne plakať, keď sa jej na brušku nepáči.

hanka274
26. júl 2007

jeej margaretka u vas je veseloooo... 😵 😵

margaretka11
26. júl 2007

Tak to hej Hanka a ešte len bude o pár mesiacov 😀

arabela36
26. júl 2007

Moja mala to zacala robit tiez, asi tak 2 tyzdne naspat. To nemala este ani 3 mesiace. Ale vedela sa prevratit aj naspat tak sme to az tak neriesili.
Len minule som citala, ze pri spani na brusku je vacsie riziko na "syndrom nahleho umrtia". Tak neviem...

yesno22
26. júl 2007

ahojte...nas maly spava na brusku od 1mesiaca...najprv som ho tak davala len cez den, neskor aj v noci...velmi nam to pomohlo pri bolestiach bruska...a to sa prosim pekne pretacame na brusko len obcas 🙂
arabela, ja som nedavno citala, ze vraj poloha babatka nema s tym nic spolocne...vraj tie babatka maju nejaku poruchu vedenia vzruchu v mozgu, "zabudnu" sa nadychnut a tak sa vlastne udusia 😒

veronika13
26. júl 2007

môj mi spáva teraz len na brušku aj to v noci aj cez deň, aj som ho chcela dať na chrbátik,ale vtedy mi nezaspí. Možno to deti tak robia v určitých mesiacoch, lebo pozerám, že naše dietky sú približne v rovnakom veku, niekedy príde zlom a proste tak už spať nebudú. Tiež som čítala o tom syndrome náhleho úmrtia a mám to stále na pamäti, no tiež sa mi to nezdá, že to len pri ležaní na brušku.
Yesno22 a môžeš napísať kde sa to dá prečítať?

bibinka
26. júl 2007

čo sa týka SIDS -hlavné je,aby nemalo dieťatko v postieľke veľa plyšových hračiek, vankúše a tak. myslím, že vyššie riziko vzniku je viac faktorov, ako nedonosenosť, pohlavie(viac chlapci) atď. najviac k tomu dochádza v skorých ranných hodinách,treba stále kontrolovať bábo. maminy majú inštinkty, takže majú oči aj "na riti", takže veľakrát prídu k bábätku a preberú ho bez toho ,že by tušili, že sa mohlo stať... ( 😢 ).
náš malý spával ukážkovo na chrbátiku a na bokoch až doteraz, keď pravidelne zaspáva aj v noci spí na brušku-to bude mať čoskoro dva roky.inak ja som ho hneď ako si ľahol an bruško v takom malom veku pretáčala z bruška-mala som stzrach. ale ako vidím, veľa detičiek vyslovene obľubuje túto polohu. 😉

hanka274
26. júl 2007

tiez si myslim, ze SIDS so spanim na brusku ma minimalne nieco....

hanka274
26. júl 2007

zabudla som, ze tiez si myslim ako pise yesno22 ze to je nieco z "hlavickou" a nie z polohou... 😉

pipi1211
26. júl 2007

no moja mala mi tiez spava na brusku... hlavicku si krasne od narodenia otaca a inak mi zaspat nevie,ked ju aj potom na chrbatik otocim tak po pol hodinke sa budi 😒 tak som sa na to vykaslala a necham ju spinkat ako chce 😀

milhaus
27. júl 2007

moja tiež inak ako na bruchu nevie spat, maximalne sa otoči na bok ale inak nie, na chrbte spi len pokial sa kocar hybe

dadulka19
28. júl 2007

..vraj,ak sa mimčo už vie samé prevrátiť na bruško,tak je to o.k. a môže tak kľudne spať 🙂

lucinda7
29. júl 2007

moji obidvaja chalani spia na brušku od kedy sme došli domov z pôrodnice 😝 tiež si myslím že taký reflex majú už od narodenia....a velmi to pomáha aj svalstvu....aj vdaka tomu skoro dvíhali hlavičku a pásli baránkov 😀

loren
autor
30. júl 2007

nasa sara sa uz zacala obracat aj na chrbat s bruska a teraz sa kadejako posuva dopredu aj dozadu,doteraz spavala u nas na posteli ale to nic ine v noci nerobim len ju obraciam ked sa jej poloha znepaci v ktorej spi a mam strach ze co bude robit v postielke vsak ona sa natlaci uplne do kuta posteli a v postielke si neublizi ked su tam tie tycky nie vsade je mantinel ochranny.

