Spánok dieťaťa na brušku. Nepridusí sa?

loren
26. júl 2007

moja dcera spava v noci na brusku ako sa naucila prevracat nan,ja mam len strach aby sa mi nepridusila myslite ze ma ako 4 mesacna uz taky reflex ze keby nieco zacne plakat alebo si najde inu polohu?

saska.t
5. dec 2008

Kocky tak dnes som zazila strasnu noc a vobec som nespala. Mala sa celu noc prevalovala na brusko a za 5 min. knurala ze chce na chrbat a tak to bolo dokolecka celu noc. Doteraz som mala z jednej strany na postielke mrezu dole apritiahnutu k manz posteli aby som mala s malou lahku manipulaciu v noci, vcera som ju uz dala hore aby mala neskoncila u nas v posteli. Nakoniec som jej nadranom oblozila nozky vankusmi aby sa nedokazala na brucho pretocit a aby sme si trosku pospali ale vobec netusim co bude dalej ...

silvia123
5. dec 2008

saska.t som sa dobre rozosmiala -pripomenulo mi to ako som to mala s malým, presne tak isto 😀 musíš tým obdobím prejsť, povedala by som že jemu je na chrbátiku dlho, chcel by sa dať na bruško, ale nevie si ešte nájsť polohu aby sa mu dobre spinkalo, alebo čo. Tiež sa mi tak často pretáčal a potom sa mu neľúbilo, zabáral sa do postieľky hlavičkou a bol nepokojný, musela som ho otočiť na chrbátik a za nejaký čas sa už neotočil celkom na bruško ale začal spávať na boku a bolo mu tak dobre a nemusela som ho tak často otáčať už a onedlho sa naučil spávať aj na tom brušku a teraz ani inak nezaspí... myslím že to tak bude aj u vás... tak pevné nervy.... 😉 Ja doteraz neviem čo je to aby krpec prespal celú noc, teraz mu zase musím podávať dudlíky jeden musí mať v ústach, druhý v rukách a keď nemá, tak sa začne mrviť ako červíček a musím vstať a pekne mu ho podať, ak nechcem počúvať dvojhodinovú operu v noci...

saska.t
5. dec 2008

silvi- fazu spania na boku uz mame za sebou tak fakt neviem ale som rada ze som ta aspon pobavila ... 😀

mizulienka
1. feb 2009

ahojte dievcata, mam podobnu situaciu...u nasho maleho to vyzera tak, ze sa mu zacina pacit spanie na brusku, ma 5 mesiacov, nie je to nebezpecne, nechat ho spat v noci na brusku? ja som z toho dost vyrusena, vkuse kontrolujem ci dycha 😒

nimi22
1. feb 2009

ahoj mizulienka, moj maly od porodu lubil spat na brusku, nevidim v tom problem, ja tiez spavam na bruchu asi to ma po mne 😉 , niekedy na boku a sem tam na chrbte a to nehovorim, ze ked bol malilinky, ludia sa otacali ako je mozne ze spi v kociku na brusku, no mozne je vsetko 😀

lenocka80
1. feb 2009

Moj drobcek tiez od narodenia spinkal na brusku, a tiez aj v kociku 🙂 tak ako pise Nimi ludia len kukali, ze co to...A ked ho chceli pozriet, ze aky je, tak nemali sancu 😀 No a ako dosiahol siesty mesiac, tak na brusku uz nechcel spat ani naaahodou. Zrazu si zmyslel ze dost a bolo 😀 Teraz spinka na boku a aj na chrbatiku.

saska.t
1. feb 2009

mizulienka - nemaj strach hlavicku uz davno drzi takze bez problemov moze, vlastna skusenost vid. vyssie 😀

mizulienka
2. feb 2009

dakujem 🙂 myslim, ze uz tak nestresuje, ako zo zaciatku...aj misko vyzera byt ok, tak je fajn 🙂
dakujem za podporu 😉))

akejka
3. feb 2009

mizulienka:
aj moja malá začala sama od seba spávať na brušku v 5. mesiaci. spí tak doteraz. Ja ju dám na chrbátik, ona sa pretočí. Preto mi spí cez deň zásadne doma, v kočári zaspí málokedy, lebo v ňom sa nedá na brušku...Neboj, v tom veku to nie je nebezpečné, ak máš na mysli SIDS, najviac hrozí medzi 2-3 mesiacom...
Ja som tiež bola najprv znepokojená, ale je to v poho...a keď bola chorá, soplavá, kašľala, tak to bolo len dobre, že spí na bruchu (lebo sa z hlienov v noci aj pogrcala)

simona55
3. feb 2009

nemozusa zadusit ked spia na brusku? som aj take pocula .

