Teplo v byte. Ako to riešite?

milhaus
10. jún 2007

mame na byte 26 stupnov teraz večer a mala ledva zaspala, chcela by som vediet čo vy robite ked mate na byte takto horko a nemate klimatizaciu

majina
31. máj 2008

zulok no nemáš vůbec za co! já to viděla na kočárkách a tak jsem si říkala když to může být na kočárku tak proč nééé na postýlce 😀 😀 😀 Má jich tam snad 10 nebo 12, to přesně nevím a taď ho raději nebudu budit a namočila jsem je do úplně ledové vody a vyždímala tak aby z nich nekapalo 😉 jinak vlhkou plínku má i přes hlavu, sice není až tak ledová ale to prostě odhadneš podle sebe... když to zvládnu i já "nematka" 😀 😀 😀 taky až se vzbudí tak mu namočím těch pár vlásků co má a otřu morkým ručníkem, je na to zvyklí a tak jsem ráda že u toho nepláče nebo nějak nešílí 😀 na balkóně má napoštěný bazének a udělaný ten stín tak až se nepapká a hooooodně napije tak šup si hrát do vody 😀 😀 😀 a samozřejmě na hlavu klóbrc, opět namočený 😀 😀 😀

majina
31. máj 2008

Jo a doporučuji ten větrák!!!! Třeba teď když spí ho má zapnutý, nemá ho tedy na dosah aby do něj nááááhodou nestrčil prsty nebo se něco nestalo ale i tak to na něj jemně fouká a myslím že je spokojený 😉 spí už skoro dvě hodiny a myslím že jsem udělala líp než s ním v tomhle vedru courat někde venku a hledat stín, to pujdeme raději až tak kolem té 16 - 17 hodiny 😀

majina
31. máj 2008

A ještě jsem si vzpomněla.... moje kamarádka dávala do postýlky-k nožičkám velký hrnec s ledem tak jsem si říkala že to v něch největších vedrech také vyzkoušíme ale musíme po to dát nějakou podloužku nebo ručník aby nám to neteklo 😉

emjee
31. máj 2008

majina sprchovanie studenou vodou? ved sa budes este viac potit 😝 daj si vlaznu alebo teplu, vyrovnas si teplotu tela s teplotou okolia a nebudes sa tolko potit - to iste plati aj pre napoje

a vetranie iba skoro rano a neskoro vecer, inak sa vam nahrnie do bytu kopec tepla

bramburka
31. máj 2008

holky jako nahaty jen s plinou? Bez body nebo trička?

My máme v bytě 27 stupnu, kdyz otevřu okno, nažene se sem i 29 stupnu, to je síla, venku ještě huř. Asi leda někam k vodě.

ria80
31. máj 2008

Moje malá ted zrovna spí,máme zatažený rolety a je jen v plíně.V bodýčku je horko,jestli máte doma ty klasický miminkovský košilky,ty jsou uplně super,nám se loni moc osvědčily.Celý léto byla v tom.Ještě tady mám aspon tři větší,tak je vytahuju a bude je nosit tohle léto.

spathiger
31. máj 2008

Ria - tie klasicke 'miminkovske' kosielky som presne zacala davat malemu aj ja. Mam ich este po mojom mladsom bratovi. Boozinku, maju uz 27 rokov! :o) Ale osvedcili sa.

trixi
31. máj 2008

u nas doma dnes padol rekord tohto roku - uz mame 28 stupnov vecer. Vonku je vsak stale horuco, ukazuje teplomer 26 st., uplne stoji vzduch. Maly sa casto budi na papanie, skor je velmi smadny. Mame vsetko pootvarane, ale tak aby nebol prievan. Neviem ako to bude v lete, minuly rok sa nam teplota vysplhala az na 32 stupnov. A to cez den mam postahovane zaluzie aby nam neprazilo slnko do okien. Ako sa slnko posuva tak stahujem a vytahujem zaluzie. Uz rozmyslame nad klimou.

ivana26
31. máj 2008

my sme v podkrovi a tiez mame 28-30 stupnov v byte ☹ cez den som s malym dole u svokrovcov, tam maju len 25 😀
okna cez den neotvaram, len vecer, ale aj tak to klesne len na nejakych 25-26stupnov do rana. maly spinka v kratkom body
chceme kupit klimu, ale neviem ci to je vhodne pre male babo, ale asi lepsie ako v tej horucave. celu noc sa len prevaluje , chuda male.

sokolka
1. jún 2008

Holky mi klimošku máme. Zrovna včera si jí taťka odvezl do kanceláře, protože jí doma kvůli malému nechceme zatím zapínat. Ale pokud bude hůř tak jí asi přivezeme zpátky domů a na noc bysme jí dali do vedlejšího pokoje a otevřeli dveře do ložnice. Včera večer jsme měli 25,5 stupně a Kubík se po půl hodince vzbudil a byl úplně mokrý. On naštěstí nesnese být přikrytý, takže aspoň tak.

