Spoločné spanie - bezpečnosť

sienna77
29. aug 2017

ahojte, prosim, tie z vas, ktore spinkate spolu s detickami v jednej posteli alebo v postielke prilozenej k velkej posteli, ako presne to mate vyriesene? nebojite sa, ze by vam dieta v noci z postele spadlo? najma ked v noci cestuje po celej posteli - ako to mate vyriesene, prosim? manzelovi sa nepaci, ze malinka spi s nami, ani len to, ked ju mam v postielke pripojenej k nasej, ze vraj by sa mala ucit samostatnosti vo vlastnej posteli. a ze co ked prelezie na nasu postel, ved moze spadnut. tak hladam info a argumenty, ktore by ho presvedcili...dakujem!

leria
29. aug 2017

moj malý spal asi do 8mich mesiacov v postieľke sám a neskor so mnou na manželskej, s tým, že svoju postieľku mal pripojenú k manželskej a z druhej strany stenu, takže sa kotúľal hore dole 😂 teraz spíme len na manželskej bez postieľky, kým nebude mat vlastnú izbu, počítam tak do polroka...ale u nás je to samozrejme iné, lebo manžel spí v inej izbe, keďže veľmi skoro vstáva do práce a budík mu zvoní 100krát kymm vstane...a či sa neskotúľa...ja neviem, ja napr. odkedy mám dieťa, tak nejak tvrdo neviem zaspať...stále ho prikrývam, odkrývam, prekladám 😂

ankare
30. aug 2017

Náš 2r. spinká s nami. Zľava je v pripojenej postielke, sprava medzi mnou a manzelom. Musím striedať strany, lebo kojim. Manzelova strana je prisunuta k radiátoru.

sienna77
autor
30. aug 2017

@ankare a ako mate nohy, tade nemoze spadnut, ked sa dostane k tomu okraju?

ankare
30. aug 2017

Ja väčšinou spím s ním. Aj cez obed. Ja
Mám taký plytky spánok, že sa len pomrvi a hneď som hore. Ale už je rozumnejsi a pri okraji sa zastaví.
Vy by ste si tam mohli dať dáke zábrany. Alebo prisunut dáku komodu.

emilia25
30. aug 2017

tvoj muz ma na jednej strane pravdu potom ked si zvykne na svoju postelku bude to jednoduche pre vsetkych.u nas tiez nasa postel s 2 chalanmi.chalani spavaju na kraji a my s muzom vstrede.ale ked chceme aby spali vo svojich posteliach to je katarstrofa a to maju izbu hned vedla aj dvere nechavame otvorene.

maciatkolulu
30. aug 2017

@sienna77 tak my mame postel prisunutu z jednej strany k radiatoru pod oonom a z druhej je prisunuta postielka,pri nohach mame celo postele,spime takto uz styri roky,manzel je v druhejnizbe,prave predvcerom v noci sa mu podarilo prvykrat zuchnut z postele,som sa zobudila na rachot,decko dole,oci vytrestne,ja tiez,delieta sa rychlostou blesku vytrepalo naspat ku mne,pritulilo a spalo dalej. Rano ma presviedcal,ze sa mu to snivalo. Ako sa mu to podarilo,netusim,lebo ma urobene vlastne take hniezdocko z kojeneckeho vankusa. Za mna je super,ze spi so mnou a pad to bol prvy,davam teraz na to mini miesto kde ma sancu,aj ked minimalnu,na zem perinu a hotovo.

katarinamarkova
30. aug 2017

@sienna77 plne súhlasím s tvojím manželom.
Deti sme do postele brali len ak:
- boli choré
- mali zlú noc
- ráno po prebudení 🙂
všetci, vrátane detí sa sladko a pohodlne vyspali.

všetky 3 deti fungovali takto. Niektoré tu budete kameňovať, že vzťah treba budovať spoločným spaním. Ja mám odskúšané že je to blbosť, váš názor vám neberiem. odskúšajte si tiež. Aj dnes môj teraz už 11r. syn prišiel za mnou a stískal ma: ,,mami ľúbim ťa,, Vzťah sa totiž buduje fakt inak ako len prebdenými nocami. 🙂

vroni
30. aug 2017

@katarinamarkova, odskusala som si s oboma detmi, dcera spavala s nami az do nastupu do skoly. (aj ked je fakt, ze spi sposobom “skapinajuci kon“, tj. nezobudili ju nikdy ani silvestrovske delobuchy, ale kope ako besna), syn bude mat styri a do vlastnej izby nepachne ani omylom (ale on aspon spi bez kopancovania). Neublizilo to ani detom ani vztahu, nikdy z postele nepadli a ani muz nikdy nespaval v inej izbe ....

