Strašný plač. Čo to môže znamenať?

elizabeth453
8. feb 2009

ahoj...malu som ulozila dnes do postielky a v tom momente hodila strasny plac ked som odisla...stala v postielke a srdcorvuce plakala a normalne sa triasla.. 😢 ked som ju vybrala v tom momente mi zaspala na rukach, a ked som ju dala naspat so postielky , zas zacala...neviete co to malo zanmenat? potom som jej pustila hudbu , zapla lampicku a hladkala tak horko tazko zaspala...ale stale ju trha zo spanku

pastuska
8. feb 2009

Škoda, že deti nevedia rozprávať...možno sa niečoho zľakla, zvuku, tieňa...

cairka
8. feb 2009

aj si sadá, ked ju strhne zo spánku? mohlo by to byť boľavé uško ☹ a možno len veľa podnetov cez deň 😉

elizabeth453
autor
8. feb 2009

tak dnes sme boli na navsteve, bola kludna, hrala sa normalne , ked sme isli domov na aute tak bola akoby "niekde mimo" pozerala len na jedno miesto a ani sa nepohla...co ked ideme automm tak vystraja, smeje sa a teraz nic... ☹ ked sme prisli domov bola v pohode, vsetko som robila ako vzdy..len ked som ju ulozila...toto mi este nikdy nespravila

cherries
9. feb 2009

prislo jej z oci ..... 😉

jaja0110
9. feb 2009

elizabeth- neplas sa, moze to byt aj take obdobie u deticiek, nase baby to mali ked mali tiez asi 9-10 mesiacov, hlavne Kiarka- v noci sa zobudila s placom a nie a nie ju utisit...az na rukach mi ako tak zaspala...trvalo to par dni, mozno tyzden...v knihe som sa docitala ze by to mohol byt "nocny des dojciat" ked sa ztrhnu zo spanku a placu, pricin moze byt niekolko, nedokazu spracovat podnety z predchadzajuceho dna, alebo ich nieco rozrusi alebo nahle potrebuju cititi blizkost matky...vsetko su to vyvinove obdobia ktore babetko posuvaju dopredu, neboj sa nic hrozne sa s nou nedeje...ak sa to bude opakovat, tak si ju pritul a pomojkaj, v tvojom naruci sa ukludni najlepsie... 😉

elizabeth453
autor
9. feb 2009

tak dnes to bolo to iste,,,,akonahle som zhasla a chcela dat do postielky,spustila zas strasny plac ako by sa tam niecoho bala...a to som s nou pre istotu dnes nikde ani nesla...

bodka13
10. feb 2009

eli...skús nechať svietiť na chodbe,aby bolo videla že nie je úplná tma,my sme nechávali otvorené dvere na spálni aby sa nebáli 😉 a pomáhalo to,sem-tam plače boli ale popestovali a utíšili sme,položili späť a pomasírovali chrbátik a odišli z izby že oni musia spinkať a maminka alebo tatinko ešte musia niečo upratať...ja som mala pocit že skúšajú či neustúpim a oni sa budú uspávať na rukách
...na staršieho syna zabralo po všetkých pokusoch o pobyt v postieľke až vyplakanie a vybojoval si že si nemusí ľahnúť ale bude "šedkať"...do 5minút spinkal a ja som ho potom iba zo sedu uložila ľahnúť 🙂 ...ale na postieľke sme trvali
😉 ...musíš skúšať,tak ako princeznička skúša finty na teba...neboj bude aj horšie 😀 veľa trpezlivosti a napíš ako vám to ide

elizabeth453
autor
10. feb 2009

ahoj..tak vzdy som to tak robila...zhasla jej v izbe, na chodbe som nechala svietit, dvere pootvorene..chvilu vzdy mrmlala a potom do 10 min. zaspala..no tieto posledne dva noci som nepochopila...ale taky plac som este u nej nevidela(vynimkou bolli tyzdne po operaciach,,ale to je normalne)...len uvidela postielku a uz plakala a pritom bola unavena, lebo cez den toho vela nenaspi...ale v noci sa mi uz nezobudi(aspon si myslim,,,tak tuho zas ja nespim 😖 )...musela som jej zazat a stat nadnou,,,a ona zatvorila oci a zas ich otvorila, aby sa uistila ci som tam....
a to od troch mesiacov zaspava sama ..ani raz som ju neuspavala...zeby ju volakto "oslovil"---??lenze ja na taketo moc neverim...

