Ročné dieťa sa nevie vypnúť

1duchess
3. aug 2017

Ahojte maminy,

príspevkov o spánku tu je neúrekom, ale nenašla som nič, čo by sa na nás hodilo.
Syn má 1 rok a nevie sa "vypnúť". So spánkom bojujeme už od jeho narodenia, len posledné týždne sú už pre mňa peklo. Denne trávim aj 2 hodiny uspávaním a som z toho vyčerpaná. Je stále veľmi aktívny, všetko mu podáva ruky, stále musí hýbať rukami, nohami. Ak ho uspávam na fitlopte, tak sa trepe ako ryba na suchu. A ak ho dám len do postieľky, tak on si aj ľahne, ale hneď sa dá na 4 a začne sa hmýriť po postieľke. Už sme ho aj nechali tak, nech je sám a prípadne si poplače, lenže to väčšinou skončí tým, že sa pleskne o postieľku a hneď je hrča na hlave. V noci je vždy min. 2-3x hore. A keď zaspí o 21hod, tak je už o 6 hore - no je nedospaný, po 20 minútach pýta spánok...a ja môžem začať hopkať ďalších 20 minút, aby som ho "prehovorila", aby sa teda šiel dospať.

On nespával ani ako dieťa, nijako. Dudel odmietal a maznáčikovia ho vždy akurát prebrali. Zaspal vždy až v kočíku, alebo večer na prse, ale aj to po hodine dvoch...Keď mi odišlo v 9m mlieko a na fľaške sa večer neududlal, tak sme ho "doklepli" na fitlopte.. nuž a teraz vidím, že on sa bez húpania nevie vypnúť. Čo s tým?

dennikbuducejmatky
3. aug 2017

moja ma 2roky a do teraz sa nenaucila poriadne spat ☹. tie ruky,nohy ma viac menej do teraz. Ako mensia spavala max 20 minut. Bola som uplne vycerpana. drzim palce

orieska325
3. aug 2017

Nas takto spal pokym som kojila do 14m..odvtedy spi...teraz ma 4r.spi ako dudok..nic ho nezobudi..nepises ci spi cez den..skus rozpravku pred spanim nas mal rad taku premietaciu hviezdicku na stenu..neboj vsetko prejde...len treba najst cestu..my sme presli vela fazami od placu a vydierania nakoniec zaspava pekne sam..mozno potrebuje dozriet na spanok..chodi ti uz?nie je to ze sa nevie vypnut len priznak prilisnej unavy?vies ako ked sa pretocis a pak fa fakt tazko zaspava😁

kate132
3. aug 2017

Ahoj vyskúšaj kúpiť detský bylinkový čajík na kľudné spinkanie predávajú ho v lekárni 😉

Keď ani to nepomôže skús ho pritúliť a priložiť mu hlavičku k maminému srdiečku a hladiť ho po hlavyčke m🙂 moja pri tom zaspala hneď 😴

Alebo sa dajú kúpiť v lekárni kvapky,sirup na spinkanie a ukľudnenie nervovej sústavy 🙂

ertlovik18
4. aug 2017

my sme s tymto sice problemy nemali ale ak mozem poradit tak by som tiez asi vyskusala ten ukludnovaci cajik. moja kamaratka mala tiez taketo problemy s uspavanim a toto im celkom pomohlo. jasne, ze to nie je zazracne a nejake uspavanie este bude treba ale malo by to ist lahsie a rychlejsie

monikka31
4. aug 2017

@1duchess ja by som tiež vyskúšala čajík alebo potom niake liečiky (sirupček....) 😕 keby to bolo už moc zlé...

auberggine
4. aug 2017

@1duchess s tym nespravite nic. Niektore deti spia, niektore nie a bodka. Moj maly ma 9 mesiacov a zo 79 kg po porode mam 49 , odkedy sa narodil spim denne asi 4 hodiny, v noci sa prevaluje , vstava tak 2 x a cez den pospi maximalne hodinu s prestavkami.. ci je najedeny okupany alebo nie, je to jedno. Energie ma na rozdavanie ja z muzom som uz uplne vybita.. a byvame sami, nie ako niektori ze im svokra nosi deti po rukach .. nezabudnem nikdy na silvesta ked mal mesiac a bol hore od 7 rana do 2 v noci myslela som ze ma je&ne od unavy a on zaspal a u o 4 bol hore. Myslela som ze mu nieco spravim.. pritom svagrinin maly v jeho veku prespal cele dni a noci a aj teraz spi trikrat cez den a celu noc . Plus byvaju u svokry cize je realna sanca pri nom aj nieco porobit. Ja som rada ked vycistim zuby rano a vecer a navarim . Musite to vydrzat. Nie ste sama . Tiez mam chut soachat samovrazdu niekedy 😂