jancika889
30. aug 2017

@sienna77 tak pridam aj ja nasu skusenost. Mala ma 11 mesiacov od prveho dna doma je s nami v posteli. Postel sme prirazili k stene este medzi postelou a stenou su vankuse. Kym bola malicka bola len vedla mna teraz je uz aj medzi mnou a muzom. Kojim takze je to pre mna pohodlnejsie ako vstavat brat 12kg slecnu hore dolu. Ja kolkokrat ani neviem ze bola hore vsetko sa deje v polospanku. Uz stvornozkuje ale zatial si v spanku max.sadne to ju chytim zlozim dolu a spi dalej. Ak by som mala tuhy spanok co nemam dam na zem perinu keby spadla nahodou. Nastastie muz je s tym ok ze je s nami. My si ju nedame z postele ani za nic neni nic krajsie ked nas rano zobudi ❤
Prikladam vyborny clanok ktory by si mohol manzel precitat a mozno pochopi naco je nieco taketo dobre.

https://eduworld.sk/cd/zuzana-granska/2217/lenk...

Niekedy sa tak zamyslam ako sa niektori ludia snazia splodit dieta a potom ho silou mocou ucia samostatnosti. Zvlastne ze macky opice psy a pod. to nemaju za potreby ani postielky nemaju a spavaju spolu...dieta potrebuje rodica ktory naplni jeho potreby a nie vlastnu izbu v 6 mesiacoch

katarinamarkova
30. aug 2017

@vroni môžem zo zvedavosti?
osobne si totiž neviem predstaviť že by som sa nechala dobrovolne 6rokov počas spánku denno denne ( alebo presnejšie - nočnonočne ) kopať.
u nikoho z vás sa neprejavil nedostatok spánku napr.
- nervozitou
- únavou počas dňa
- chorobnosťou
- vyčerpanosťou
- zlou sústredenosťou
atd?

tak intímne:
- už teda xy rokov s vami spolu v posteli spávajú deti. Sex s manželom teda mávate len počas dňa? Snažím sa si to trochu predstaviť, lebo v noci asi nie, deti spia s vami a počas dňa to vačšinou býva tak, že stále nejaké dieťa niekde na blízku 🙂

Ak nechceš odpovedať, chápem. Skutočne ma to ale zaujíma.

katrin21
30. aug 2017

@katarinamarkova co sa tyka toho intimneho.... a ine miestnosti v byte nemaju podla teba, len spalnu? 🙂 mozu byt hocikde predsa...
v ostatnom suhlasim, tiez si to neviem predstavit, tolke roky sa nechat kopat a nevyspat... uf

katarinamarkova
30. aug 2017

@jancika889
k tým mačkám.
oni totiž chúďatká malé mačiatka už pár hodín po pôrode nechávajú samé a odídu si na pár hodín chytiť myšku, či len tak sa vyhriať na slniečko. Vrátia sa, nakoja, pospia a zase si odbehnú. To je skutočne zlý príklad.
S tými psíkmi a opičkami je to už lepšie 🙂

jana_eyre
30. aug 2017

Spala som sama s kazdym dietatom jednotlivo na manzelskej posteli.. (muz chrape, mna to budi a tak spi v detskej s dvoma starsimi kde ma vlastnu postel) pri kazdom sme to mali urobene rovnako - jednu stranu natlacenu k stene, pri druhej strane je postielka ako zabrana a v ostatnych castiach mame velke pevne epeda z hostovskej postele.. (su to take velke molitanove L ako opierky) cele tvrde okolie ako stena, postielka je oblozene paplonom, kojacim.vankusom a vankusom.. Ak by som nemala epeda tak tam dam klasicku zabranu na postel a neskor vyuzijem na postel pre dieta.. Potom mame kameru a tak vzdy vidim ked sa zacne budit, pribehnem..

Samozrejme kazde dieta mi ale parkrat padlo, ked som nestihla, nepostrehla som, ale nikdy nie ked som spala v posteli.. Klop, klo, klop..

jana_eyre
30. aug 2017

Ak to inak niekoho zaujima sex mame v inych castiach domu (spalnu sme za tymto ucelom vyuzivali vzdy najmenej), a tymto pozdravujem vsetky nase navstevy 😂

katarinamarkova
30. aug 2017

@katrin21 🙂 jasné že majú, len mi príde fakt divná predstava: pst, deti zaspali zavrieme sa do kúpelne.
Ja osobne si totiž neviem predstaviť nemať ,,svoje súkromie,, kde jednoducho nemám pocit že na mňa nejaké dieťa kuká, či nejaká tá hračka netlačí pod zadkom.
Preto sa na to pýtam.

