Spánok dieťaťa na brušku. Nepridusí sa?

loren
26. júl 2007

moja dcera spava v noci na brusku ako sa naucila prevracat nan,ja mam len strach aby sa mi nepridusila myslite ze ma ako 4 mesacna uz taky reflex ze keby nieco zacne plakat alebo si najde inu polohu?

womenne
27. jún 2008

Moji chalani spavaju od narodenia na brušku aj teraz zaspavaju na brušku,inač ani nevedia 😀

janca704
27. jún 2008

Moj maly si tiez oblubil polohu na brusku. spi tak dlhsie, pokojnejsie, krasne sa v tej polohe vyprdka 😀 Ale nechavam ho tak len cez den a strazim, skusam, ci dycha 😅 . V noci nema problem zaspat na chrbte - podobne ako u Lenocky, tiez to nechapem.
Volakedy davali deti spat len na brusko, teda aj nasu generaciu a sme tu, tak neviem. Nazory sa tusim casom radikalne menia, kto sa v tom ma vyznat. Matky radia jedno, sucasni lekari druhe a vyberie si aj tak samo babo 😉

lenocka80
27. jún 2008

Janik no presne, moj maly tak isto, pekne sa vyprdka ked je na brusku 🙂 takto si ho vlastne sam pomasiruje, ked sa pohniezdi.
Ozaj babulky a ako mate matrac, ked babatko spi na brusku? Lebo mne dr. kazala mat matrac pri hlavicke vyvyseny, ale to podla mna plati asi len pre babatka co spia na chrbatiku...musim sa jej opytat este najblizsie...

jitulkabj
15. júl 2008

Moja Lorianka taktiez od mala spi na brusku. Teda asi od troch tyzdnov. A zistila som, ze ma tak ovela pokojnejsi a dlhsi spanok.

Zacalo to len ako pokus, ked som ju obcas cez den nechala pocvicit si na baranka, poriadne sa vyprdkat - mala totiz caste bolesti bruska. Po niekolkych takychto "lekciach" som zistila, ze pri tom sladko zaspinkala. Zapacilo sa jej to a teraz spi na chrbatiku velmi zriedka. Dokonca aj v kociari je pokojna iba v polohe na brusku.Dovodom vsak moze byt aj to, ze ju balim nasiroko a pri lahu na chrbatik ma nozky vo vzduchu. Nepohodlne!

Zastava srdca, udusenie??? Neverim!!!!Hlavicku ma predsa na boku a ako aj ini vravia, priklanam sa k racionalnemu nazoru - dieta ma predsa reflexy ako my!!! Keby sa dusila, urcite sa zacne nervozne hniezdit ci plakat.A ak si vie sama dvihat hlavicku uz od narodenia, nie je dovod na obavy.

Matrac mame v rovine, ziadne vyvysovanie. Pokial viem, dieta ma spat na rovnom, pevnom povrchu.Ziadne vankusiky!

maruskak
15. júl 2008

Ahojte,maly od narodenia nemal problem s otacanim hlavicky na jednu-druhu stranu,lebo nikdy po papkani negrgal 🙂 Pretacat sa zacal ked mal 4,5 mesiaca, v postielke najprv spinkal na chrbatiku, no potom objavil, ze sa moze petocit a zacal spavat na boku, trocha som sa bala,no ked som videla ze spinka pomaly ako ohnuty prut 🙂 tak som bola spokojna, a potom sa normalne ako rybicka pretocil na brusko a teraz spinka na brusku,nebojim sa lebo vie si pekne otocit hlavicku ako potrebuje,len este sa neviem spat otocit a to ho niekedy hneva 😉 vsetko ma svoj cas a aj to sa nauci 🙂

