Spánok s polootvorenými očkami. Je to normálne?

nikollette
9. jún 2009

Ahpojte baby..
May ma skoro 4 mesaice, ale od zaciatku, od narodenia zyvkne spávat s polootvorenými očkami.. nie vždy.. len občas.. ked zaspáva.. ma len polozatvorene oci, a vidim ako gula ockami, ako prevracia ocka, od unavy, ked uz zaspáva. .a to trva asi 20min pred normálnym spánokm.. je to normálne??? 😅 😕

murinka
9. jún 2009

moja dcerka zasa zaspava tak,že bud ma očka pootvorene alebo ma jedno zatvorene a jedno otvorene 😅 a takto spi aj pol hodinky kym nezatvori aj to druhe.aj s otvaranim je to tak-otvori najprv jedno a po nejakych sekundach pomaly aj druhe 😉

claudinka
9. jún 2009

moj spava casto s polootvorenymi ockami, tiez sa nad tym vela ludi pozastavuje, ale uz to neriesim.. ja mu zvyknem pohladkat po nose a potom ich konecne zavrie, ale ak si to nevsimnem, tak tak spi aj dve hodinky 😀

basado
9. jún 2009

no aj naš maly tak spava už od narodenia. myslím si že je to v pohode 😵

saska.t
9. jún 2009

pri babätkach uplne bezna vec 😉 tak sa nebojte 😉

ncora
9. jún 2009

Ahojte tak moj syncek ma 6mes a spinka tiez s polootvorenymi kukadlami...je to uplne v pohode...jeho tatko ma skoro 30r a spi tak isto takze pohoda....

tynushqa
9. jún 2009

Ahoj,
nasa spi doteraz niekedy s pootvorenymi ocami, niekedy iba z jednym a ja jej ho potom tak nezne zatvorim 😀

dadulka19
9. jún 2009

moje obe tak spávali,je to úplne normálne 😉

lenka_da
9. jún 2009

moje dieta obcas otvorilo ocka pocas spanku ale nezobudilo sa
ale postupom casu to odznelo, teraz to uz nepozorujem

baskaj
9. jún 2009

kočky:
bábätká spia asi polovicu svojho spánku aktívnym spánkom (REM) a polovicu kľudým spánkom. tieto fázy sa viac/menej pravidelne striedajú.

aktívny - spracovávanie informácií z dňa, vstrebávanie noviniek. bábätku sa sníva, usporiadavajú sa zážitky. rýchle pohyby očí, nepravidelný dych, náhle mykanie, ochabnuté končatiny, a to najúžasnejšie - krásne úsmevy...
kľudný - dieťatko odpočíva a oddychuje, spí kľudne, dýcha pravidelne, svaly sú mierne napäté...

- mám z jednej múdrej knižky 😀

lienka79
10. jún 2009

bud pokojna..urcite je to ok
Nas syn cez 2 roky a spava tak od narodenia..Ked ma fazu spanku,ze nespi uyplne tvrdo,tak ma pootvorene oci..Nikdy am teda nenapadlo sa nad tym zamyslat

janajanajana
10. jún 2009

Moja starsia takto spavala, ide o REM fazu, nieco medzi spankom a bdenim, moja pri tom mavala aj rozne smiesne tiky na tvari 🙂

vvia
11. mar 2013

nasla som tuto temu ocka malej riesim uz dlhsie aj ja som ti to vsimla a pred zaspatim niekedy mi pretoci ocka. hladam pricinu no zatial nic. zeby to bola len unava a proste zaspava? lebo vyzera akoby aj ano a obcas zaspava s polootvorenimi ockami no to pretocenie ma obcas trapi