Spoločné spanie detí s rodičmi. Ako to vyriešiť?

wiky29
4. máj 2009

Ahojte,
buduci rok cakame druhe babatko. Petko ma 15 mesiacov a odmalicka spi s nami v posteli. Neviem si zatial predstavit, ako to bude, ked sa druhe babo narodi. Prestahovat ho do inej izby nechcem, na druhej strane sa obavam, ci sa nebudu deti navzajom velmi budit... Pravdupovediac neviem, ako to vyriesit. Najdu sa mamicky, ktore mi s tym vedia poradit?

bubba
4. máj 2009

moja suedka prisunula k manzelskym posteliam dalsiu postel tam je starsia a maldsia spi v postielke,pripadne vsetci 4 na tych 3 posteliach 😀

sasiki
4. máj 2009

ahoj wiky, naša Saška spávala s nami, keď sa Adamko narodil, tak sme dočasne vysťahovali ocka na inú postel, ja som spávala s deťmi, manžel zvlášť, keďže tri postele by sme vedľa seba nezmestili. No a keď mala dva roky (presnejšie cca týždeň pred druhými narodeninami), ponúkla som jej spanie v postieľke (nakoľko je inteligentná, pochopila to. Poukázala som na všetky deti v jej veku, ktoré majú vlastnú postieľku). Ležkala tam chvíľu, potom som ju vzala k sebe. Na druhý deň dlhšie a potom tam aj zaspala. Odvtedy spáva v postielke. Ja som volila takýto dobrovoľný presun. A otvtedy spáva ocko s nami.

liviky
4. máj 2009

tak já naší starší řekla,že už není mimi a bude mít postel jako my dospěláci a postýlku necháme miminku a hned od prvního dne to brala jako své království 😀 ....sice sme v jednom pokoji,ale každý na svém,no holt ve 2+1 se toho moc vyčarovat nedá 😒

j.a.n.u.s.
4. máj 2009

my taky dva plus jedna.

Ja s El na velke manzelske, hned vedle je single-tam spi pritel.
Jak prijde druhe, asi to dopadne tak, ze deti na manzelske, ja na single a pritel v obyvaku??? Jak deti odrostou, nechame jim loznici a stehujem se na noc do obyvaku 😉

Ale wiky, taky by me zajimalo to uspavani dvou deti a vzajemne buzeni se v noci....mozna, ze se sehrajou 😅 😅 😅

liviky
4. máj 2009

tak my to chceme řešit janus taky tak 😉

...a co se týče spaní,tak Viki už ve 2 letech prospala celou noc a mimi se rychle bralo k prsíčku ať se nerozkřičí a nevzbudí,když trápili prdíky,tak sem byla s druhou Lilinkou v obýváku a jakmile byl klid tak šup dp postýlky a postele 🙂 ......v noci žádný problém,ale přes den horší.....Viki už spí jen po obědě a Lilinka potřebovala spinkat víc!..tak sme chodily po venku ,doma jí Viki nedala prostor na spaní.....teď má Lili 1 rok a většinou spí už jen s Viki po obědě a pak obě celoooou noc 😀

sasiki
4. máj 2009

j.a.n.u.s. ja uspávam deti tak, že si s nimi ľahnem - teda uspávam ich tak na noc. Väčšinou zaspia tak do cca 30minút, + - 15minút. Doobeda uspím mladšieho na rukách a na poobedňajší spánok si zase spolu zdriemneme. Keďže sa Adamko stále v noci budieva, veľakrát zaspím s nimi 😅 No a Saška sa na Adamkov plač v noci nebudí, zvykla si veľmi rýchlo.

liviky
4. máj 2009

tak to já taky s holkama dost často usnu,možná i někdy jako první 😅

gedren
4. máj 2009

My spime s obema. Mame takovy lezeni Helenky postel-Mirkova pulka letiste-moje pulka letiste-Ladenky postylka. Ladenka teda porad spinka se mnou a v postylce je jen haraburdi 🙂 Helenka spi vetsinou u sebe, ale obcas si vleze i k Mirkovi pod perinu. Kdyz se narodila Ladenka, tak jsem jeste spala u ni ja, aby to nebylo blby, proste jsem spala na ty pulce letiste u Helenciny postele, miminko jsem mela stabilne uprostred mezi nama velkejma, a na tu druhou stranu si obcas prilezla Helenka. Pak uz jsme se prohodili a Helenka v pohode.

Co se tyce hluku, nerusej se ani v nejmensim. Leda snad rano, treba v 8, kdy uz ma Helenka lehky spani, tak ji nekdy Ladenka probudi, ale to by ji probudil i jakejkoli jinej hlasitejsi zvuk.

jeudi
4. máj 2009

ahojky moje mamca si brala meho brachu do postele od mala a spi s ni do dneska uz chodi do druhe tridy a mamka zacina mit obavy aby tam s ni nespal az do dvaceti 😀 ale jinak ja bych to vyresila ,tak ze bych prisunula postylku k postelim a sundala jednu celou bocnici od postylky..vis jak to myslim??no a otazku ,ze se deti budou navzajem budit mam i ja i kdyz malej ma svuj pokojik a nespi s nama,tak pres den ,ze starsi syn bude budit to male a v noci naopak..mate nekdo radu??