rdi
4. aug 2017

To je pravda, niektore deti su proste take, ze ani za nic nechcu spat. Viem, ze to musi byt narocne, ja si to ani neviem predstavit, ze by som spavala tak malo. Hlavne obdivujem teda teba @auberggine ze uz to takto mate tak dlho a stale sa nejako drzite. Aj ked asi ina moznost nie je ale aj tak. Poskusat, tie cajitky, kadeco na ukludnenie, mozno nieco zaberie. Budem drzat palce, ze by sa to zlepsilo

auberggine
4. aug 2017

@rdi dakujem . Nahovarame si ze nam to vrati v puberte. 😀 A keby len nespal ale on je aj urevany, denno denne 5 x minimalne place , aj ked bez zjavnej priciny. Ukludni sa az ked je na rukach ale s jeho vahou to nie je nic prijemne ho nosit. V kociku a v autosedacke spi hned. Len tam mi to moc nepomoze kedze musim bud ten kociar tlacit alebo soferovat 😀 Cize zase ziadna cinnost doma nespravena a ja si tiez neoddychnem .

dennikbuducejmatky
4. aug 2017

Mna este zaujima ak sa smiem spytat aky si mala porod?

nankab
4. aug 2017

odporúčam pre synčeka aj pre Vás Bachove kvetové esencie, tie ho ukľudnia aj Vás.

andisko
4. aug 2017

@1duchess a aky ma teda rezim cez den, kedy a kolko spava? su deti, ktore naozaj nepotrebuju spat. moj starsi ma uz 4,5 roka a od 2 rokov nespi cez den vobec. je podrazdeny, vidno to na nom, ale on nezaspi, nech robime co robime. aj ked nastupil do skolky, nas vsetky ucitelky presviedcali, ze davova psychoza, ze tam urcite bude spavat s detmi. no zlate oci :D on je jediny, co nespava a neznasa to, aj ked musi lezat alebo odpocivat. v noci ked spi, cestuje po celej postielke hore-dolu. nepomohli cajiky ani s kojenim to nesuviselo, nic. takze skusit mozes, ale ak mas nespave dieta, tak nepomoze nic, len sa s tym zmierit. drzim palce.

janickacrazy
4. aug 2017

@1duchess Cez den koľko spí? Moj druhý syn bol nespavec, od roka cez den nespal vobec. Večer išiel spať o 19:00 a ráno o 4:00!!! bol hore ako rybička. Cez den som ho nedala spať, lebo ak spal cez den, tak večer nevedel zaspať presne ako tvoj. Ked nespal cez den, večer bol hotový, vypil mlieko a za 2 minuty spal. Vyskúšaj.

mimla
4. aug 2017

Mala som presne toto. Neprespal celú noc do troch rokov. Hmýri sa stále. Je akoby ho mrle žrali. Jeho otec bol presne taký istý a dodnes spí veľmi veľmi málo. Okolo roka mi starší nezaspal po obede skoro ani raz. Stále by sa len drndal, v kočíku, na lopte, nosiči, v aute.... Neznášal tmu, hlasné zvuky, zmeny... pre všetko sa rozreval, bol aj je hrozne dráždivý. (áno psychológiu sme absolvovali) Čajíky mali nulový efekt, akurát sa napil pred spánkom a potom sa okrem iného budil aj na to že čurá do plienky pomerne slušnú dávku. Ani kaša na zasýtenie, ani vône. nič. Mne k príčetnosti pomohli chrániče sluchu. Dieťa síce stále počujete, ale aspoň to nebolo v plnom volume. A vydržať. Je to také klišé, ale časom sa s tým alebo naučíte nejako existovať (ako my), alebo to postupne prejde ako obdobie.

moninah
4. aug 2017

Nasho tiez spanie nebavi. Zistili sme, ze najviac sa mrvi, ked cez den vidi vela ludi, napr. sme s nim v nakupnom centre, alebo ked vidi telku. My mu ju nepustame, ale na navstevach sa jej nevyhne a ked su u nas jeho starsi bratranci, tak oni pustia. A drobec sa potom celu noc mrvi a mrnci. Asi je senzitivnejsi na vela vnemov. Skuste si spravit taky pohodovy den. A spanie cez den sa zlepsilo, ked zacal behat. Velmi drzim palce!