katrin21
30. aug 2017

@jancika889 vlastna izba ? kto pise o vlastnej izbe.. staci vlastna postielka vedla manzelskej postele, to nie je nic nezvycajne, ani chladne... obcas mat dieta v posteli je mile, to ano.. alebo nad ranom, ked je zla noc, aj ja som malu tak obcas dala medzi nas... ale aj tak lozila a bala som sa, ze spadne a ja medzitym zaspim... a to uz je velka. male babo som sa bala, ze muz šmahne rukou a ublizi jej , ked spi.. raz ma tak nechtiac tresol, ked sa otacal ... nikdy nevies... a argumenty materinskeho instinktu neobstoja.....
Takze mala spi v postielke s nami v spalni, pol metra od postele..
inak, sice som nekojila takto v noci dlho, nebolo mi dopriate.. to je ina tema, ale kym som kojila prvu este, tiez spala v postielke a vstala som toho pol metra ma nezabije..... Skor nerozumiem, kedze ja spavam zakryta dosllova po usi a aj ruky mam pod paplonom, aby mi bolo tepllo, ze ako to robia vsetky zeny, co pisu, ze ani nevedia, ze v noci koja ( a casto uz pri 4-5mes. detoch , ktore si este koselu same nerozopnu a tvrdia, ze mala sa napoji a odpoji, kedy chce......) .. To spia celu noc , s prepacenim, s ceckom vonku, alebo ako? ja sa fakt vazne pytam, lebo tomu nerozumiem , ako sa to da :D :D

jana_eyre
30. aug 2017

@katrin21 ano spim s prsiami vonku, mam take tricka a nikto ma nevidi.. Spi sa mi celkom dobre..

katrin21
30. aug 2017

@katarinamarkova kupelna? vy nemate doma gauč? romantika v obyvacke na zemi na deke, koberci, kdekolvek ...
podla mna je vacsi problem, ked su deti vacsie a chodia neskoro spat.. taketo male, to je este pohoda.. nebeha to v noci po dome len tak.... My mame doma aj 17r a aj rocne.. tak si vyber :D, clovek fakt potom nema kedy :D, lebo kym starsia zaspi, tak som rada, ze som rada a muz davno spi na zemi pred telkou a statocne pochrapkava :D

katrin21
30. aug 2017

@jana_eyre fuha, tak to by som ja nemohla.... mne by to vadilo... ja musim byt zakryta a v lete aspon na ramienka nocnu koselu... a zime ani nevravim... v spalni 20 -21st, mame tam najchladnejsie z domu , takze spim zababusena po usi....

jana_eyre
30. aug 2017

@katrin21 my mame taku istu teplotu ale po usi som sa nikdy nezakryvala, potrebujem mat zakryty len chrbat a brucho (kto ma pozna osobne vie, ze ja ani zimnu bundu nenosim cez zimu, len prechodnu 😅).. cez leto vobec - to ale preto aby som sa v noci zobudila ak by zacalo byt chladno aby som dieta zakryla..

katrin21
30. aug 2017

@jana_eyre no tak to si otuzila.. ja som skor zimomrava, ako nahle ide jesen, tielko.... aj v noci na spanie, inak mi je zima.... a paplon na zimu mam teply a velky, z ovcej vlny, hreje najlepsie :D... a aj tak nevytrcim nohu zpod periny.. ani ruku.... :D
v lete mam prekryte aspon krize, ked je naozaj horuco, ale odkedy mame klimu doma, tak v pohode aj v lete letny paplon...

katarinamarkova
30. aug 2017

@katrin21 kúpeľňa je len príklad jeden z mnohých!
A áno práve preto, že aj tie najmenšie deti raz vyrastú je vhodné mať ,,svoje súkromie,, 🙂 kde ani ten 17r. sa v noci snáď nedoteperí.

sona222
30. aug 2017

No ja spim s malym z jednej strany postielka z druhej stena, ale ked som spala dve noci po 3 hodiny tak som sa na neho nezobudila hned a bum maly na zemi, este si pamatam ako sa mi nieco snivalo a zrazu rana. To som v zivote este tak nevyletela v sekunde som bola pri nom, chudatko moje tak plackal 😐 tak odvtedy mam nabytok aj pred postelou no proste vsade ☺

katarinamarkova
30. aug 2017

@katrin21 🙂 len taký dovetok.
to že človek si robí romantiku vo svojej vlastnej spálni, neznamená že zmizne romantika v iných miestnostiach. Znamená to len to, že na romantiku je viac času a viac možností!