mucha
15. júl 2008

aj moj drobec spinkava v noci na brusku asi od mesiaca... zo zaciatku som sa stale budila a pozerala sa, ci dycha, ale on je velmi pevny a odjakziva si vedel hlavicku pekne pretacat z jednej strany na druhu... mal sice obdobie, kedy mu to na brusku prilis nesmakovalo, ale teraz zase tak spinkava. a spi tak ovela pokojnejsie ako na chrbte. inak on zaspi vecer na chrbte a po prvom kojeni spi uz na brusku, tj od jednej v noci... 🙂

adrolka
20. júl 2008

ahojte! moje sa mi začali otáčať na brucho počas spánku v noci, alebo tak sa ukladajú na spánok. Ale ja som z toho úplne nervózna, dve noci som už nespala, v kuse ich chodím kontrolovať a otáčať späť.
ony sa mi nevedia ešte otočiť naspäť na chrbát a to je zlé.neviete kedy sa to deti približne naučia? ďalšia vec je, že idú spať po večeri- mliečka a keď sa mi hodia na brucho pri spaní tak z toho mlieka vygrcnú, bojím sa, že sa udusia z toho. máme monitory dychu, ale mne sa zdá, že kým to zapípa to trvá nejak dlho, sme to minule skúšali z manželom. 😖 😖

michaella29
20. júl 2008

ahojte, aj môj synček spava od narodenia na brušku, to, že mu táto poloha najviac vyhovuje sme zistili nahodou a vôbec som to neriešila, a teraz ked ma 9 mesiacov uz spava naboku,myslim, že deti vedia co im vyhovuje,ale tiez som sa vystrasila ked som si precitala v časopise nejaky članok,že deti nesmú spať na brušku,, inac spavala som tak aj ja aj môj muž a kopa dalších detičiek pred nami, v minulosti to dokonca bola preferovaná poloha po dojčení, ak si dieťa neodgrglo, tak sa davalo na brusko aby ked sa nahodou pozvracká,sa nepridusilo zo zvratkami, co by podla mna keby bolo na chrbte bolo dost možné, takže ja proti spaniu na brušku nič nemám, nebojte sa 😝

emjee
4. aug 2008

simsonek • 1d • Dnes o 10:57
Čaute maminy rada by som vedela váš názor na spanie bábätka na brušku. 😒 Moja malá veľmi rada obľubuje túto polohu, na chrbte sa mi stále budí ale na brušku dokáže prespať aj tri hodiny. Cez noc ju tak nedávam. Všetci ma odhovárajú, ale čo mám robiť keď jej sa tak najlepšie spinká.

vinka • 2d • Dnes o 11:02
Simsonek nespravíš s tým nič.Aj môj syn ináč nespal.Je to nebespečné kôly syndromu náhleho úmrtia ale to sú len dohady.Môj syn mi na bruchu vyrástol.A malá tiež spí na bruchu.Teraz sa už prevaluje takže ked ju prevrátim aj tak ju ráno nájdem na bruchu.A nemôžem stát nad postielkou každú noc a sledovat kedy sa prevráti.časom si zvykneš nato. 🙂

womenne • 2d • Dnes o 12:38
Simsonek aj moji chlapci spavali od narodenia na brušku,aj sestričky ich tak davali a to tam nemali ani podlo-na mon.dychu sice ani ja som ju nemala,v noci som ich skontrolovala.Oni spia stale na brušku inač ani nezaspia,ani som ich neskušala prenaučit,ved ja tiež zaspavam jedine na bruchu 😀

janga • Dnes o 12:41
Baby, nie su to len dohady, je to jeden z rizikovych faktorov syndromu nahleho detskeho umrtia... ale zase je pravda, ze na to vplyva viac faktorov, takze je to na vas...