1duchess
autor
4. aug 2017

Ahojte, ďakujem pekne za rady, skúsim ten čaj. Prepáčte, že píšem teraz, ale cez deň sa nedá 🙈 Dám vedieť, aký efekt a či mal ten čaj.

Pohybovo veľmi dobre 4nožkuje, veľa stojí, ale na kroky sa ešte neodvážil.
Cez deň spí - ale len keď ho uspím. Ak ja nemám energiu ho uspávať, tak proste nespí aj celý deň. Ale inak vstáva o 6:30. Spať ide cca. o 9:30 - 10 a spí hodinu (ak nejdú zuby, prdy, alebo hluk v okolí, čo mu spánok skracuje). Druhý spánok má okolo 15:00 a to spí 30 - 60 minút. Potom ide spať medzi 19-20h. Režimovo to je OK. Problém je, že on nevie zaspať a ja ho musím doslova nútiť. Najlepšie zaspí na mojej hrudi, kde počuje srdce. Ale to ho musím silne zmačknuť, aby uvoľnil ruky aj nohy a hompálať aj 20-30minút na fitlopte. Inak sa stále trepe.
A v noci je presne ako píšete, min. 2-3x hore, cestuje po postieľke, krúti zadkom hore dole Už som ho začala prebaľovať v noci, lebo som si myslela, že ho budí mokrá plienka. Ale nie je to ono.

janickacrazy
5. aug 2017

@1duchess Problém je v dennom spánku, takéto veľké dieťa už nepotrebuje spať 2krát za den, sama vidíš, že spí krátko a má problém zaspať. Skús ho dať spať len raz cez obed a uvidíš, že bude viac unavený a lepšie aj rýchlejšie ti zaspí. To, že ti v noci cestuje po postieľke je úplne normálne, pokiaľ nereve, tak ho nechaj tak.

vierkaaa85
5. aug 2017

Aj u nas je to rak,no nam to asi spravila Vojtova metoda..odvtedy nevie byt v klude..spi hodinu denne a od piatej rana do vecera osmej je vzdy na nohach..on si nesadne na 5 minut,aby sa vyhral...zo zaciatku som myslela,ze umriem od vycerpania,ale tetaz som s tym zmierena,ze moje dieta bude mat problem so spankom a hyperaktivitou...

1duchess
autor
5. aug 2017

Nejde mi priamo odpísať na správy:

@dennikbuducejmatky pôrod bol sponátanny, trval celkovo cca 8 hodín a apgar mal 10. Je ale pravda, že mal trochu hypertonické ruky, tak sme 3 týždne cvičili Vojtovku, aby sa uvoľnil. Dr. však tvrdí, že problémy so zaspávaním nebudú z toho.

@vierkaaa85 dlho ste cvičili? Lebo my krátko a vraj podľa Dr. to nemá vplyv.

@janickacrazy skúsim to. Napr. dnes spal od 22:00 - 6:30 (3 x bol v noci hore) a už o 9:30 sa pýtal spať a spal hodinu a štvrť. Počítam ale, že to môže byť ešte dospávanie noci, či nie?

jana_machajova
5. aug 2017

Moja mala spi 1x za den od 10.-tich mesiacov a veeeelmi nam to obom prospelo. Myslim, ze sa zbytocne trapite davat maleho 2x za den spat a tym padom aj horsie spi v noci. Nastavte si novy rezim. Drzim palce.

janickacrazy
5. aug 2017

@1duchess Moj malý má 21 mesiacov a vstáva tak o 7:00, ide spať o 11:00, spí do 13:00(občas aj do 14:00) a potom večer o tej 19:00 ide spať, teraz v lete aj o 19:30 niekedy. Skús takto nejak nastaviť režim a uvidíš, či bude lepšie, mne takto lepšie spí ako ked spával 2krát cez den.

vierkaaa85
5. aug 2017

@1duchess cvicili sme 6 mesiacov a urcite to ma podla ma vplyv..tie drahy v mozgu dostavaju zabrat a nie len centra pre pohyb..