vroni
30. aug 2017

@katarinamarkova, dcera kopala zvacsa len manzela (spal na "nespravnej" strane), mna len ked tatko nebol doma, to som bola po ranu dokopana, nevyspata a urcite aj protivna, ale ze muz chodi na sluzobky len parkrat do roka (a jeho to kopancovanie evidentne nerusilo), tak som to prezila (dodnes skopne nasa nezna vila z manzelskej postele kohokolvek, kto na nej lezi s nou - vratane mojej nie najstihlejsej mamy ci maleho brata - v siestich rokoch este tuto schopnost mala len v naznakoch. Jej buduceho muza lutujem uz dnes) A co sa tych intimnosti tyka - nuz, mali sme velky byt a slecnu nezobudili ani delobuchy na Silvestra (co su v centre Viedne fakt decibely), takze sa dalo 😉 Syn spi vo svojej postielke, prirazenej k nasej posteli, ale nakolko ma lahsi spanok, prekladame spalnove hratky do casto mimo spalnu, ale zase, dom je velky a este nemame odskusane vsetky miestnosti (ani nebudeme, kuchyna s oknom k susedom je aj pre moju neprudernu naturu uz cez ciaru...😈 )

diana20
30. aug 2017

@sienna77 ja ti to neodporúčam, lebo s mojím prvým synom som spala od začiatku a v októbri bude mať dva roky a ešte len teraz sa naučil do svojej postele.. spaval najprv medzi nami, to nás kopal riadne a potom sme dali ki našej posteli normálnu malú posteľ, nie detskú postielku a spal na nej.. zjrdnej strany bola stena, z druhej nasa posteľ, no a neviem ako ty, ale mňa vždy zobudilo keď sa len otáčal pri nás v posteli, takže nespadol nikdy... ale počas tohto času sme spavali s priateľom tak "ďaleko" od seba.. lebo medzi nami bolo dieťa.. sex sme obmedzili na úplne minimum keďže s jeho robotou to bolo ťažké.. keď prišiel domov, ja už som spala v posteli aj s malým.. teraz spí on sám vo svojej izbe, jeho malú brat iba vo svojej postielke a poviem ti... mať izbu len pre seba s mužom je TOP!! Teraz býva malý namesacny a niekedy ide k nám do postele, ale ja to sa ho snažím radšej vždy nasmerovat pekne spať do svojej nech je ako veľký.. 😊 raz budeš ľutovať keď bude väčší a už nebudete mať miesto na posteli.. 😊

diana20
30. aug 2017

@sienna77 a ešte k tomu aby nespadol.. syn spí v normálnej posteli bez zábran.. dali sme vedľa postele matrac a ku nohám perinu na zvyšných dvoch stranách je stena no a spadol zatiaľ len dva razy a ani sa nezobudil.. proste ak sa bojis, že spadne daj všade okolo postele vankúše a periny nech je to mäkké.. ale neviem si predstaviť, že by si sa nezobudila keby bola dcérka pri tvojich nohách už..

elenkaba
30. aug 2017

@sienna77 ja som to vyriesila tak ze spavam s dcerou na matracoch na zemi, dcera ma 15 mes, este ju kojim a v noci sa na kojenie budi, tak sa k nj iba naklonim. Takto sa nebojim, ze mi spadne z postele, a ona spi docela kludne, tak ma ani moc neokopava a dobre sa vyspim. Planujem s nou takto spat este dlho. A kedze mame 3 matrace vedla seba, tak vacsinu tyzdna s nami spi aj muz a vsetci mame dostatok priestoru na spanie. Ja si to maximalne pochvalujem🙂

mikema
30. aug 2017

Rodinne postele, ako sa tomu hovorí v zahraničí, boli kedysi celkom prirodzená vec a uplne normálne. Opytajte sa babiek, mozno aj rodičov ako spavali a to nejdem zachadzat ešte viac do minulosti. Potom prisli vojny, muzi mreli a niekto robiť musel: zeny. Tak isto v komunizme. Čím viac pracovnym síl, tým lepšie a tak začali zeny vychovávať k tomu, aby deti co najskôr osamostatnili. Aby ich "nerozmaznali" a podobné bludy. Škoda, ze v dnešnej modernej dobe tomu este stale kopec ľudí verí. Moj syn ma postielku vedľa nás no sama mam potrebu mat ho pri sebe a co najviac spí pri nás. Samozrejme, ze ak sa niekto ani trochu nevyspi, tak nech si to rieši inou posteľou, ale dať dieťa preč i ked matka nechce, mi príde hlúpe. Riad sa pocitom a nie manželom. Môjmu v praci stále hovoria že dieťa do druhej izby tak rýchlo ako sa da. No urcite. To si potom k nemu môže stávať on.

bluka2
30. aug 2017

Vsak sprav podla manzela s tym, ze vstavat bude k dietatu on. Nam to spolu v posteli super vyhovuje, postielku sme ani nemali. Najlepsia kombinacia ako nespadnut - velka postel, maly byt 😀