mimi26
4. aug 2008

ahojte,
náš čerstvý mravček tiež spinká iba na brušku. Na chrbátiku vôbec nechce byť, ani spinkať. A navyše keď bol na chrbte, alebo na boku, vždy sa mu mliečko vracalo do pusky, alebo grckal. Nepomohla ani vyvýšená poloha... V pôrodnici sa dokonca raz aj trošku dusil. Vtedy nám sestrička z novorodeneckého povedala aby sme ho dávali na bruško, že keď vygrcne, nemusím sa báť, že by sa dusil a tiež ho tam menej bolí bruško. Takže u nás je poloha na brušku jednoznačne No. 1.
Tiež sa bojím náhleho úmrtia, ale príčin môže byť veľa... My sme si kúpili elektronickú podložku Nanny , ktorá nám mravčeka stráži aj v noci a tak všetci traja v noci spokojne spinkáme 😵 Stojí sice 3000,- sK, ale povedala som si, že niekto investuje do seba na oblečenie, niekto si dá epidurálku, aby to lakšie zvládol a ja som tú sumu radšej investovala do malého....

jastericka
4. aug 2008

ahojte

tak aj ja sa k Vám pridávam.

Maličká má tri mesiace, cez deň spávala na brušku, chodila som ju každú chvíľku pozorovať, či dýcha, v noci spávala na chrbátiku.
Teraz, posledné noci už nechce na noc na chrbátiku zaspať, otočím ju na bruško a tak zaspinká. Spí tak celú noc.
Tiež rozmýšľam nad zakúpením Nanny - monitoru dychu, pre môj kľudnejší spánok. Ale tiež si myslím, že bábätko sa zalarmuje samé, ak sa mu niečo nepáči, ale človek nikdy nevie....

tinuska1
5. aug 2008

ahojte mamicky,moja mala asi od styroch mesiacov spinkavala na boku.a teraz asi tri tyzdne spinka na brusku.ked ju pretocim na chrbatik,tak pochvile je sa zase na brusku.znepokojuje ma to preto,lebo tiez som pocula,ze to zvysuje nahle umrtie v spanku.a este je aj skor narodena.no ale nic stym nenarobime.monitor uz kupovat nebudem ved ma pomaly 9 mesiacov a to sa pouziva do roka nie?ale je pravda,ze mame oci aj na riti a ona vstava o 5:30.

sandrika
10. aug 2008

môj Lukáško na chrbátiku vydrží spať veľmikrátko,lebo stále šibrinkuje rúčkami a budí sa tak na brušku spinká 3-4 hod vkuse ja sa už nebojím verím mu

mywiel
10. aug 2008

Existuju vanuse su to dva spojene trojuholniky ktore drzia babo na boku aby sa neprevratilo na brusko a tym padom zabranilo nahlemu umrtiu novorodenca, hlavicka je tazka a nie kazde babo ju ma reflex obratit kedze este nie su silne svaly na siji... 😕

sirinka
10. aug 2008

my sme to riesili monitorom dychu...a ja som spavala kludne, inac neviem, neviem

jitulkabj
16. sep 2008

Po mesiaci spinkania na brusku som malicku pomaly preucila spat na chrbatiku. Nebol ziaden problem. Trosku sme spociatku plakali, ale nechala sa raz-dva presvedcit. Konecne jej znami mozu vidiet do tvare, ked sme vonku na prechadzke🙂 Co sa vsak tyka spanku na brusku, nadalej ho nepovazujem za nieco nebezpecne.

szivem
20. sep 2008

môj prvy syn na brusku nespal a ja som to brala ako normalnu vec,vzdy som sa cudovala tym mamickam ktorych deti na brusku spali ze sa neboja ze sa im babo môze zadusit,ci vankusikom,podlozkou,ktora je pod nimi,alebo zvratkami,no,ironia osudu,môj druhy syn Mario od narodenia spal iba na brusku.Ked mi niekto tvrdil ze sa môze zadusit obhajovala som to,zvlastne ako sa meni clovek a tiez nazory na veci.Ved dieta dvihne hlavicku keby mu nahodou nieco vadilo v dychani,nie,a taktiez ked lezi na chrbatiku tak môze tie zvratky vdychnut.Takze kolko ludi tolko nazorov,hlavne nech sa nam doruzova a zdravo vyspinkaju

