Strašné plačkanie cez noc. Čo robiť, aby to prestalo?

lucinka82
14. sep 2008

ahojte. Mozno tu uz takato podobna tema je, ale nenasla som ju.
Maly ma 14 mesiacov, doteraz spinkaval pekne. Zariadili sme mu novu detsku izbicku, ma tam kopu hraciek, svoju postielku, rad sa tam hra, neboli problemy.
Lenze v poslednej dobe je to v noci na nevydrzanie. Hocikedy sa zobudi, a preplace aj 3 hodiny. Nevyzera, ze by ho nieco bolelo, len si vyzaduje pozornost. Som si vsimla, ze niekedy ma oci zatvorene, aj by spal, ale kym som tam neni ja, alebo manzel, stale place, niekedy sa az zajakava.
Poradte mi, ako mam reagovat, aby to prestalo?

evaka
14. sep 2008

Lucinka, podla mna mu chybate, proste bol zvyknuty, ze vzdy v izbe niekto dalsi bol a teraz je tam sam a on si to zacina uvedomovat. Ak by to pokracovalo, ja by som ho netrapila a na par mesiacov vratila postielku do spalne, ved je este malinky a potrebuje maminku.

danuska24
14. sep 2008

podla mna je to este skoro na odlucenie

lienka55
14. sep 2008

lucinka nas maly spava s nami v jednej posteli a ako nahle ho prelozim do postielky spusti rev takze to uz ani dalej neskusame.A v nasej posteli cez noc sa casto budi mrnci a opiera sa nozkami o mna alebo manzela,zda sa mi akoby ho nieco bolelo ale doktorka mi povedala ze je to syndrom nekludnych noh.Pocula som to prvy krat.

nensy
14. sep 2008

a nemužete to mít od zoubku to samé dělá naše malá a to sní spíme taky spala dobře až ted co se jí klubou zoubky tak to je horor 😝

mata78
14. sep 2008

ahoj.

naša Kristinka to robieva tiež. Spáva sama vo svojej izbe a tiež má takéto noci. je to hlavne v tedy ked jej idú zubky tak ako teraz. neboj sa to prejde.

lucinka82
autor
14. sep 2008

Dakujem baby. Ja viem, ze je to skoro, ale podla mna raz to musi prist, ze bude sam v izbicke, a cim neskor, tym sa dieta horsie aklimatizuje. Cez den mi spinka pekne. Je pravda, ze stolicky mu idu az 4 naraz, ale uz su prerezane, tak si myslim, ze by to mohlo byt oka. Uvidime, co dnes 😖

nikka.vo
14. sep 2008

Lucinka, tady mi to přijde jednoznačně proto, že nechce být Oliverek sám 😖 Já si třeba nedovedu představit, že bych teď dala Dominika do svého pokoje, mě by ho bylo strašně líto, že je tam sám 😅 Jsem na tohle strašná, protože sama nesnášim samotu. Ale to je můj problém, jednou taky půjde do svého, ale dřív jak ve dvou letech určitě ne 😅 Já bych malého zkusila na pár dní přestěhovat zpátky do ložnice a schválně jestli bude stále plakat. Je možné že první den, dva bude, protože si nebude uvědomovat, že je zase s váma, ale schválně co potom. Pokud se uklidní, pak je to jasné. Myslim, že když naučíš dítě později, tak se ti třeba max stane, že za tebou bude chodit a zkoušet tě přemluvat, že chce spát s váma a tak. Holt v takovém případě je prý nutné vytrvat a dítě s klidným tónem a vysvětlováním vodit zpátky do postýky do svého pokoje a tak třeba 14 dní 😖 😅 nechat svítit lampičku atd. Ale když tam dáš roční dítě, které ti pak pláče 3 hodiny, to není dobrý 😔 Neříkám, že ho to může poznamenat, ale myslim, že je na to prostě brzo. Některé děti se asi prostě aklimatizují hned, jiné třeba až za hodně dlouho. Ale představ si, že by tě někdo zavřel samotnou do místnosti a ty si tam být něchtěla a bála by ses, neuměla by si to dát nijak najevo, jedině pláčem 😉

