Spánok dieťaťa na brušku. Nepridusí sa?

loren
26. júl 2007

moja dcera spava v noci na brusku ako sa naucila prevracat nan,ja mam len strach aby sa mi nepridusila myslite ze ma ako 4 mesacna uz taky reflex ze keby nieco zacne plakat alebo si najde inu polohu?

nikolkaaa
8. aug 2010

a naš drobec ma 3 tyždne..

murinka
8. aug 2010

@nikolkaaa daj mu tolko kolko si pyta 😉 kamaratka v porodnici odsavala mliecko a maly uz ako novorodenec vypil celu flasu-cize 25Oml kazde dve hodinky 🙂 maly ti tvoje mliecko moze odmietat aj v tom pripade ze ty zjes nieco co on hned citi v mliecku 😉 alebo aj ked mu davas z flase a cumel na flasi mu ,,nepasuje,, do pusy 😅

murinka
8. aug 2010

@murinka a co sa tyka toho cajika nam zase doktor nekazal davat akekolvek tekutiny aj ked sme boli na um 😉 lenze kolko lekarov tolko nazorov 😉 mozno aj tym ze mu davas cajik tak sa ti postupne ,,odstavuje,, aj od flasky s mm 😒

murinka
8. aug 2010

@nikolkaaa a co sa tyka toho cajika nam zase doktor nekazal davat akekolvek tekutiny aj ked sme boli na um lenze kolko lekarov tolko nazorov mozno aj tym ze mu davas cajik tak sa ti postupne ,,odstavuje,, aj od flasky s mm

murinka
8. aug 2010

@nikolkaaa a co sa tvojho mliecka tyka tak skus napisat @annag 🙂

mich3ll
24. jan 2011

Ahojte moje dievčatko tiež spinkáva len na brušku inak ani nevie, budí sa...dneska mi doktorka povedala, že tak nemôže aby sa nezadusila, tiež aj veľmi grcká po jedle, ale keď si grcne tak sa hneď prevracia zo strany na stranu a ja sa na to zobudím. Bojím sa ale, že sa jej niečo stane. Má tri mesiace a do pol roka by tak spinkať ževraj nemala. Niekedy v spánku začne silno plakať asi tak 3sek. a spinká ďalej neviem čo sa jej vtedy robí????

klaudialip
18. mar 2011

@mich3ll ja si myslim ze sa jej nieco zle sniva,moja malinka to ma tiez,a kolkokrat tak mrnci a mraci sa,tak to viem ze nas strasia zle sny.

mich3ll
18. mar 2011

@klaudialip chuďatka malinke touž musia mať od narodenia nočne mory... no tiež ma to napadlo že by to mohlo byť aj tak.. ale skôr si myslím, že jej môže byť aj zle po papaniu.. keď sa napapá a ide hneď spinkať..

klaudialip
19. mar 2011

@mich3ll to neviem,malinka tiez spinka po papani ale nie na brusku,ja sa ju na brusko bojim davat,vcera vecer mi spala lepsie na brusku bo bola nekludna,ale ked som isla spat tak som ju obratila na chrbatik,bo ona sa este nevie

mich3ll
19. mar 2011

@klaudialip no ja som sa tiež bála davať malu na bruško kôli tomu syndrómu ale ona mi v noci nespala nič na chrbátiku a keď je na brušku tak prespi aj 12h, ale ona vie pekne už zdvíhať hlavinku tak sa nebojím a je už aj dosť veľká...

klaudialip
20. mar 2011

@mich3ll aj moja pekne zdviha hlavicku ale aj tak je tam ten strach,ale ked nebude vediet spat tak ju zacnem davat

tinki
21. mar 2011

@mich3ll Ahoj, možno si si už vyriešila, či máš dávať malú na bruško spať, len sa chcem podeliť o svoju skúsenosť. Moja malá, už má mesiac, bola po narodení na detskom oddelení, lebo mala menší problém. A tam sestričky dávali bežne deti spinka na bruško A to boli ešte aj v perinkách a ruky mali poviazané. Upokojovali ma, že nemusím mať obavy. Ak je dieťa tak pokojné, aj sa mu uvoľnia vetry a možno sa cíti istejšie. Moja keď spí na chrbátiku, tak stále s ňou zo začiatku tak miká, akoby sa zľakla a keď je na brušku, tak pokojne zaspí. Po pol hodke, ju otočím na chrbát a spí ďalej.

norikk
21. mar 2011

ahojte, moj ma skoro pol roka ,.....sstale sa otaca na chrbatik,. ale mnaspäť nevie....mam hotak nechať spať, či otčAť?

mich3ll
21. mar 2011

@klaudialip
@tinki
No moja mala inak spinkať nebude ako na brušku takže nemám na výber keby som ju otočila tak sa mi zobudí, ale poobede zase spinkať na brušku nechce ale na chrbátiku a to jedine v kočiariku alebo v kolíske, niekde kde sa to hýbe 🙂 Nebojím sa už pretože tak spinkáme už dlho a nemali sme žiadný problem doteraz. No niekde doporučuju spinkanie na brušku niekde nie .. tak si vyberte, alebo skôr naše detičky si vyberú samé.

tinka323
27. júl 2011

@lucinda7 aj my podobne, už v porodnici mi ho sestricky priniesli s tym, že prvu noc pri nich nezaspal, ale ked ho dali na brusko tak sa upokojil, odvtedy ani raz na chrbatiku....ale za to si pospíme dlho a casto aj cez den., na brusko nedam dopustiť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ked je babo spokojne

kukujka
27. júl 2011

moja mala spava na brusku uz od prveho mesiaca ked sa nevie nijako ukludnit a zaspat tak poloha na brusku pomoze mame monitor dychu tak som kludnejsia,ze sa jej nic nestane

modrofuzik11
27. júl 2011

nas kubko najradsej spava na chrbte. popravde by som sa bala ho davat spat na brusko. asi iba s monitorom na dych 😉

ducci
29. júl 2011

my sme sice v noci spinkali na chrbatiku - ale cez den asi od 1-2 mesiacov, sa mojej malej ovela lepsie spinkalo na brusku.. hlavne aj ovela dlhsie vydrzala spinkat. ale na noc by som urcite pouzila monitor dychu kebyze ju tak ulozim. ale napriklad uz od 3,5 mesiaca mi zase nechce spinkat na brusku.. furt dviha hlavicku a potom, ked uz nevladze tak sa rozplace 🙂 ono sa to asi dost meni..

sisaaaaa
19. okt 2016

Moja 4 mesačná malá spáva v noci od narodenia na brušku, keď bola menšia, aj v kočíku mi inak nezaspala, teraz spi cez deň na chrbatiku, či už v kočíku, poprípade mne v náručí, ale v noci v postieľke iba na brušku, zatiaľ sa ešte nevie sama pretocit ( 4 mesiace bude mať o 10 dní), tak uvidíme ako potom...