Jo ještě k tomu přikrývání kočárků. Vůbec to nechápu jak to můžou ty maminy dělat. Když se nad tím logicky zamyslíte, tak když přikryjete jediný zdroj vzduchu do kočárku plenkou, tak je tam mímo jak ve stanu. No umíte si to představit, že by někdo zavřel vás v takovýmhle vedru do stanu? 😕 😖

ivet100
1. jún 2008

sokolka s tym prikryvanim kociarku mas pravdu, ale i ja som niekedy nutena malemu dat cez kociar plienku, lebo mu svieti slniecko priamo do tvaricky a to je este horsie, bohuzial sa mi na hlbokom kociari neda prehadzovat rucka, aby som mohla podla potreby dieta otocit proti slnku, tak mi to tiez vadi, ze to musim niekedy riesit tou plienkou

bramburka
1. jún 2008

já to taky tak řeším, nemám přehazovací rukojet a slunecnik bude od pondelka, myslím, že to ta plína nezakrývá uplně a vzduch tam jde, lepší než přímé sluníčko

anitka
1. jún 2008

Odporucam folie na okna. (nieco take co je aj na autach ale toto je spec na okna).
My ich mame uz 3 roky je to super. Sice aj v zime je trocha chladnejsie ale v lete je to super.

zulok
1. jún 2008

Aj ja mám plienku cez kočík, ôlebo slnečník mi nejak nepasoval, stále otáčať..., nejak mi to nejde a clona nie ja až taká fajn, aspoň čo som ja videla, určite sú aj skveleé kúsky.
A cez deň v byte aj my 27 stupnov a aj v noci bolo 26, neviem, v com ho davat spat, tiež body s krátkym rukávom? asi hej, že? no skúsim ešte tie klasické košielky, mám ich mrte a myslela som, že ich nebudeme nosiť, ale ako pyžamko by mohli byť skveleee. 😀
a stioahla som žaluzie, je to o trochu lepšie, ale žiadna výhra.

ozaaaj, klímu pre mimiska radšej nie, ono to škodí aj dospelemu človeku, vysúša očká a ak to preženiete s nízkou teplotou, tiež nič extra, pozor na klímu,.

bibinka
1. jún 2008

my sme si zadovážili klasický jednoduchý ventilátor za 300,- a púšťame ho v miestnosti kde malý spí. ale tak, aby na neho priamo nefúkalo a len na prvý stupeň. Stačí tak na 10-15 min a vzduch sa ochladí.
Inak máme plastové okná v byte a byt orientovaný na východ, takže ráno kým tak nepečie riadne vyvetrám do takej 8-8.30, potom zavriem a okná samé držia ten chladnejší vzduch. Vetrám vchodovými dverami. Je to síce tqaké kadejaké, že susedia sa divia, ale nám to takto vyhovuje. Po 12 hodine nám už do bytu nepečie slnko a potom mám otvorené okná áaž do večera.

Klimatizácia je celkkovo nevhodná ako píše zulok, nielen pre mimi ale aj pre dospelých .kolegyňa z toho chytila taký zápal nervov, že musela na operácie a je na invalidnom dôchodku.

jahodka11
1. jún 2008

milhaus, my mame uplny hic....tak sme kupili klimatizaciu, inak sa nedalo, mame 2 male izby kde nam svieti slnko od obeda az do vecera...vyvetrat sa to neda, mame aj markizu, aj vonkajsiu roletu na spalni (to odporucam, to je naozaj super) no a tu klimu 😠 ale je namontovana tak, aby nam nefucala na hlavu a maleho vzdy dam do druheho rohu izby.... 😒

danulka2
2. jún 2008

ahojte, tak rovnaky problem mame aj my. Okna mame na juh, takze cely den sem svieti a pali ten oskar 😠 Aj teraz je tu 29st .Ale nastastie aspon spalnu mame na sever. Ventilator nemozeme mat, alebo maly uz vsade dociahne a vsade strka prsteky. No a vylozit ho nemam kam /myslim ten ventilator 😉 /

jahodka11
2. jún 2008

danulka, my este ideme kupit stropny ventilator...viem, nie moc pekna zalezitost, ale v nasom byte potrebna 😒

greta24
5. jún 2008

My byvame pod strechou a pol dna svieti na byt z jednej strany a pol dna z druhej strany, takze je to katastrofa. Maly sa odkopava, zatial to zvladame, ale ked budu take horucavy ako vlani, tak to bude peklo 😠

misakulicka
15. júl 2009

Holky, myslíte, že se hodí jít ven s batoletem, když je venku hrozné vedro? nemělo by být raději doma?