dashak
14. sep 2008

Lucinko, naše malá spí ve svojem pokojíčku od 6m, zvládala to dobře, spinkala celé noci, akorát když ji rostly zuby, tak se často budila, ale bylo to v pohodě. Od 22 m spí v klasické posteli, takže si může z postýlky vylézt....nejdřív na mě jen volala a teď posledních pár měsíců vstávala okolo šesti hodin a přišla za náma do ložnice a dospala to s náma v posteli.....poslední měsíc ale chodila čím dál dřív a přišla třeba už v jednu, chvíli jsme to tolerovali, ale nikdo se pořádně nevyspal, máme jen 160cm šířku postel a pro dva dospělé a roztahující se dítě je to fakt málo 😅 Tak jsem ji vždycky vzala za ruku a odvedla....když jsem myslela že spí, tak jsem odešla a za chvíli řev..... a že se bojí toho a onoho.....atd..... kolikrát jsme takhle třeba 2 hodiny vkuse bojovali a a nakonec stejně skončila v lůžku...........nakonec to vyřešilo světýlko, když se probudí, necháme ji tam rožnuté takové malé hvězdičky z ikei....ona se nebojí a zase usne.

nikka.vo
14. sep 2008

Jo to jsem ještě chtěla napsat...že Dominik má teď období, že se probudí v ložnici a strašný řev 😖 a pomáhá jen nechat rozsvíceno na chodbě, nic jiného. Nemá to denně, ale tak jednou, dvakrát za týden. Takže bych taky ještě zkusila být tebou nějaké světýlko 😉 Já mám v ložnici zelenou žárovku, ta dělá příjemné tlumené světlo 😉 a nebo ta Ikea má vážně pěkný světýlka 😵

annag
14. sep 2008

mne sa osvedčilo v takejto chvíli nechať na izbičke pootvorené dvere ... môže sa mu čosi snívať alebo stŕpnuť nôžka alebo zabolieť zúbok ... Ono na začiatku plače, ale nie je celkom pri vedomí - prebraté, tú chvíľku som sa snažila (snažím) vždy využiť a bábo utíšiť. Ale ak sa až zajakáva a plače , tak to určite nemá zmysel trápiť ho.

grisgot
14. sep 2008

Lucinko, náš Štěpánek to má taky občas..má zavřená očka a pláče a nejde utišit ☹ A už se mi taky stalo, že plakal dvě hodiny a nic nepomáhalo. Doktorka říkala, že je to noční děs a že nic jiného nepomáhá než chovat a chovat a chovat. Ale jak píše Nikka, já bych nejdřív zkusila dát Oliverka zpátky k vám..aby jste věděli, jestli to má skutečně z odloučení nebo ze špatného sna či zoubků. Držim palec! 😉

martinka16
14. sep 2008

Lucinka a preco vlastne chces aby uz spinkal sam?Ja mam 22 mesacneho syna a nechcem aby bol este v izbicke aj ked ju ma kompletne zariadenu pytala som sa ho ci tam chce spinkat a povedal ze nie a tak ho nenutim je to este priskoro a ja som na druhej strane rada ze ma este potrebuje a ze ho mozem v noci pohladit a upokojit ak treba,pride vek kedy ma uz nebude potrebovat a tak si to vychutnavam a som rada ze spinka s nami v spalni,Ma tam stale malu postielku a viem ze aj on spokojnejsi ked mozem hned pohladit snickom zamracenu tvaricku ...neodlucuj ho pride cas kedy sa sam vyberie do svojej izbicky a zisti ze to ma vyhody....

