Teplo v byte. Ako to riešite?

milhaus
10. jún 2007

mame na byte 26 stupnov teraz večer a mala ledva zaspala, chcela by som vediet čo vy robite ked mate na byte takto horko a nemate klimatizaciu

zukab
17. júl 2009

no baby, mame nieco podobne. v byte teplo ako na sahare a to mam cely den stiahnute rolety, otvorene okna...
mala mi cez den odmieta spavat, je nevrla, nervozna, sprchujem ju, dala som jej na balkon bazenik, kde ju chladim a trocha unavim.
von odmietam cez den chodit, lebo to po pol hodine chyti nervy a v kociku v takomto teple nezaspi. uplne ma rozhadzany rezim a z toho tepla zacala hnackovat, no radost.
tesim sa na dalsiu tropicku noc.

onlika
18. júl 2009

pridavam sa, aj my tazko znasame tepla, u nas zabera zatiahnute zaluzie a vetrat len rano a vecer, ked je cez obed vonku hic, tak aj okna mame zavrete, lebo taha to horko dovnutra. A Matko spinka len v kratkom bodycku a prikryty len oblieckou, z ktorej sa aj tak vacsinou vykope. Aspon obcas mu zakryjem nozky, zvysok necham odokryty

blandik
19. júl 2009

Taky máme teplo. Okna ložnice jsou na jih a druhá část bytu na sever. Takže větrám ráno a kolem deváté už zavírám v ložnici okna, zatáhnu žaluzky. Hodně to pomáhá. Větrám na severu, ale taky ne přes den, protože to se akorát valí teplý vzduch dovnitř. V noci otevíráme okno dokořán (postýlka je bokem v místnosti). Malý spí v bodičky s krátkým rukávem, přikrývám ho jen povlečením na peřinku a stejně se odkopává a spí celou noc odkopaný. Už se mi ani nechce vstávat a přikrývat ho, protože je do chvilinky odkopaný. Přes den se taky potí, do toho začal lozit a plazit se - takže je jako myš. Ven chodíme většinou jen dopoledne, odpoledne je tam nesnesitelně venku, tak jsme raději doma. Navíc máme doma komáry (sítě na oknech taky) a tři dny v týdnu nemůžem otevřít okno v ložnici, protože je pod okny diskotéka a randál. Takže ty tři dny spím s malým v ložnici jen já a manžel je obýváku a větráme přes obyvák (ale to moc nepomáhá - pak máme v ložnici 28 stup'nů v noci). Ach jo, ani moc nestojím o slunečné a horké léto, raději a't je tak pod mrakem a teploty do 25.

lienka79
19. júl 2009

no bud rada,ze mate tak..my amme v byte 28 a v detskej 27,5...
nerobim nic...maly ma nonstop otvorenu vetracku.....poobede spava len v trisku a vecer v pyzamku a ani ho nezakryvam

anezka14
20. júl 2009

Ahoj, ako pozeram, tak vsade rovnako 😠 .Panelak rozpaleny do biela,drobec celu noc nespi a rozvrh uplne rozhodeny. ☹
Robim uplne vsetko ako vy: vetram iba rano, v oknach mi visia mokre uteraky a vsade stoja vedra so studenou vodou, aby ochladzovali vzduch. .Na prechadzku chodime iba vecer a i to do supermarketu, pretoze tam je klima 🙄
No teraz sme uz spat doma a tu take horucavy nie su, to je dobre 🙂

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dugyna
6. júl 2015

Baby mne svieti slniecko od rank as do vecera v celom byte..teraz mam v kuchynu v ktotej Sa dnes nevarilo 30,5 stupna.
Zatiahnute mam zaluzie aj zavesy vetram fury neda Sa ma cez den zavrete:(
Dnes kedze aspin pofukovalo bolo vonku znesitelnejsie ako dnu..

