Stále iba spinká. Čo mám robiť?

petramelka
25. apr 2008

prosim poradte mi niekto. maly bude mat 2 tyzdne a stale spinka, na papanie ho musim budit a niekedy sa mi to ani nepodari. tuto noc spal od siestej do rana do pol osmej. s 2 malymi prebudeniami, ked si 3 krat potiahol a spal dalej. absolutne sa nedal zobudit, mozme s nim robit cokolvek. bojim sa o neho, ci nie je chorucky. dakujem za radu.

vanila
25. apr 2008

Ahoj petramelka! Ked bol moj maly v jeho veku do 3 mesiaciov sa najedol a spal. Prve dni spal aj dlhsie ako su tri hodiny niekedy som ho budila lebo v nom este prevladala zltacka a potom sa to dalo do kopy. teraz ked ma ist spat ruci ako divy 😠 😉

denisocka
25. apr 2008

tak tak,aj my sme vdaka žltačke spali prvé 3 týždne,ale potom sa to obrátilo o 360 stupnov, - takže ,uži ti to 😀 ,potom si to bude užívať tvoj drobec 😀

tribitka
25. apr 2008

petramelka, to je normálne...moja bola tiež strašne spavá, teraz zase nechce spať vôbec... 😀

adetka
25. apr 2008

petramelka... niektore deticky spia prv tyzdne aj 20 hodin denne... neboj... keby bol skutocne hladny... tak sa ozve... pokial nema horucku, nevyvrati vetko a nema stuhnute cele telo (ze sa da jeho rucickami normalnew hybat)... tak je vsetko v poriadku 😉

luiisa
25. apr 2008

petramelka, pre istotu by si mala dat skontrolovat bilirubin, ci ho nema prilis vysoky! ak nie, nech spokojne spinka a aj ty budes kludnejsia 🙂

bambusko
25. apr 2008

spave byvaju deti po zltacke, tie treba budit, cez den by nemali mat pauzu viac ako 3 hodiny. ak ma maly 4-6 pocikanych plienok denne, nie je dehydrovany, ale ako radi luiisa, veru by si sa mala spytat doktorky, resp. dat vysetrit bilirubin

lencici
25. apr 2008

petramelka ako by som chcela žeby moja spala toľko...Tamarka keď mala asi take 3-4 mesiace tiež mi veľa spinkala. ale teraz mi nespí ani cez deň ani v noci. Mala je čerstvá a živááá. A ja vyzeram ako MRTVOLA nevládzem ani žiť..

diddi
25. apr 2008

jaaaj, ako ti zavidim 😉 ...nemusis sa bat o maleho, proste kazde babätko je ine a tak malicke buvava viac...hovori sa,ze 3 mesiac je prelomovy, tak sa vyspi dopredu...ale ak by si mala pochybnosti, urcite sa opytaj pediatricky...krasne snicky pajem 😎

jasminke
25. apr 2008

Ahoj, aj moj malicky tak spaval, akurat mal vzdy aj poriadnu chut do jedla. Nikdy som ho nebudila, a doteraz mi presmi celu noc - 10 hodin. Ak Ti mozem poradit, dietatko nebud, ked Ti zaspi pri prsniku, stlacaj prsnik, a vstrekuj mu do pusky mliecko, dietatko bude automaticky sat - a bude napapane...

marorlinko
25. apr 2008

mne povedali,ked maly sa narodil,ze ak sa mi nezobudi do 5hodin, mam ho zobudit, moj pil po kuskoch, ale pil mlieko aj ked som si svoje uzila, on sa budil kazde 3hod, co by malo tak byt. mne sa zda,ze vela spi a este ked pises, ze ani vela nepije, tak radsej by som sla k dr. inac, chodis s babom vonku kazdy den?

tonicka
25. apr 2008

petramelka, nepises ako ti papa cez den... 😕 ak nepapa len v noci, resp. si len cucne je to v poriadku a bud stastna a uzivaj si 🙂 ak nechce ani cez den, tam moze byt uz nekaky problem, najcastejsie ta zltacka a stým spojena dehydratácia. 😉

roasha
25. apr 2008

petramelka,ako pisu baby,ak dietatko preslo novorodeneckou zltackou,moze byt spave,ale tiez odkial pokial. 😅 ak mas problem viac hodin po sebe ho nachovat,radsej skoc na pohotovost.mna tiez takto dva dni lekari natahovali,ze to je normalne,a nakoniec bola mala spava,pretoze bola anemicka.ak sa ti to nezda normalne,necakaj-radsej nech sa na babiku pozrie lekar. 😉 🙂

alami
25. apr 2008

petramelka - nemá novorodeneckú žltačku? mne bol malý presne takýto pre vysokú žltačku. choď za pediatričkou, nech ti ho skontroluje, ak by mal žltačku a už ste doma - teda nebude liečená, môže to mať následky...

romana128
8. nov 2018

naša ked mala v nemocnici žltačku tak stále zle spala a už su to 2 roky a stále zle spí :D takže toto tvrdenie vyvraciam, najhoršia spačka na svete je to :D