medka29
14. sep 2008

Nas syncek sa zacal zobudzat kazdu noc takym sposobom, ze sa naraz posadil a zacal strasne plakat. Nepomahalo nic len nosenie na rukach alebo v kociariku. Akonahle som ho dala opat do postele tak zacal plakat. Spi medzi nami od malicka a kezde nam to s manzelom vobec nevadi nechavam ho tak a evidente nemal ziadne bolesti.
Trvalo to niekolko noci tak som zasla k pediatricke a ta nam povedala, ze deticky mavaju v tomto veku nocne desy a odporucila nam homeopatikum chamomilla vulgaris pred sapnim na ukludnenie pokial to neprejde.
Maly od vtedy spi ako dudok a nemozem si to vynachvalit. Pekne spi uz tyzden tak mu to skusim dalsiu noc uz nedat a uvidim aky bude vysledok.
Takze ak nic ine nepomaha skuste... 🙂

dashak
14. sep 2008

No je třeba asi rozlišovat, jestli takhle řve ze spaní nebo jestli je vzhůru. Pokud spí a křičí, pak je to jasný noční děs, ale pokud je vzhůru, tak se samozřejmě dožaduje přítomnosti, protože se tam sám asi bojí. U nás v ložnici není možnost dát někam postýlku, protože máme 9m2 takže taková malá kobka a to mám vedle postele ještě PC stůl, takže mohla spát jedině s náma v posteli a jak říkám, nevyspíme se nikdo, po několika takových nocích už jsem měla bloklé záda, protože člověk musí furt skoro spát na boku nebo všelijak zkroucený.
A jak říkám, vyřešilo to světýlko, ona vidí, že kolem sebe má jen hračky a svoje miláčky....páč už se nám stalo, že musel manžel ve tři ráno sundávat ze stropu zavěšeného motýla, protože se bála ve tmě té siluety. A jinak dveře máme otevřené jak v ložnici tak u ní.

A ještě k chamomilla vulgaris, ono je to homeopatikum, které se podává hlavně při problémech s růstem zubů, takže bych ho určitě zkusila, uškodit nemůže a myslím že při 3 granulích je to na zuby a při 5 granulích to funguje defakto jako antidepresivum a má zklidňující účinek

lucinka82
autor
15. sep 2008

Jej, ani som neverila, kolke sem napisete. U nas je to tak, ze Oliverko ma svoju velku postielku, musim zaklopat, ze tuto noc spinkal celu 😉
Svetielko ma celu noc zaznute, dvere k nam otvorene, tak kedykolkvek moze zist z postele a prist za nami.
On ked v noci place, tak ma zatvorene oci, takze moze to suvisiet asi aj s tymi nocnymi morami 😒
V kazdom pripade dakujem za tip na to homeopatikum 😵
Nechcem silou mocou, aby spal sam, ale ja som nazoru, cim skor, tym lepsie. Kamaratka ma 2 deti a obidve naucila spat na velkej posteli v detskej izbe od 8 mesiacov a teraz si to nevie vynachvalit.

lucinka82
autor
19. sep 2008

Baby, chcem sa opytat, to homeopatikum sa dava tesne pred spanim? a 5 tabletok?

medka29
20. sep 2008

ano pred spanim tak hodinku /5 guliciek do lyzicky vody alebo mliecka/ono je to vlastne na ukludnenie. Ja sa snazim aby mal maly pred psanim stale ten isty rezim...cize ked uz ide jeho cas velmi sa uz nehrame len si citame alebo si po tme rozpravame rozpravky az kym nezaspi

bibistec
1. nov 2012

podla mna je krute take male dita odlucit od rodicov, ja malu nechavam u nas a ked chce ide k nam do postele a urcite ju nepresuniem do jej izby skor kym si sama nezaziada. teraz ma 3 roky a vyhovuje nam to . nemame ziadne problemy, cize ja si myslim ze urcite ho nastahovat k vam dietatko potrebuje istotu

berenika39
1. nov 2012

@bibistec malému O. autorky dotazu je už pět let🙂, to už asi spí sám. v dobrém, jen abys nečekala reakci, je to diskuse z roku 2008🙂.

bibistec
1. nov 2012

@berenika39 hehe dobry postreh

berenika39
1. nov 2012

@bibistec no já jen abys nečekala na odpově´d 😀