Teplo v byte. Ako to riešite?

milhaus
10. jún 2007

mame na byte 26 stupnov teraz večer a mala ledva zaspala, chcela by som vediet čo vy robite ked mate na byte takto horko a nemate klimatizaciu

dugyna
7. júl 2015

@adula12 vetrat sice mozem, ale tiez mam doma 5r a skoro 3r. a od dnes zacali susedia dole prerabt zarubne a jadro :P ale snad poprsi podla tych oblacikov.
@eriku 2 tyzdne v roku sa vydrzat daju aj bez klimy 🙂 len sme proste rozmaznani modernou tehcnikou ale samozrejme nic ti nebrani v tom aby si miesto spania v hoteli investoval do tej klimi 🙂 das nam potom vediet ktore znacka je dobra

mima4
7. júl 2015

baby, ja sa chcem spytat ako vetrate doma v tychto horucavach? najma ak mate take ze pelove alergie a podobne...
U mna to vyzera, ze ju asi mam, nemam to este potvrdene... ale na nete som citala rozne obmedzenia, apr. vetrat len vecer.... ale v tomto horku je to proste zabijak...

dakujem za rady 🙂

alexmianina
7. júl 2015

@sue suhlasim. My mame cely dom otoceny na juh. Detske, pracovna a host. su na zapade, cely spodok domu preskleny, hore tiez velke okna. Vsetko juzne. Na severe mame schody a kupelne, spajzu... ten tyzden v roku ked je nad 30 stupnov sa da prezit. Zatiahnem vonk. zaluzie a v dome mame 23 stupnov. Uz je hic asi tyzden (nitra) ale zatial ziadna nervozita u nas doma. Ja ani deti...

eeffka
7. júl 2015

@sue no ale pokial s tym ratas resp so slnecnymi ziskami tak nechcem od takých ludi pocut ze im je teplo, lebo tak si to priali, ci?

sue
7. júl 2015

@eeffka slovaci su chronicky nespokojny narod 😃 my pindame furt na vsetko... Ale ver tomu, ze by sme viac trpeli, ak by boli domy otocene naopak ako su 😊 (jedine socikovske panelaky vacsinovo nerespektovali tieto pravidla a su otocene kadejjk

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalym
8. júl 2015

@ice8 O 1 stupeň? To v 40 tke pomôže?

natalym
8. júl 2015

@mima4 Keď je teplo vetráme celú noc od večera do ráno, ráno zavrieme až nám nejde teplo dnu. Dá sa.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prasiatko30
9. júl 2015

Jedno riesenie su Vonkajsie zaluzie -ked sa rano vyvetra tak sa stiahnu vonkajsie zaluzie sa zatieni cely dom ale aj tak ak je dom otoceny na juh tak jedine klima aspon v tych najhorsich momentoch

luciferkax
9. júl 2015

Ja sa tesim z toho ze je teplo..povyzliemame sa.najviac ako sa da a zijeme dalej 🙂 🙂 ci je zima..ci teplo..furt je zle..no nechaaapem...vvcera polovica statusov o horucave..dnes ze zasa prsi

weronika171717
9. júl 2015

my vetráme len v noci a cez deň zastrieme všetky žalúzie 🙂

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buttergirl
25. sep 2015
Používateľ buttergirl je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od buttergirl.

Klímu sme zamietli kvoli vysušenej sliznici a citlivosti detí...a tak sme hľadali inú alernatívu..ventilátor ale nestačil a tak sme skúsili automatizované rolety a nie neni to blud ani blbosť. I keď tiež sme váhali ali nič iné nás nenapadlo. Perfektne izolujú a tienia detskú aj keď nie sme doma díky čidlu na streche. Moje deti majú príjemne celý deň a spia v kľude, nemajú prechladnuté krky a toto mi stačí

jonki
25. sep 2015

@buttergirl myslis inteligentne exterierove zaluzie? Alebo rolety ktore sa same stahuje ak je silne slnko? ( o tej druhej moznosti som ani nevedela ze existuje)

mircalla
25. sep 2015

dievcata o chvilu budeme riesit iny problem....vonku je uz paradna zima

eeffka
25. sep 2015

@mircalla ja som v Ke a tu je sice hnusne ale stale teplo, odhadujem to na 23st, v BA uz mate kosu?

mircalla
25. sep 2015

@eeffka riadnu....ludia bundy....a poriadne fuci

eeffka
25. sep 2015

@mircalla u nas fuci stale 😀 to dame, ok tak opatovne idem hladat hjesenne cizmy do skrine, bo ja este v sandalach

jonki
25. sep 2015

@eeffka ved som sa sla pytat ci vam tam hore nefuci 😀 mi to bolo divne 😀 ja tiez v balerinkach este to chvilku potiahnem 😀

anulienkalenka
12. apr 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Ahjote chcela by som sa poradit, tiez zacinam tto risit pretoze minule leto ked sme sa tuto nastahovali do bytu tak tu bolo v horucavach snad aj 50 stupnov :D naozaj by vonkajsie rolety dokazali az tak radikalne znizit tu teplotu? Zeby sme to tento rok poriesili este pred letom.....

katulienkax
12. apr 2017

Ja si myslim ze vonkajšie až tak nie lebo susedia si dali vonkajšie a o rok neskôr aj klimatizáciu takze tie vonkajšie až tak velmi neznížili to by ste stále museli žiť v tme .

gab_riella
24. apr 2017
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@anulienkalenka Vonkajšie ti spravia havne najdokonalejší tieň, takže ti proste nepáli to slnko dovnútra- čo je určite výhoda. Výhodou je aj nechať si urobiť automatizáciu napr somfy, napríklad keď si v práci celý deň tak sa ti budú riadiť podľa toho ako svieti slnko, čiže prídeš domov a nemáš tam spomínaných "100" stupňov