bodka13
10. feb 2009

ako oslovil?...nejaký anjelik?...v dobrom,zlom?...ani hračka nezaberá?

mirininu
10. feb 2009

ahoj elizabeth, vidím, že máme podobný problém 😉

náš Jakubko tiež od 3 mesiacov pekne zaspával sám v postielke. Položila som ho a do 5 min spal - žiaden problém. Ale posledný týždeň je to des ☹ Tiež mám pocit akoby sa bál postielky. Horšie je, že posledné dva dni nechce spať ani cez deň ani v noci a pritom je stále ako živé stiebro. Nevyzerá, že by mu niečo bolo až nato, že ho večer trápilo bruško, ale aj tak 😕

elizabeth453
autor
10. feb 2009

tak aj moja je vesela cez den, nic jej neni, hra sa atd. ked pride cas, tak spi v pohode cez den...ale vecer...ona ked uz zaspi, tak je to v pohode, spi do rana...
tak ked na nieco prides, cpo to moze byt, tak mi daj vediet🙂 ,, lebo ja netusim , preco to zacala robit 🙄

mirininu
10. feb 2009

jasné, že dám. Dnes sme spali iba raz a teraz zaspal pri mlieku 😉 , tak dúfam, že to bude v pohode. Pýtala som sa doki, že čo s tým bruškom, tak že to môže byť zo zubov a mám mu dať na noc homeopatiká 😕 , som zvedavá ako to zaberie .

elizabeth453
autor
10. feb 2009

tak dnes to bolo to iste 😒 akonahle este len prisla hodina, ze treba ist spat, tak straaaaaaaaaaaasny plac...ale takto ako tieto tri noci som ju este nevidela plakat...ja nemyslim, ze moja to ma z bolesti bruska...
no a ten zub(zase)moze byt...ale ved uz mame 7 a ani pri jednom mi to nerobila...

bambusko
10. feb 2009

elizabeth, deti sa menia, ich mozog vyzrieva, ucia sa nove veci, zacinaju si vselico uvedomovat. mozno len nechce byt pri zaspavani sama 😉

elizabeth453
autor
11. feb 2009

mozno ...len ju nechcem ucit nato, ze s nou budem hodiny vysedavat v izbe, kym nezaspi...a mam taky pocit, ze to chce dosiahnut...
to ju mam ako nechcat vyplakat...(teda vyrevat, lebo od placu to ma daleko)...
a preco tak zrazu...ved je zvyknuta, ze je to jej postielka, ked tam spava v podstate od narodenia...

elizabeth453
autor
11. feb 2009

plac pokracuje

bambusko
12. feb 2009

eli, preto, lebo sa meni. preco by si mala s nou vysedavat hodiny? zaspievaj jej, chvilu jej podrz rucku, ked lezi v postielke pri zhasnutom svetle 🙂 dieta rychlo vyrastie, ani sa nenazdas a nebude ta potrebovat a bude chciet zaspavat s niekym inym ...

bambusko
12. feb 2009

a este sa skus na to pozriet z inej strany, co chce mala dosiahnut: tvoju blizkost pre pocit istoty, lasky a zaujmu, ved pre take male dieta je mama cely svet. deti neprichadzaju na svet s umyslom zneprijemnovat nam zivot a otravovat nas, ich prvotne ciele su ciste. stanovenie hranic je pre ne tiez dolezite, ale v inych veciach ako nutene samostatne zaspavanie a vo veku, ked uz zacinaju chapat o co ide 😉

elizabeth453
autor
12. feb 2009

tak to mi nepomaha,,,, ☹ ked ju ukludnim a uz uz zaspava, tak sa pokusim odist a ona v tom momente je hore a uz place...
tak ja nehovorim, ze mi "zneprijemnuje zivot"...len nechcem aby si az tak navykla , ze tam budem sediet pri nej stale...napr. dnes rano okolo 4 sa zobudila a musela som pri nej sediet hodinu , kym naspat zaspala..
inokedy ked sa tak prebrala, tak sa porozpravala a zachvilu zaspala naspat...
a to si neviem predstavit, ked sa vratime spat na SVK... ☹
len nechape preco tak zrazu..mne to stale pripada ako keby sa tam niecoho bala...a pritom som tam nicim nepohla

elizabeth453
autor
25. feb 2009

uz to trva dva tyzdne...ziadna zmena,,,,a zacala sa budit rano o hodinu skor a poobede spi max. hod., prebudenia s hroznym placom....dokopy spi den s nocou 10, 11 hod....mirininu u teba ako???