nina_ba
6. júl 2015

dievčatá, dnes sme mali v byte 30,9 stupňa a ešte som zavárala... 😀 😀 😀 .. v noci budem spať vo vani so studenou vodou 😀 😀 😀

mircalla
6. júl 2015

Mame v byte "len" 25, co bolo zatial maximum - vysoke stropy, stary historicky dom (je pomerne chladny), nesvieti sem cely den slnko, zavesy, rolety....pohoda...v druhom byte mame 40 stupnov - novostavba s nefunkcnou klimou....
Varim malo a nieco rychle - nic v trube

majuskabobi
6. júl 2015

u nás pomáha vyvetrať neskoro večer, skoro ráno, a potom mať počas dńa posťahované žalúzie a okna na vertračku 😀 a nemáme humus, na čistotu príbytku si potrpím

stanislavao
6. júl 2015

V noci okna dokoran. rano o 8 najneskor vsetko zavriet a zatienit zaluzie. Nema ani smrad, ani vydychany vzduch. okno mame otvorene na vetracku len v kupelni - na severo-zapadnej stene. mame 25 stupnov. Vetrat v takychto terplach je chore. vyvetra sa v noci. Urcite klima je najlepsie riesenie, ale aj nakladne a nie kazdy ma na to financie.

majuskabobi
6. júl 2015

>vetračku 😀

maryah
6. júl 2015

Presne ako tu píšu baby... Okná dokorán od večera do rána a cez deň zastreté žalúzie. Nemáme žiadny humus, humus by tu bol keby sme mali cez deň okná otvorené a v byte cez 30 stupňov.

dugyna
6. júl 2015

@stanislavao presne si to vystihol..nehovoriac o tom ze nie kazdy panelak resp.najomnici ti odsuhlasia montaz klimatizacnej jednotky na barak z vonku (kedze je zatepleny)...nehovoriac o tom ze by tadial mohlo zacat zatekat ale aj ten barak ako bude casom vyzerat ked si tam ludia vsetci namontuju skatule od klimi...

podla mna sa to zvladnut da...je to par dni v roku...prijemne to urcite nie je..ale sak mozeme ist na kupalisko..
v zime zase nadavame na daz a sneh a.....pocasie nam ludom nikdy nevhovie...
ak uz je na tom niekto zle tak su to slovensky dochodzovia ktori nie su zvyknuti chodit na kupalisko ako ti zahranicni...deti do 1r. a tehotne 🙂..
ale tak hovorim par dni v roku vydrzime...a zase treba si k tomu prisposobit dovolenku a ist z mesta do hor...my to robime tak..a tam su teploty prijatelnejsie a stare chalupky sa neprehrievaju 🙂
ludia su proste prilis uz rozmaznani🙂

emogeon
6. júl 2015

My mame.byt na.zapad a mame 28 teraz vn zaluzky nepomozu.my mame vonk.zastrete cely den a v noci.otvorene okna

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sugarfree999
6. júl 2015

okej, vidím, že nie sme jediní, čo sa varia v byte 😀 ja som do toho ešte aj ochorela, takže som ležala s teplotami, do toho v byte 28 stupňov, vonku 37 a pila som horúci čaj na utíšenie bolesti hrdla. Vám teda poviem, miestami som si to chcela hodiť😀 Jediné čo mi dodávalo optimizmus, bol manžel, ktorý je Paraguajčan a je zvyknutý na celoročné teploty 25 - 42 stupňov plus príšernú vlhkosť vzduchu. Takže on sa počas týchto horúčav len stále blažene usmieva a vraví: "Ach, ako doma... ako doma...." 😀 A ešte sa dobrovoľne ponúkol, že pôjde cez obed cez ten najväčší úpek nakúpiť a skočí na poštu. 😀

manzanillaa
6. júl 2015

Ahoj, my bývame v dome a u nás funguje zatiaľ to, že okná necháme otvorené v dome len v noci, ráno pred 6:30 sa zatvoria, žalúzie otváram len tam, kde už nesvieti slnko, inak sú zatiahnuté a zatiaľ to takto funguje a vo vnútri nemáme ani 24 stupňov...ale dom je z tehál, tie sú dobrý izolant. A kde spí malý otváram okno na chvíľu ráno a večer, inak nie.

mummy01
6. júl 2015

Nic nepomoze..iba klimatizacia.Pre odporcov napisem tolko ze klimu mame a deti su zive a zdrave lebo ak sa o klimu clovek stara a pouziva ju so zdravym rozumom tak nieje problem. Moj syn pri klime spava od 6mesiacov,pre nas je to nevyhnutna sucast leta. Financne naklady zasa niesu az take vysoke,clovek minie kopu penazi aj na vecsie blbiny.