len.petra
4. máj 2009

no baby je mi jasne, ze je to prijemne citit deti pri sebe, ale na druhej strane ani deti ani vy sa nevyspite poriadne.. a pritom je to otazka par dni naucit dieta spinkat vo vlastnej posielke 😉

matica2
4. máj 2009

nám ked sa mala narodit druhá dcéra tak sme strašej kúpili rozkladacie dvojkreslo. ked už druhá odrástla z postielky tak jej náš ocko urobil postielku na mieru tak aby sa zmestila do izby. a teraz sa uz len dočkat stahovania a budu obe v detskej 😉 zo začiatku sa staršia budila v noci a so mnou kojila ale časom si zvikla a už sa nebudila

mutter
4. máj 2009

Ahoj wiky29. Syn s nami spával kým mal 2 roky. Keď mal 2,5 roka, sme sa sťahovali do väčšieho bytu, tak som tú zmenu hneď využila a syna som naučila spávať samého v izbe a vtedy som ho naučila, aby sa nepocikal v noci bez plienky. Bolo to všetko na poslednú chvíľku a o 2 mesiace sa mi narodil ďalší syn. Stihla som to, určite sa to podarí aj tebe.

mutter
4. máj 2009

Teraz má to bábo už rok a už pol roka spí sám v postielke. Keď si ho dám po kojení v noci k sebe, nevie zaspať, iba v postieľke. Ako si kto naučí, tak má..

majcik
4. máj 2009

Ja nie som za spavanie deti s rodicmi v manzelskej posteli, aj ked je to dost individualne. Nas syn nastastie teraz uz vo svojej postielke, dokonca tam vecer aj sam zaspi, no boli dni, ked sme mali problemy so spanim a zaspaval s nami alebo som si ho v noci davala k sebe a proste som sa poriadne nevyspala, lebo sa tam pohyboval (on putuje pocas spanku 🙂, alebo som sa bala, ze mi spadne z postele, tak viete, aky je to spanok. Nas tiez caka stahovanie a tiez by som najradsej pri tej prilezitosti syna uz dala do vlastnej izby. Este nebude mat ani dva roky, tak snad to pojde. Uvidime...

Wiky - neviem Ti poradit z vlastnej skusenosti, nakolko nas krpcek spi sam, ale kedze cakate druhu babatko, tak by som ho zacala postupne asi na to pripravovat, ze bude spat inde a aj skusat to, aby sa to nauci skorl ako bude surodenec na svete.

darina77
4. máj 2009

Ja by som sa bála aby to staršie nepriľahlo bábo, stačí ked si v spánku len ruku prehodí cez ústa bábätka

wiky29
autor
4. máj 2009

Dakujem velmi pekne sa rady. Som za spolocne spanie s detmi a vidim, ze sa to da zvladnut aj ked budeme mat deti dve. 🙂

vikinka27
4. máj 2009

wiky:
mam rozdiel medzi detmi 3.5 roka. starsi syn s nami spaval kym sa mladsi nenarodil. ako sme prisli z porodnice SAM sa rozhodol ist do detskej izby (cim nam narusil plany, lebo sme este v ten den museli stahovat jeho prisunutu postel zo spalne do detskej 😀 ). manzel tam ale momentalne spi s nim. ja teda spavam uz iba s mladsim.
este zo zaciatku par krat k nam prisiel. maly ho ale v noci budil (ani nie ze budil, skor rusil) - velmi casto sa nam budieval na kojenie, tak sa starsi rozhodl, z epojde spat naspat do detskej.
ked spolu spali spinkali nadherne. dokonca sa jeden k druhemu spolu prisunuli z opacnych stran postele do prostriedku a stale spali hlavami spolu 😉 stale sme sa na nich chodili divat 😉
prilahnutia by som sa nebala - ani raz som enspozorovala naznak toho, ze by to vyzeralo nebezpecne. ale samozrejme, zalezi od temperamentu starsieho dietata. nas je kludas.

ja si myslim ze sa da to spolocne spanie zvladnut, staci len trochu cviku a zvyku ;)

valka
5. máj 2009

wiky, tak podobne to budeme riesit aj my...urcite prikupim druhu postielku - teraz mame tzv. "balkon" a je to super, takze aj pri druhom to bude rovnako...dufam, ze sa budit navzajom nebudu..a ak, tak jedno babo bude uspavat tato a druhe ja...🙂

a este pre niektore mamicky: wiky sa pytala, ako to riesit s dietatom v izbe a s tym, ze chce spat nadalej s detmi, nie ako to robi zle a co ma spravit, aby starsi isiel prec....ja ani nemam zaujem ucit dieta inak, pokial samo nechce, takze vyjadrenia, ze sa nikto nevyspi, alebo ze sme si zle naucili tu nemaju uplatnenie..takze nekritizujte, ale radsej poradte 😉

hankka
5. máj 2009

Wiky, mám děti rok od sebe, taky jsme se báli, že se budou vzájemně budit, první dvě noci mladší strašího opravdu budil, ale pak se to srovnalo a starší už na něj ve spánku vůbec nereaguje. Spíme všichni čtyři na posteli široké 160 cm, děti roztažené, starší putuje po celé posteli, ale přesto se vyspíme. Postel máme ze tří stran chráněnou stěnou. Aby starší mladšího nepřeválcoval, spíme střídavě dítě - dospělý.