mamutka
5. aug 2017

@auberggine toto iste bolo u nás 😅 ale ja som pri tom ani neschudla, skrz zdrav.problémy.
keď mal môj malý rok, prvý krát som spala v noci dve tri hodiny v kuse, potom zase vyše hodinu hore s ním, strašne dačo. Myslela som, ze robím niečo zle 😖 boli sme u neurologicky po roku kvôli dacomu, preskúmala ho a uzavrela to tým, ze mu nič nechýba, proste aktívne babo a viac spať nemusí.
a presne- na všetko sama, muž až večer doma a mamičky co im deti pekne spia a ešte aj babky pomôžu sa sťažujú, ako toho majú veľa na materskej 😂

mamutka
5. aug 2017

@auberggine nemáš ergonosic, ze by ti spal na chrbte, kým dačo porobis? Alebo na bruchu, a sadnes si na chvíľu? Mne to pomohlo, inak by som ani pradlo nepovesila, počas jeho dvoch 20 min denných spankov som si akurát obehla záchod a kúpelnu. Najskôr sa tak nechcel nosiť, ale po pár pokusoch to krásne šlo.

andisko
6. aug 2017

@1duchess urcite skus jeden spanok. mala ma 18mes. a budi sa okolo 6, spat ide okolo 11:30-12:00. Spi 2 hodiny. Vecer zaspava okolo 20:30. Ked mala dva spanky, neuveritelne dlho vymyslala, kym zaspala. Aj teraz zaspava 30-60 minut. Samozrejme, budes ho musiet trochu "donutit" spat 1x pocas prechodneho obdobia. Lebo nebude zvyknuty vydrzat az do obeda. Ale mohlo by vam to prospiet. Drzim palce 🙂

zabina27
6. aug 2017

nasa bude mat rok aj 2 mesiace a tiez uz dlho spava len raz denne, asi od tych 10 mesiacov, ona si to sice tak akosi sama poposuvala (teda... mam aj 3rocneho, takze som sa nemohla len jej prisposobovat, cize to tak nejako prislo, ze sme napr. boli dlhsie vonku, alebo bolo nieco zaujimave vonku a proste nezaspala, az po obede doma). myslim, ze aj tvojmu by stacilo raz, len ho musis zacat trochu posuvat. ked sa ti pyta spat uz o 9.30, chodte o deviatej von, je pekne, chodte len pred dom bez kocika, nech si trochu polozi na ihrisku, na trave, aj zabudne, ze uz chcel spat 😉 a das mu potom dobre najest a spat napr. o 10.00 alebo aj neskor a uvidis, ci nepospi dlhsie...
ale nasa mala sa stale budi v noci, nie je to nejake strasne urevane budenie, ale mrvi sa, polozi, sadne si, musim ju ucicikat...
mne sa zda, ze 2 spanky na rocne dieta je vela, ale zase sudim podla mojich, syn zacal spavat raz asi v 9tich mesiacoch, tiez som nikdy nemala spachtosov, co by vyspavali aj 3 - 4x denne 😀

andulam
6. aug 2017

@1duchess Ahoj..ja mam tiez taku ,,mrvenicku" 🙂 moja ma uz 3 roky.od polroka do 2 rokov som ju s niekolkomesacnymi prestavkami uspavala na rukach.zaroven od jej cca 8 mesiacov som jej pri uspavani musela spievat,aby neblabotala ona,a to az doteraz :D ale posledny mesiac moj spev odmieta,chce spievat ona :D ale moja ked este bola malinka a neskutocne sa metala po posteli,ja som vzdy mala nervy a chytala som ju a ukladala,raz som ju nechala tak nech si robi co chce a pekne zaspala,len nie v takej polohe akoby som ocakavala.ja ti este odporucam vyskusat rybi olej,ja mam konkretne norsky rybi olej,zacala som ho malej davat az teraz,pred 3 mesiacmi a perfektne jej to pomohlo na spanie(ale nie preto som to kupovala,to uz len taky bonus🙂,moja mala uz mala take noci,ze bola agresivna,budila sa a vrieskala,kopala ma,ako som jej zacala davat ten olej uplne to zmizlo a aj lepsie zaspavala(posledne tyzdne vtedy odmietala spat na obed).no potom mi olej dosiel,spanie sa pokazilo,teraz ho tyzden bere,ale nic sa nedeje,ale za skusku nic nedas.prajem pevne nervy🙂

1duchess
autor
6. aug 2017

@auberggine veru nezavidím Vám. A viem si presne predstaviť tie myšlienky...hlavne keď nespí...a nespí...a nespííí!!! Už som pochopila, prečo sa všade píše, že s dieťaťom nesmieme heglovať. Lebo sú momenty,....aaaach.
Neviem akého máte muža, ale našťastie ja mám takého, že vie robiť z domu a minule, keď mi už bolo fyzicky zle od únavy - zobral si malého a ja som si mohla 2hodiny pospať. Hneď som sa nabila a malého potom vystískala 🙂