Spoločné spanie - bezpečnosť

sienna77
29. aug 2017

ahojte, prosim, tie z vas, ktore spinkate spolu s detickami v jednej posteli alebo v postielke prilozenej k velkej posteli, ako presne to mate vyriesene? nebojite sa, ze by vam dieta v noci z postele spadlo? najma ked v noci cestuje po celej posteli - ako to mate vyriesene, prosim? manzelovi sa nepaci, ze malinka spi s nami, ani len to, ked ju mam v postielke pripojenej k nasej, ze vraj by sa mala ucit samostatnosti vo vlastnej posteli. a ze co ked prelezie na nasu postel, ved moze spadnut. tak hladam info a argumenty, ktore by ho presvedcili...dakujem!

0silvia0
30. aug 2017

aj ja som spávala obložená deťmi aj manželom a áno, aj s ceckom von. Ak by som s deťmi nespávala a musela každú chvíľu vyliezť z postele a nakojiť, zasa sa vrátiť do svojej postele tak sa poriadne nevyspím. Mne to tak jednoducho vyhovovalo, komu to vyhovuje inak nech si to tak robí.
@sienna77 my sme mali jednoposteľ pri stene, k nej prisunutú manželskú posteľ. Na jednoposteli som spala ja s kojacim sa dieťaťom, potom druhé dieťa a manžel. Naše deti nejako necestovali po posteli, takže nepadali...

0silvia0
30. aug 2017

@mikema dokonca sa spalo kedysi tak, že v posteli sa spalo oproti sebe, čiže občas niekomu do rebier kopli nejaké nohy z opačnej strany postele... a nebolo to tak dávno...

mikema
31. aug 2017

@0silvia0 no ja viem, este moji rodičia spali natlaceni v jednej posteli...

mikema
31. aug 2017

@0silvia0 teda so surodencami myslim...

eribel
1. sep 2017

Vsetko zavisi od toho, ake mas dieta a akeho manzela, aby bola harmonia.....Moja skusenost: dieta rozhoduje o tom, kde bude spat, nie rodicia, lebo: dcerka mi bez ceknutia spala v postielke, vtedy som este ani ja nechapala, preco davaju maminy deti k sebe do manzelskej postele.....potom sa nam narodil syncek a ten mi to rychlo vysvetlil....do 3 mesiacov ako tak sa dalo v postielke a potom som mala na vyber bud bude spat so mnou pri prsniku alebo nebude spat v rodine nikto (a asi ani susedia)....proste milionkrat zaspal na prsniku a v momente, ako som ho polozila do postielky, rev jak pavian.....takze od 3 mesiac spal so mnou na manzelskej, manzel s dcerou v detskej.....kratko na to sa naucil pretacat a plazit a ked mi v priebehu mesiac spadol z postele pocas spanku 3x (a to som mala postel zabezpecenu stenami, bokom, komodou aj postielkou, tu vsak kopanim odtlacil), tak tretikrat na pohotovosti som im slubila, ze sme tam poslednykrat, lebo budeme spat na zemi....mame hruby, velmi pohodlny matrac, takze sa nam vsetkym super spi (ak netrapia zuby)....vrele odporucam mamickam s aktivnymi, neposednymi prsickoholikmi 🙂

susannamk
14. sep 2017

Ahoj. Ja tiež spávam s malou v posteli, ale vyriešila som to tak, že malú ukladám do detského vaku na spanie. To je fakt praktické, lebo dcérka má teplo počas celého spánku zabezpečené, nemusím ju vôbec sledovať celú noc a tým pádom môže ona a aj ja oddychovať. Tiež sa z toho vaku nezgúľa, ani nič podobné, takže ja si to neviem vynachváliť. Vybrala som si z týchto: www.scanquilt.sk/pre-deti/vaky-na-spanie