Stŕháva sa pri spaní na chrbátiku. Poznáte to tiež?

lenocka80
30. jún 2008

Ahoj maminky. Nikde som nenasla nic podobne, takze sa idem s vami poradit. Moj maly ma 2mesiace a 3 tyzdne. Cez den spi len na brusku a som z toho nervozna kvoli SIDS, ale v noci nema problem spat na chrbatiku...ale ked sa pokusam ho uspat a potom ulozit do postielky na chrbatik tak sa po 5 min. strhne rozhodi rucickami, nozickami a uz je hore a viac nezaspi....niekedy ked je moc unaveny a dam ho na chrbatik, tak robi to iste aj niekolko krat za sebou a to sa uz nemozem pozerat, tak ho otocim na brusko a spi ako "bunda" 🙂 Na noc ked zaspi pri ciciku a dam ho na chrbatik, tak v pohode spi az do dalsieho krmenia...skusala som to aj cez den, ale toto sa mi nedari. Mate niektore skusenosti s tym, ze sa babatko strha zo spania na chrbatiku?

carisma25
30. jún 2008

lenocka moj maly sa takto strhava zo sna pravidelne, presne ako pises ty, rozhodi rucicky a je po spanku...
tiez netusim preco, len si myslim ze sa mu asi v tej chvili snivka nieco skarede 😢 hm?

annag
30. jún 2008

Stŕhanie je reflex, ktorý po čase vymizne, je to úplne normálne a neškodné, ak to bábätko ruší, skúste ho dať do zavinovačky.

majada
30. jún 2008

annag ano je to tak...aj môj sa tak strhaval

alififi
1. júl 2008

presne jak pise annag, je to reflex. preto sa dava do zavinovacky, aby mu ruky a nohy nelietali
len v tom pekaci je zavinovacka asi dost velky problem 😒

lenocka80
autor
1. júl 2008

babky dik za rady, ale naozaj dat ho teraz do zavinovacky si neviem predstavit, asi by zasa nespal lebo by mu bolo horuco...

katka.m
1. júl 2008

Skús dať obyčajnú perinku, ale do vnútra len plienočku. My takto spíme a nie je mu horúco, Vo vnútri má len košieľku, nohy mu už trčia von a rúčky tiež, má vlastne len stiahnuté telíčko, ale spinká super. Skúšala som ho dať spinkať v pyžamku a budil sa každú chvíľku.

kaluha
1. júl 2008

mne sa tiež strháva ale už nie tak často ako predtým,no hned ho učičíkam.Ale napríklad nerád sa kúpal na chrbátiku tiež sa tak trhal jak keby padal a pritom som ho pevne držala.tak som kúpila tú opierku do vaničky a teraz si užíva aj kúpanie.a tiž si neviem ani predstavit prečo,to v spánku by som brala že zo sna ale ked nespí?

anicka1234
1. júl 2008

aj nam sa to stavalo, ale neskor to vymizlo, cca v styroch, piatich mesiacoch..cim dalej, tym menej sa strhaval..a neskor uz vobec...ono to prejde a nie je to nic vazne

lalupa
1. júl 2008

robi to skor kazde babatko 😉 , bud zavinovacku alebo spaci vak, prejde to do 6 mes

lila794
2. júl 2008

Ahoj Leni! Zabudla som ti napisat, ze to robi aj nas. Niekedy, kym zaspi, to urobi aj niekolkokrat. A ked ide vecer spinkat, tak niekedy trva aj hodinu, kym sa ukludni. A tu zavinovacku? Mna by maly "poslal do kelu" - musi mat rohodene rucicky, aby zaspal.

aja28
2. júl 2008

A neskúšala si ho dať na bok do klbka? 😒

ivka144
2. júl 2008

my sme to mali tiez a scasti mame stale problem...
maly spi asi od 2-3 tyzdnov vyhradne na brusku. Osobne si myslim, ze strach zo sids je v suvislosti so spinkanim na brusku dost premrsteny. A vy uz ani nie ste novorodenec, predpokladam, ze si vie otocit hlavku uz...

blumka
3. júl 2008

ahojte...moja mala to robi stale...akonahle ju polozim do postielky uz spiacu, zobudi sa na to ze zo sebou trhne...okrem toho je strasne hyperaktivna..stale jej lietaju aj ruky aj nohy. este stale spava zavinuta..ale jej to tak vyhovuje. V zavinovacke mi zaspi do 10 minut, bez nej niekedy nezaspi vobec.

mucha
3. júl 2008

ahojte, aj my sme mali to iste. maly sa strhaval uz od narodenia, este v nemocnici, ale od takych 3 mesiacov uz je to v pohode. tiez som ho balila do zavinovacky a aj na brusku mi spaval sem tam (aj v noci, noaco...)
ja by som tiez poradila zabalit ho do zavinovacky, ale iba do tej obliecky, je tenucka a nebude mu teplo, alebo do nej strcit iba plienku ako pisala katka.m

audreyd
3. júl 2008

strhávanie detí do 3 mesiacov je morov reflex! je dobré takéto deti zväzovať, resp. pevne zavinúť do zavinovačky, prípadne plienkovej osušky 🙂 fakt pomáha

nevesta
3. júl 2008

Ja som koli tomu dal ana brusko spavat a nbol problem 😉

monkula
3. júl 2008

tak, ej to tzv. Moorov reflex, pomáha bábenko zabaliť, aby sa nestŕhalo z osna... 😉

arieska
3. júl 2008

leni, ja som sa x krát v nemocnici zľakla, keď sa malý strhol zo sna. pomaly to robil menej a menej a teraz to už vôbec nerobí. jasné, iba ak niečo buchne, alebo zašteká pes, alebo niekto vykríkne, ale tak z ničoho nič to už nerobí. len občas sa mi stane, že mi začne zo sna plakať. ale to ho rýchlo zoberiem na ruky a v priebehu pár sekúnd zas spí, tak ho môžem položiť a je to OK

petramelka
4. júl 2008

no vase aspon spia na brusku, ale ten moj krpec si nevie hlavku polozit. stale pasie konicky :( ma 2,5 mesiaca. a ked ho dam na chrbatik resp. bok, cez den mi vydrzi spat (uz to mam stopnute) 🙂 presne 40 min. a viac ani bohovi

lenocka80
autor
4. júl 2008

babulky skusala som tu zavinovacku, opat, lebo on spaval vo vankusiku asi mesiac a potom zacal byt z neho nervozny, a presne sa mi to zopakovalo...bol z toho taky nervozny, ze mu "odisiel" spanok, takze asi nadalej budem praktizovat spanok na brusku... 🙂

lila794
4. júl 2008

Leni, ved ked ho postrazis, tak v pohode moze spat na brusku. Hlavne, ze v noci ti vyspi na chrbatiku.

ivusiiiik
15. jún 2015

Ahojte.Potrebujem od Vás radu.Moja mala ma 3 a pol mesiaca a stále plače.Aj keď je napapana,prebalena aj keď sa vykaka.Neviem či by som jej dala,aby bola kludna.Je možné,že keď takto plače a ja zostanem nervózna a začnem nervacit,že mala sa v noci z toho strháva.Ja už naozaj neviem ako by som jej pomohla