Teplo v byte. Ako to riešite?

milhaus
10. jún 2007

mame na byte 26 stupnov teraz večer a mala ledva zaspala, chcela by som vediet čo vy robite ked mate na byte takto horko a nemate klimatizaciu

bzuco
10. jún 2007

otvoriť okno
ak sa bojíš, že na malú nafúka, tak otvor okno vo vedľajšej izbe a na tej, kde malá spí nechaj otvorené dvere, aby ten vzduch tam prúdil
u nás to funguje super

milhaus
autor
10. jún 2007

a aj vy mate na byte 26 stupnov večer?
musela som ho otvorit aj u nej v nasej spalni lebo nemohla zaspat a stale lozila po postielke a zubkami to neni lebo už ma dva prerezane a natierame jej to

bzuco
10. jún 2007

my máme momentálne 25 a von je práve teraz 20,5

milhaus
autor
10. jún 2007

vonkajsi teplomer nemame tak neviem ale v okrese ružomberok to nedotiahne až take horučavi ako tu dolu
bojim sa že ked bude ešte viac horko tak neviem čo budem robit ked teraz je tu takto a to je globalne oteplovanie

elliana
10. jún 2007

my nemame teplomer 😀 , ale ja vetram a malu neprikryvam, az ked idem do postele ja...

leva
10. jún 2007

mihaus,tento problem mame aj mi.Deti mi ledva zaspia,za hodinku su spotene ako mysi.Okrem mokrej osusky na radiator a plienky okolo postielky aspon na zvlhcenie vzduchu sa neda robit nic.Klima pri detoch nieje vhodna a raz ked to bolo na nevidrzanie som zobrala mali ventilator dala na balkon nastelovala tak aby nefukalo na deti a pustila ,vecer nieje uz tak moc teplo tak to trosku vzduchu dalo,ale bolo to len trosku.V noci som to samozrejme nemala pustene takze sme o chvilku boli opet v teple,kedze steny su od toho tepla vyhriate. 😒

bzuco
10. jún 2007

ono, ak vám celé poobedie svieti slnko do bytu, tak ten byt a steny sú prehriate

my máme okná na východ, takže len doobeda nám svieti a potom už nie, a tak bytík nie je rozpálený

leva
10. jún 2007

no veru ja mam taky slnecny byt a preto mam aj cez den zaluzie zastrete,neviem si predstavit keby neboli zastrete 😅

elliana
10. jún 2007

my mame celkom dobre, poobede slniecko nesvieti, ja sa normalne vecer este babusim do periny...mam rada teplo v posteli 😀 😀 😀

tilly
10. jún 2007

baby a čo klimoška v spálni, máte niekto?

hanka274
10. jún 2007

pri tych oknach pozor na prievan, a aj na taky co neni citit. V prievane deti byt nesmu. Skuste radsej okno otvorit na tej strane kde je aj izba, v ktorej je babo. Alebo my sme to riesili otvorenym oknom dokoran+sietky. A ak ani to nestacilo, tak ventilator, samozrejme nie natoceny na postielku. A este aj tak som dala okolo postielky uteraky. Len ten vzduch bol celkovo trosku znesitelnejsi s ventilatorom ako bez neho.
Ale ja neviem....mne sa mala tiez dost poti...ale zatial sa to da...co budete robit ozaj v lete? ked budu nocne teploty viac ako teraz, o take 2-3 st.??
Eli, a babulku prikryvaj, mne bolo tak povedane, ze vzdy...Aj dospelym sa lepsie spi, ked maju cez seba nieco prehodene, aj ked iba obliecku bez paplona....my to tak mame, vonku prikryta neni, iba ked spi-plienkou...je to prijemnejsie... 😉

sstefi
11. jún 2007

No ja som práve manželovi hovorila o tejto téme, pretože sa nás to tiež týka(bohužiaľ). Do všetkých okien nám celý deň praží slnko, aj keď mám žalúzie stiahnuté, tak je všetko pehriate. No a ešte pre istotu bývame celkom hore pod rozpálenou strechou. Takže non-stop 29stupňov v byte 😝 .
Klíma ani mne osobne nerobí dobre, takže ani by som ju moc nechcela, ale keď bude naše dieťa teplokrvné po mne(mne je teplo aj v zime)tak neviem, neviem ☹ 😎 .
Manželova rada:predať byt 😅 😀 .

lilourich
11. jún 2007

Holky mi to řešíme taky ventilátorama. Buďto máme stropní a kde není, tak ten malý přenosný. A jak píše hanka274 když ho nenatočíš přímo na mimčo, ale kousek vedle, tak ten vzduch v místnosti to přeci jen rozproudí. A ty stropní zapínám často jen na chvíli, aby se prohýbal vzduch - hned je to znát, a pak ho vypínám, a za chvilku zase. Ale fakt je, že mít byt na jih, tak asi chcípnem 😝 máme na sever, a jen jeden pokoj na západ - naštěstí. Ale zrovna večer nám tam svítí sluníčko na balkony a hned je to znát, to ten ventilátor nechávám běžet, a malímu něčím zakryvám ouška 😉

mimi109
11. jún 2007

tak to horko v byte aj my pozname,cely den nam tu prazi slnko tak tu mame hotovu saunu ani vetranie nepomaha 😝 tak malej davam len bodiky s kr. rukavom tenke puncosky a na noc tenucku decku

michaelina
11. jún 2007

pridávam sa, máme 28 stupnou v spalni a maly sa nám začal budit na teplo. spinká iba v tielocku a tenky paplonik na vytiahnuty na hlave lebo to je jeho komforter, mokre uteraky nedávam lebo mám pocit že to robí vlhké teplo a to je ešte neznesitelnejsie. pred spanim ked je trochu chladnejsie tak urobim trocha priavan v byte nech sa vzduch osviezi. na buduci tyzden montujeme do spalne klimu, nebude nasmerovana na postielku, neni ju pocut a tak na par hodin zapnem a potom vypnem alebo nastavim ze ked stupne nad 25 stupnou tak sa spusti. je to teraz terno vnutri aj vonku normalne by som chvilami najradsej vratila tu teplu zimu co bola v BA

zuzu13
11. jún 2007

ahojte, ja dávam cez postieľku mokrú osušku...zvlhčí a aj ochladí vzduch v postieľke...