zuz11
27. apr 2008

tanja61 • 1d • Dnes o 20:21
ahojte odkedy moze babo spinkat na brusku bez toho aby sa trebalo niecoho obavat?lebo viem ze novorodeniatka by nemali...dakujem 😉

julca80 • 1d • Dnes o 20:33
neviem ci je to zdravotne dane, ale myslim si, ze ked sa dietatko zacne prevalovat cize sa otoci na to brusko samo a samozrejme tak aj zaspinka. Mala tak spava vlastne od vtedy. 😉
Predsa len vtedy je dieta uz lepsie vyvinute, resp. pevnejsie.

lante • 1d • Dnes o 20:44
Tanja, náš malý nevedel od 1 mesiaca inak zaspať ako na brušku, takže som vždy striehla ako sup, lebo som sa bála SIDS, ale po treťom mesiaci akoby uťal a polohu na brušku neznáša. Ale podľa mňa pokiaľ sa ti sám pretočí v spánku na bruško a nevadí mu to, tak prečo nie?

kappa • 1d • Dnes o 21:02
Ahoj. Moj malický mal v piatok 2 mesiace a celú dobu spáva najradsej a najdlhsie na brusku. Máme síce senzor na dýchanie, keby nieco, ale zatial bolo vsetko v poriadku. Myslím, že je to individuálne u azdého dietata. Na brusku musí mat dietatko rovno hlavicku, ziadny vankúšik ani mäkký povrch na spanie a malo by to byť OK. Mne Dr. povedala, že je to v poriadku. Malický mi už na chbátiku ani nevydrží.

manka76 • 1d • Dnes o 22:07
tanja61,nasa mala spava na brusku odkedy nieje v perinke a to je uz dost davno asi od druheho mesiaca.cez den spava v kociku na boku ale len po pol hodinkach ale v noci spi na brusku v postielke,mame kokosovy matrac.tiez sme ju sledovali zo zaciatku kym sme si nato zvykli ale asi to ma po tatinovi ten tiez spava na bruchu

tanja61
27. apr 2008

dakujem za nazory 😉

danuska24
27. apr 2008

nasa spinka cez den na brusku, v noci po kojeni zaspi na mne a potom si ju dam vedla seba na chrbatik.

danuska24
2. máj 2008

mne vravela dr. ze ked dam malu na brusko mam byt pri nej lebo si tlaci na srdiecko ....
a v jednej knihe (neviem nazov) som cital o SIDS a jedna pani dr. napisala ,,spomente si ako ste spali vy v detstve,, ...
ja som tiez spala stale na brusko a znama davala malu dokonca este aj v kociari na brusko 😉

gucz
6. máj 2008

BAbetko môže spinkať aj na brušku, ale je dobré mať monitor dychu. Bola doba kedy malá ani inak zaspať nevedela (koliky). monitor dychu nám pípal raz a to malá spala na chrbátiku, tak neviem....

lenocka80
26. jún 2008

Som rada, ze nie som v tom sama, koho babatko spi len na brusku. Moj maly ma 2 mesiace a 2 tyzdne a cez den mi inak nezaspi len na brusku, tak isto aj v kociku...moze byt neviem aky unaveny, ocka mu klipkaju a nezaspi a akonahle ho otocim hned zalomi 🙂 v noci nema problem spat na chrbatiku...nechapem to. Tiez sa bojim SIDS. Ale zasa moj maly malokedy odgrgne po papani, vacsinou vygrcne a niekedy aj hodinu po papani ked spinka a sa trosku pohniezdi, tak troska vygrcne...vtedy si myslim, ze je dobre, ze je na brusku...

danu
27. jún 2008

nasa mala nechcela spavat na brusku a kedze sme nemali monitor tak som bola aj rada ale teraz ked ma uz rok tak cca 2 mesiace spi len tak

lucinda7
27. jún 2008

moji obaja spia odkedy sme prišli z pôrodky len na brušku 😵

mywiel
27. jún 2008

Su na to vankusiky aby sa dietatko dalo polohovat na bok a neobratilo sa na brusko, vyzeraju ako dva spojene molitanove trojuholniky. 😉

lenocka80
27. jún 2008

Lucinda a mala si aj monitor dychu? A teraz ti ako spinkaju?

denisocka
27. jún 2008

no a náš ani za svet na brucho,ani keby že je ako unavený,ako je na bruchu tak tu hlavu proste nepoloží . Ale včera som ho dala 1x na noc do postielky,predsa je hic a u nás v posteli sa guľal hlava nehlava a 10x som sa v noci zobudila ako sa prebalil na brucho a hlava v matraci a on fučal,neplakal ale len tak mrnčal a hlavu za svet nie na bok,tak som ho prehodila na chrbát a za chvílku zas.Tak neviem,mám ho nechať a neprehadzovať?