akejka
3. feb 2009

simona55: už také väčšie deti (od 5 mes.), čo sa sami pretáčajú by sa nemali zadusiť. To hrozí novorodencom, ktorí nevedia zdvihnúť hlavičku. Moja malá má vždy hlavu na boku, jednom, alebo druhom, rôzne cestuje po postieľke, ale ešte nikdy som ju nevidela, že by si hlavu išla zaboriť do matraca...v spánku zdvihne hlavu a pretočí ju na druhú stranu, alebo sa pretočí celá...
Ja aj keby som ju stále dávala na bok, alebo chrbátik, o pár minút sa sama pretočí na bruško...

nimi22
3. feb 2009

lenocka 80 no super, vidi a hovori sa ze deti ktore lubia byt na brusku aj lozia, lebo niektore tuto etapu preskocia a idu rovno na chodenie, co je dost na skodu no ale nevadi, aj moj je teraz raz tak raz na boku raz na chrbte 😀

lenocka80
3. feb 2009

nimi no neviem, ale ja som si tiez myslela, ze mi zacne skoro lozit...ale ma uz pomaly 10 mesiacov a nic...len chodit za ruky ho bavi a chodit okolo postielky a ohradky...takze asi to tiez vynecha 😀

nimi22
3. feb 2009

lenocka80 nevadi asi sa mu chce rovno chodit, mono je to zaujimavejsie, moj zacina lozit ale dozadu 😀

emjee
30. apr 2009
zukab
30. apr 2009

poloha na bruchu je nebezpecnejsia preto, lebo deti tak tvrdsie zaspia a maloco ich vyrusi. na chrbte maju lahsi spanok. tiez ked vygrcnu na brusku mliecko, je lahsie ho vdychnut naspat. ked spia na chrbte, tak stecie dole.
nie je to samozrejme pravidlo a nechcem tym povedat, ze takto to je vzdy.

co sa tyka otazky, ci sme poculi o niekom, co sa jeho babu nieco stalo, tak ja ano. znamej tak dietatko umrelo, prestalo v noci dychat a ked to zistili, bolo neskoro ☹ a spalo na brusku.... ☹

mne sa moja mala zacala dusit, ked mala 9 dni. od tej doby je len na boku a sama sa v spanku pretoci ako potrebuje. ale na brucho len cez den.

maatkka
30. apr 2009

Ako jedna s pricin nahleho umrtia dojciat sa uvadza spanok na brusku. Moj synovec tiez inac zaspinkat nevedel tak si sestra pozicala monitor dychu. Bez neho by som dietatko do 6 mesiacov (kym je vyskyt SIDS najcastejsi) na brusku spat v noci nenechala. To by som ja asi nezaspala.

dadex
30. apr 2009

My mame opacny problem. Moj nechce spinkat ani lezat na brusku. Stale dviha hlavicku, nevie ju polozit. Ja by som tiez bez monitoru dychu nespala v noci.

berus222
24. sep 2009

ja som maleho davala spat na brusko aj ked sa mi v porodnici dusil. pacilo sa mu tak. asi ho potom nebolelo brusko, lebo sme si jeho koliky uzili vsetci az az. aj v noci tak bol (s monitorom dychu samozrejme). ale potom prisiel zlom a ani za svet nechce lezat na brusku. stale dviha hlavicku a jeduje sa. asi ho tlacia faldiky 😀

wewe4
4. feb 2010

moj na brusko tiez moc neoodychuje, len zdviha hlavicku a ked ju na chvilu polozi, tak sa zase snazi zdvihat zadocek...neskusala som ho tak ani davat spat, ale pochybujem...mozno jedine keby sa tym uplny unavil a zaspal...
moze to vadit? cim to je?

cerkris
4. feb 2010

ja som prvého syna dala spať na brucho ked mal 4 mesiace a odvtedy mi prespal celú noc, druhého som začala dávať na bruško ked mal asi 1 mesiac, samozrejme, že som sa bála, ale odvtedy spí takto dokonca ked mal asi 3-4 mesiace som ho obracala aj v kočíku pretože na brušku mi dokázal spať aj 2-3 hodiny cez deň a na chrbte 30 minút otvoril oči a koniec spánku, doteraz tak spinká má 8 mesiacov.

nnell25
4. jún 2010

Cauko chcem sa spytat ako mam maleho naucit spinkat na brusku, lebo on spava cez den v kociku sem tam v nasej posteli a v noci spi s nami ale na brusku este nespal ale ked sa hra tak je vacsinou na brusku. Aj si sem tam polozi hlavinku ako keby bol unaveny ale hned sa zdvihne a hra sa dalej. Doteraz som ho nedavala spat na brusko kvoli syndromu nahleho umrtia a teraz neviem ci vobec bude niekedy chciet spat na brusku. Da sa to naucit? Inak cez den sa z chrbatika pretoci na brusko vela krat ale v noci sa mu to stalo iba raz aj to zacal plakat.