saska.t
4. dec 2008

Ahojte kocky potrebujem radu, moja mala sa dnes v noci zacala prevracat na brusko a spat na nom aj v noci no ja som stale nervozne pozerala ci dycha aby sa nahodou nezadusila cez den sa uz obracala na brusko ale v noci este nie a mam strach ... Nemame este 5 mes., mala otaca hlavicku v pohode od 1 tyzdna po narodeno ale z bruska na chrbatik sa este vratit nevie alebo sa jej to podari len nahodou. Celu noc som ju prevracala na chrbatik ale sup ho hned bola zase na brusku, mam ju nechat? zabranit sa jej v tom urcite neda ale aj ja musim trosku v noci spat aby som vladala cez den ...

barborka08
4. dec 2008

Ahoj Saska, nasa dcerka spinka na brusku od svojich 5 tyzdnou a nema s tym problem. Dokonca sa mi zda ze sa jej spinka ovela lepsie. Ked ju dam vecer do postielky a je na chrbatiku, je placliva a nemoze zaspinkat, akonahle ju dam na brusko, ukludni sa a spinka.

fifinna
4. dec 2008

moja kamoska zije v zahranici a hovorila mi , ze na zaklade vyskumov tam zistili, ze spanie na brusku neni nebezpecne. Hlavne aby nemalo pod sebou vankus.

saska.t
4. dec 2008

kocky diky ...
fifinna - ja zijem tiez v zahranici a odporucaju spat na chrbte, na vankusi samozrejme nespava aj ked momentalne zaspala na dospelackom vankusi u nas v posteli a samoska na brusku , takze chodim jak idiot stale kukat ci dycha ...

lucaska
4. dec 2008

saska, moj maly tiez od svojich 2.mesiacov spava na brusku, zo zaciatku som mala stresy aj ja ale casom som si zvykla a spava tak do dnesneho dna.......... 😉

saska.t
4. dec 2008

ja viem ze v 5 mes. je uz malo pravdepodobne ze by sa nieco stalo ale nahoda je blbec a zivot je nevyspytatelny ... ale aspon trosku ste ma ukludnili

fifinna
4. dec 2008

baby a poculi ste uz o nejakom pripade, ze by sa dietatu nieco stalo ked spi na brusku ? Ja som nikdy nic nepocula. Ja som tiez zevraj spavala na brusku. Maly mi tak nechcel spavat, teraz spi uz vseliako, ked je väcsi.

3558
4. dec 2008

to sa kedysi hovorilo o novorodencoch. ze by sa mohli v spanku udusit. preto som mojho nedavala na brusko preve 3 mesiace a spravila som chybu. on s zvykol a teraz vobec nechce byt na brusku, a ani spinkat. stale place, a ked ho zo sna pretocim,hned sa zobudi. pri druhom uz budem davat hned od narodenia. lebo teraz ma prelezanu hlavicku a neda sa s tym nic robit. ☹ ☹ ☹

zuza.m
4. dec 2008

ja by som zase chcela aby spinkal na brušku a nevie to.sem tam som ho prehodila a spinkal dalej ale velmi to nema rad. 😠

fifinna
4. dec 2008

sak to hovorilo, ale ci sa naozaj nieco stalo ? Ja som len pocula, ze 9 z 10 deti umrelo v spanku, ked spali vo vajku. Ale o brusku som nikdy nic nepocula.

mikalove
4. dec 2008

mne malá spavala od narodenia viac na brušku,potom som ju odnaučila lebo lekarka mi to neodporučila,ale na bruško ju davam cez deň,lepšie si pospí a hlavne dlhšie,v noci na chrbatik,zatial sa nepretáča,ako zaspí,zostane spať.

mikalove
4. dec 2008

ešte som zabudla že mi to vysvetlila tak že aby si netlačila na plucka...

barborka08
4. dec 2008

Lekari zrejme maju rozne nazory, nam lekarka zase naopak, prave koli dychaniu odporucila spat na brusku.