martao
26. feb 2009

Kolko má, takmer 11 mesiacov. Skús sa zamyslieť, či nemala nejaký zlý zážitok. Možno aj dávnejšie. Syn to robil, keď sa nalakal psa. Bojí sa ich doteraz- má už 6 rokov.Tu je každá rada drahá. Na jednej strane si nervózna, na druhej strane máš obavy. Určite jej nechaj svietiť svetlo - slabučké, Nezhasínaj ani, keď zaspí. Može spať aj s nejakou hračkou, poriadne veľkou, nech si vyberie sama.

elizabeth453
autor
26. feb 2009

ona to zacala z nocoho nic, ako som uz pisala....neviem, ale podla mna sa nenalakala nicoho,...tak to svetlo nepomaha..ona aj ked ju cez den ulozim, ked ma nevidi tak "reve"ako by ju z koze drali...tak ale zas nemozem stat cele dni a noci nad jej postielkou, ze co ked sa preberie

pastuska
26. feb 2009

elizabeth, teraz keď to čítam, ma napadlo, že mne keď toto robil malý, tak bol proste chorý - zápal uška..ale nechytal si ho, teplotu nemal, veselý bol...proste nič mu nebolo inak. Len cez deň zostal neskutočne umrnčaný a v noci sa budil s plačom a nevedel zaspať a plakal a plakal a plakal...

elizabeth453
autor
27. feb 2009

vcera som bola u dr. a mala tam bola somnou, tak som sa ju dala vysetrit, ale povedala, ze jej nic neni...
uz som jej tam dala vsetky plysaky...nezabera to...akonhle uvidi, ze chcem odist...straaaasny plac...

srnkamt
27. feb 2009

elizabeth,podla mna sa boji toho ze tam bude sama..deti sa boja vsetkeho a zvlast v jej mesiacoch ..nechaj zasvietnenu malu lampu,alebo pockaj aspon ked bude zaspavat zopar dni ona si na to zvykne ,no len teraz ma take obdobie..ja som mojej malej musela pred spanim nechat zasvietenu malu lampu a ked som ju ukladala na vankusik vzdy som jej musela vysvetlit ze ju uz vankusik caka a ze tam ma aj macka s ktorym zaspava...no nejak sme to zvladli nam to tiez trvalo tak dva tyzne...

elizabeth453
autor
27. feb 2009

uz som skusila vsetko...nic nepomaha...ja neviem co ju to popadlo...a uz place aj ked sa zobudi, kym ma nevidi
este by som pochopila, keby som tam stala nad nou od narodenia...ale nikdy som tam s nou nebola, polozila som ju do postielky a do 10 min, spala...a vecer nikdy nespala inde ako v postielke...

lilyk
27. feb 2009

u nas sa takto zaspavalo do 8 mesiasov, polozila som , dala do spacieho vaku a odisla, po 8 mesiacoch akokeby utlo a ked som odisla zacal plakat, tak som musela ostat pri nom az kym nezaspal a tak je to do teraz a vobec mi to nevadi, hlavna vec ze zaspinka sam a nie na rukach alebo v nasej posteli 😉 a zaspinka do 5 minut.

pookie
3. aug 2010

Pozeram ze posledna odpoved bola pred takmer 1a1/2 r. ale nevadi, nastal u nas podobny "problem" ako u elizabeth, od 9 mesiacov spi mala sama v izbicke a zaspavala sama no od piatku zrazu zacala plakat akonahle ju dame do postielky, priam hystericky, a pyta sa von. Po par pokusoch zvycajne zaspi na rukach pripadne ju stiskam kym stoji v postielke a po chvili sa trochu upokoji a som pri nej kym nezaspi, stretli ste sa s tym este niekto? Ako dlho to trvalo? Ja sa s tym popasujem no priatel ma trochu obavy ako ju uspi on ked som dva vecere v tyzdni v praci, naposledy to vzdal a bola hore do 23 kym som neprisla z roboty 😒 a to uz bola riadne unavena, este som ju nakojila a hned zaspinkala. Inak je zvyknuta aj na tata ze ju dava spinkat, vecer ma flasku a doteraz nebol problem iba poslednych par dni takto "vystraja" a my nevieme preco ☹