wewe4
4. jún 2010

nnell, my sme na tom podobne 🙂
on na brušku od malička len hlavku drží hore... 😀
teraz si zvykol hajať tak, že sa otoči na bok, ale keď sa mu pri tom nechtiac náhodou podarí otočiť až na bruško zdvihne hlavu a začne sa tomu smiať 😀

aniv
4. jún 2010

nnel, ja by som ho na bruško ešte spať nedávala. Riziko náhleho úmrtia trvá do roka, takže chrbátik je určite vhodnejší. Na bruško ho dávaj keď je hore alebo keď si pri ňom, v noci by som to neriskovala, hlavne keď spí s vami v jednej posteli

nikolkaaa
8. aug 2010

ahojte chcem sa spytať mame 3 tyž babetko a skusili sme ho dať na bruško zaspinkal a bol spokojny ale bala som sa ho tak nechať...može takle male babetko spinkať na brušku?dakujem za odpovede.. 🙂

murinka
8. aug 2010

@nikolkaaa neboj sa 🙂 kolko deticiek takto spinka?vela 😉 ak to tvojmu drobcovi takto spinkat vyhovuje tak ho nechaj 😉 aj mne dcerka takto zvykla obcas spinkat 🙂 pre svoj pokojny spanok si zaobstaraj monitor dychu 😉

nikolkaaa
8. aug 2010

murinka dakujem za odpoved..monitor mame..ale on mi zaspinkal na kojacom vankušiku..dobre s amui tam spinkalo..ale bala som sa ho tam nechať aby sa nezadusil..al evyskušam ho davať na bruško do postielky ak mu je tak dobre..naš drobec ma taky nekludny spanok a budi sa nam každe dve hodinky na papanie..možem sa ťa spytať..davam mu umele mliečko vypije mi tak 90 niekedy si ešte 30vypyta neni to často a vela ked papa každe dve hodinky..cez den mu davam aj moje odsate mliečko lebo na prsniku dlho nevydrži..ale nejak začal vymyšlať nejak mu prestava chutiť moje..ale bojim sa že ked mu budem davať iba umele mliečko tak ho bude zapekať ..lebo jeden den som davala večšinou UM a stolicu mal už tvrdšiu a tak sa mu zle kakalo..a to mu davam aj feniklovy čajik aby ho nebolelo bruško..ako sa to potom rieši ked už bude iba na umelom a aby nemal problemy s kakanim..UM davam hami optivital 1,to mu chuti z nutrilonu ho bolelo bruško..dakujem ti... 🙂

murinka
8. aug 2010

@nikolkaaa a preco davas um?mas malo svojho?davaj mu vtedy ked si zapyta 😉 nam v nemocnici povedali ze dieta musi matakysi rezim,ze mam davat malej jest kazde 2-3hodiny 😕 ale co som mala robit ked trikrat odpila s o polhodinu chcela znova?potom sme sli k nasmu pediatrovi na poradnu a on vtedy povedal ze malej mam davat vtedy ked si pyta 😉 aj ked kazdych pat minut 😉 po nejakom case si vytvorila papaci rezim 🙂 a preco davas malemu cajik?nedavaj mu ho a nahrad ho probiotikami 🙂 ak dostava aj tvoje mliecko tak ziadne ine tekutiny netreba davat 🙂

nikolkaaa
8. aug 2010

lebo ked mu davam svoje odsate tak je nespokojny nejak mi ho odmieta tak musim prikrmovať..po umelom je viac spokojny..a nejak to kombinuje s mojim aby nemal poblemy s kakanim..a čajim som najskor nechcela davať ale doktorka mi povedala že možem davať a musim ked mu davam umele..a on vypije dosť čajiku a aj pekne prdka z neho..viem že ked sa dava materske že netreba čajik ale on si ho oblubil..tak mu občas dam..aj moj to niekedy robi že vypije trošku zaspinka a potom sa zobudi za chviločku a zase pyta to robi pri mojom mlieku ..a ked dam umele tak celkom vydrži tie dve hodinky..moje mliečko je take riedke neviem zda sa mi nejake zvlaštne..neda sa materske mliečko zahustiť?možnože by mu to viac chutilo a bol by spokojnejši..a tie probiotika to sa da kupiť volne v lekarni?a ake si mam pytať?a ako mu to mam davať?dakujem

nikolkaaa
8. aug 2010

a ked mu davam umele tak mu davam 90ml ale niekedy si vypita ešte tak mu dam ešte 30 a vypije..neni to vela ke sa budi večšinou na papanie každe dve hodinky???mam mu davať cez den 90 a vnoci aby vydržal spinkať 120ml?alebo ako?