jananinka
15. júl 2009

Misakulicka, pisu ze medzi 11 a 15 by vobec vonku nemali byt, my chodime az neskor aj ked este o 18 je tam horko na skapanie.

bajusik
15. júl 2009

Tak my horko řešíme větrákem, normálním stojacím a ztmaveným pokojem žaluziema, bydlíme v 9.tém patře na stranu kde se slunko točí od 10 hod dopoledne do západu a pere tady jak sviňa. Prcek to celkem zvládá, jen ven chodíme trošku míň a spíš až k večeru

misakulicka
15. júl 2009

Tchýně s ním hodlá pořád chodit od 14 hodin do 17 což se mi zdá pořád ještě hodně horko...takže musíme nastolit jiný režim...

alishia
16. júl 2009

tak my mame doma vecer klidne 27C i vic. mame podkrovni byt. loznici a detsky pokoj chladim klimoskou, v detskem pokoji je 22C a v loznici kde usina je 25C....pak ho prenasim do pokojicku. Je to teda sileny, premyslim ze koupime klimosku jeste do loznice...protoze se fakt obcas pecem. a ta jedna z detskeho pokojiku to vsechno nevychladi. jinak na postylku davam mokre plinky take.

janicka14
16. júl 2009

A plienky mokre na postielke pomahaju ked je teplo?
My mame vecer okolo 28 stupnov a otvorene okno nepomaha lebo je tam este teplejsie, moj maly ma radsej chlad,vtedy aj dobre spinka,cez tieto horucavy sa dost mrvi lebo mu je teplo a to spi skoro holy

macanet
16. júl 2009

Bydlíme v posledním patře nad námi malinká půdička, takže skoro pod střechou, byt máme dost slunný, na jednu stranu výhoda, jde sluníčko od rána do večera po celém bytě, ale..... V létě mazec, když jsem byla těhotná měli jsme doma 37st což se fakt nedalo, když se Adu narodila koupili jsme stojací větrák a dali ho do předsíně, aby foukal, ale ne na postýlku, pověsila jsem na sušák doma vedle postýlky v místnosti mokré plíny a ručníky, od rána do večera zatažený závěsy, vypadalo to divně, ale účel to plnilo 😉 Teď když je Adu větší spinká v bodýčku a pod povlečenou larisou, slabou dekou 😉

janicka14
16. júl 2009

moj maly spi v body,hole nohy,v noci mu davam radsej ponozky, ale furt je odokrity ale vanok nezafuka

cka
16. júl 2009

ahojte, precitala osm celu temu,a pridavam...moja mala, mesiac a pol, ked ju polozim bez perinky klasickej, tak kope ze nemoze zaspat, tak ju musim zviazat, ale iba na nozkach, a je od pasa volna, dala osm jej dnes kosielku novorodenecku, lebo body s kratkym rukavom sa mi zdali teple, zatial spi, ale budi sa kazdu hodinu. PReto sa cchem spytat na tie plienky mokre nad postielkou, kolko ich tam mate??? 🙂

pistok
16. júl 2009

my už máme rok, ale tiež tieto horúčavy sú hrozné
v byte aj ked vetrám a zatahujem závesy máme 25 - 26 stupnov
okupem ho a už ked pije pred spaním mliečko z flašky, tak je zas celý mokrý - spotený
tiež mokré plienky a uteráky, ale nepomáha to velmi
ešte chodíme podvečer von a nechám doma všade prievan, ked tam niesme, no niekedy je to ešte horšie, lebo z vonku ide ešte horúcejší vzduch
tak ako je horúce nám, tak aj im chúdatká
v noci sa často budí na mlieko alebo čaj
len počkat na nejaké miernejšie ochladenie ☹

zuzikmeduzik
17. júl 2009

pridávam sa....dnešná noc bola eňo ňuňo...malý každú chvíľku hore, ako mu bolo teplo, okno nemôžeme mať otvorené, to sa budí na hluk z ulice, teplotu v spálni som radšej nemerala. a ráno hurá už o štvrť na 6 hore mokrý ako myška..a to som sa tak tešila na leto...inak malého viackrát za deň sprchujem studenšou vodou, dobre mu to robí...