Strašné škriabanie. Čo robiť?

maruskak
6. máj 2008

Ahojte mamičky! Neviem či táto téma sa už niekde preberala, no nič som nenašla. Prosím poraďte!

Mám 2,5 mesačného synčeka, ktorého dojčím,sa neznesiteľne v noci škrabe po tváričke,resp. líčkach. Raz v noci som ho odsledovala,hádze hlavičkou z jednej strany na druhú,pošúcha si očká a potom sa rýchlosťou blesku tak poškrabe po líčke, že škrabanec je na svete 😒 ešte nemá jeden zahojený a už má ďalší.
Možno sa škrabe preto,lebo máme na líčkach červené suché fliačiky a tieto ho asi svrbia,no také fliačiky mal od jedneho mesiaca a takto sa neškrabal,škrabanie začalo asi pred dvoma tyždňami.
Nechty má stále nakratko ostrihane,lebo mu veľmi rýchlo rastu.
Čo robiť?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc. 🙂

bianca
6. máj 2008

maruskak tak rukavicky na ruky a tvar mazat

maruskak
autor
6. máj 2008

tvaričku ma namazanu a rukavičky neznáša, je potom veľmi nervozny

hellosona
7. máj 2008

maruskak: a pediater co na to? nas sa tiez strasne skriabe ☹ ale my mame ekzem... je to pre neho velmi obmedzujuce. ja mu davam rukavicky... a krem aky davas?

lenadka
7. máj 2008

ja som davala rukavicky, ono si babo zvykne a neskor som nie len strihala ale este nechtiky aj pilnikovala-robim to doteraz, lebo inak sa jej aj zalamovali a potom ju to skriabalo este viac, ako pilnikujem je to ok 😉

maruskak
autor
7. máj 2008

hellosona: pediater nato,ze musime vydrzat, ze to deticky zvyknu mat,vascinou je to z rozkladajucej sa vody alebo olejceka,ktorym babatko natieras,dalo by sa povedat, ze aj my mame ekzem, je to dojcensky ekzem,ktory mavaju babatko od dvoch do troch mesiacov.
kremikujem ho s Exipicialom (dufam ze som to dobre napisala 🙂 a davam mu aj z casu na cas Fenistil kvapky,torsku utisia svrbenie, po nich dobre spinka,je kludnejsi 🙂 lebo sa mi vidi, ze aj zubky sa hlasia na svet 🙂
A ty aky kremy pouzivas? Citala som ze Holtova mast je dobra,tak sa skusim opytat, ci mozeme.

Lenadka: maly si nezvykol,velmi ho to rusilo,moj maly ma len 3 mesiace tak neviem, ci by bolo vhodne pilnikovanie,skor si myslim ze nie.nic ine neostava len vydrzat.dufam, ze pokym sa ozeni 😀 tak nam to zmizne z tvaricky 🙂

liliandax
7. máj 2008

maruskak - my sme boli uplne rovnako ako si pisala ty.. maly od narodenia mal na tvaricke cervene suche flaky, dr. na furt vravela, ze je to bezne, vraj sa babatku cisti plet 😠 .. blbost
Maly musel neskutocne trpiet, lebo sa furt skrabal, plakal ☹ ale hrozne.. 😢
aj my sme to riesili rukavickami.. a mali sme ho natierat tiez tym excipialom alebo kalc. mastou, tak sme poctivo treli.. a vysledok ziadny 😠
Az nakoniec sme dostali odporucanie na tu Holtovu mast.. a bola super, do 3 dni bolo po probleme 🙂

takze odporucam 😉

danuska24
7. máj 2008

nam zabral excipial a calcium mast, holtova mast nezabrala, skor sa jej to zhorsilo.

hellosona
8. máj 2008

my pouzivame vselico mozne... tiez excipial, ale nam zase holtovka velmi pomaha... a tiez nam dobre robi klasicka modra nivea v tej plexovej skatulke 😉

lenadka
9. máj 2008

maruskak, no su to malilinke prsteky a staci to odstrihnute 2-3 jemne prebehnut pilnikom /robila som to ked spala ani o nicom nevedela/ uvidis ze to skriabanie bude mat omnoho mensie nasledky...ja som to zacala robit po tom co sa uskrabla tak velmi ze jej to cele hnisalo a ostala jazva a ta bola viditelna este straaasne dlho az do roka!

maruskak
autor
12. máj 2008

Dakujem velmi pekne mamicky za vase rady.zajtra idem do poradne tak sa budem pytat dr. na Holtovu mast,mozno to pomoze aj nam 🙂

mirka8429
12. máj 2008

ahojte no aj my mame problem so skriabanim..maly sa vkuse skriabe po hlavicke a tiez po ocku...ked sa narodil vyzeral akoby spinkal s macickami...a ostalo mu to doteraz vkuse si do tej tvaricky ide..no ale uz to nieje az take strasne ako ked sa narodil....kupili sme tie noznice na nechtiky pre babatka tak skusime zas podstrihnut ale stale mam strach ked je to take malinkee...

maruskak
autor
15. máj 2008

Ahojte mamicky. Musim Vam vsetkym podakovat,lebo som zacala uzivat Holtovu mast a chvalabohu 🙂 miznu nam cervene suche flaky, lenze neprijemne smrdi mast, ale je jedno ako vonia, hlavne nech pomaha 🙂
Dakujem velmi pekne 🙂

bibistec
1. nov 2012

nie je to atopicky ekzem? ak ano treba riesit, mastit, dietovat a tak asi kojis a vadia mu veci z tvojej stravy, lepok, mlieko vajcia...alebo nieco ine.

lussy23
2. nov 2012

@bibistec diskusia je 4roky stará🙂