eeffka
6. júl 2015

nic, v byte mam teraz tak 22, kupovala som taky otoceny byt aby som sa v nom neugrilovala... pol dna svieti na jednu stranu pol dna na druhu... nemam klimu ani neplanujem
chapem ze v niektorých bytoch si clovek proste nevyberie ale aby niekto sa stazoval na 28dni z 365??? a potom platil tazke tisice za dovolenku v Turecku je take...hmm "slovenske" 😀

jedno co nepochopim su domy...ten si viete pokial mate sedliacky rozum otocit tak aby sa takyto problem neriesil, len niekedy mi pripada akoby ludia mali v hlave namiesto mozgu gumku aby im usi drzali na hlave...
priklad nasa firma: na slnecnej strane mame kancle, na prirodzene tienenej technicke miestnosti, wecka, schody.... takze uz o 10,00 vybombene klimy na max a vo wecku luxusných prirodzených 20stupnov... paprcu by som projektantovi zlomila na 3x

mircalla
6. júl 2015

@eeffka my mame byt, kde ozaj klimu nepotrebujeme a da sa fungovat aj v lete. v tom druhom,ktory chceme prenajimat sa ale neda bez kliny zit, tak by nepomohlo nic, je to zatepleny dom, na 3. poschodi zo 4, cely den tam pece slnko, neda sa ani urobit prievan, okna ma do jednej strany.

eeffka
6. júl 2015

@mircalla no a to je prave o tych projektantoch... kedysi sa nejak viac pracovalo so sedliackym rozumom, dnes estetika na 1. mieste ☹

mariamaria88
6. júl 2015

@eeffka s tym projektovanim suhlasim...v tejto dobe sa vela architektov uci aby sa projektovali domy, resp polyfunkcne budovy presne ako vravis....na sever vsetko co sa vyuziva minimalne (wc, tech, miestnosti) a na slnecnu stranu priestory pre ludi aby mali dostatok "denneho" svetla :D

viera77
6. júl 2015

@mummy01 podobne, nic ine nam ani neostavalo, lebo mat v byte 33 stupnov je uz doslova na slucku, nevetrat je blbost = tazky vydychany vzduch bez kyslika, no na odpadnutie + 2 deti = nervozne nevyspate 4 osoby kupajuce sa vo vlastnom pote, skratka len prezivanie zo dna na den a cakanie na dazd a ochladenie.....a veru je to viac ako vyzdrzat len tych par horucich dni, to priserne teplo je v stenach naakumulovane este dost dlho aj po narazovom ochladeni, ta teplota klesa postupne len velmi pomalicky....pre toto som este donedavna nenavidela leto.....klimu pustam hlavne ked nie sme v byte, este skoro rano pusti manzel, kym nevstavame s detmi, ale ked je uz cas ju opat zapnut, ako napr. aj dnes, tak sa len presuniem s detmi do inej izby a zatial sa chladi zvysok bytu....spat pri nej nespime, vadi mi, ked citim len mini ofuknutie, takze klasika vetrame......zial, teploty budu z roka na rok stupat vyssie a vyssie, ved uz v maji byvaju vonku 30-tky a bud si niekto zvykne alebo pomoze ako sa da 😉

mircalla
6. júl 2015

@mariamaria88 inak ozaj sa v tom nasom druhom byte bez klimy neda prezit, tam ju ma kazdy byt,len nam predavajuca zamlcala, ze nefunguje - nasa chyba...dnes tam bolo 42 stupnov, nesrandujem, u nas je 25....co je o 17 stupnov menej - iny byt...doteraz sa to drzalo na 23.5 - 24, to sa da, tu o klime ani neuvazujeme
ak pozna niekto firmu na nie drahu klimu prosim IP

adula12
6. júl 2015

nam zatepluju v tychto horkach panelak, takze my sa tu varime vo vlastnej stave. ☹ vetrat sa neda, lebo mame z jednej strany lesenie a z druhej ked otvorim, tak vsetok polystyren mam v byte a vysavam vdaka tomu 3x denne. a to nevravim o tom, ze som v 9m gravidity a mam doma este 2,8r syna. takze paradicka... takze ja vam zavidim, ze si mozte aspon rano vyvetrat. 😀 u nas jedine 5x denne sprcha.

eriku
6. júl 2015

Odporucana teplota v spalni je 18c a nie 30 alebo 40 ako tu mate (aj ja). Takze odporcovia klimy, ste buzny...
Zial nie som predajca klimy, zbohatol by som zrejme. A zial ani ZSESSEVSE nie som :(

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
7. júl 2015

@eeffka nesuhlasim - vacsiu cast roka je vyhodnejsie mat obytne miestnosti na juh 😉