tilly
11. jún 2007

michaelina, my máme klímu v spálni, máme ju dosť ďaleko od malého postele, ale aj tak, hneď prvý deň dostal také soplíky... neviem...

milhaus
autor
11. jún 2007

my byvame tesne pod strechou, doobeda praži do obyvačky a kuchyne, na obed na strechu a poobede dokial slnko nezapadne do spalne a izby kde bude dcera od roka spavat
klimu nemame a ani ventilator, chceli sme klimu do jednej miestnosti ale finančne si to nemôžme dovolit
teraz je 26,5 stupna na byte a to je otvoreny balkon
lucka spava v jednoduchych satickach a zakryvam ju dekou ked ideme my spat ale v takomto horku velmi zle zaspava a skoro vstava a cez den nespi viac ako 20 min. koli tomu horku, jedine ked sme vonku v kocari ale to len pokial sa kocar hybe

lilourich
11. jún 2007

Holky myslím že je zbytečný, aby v tomhle horku měli děti krom plenky cokoliv na sobě 🙂 Náš malej má jen tu, a na noc slaboučký bodyčko s krátkým rukávem, a zakrývám ho jen plenkou, až když usne, aby si jí neodkopal, ale i to se někdy v noci stane, ale studený není.

hanka274
11. jún 2007

lilourich, ano, to mas pravdu. Hani beha len v plienke cez den, a v noci ma kratke bodicko+dierkove ponozky. a je prykryta plienkou.
Baby co tu pisete o deke...to myslite original deku?? ved to je teple...tak jasan ze sa potia...deku odlozte, a plienky su super, to uplne staci, alebo obliecky bez paplona... 😉

leva
11. jún 2007

kto pise o deke?

milhaus
autor
11. jún 2007

ale to je tenka deka a spava v plienke a satach bez rukavov

leva
11. jún 2007

Ja len ze so citala a nemohla som najst kde je pisane o deke,ale su aj tenke deky 😉 Nas je celu noc odkopanyto by som musela kazdych 10minut vstat a zakrit ho.Ma nozky aj rucky teple,tak je to OK. 🙂

hanka274
11. jún 2007

leva, ano milhaus a mimi, ale ta pisala decku a milhaus tenucku deku.
Neviem ja si pod dekou predstavujem chlpaty material, pod ktorym je hrozne teplo....
Ale je tu este jedna tema...Babatko a teplo, a tam sa pisalo o dekach tusim, tak som si to nejak domotala a spojila vsetko dokopy, to malo ist tam... 😔

margaretka11
11. jún 2007

Ahojte, ja riešim podobný problém. Moje dvojčatá sú z týchto horúčav nervózne a navyše máme byt rovno pod strechou, takže aj večer je tu poriadne horúco. Zatiaľ to riešim tak, že detičky sú iba v plienkach a na noc ich tiež zakrývam iba plienkou, ale oblečiem im tenučké body, buď bez rukávov alebo s krátkym rukávom.

lu777
31. máj 2008

já přikrývám tetra osuškou, je větší než plenka, tak ji tak neskope.. ale včera nešlo ani to, spal napůl nahý 😅

jinak na zvlhčování je dobrá taková ta "studánka", prodává se v Obi myslím, doleje se do ní voda a dělá lehoulinkou mlhu

zulok
31. máj 2008

Babulky a čo cez deň??? nemôže mi malý zaspať, kočíkujem ho, je len v bodycku s kratkym rukavikom, cez neho plienka, stale cucka, ale je to des. ☹
v noci sa to ešte dá vydržať, ale teraz už fakt neviem čo. otvorim okno a žiadne vyvetranie, skôr ešte sa teplo navalí dnu. ☹

majina
31. máj 2008

My tady máme také teplo ale v bytě máme stín tak to ještě jde!... všude zatažené žaluzie nebo rolety, aby nepražilo sluníčko ani na balkón tak tam máme přikolíčkovaná prostěradla a přehozená přes zíbradlí... ráno jsem je tam dávala mokrá ale zase je musím namočit aby byl alespoň trošku lepší vzdoušek 😅 😀 No a jinak v každé místnosti větrák, třeba v ložnici teď nikdo není tak jsou v obýváku dva 😀 😀 😀

Jinak se co nejčastěji sprchujeme studenou vodou a mám namočené vlasy 😕 😀

majina
31. máj 2008

zulok... já tu teď mám bratránka, hlídám ho dost často ale když je takovéhle teplo tak má jen plínu a ani to bodýčko mu nedávám 😉 a když jde spát tak má větrát a za na postýlce zavěšené mokré plínky 😀 😀 😀 vypadá to strašně ale mě přijde že se dá alespň o trošku lépe dýchat 😀

zulok
31. máj 2008

Dakujem Majina, aj ja skusim tie mokre plienky teda. Už som ho dnes raz očlapkala, ale je to des. No, skusim aj ja stiahnut hned rano zaluzie... 🙂