Uspávanie 4 mesačného syna pri prsníku

edenka
7. júl 2008

Mamicky poradte mi. Neviem si som svojho syna dobre naucila ale uspavam ho jedine pri prsniku 😒 V postielke mi sam nezaspi a ked si ho prilozim,mam istotu ze do 5 minut spi ako zabity. Bola to z mojej strany chyba? (syncek bude mat 4 mesiace)

ajus
7. júl 2008

edenka je to rychle, ale z vlastnej skusenosti viem, ze nie najlepsie riesenie, dietatko si bude zaspavanie spajat s papanim. moja skoro rocna dcerka je na tom rovnako a neviem ju od toho oducit. pokial je este taky maly skus oddelit papanie od spinkanaie, nakoj ho a po polhodinke uloz spinkat do postielky. citala som v prispevku-kazde dieta sa vie naucit spat ako jedna mamicka odporuca dat dietatku na hlavicku plienku a jej konce postriekane tvojim mlieckom dat na ramienka, aby ta citil, ked bude otacat hlavicku, mozno to stoji za pokus...

katja78
7. júl 2008

My sme to takto ťahali do roka (mali sme svoje vážne dôvody na to), ale malá doteraz vie zaspať len s fľašou mlieka.
Nedá sa povedať, či je to dobré, alebo zlé. Ide o to, či to vyhovuhe vám dvom - Tebe a Tvojmu synovi.
A či prípadne to budeš schpná akceptovať ešte pár mesiacov.
My sme sa zo začiatku (do tých 8 mesiacov) dojčili výhradne na vankúši na dojčenie a potom som ju uložila do postieľky. Potom ochorela, začala som si ju dávať k sebe do postele na noc a už som sa jej "nevedela zbaviť".
Niektoré maminky si tento spôsob nevedia vynachváliť, je veľa názorov o tom, že uspávať dieťa na prsníku a spávať s ním v posteli je pre dieťa prospešné (tzv.vzťahová výchova), ale chce to vydržať. Ide o to, dokedy budeš schpná vydržať. Ak máš z toho pasiu aj ty, tak je všetko v úplnom poriadku. 🙂

maruskab
7. júl 2008

edenka, nasa mala zaspavala tiez tak. zacalo mi to prekazat az ked bola vacsia a po vybrati prska sa do par minut prebudila. tak som to poriesila cumlikom, to mala nieco po pol roku. len co zaspala, prsnik som vymenila za cumlik. nezvykla si na neho a po case sme ho uplne bez problemov prestali pouzivat.
no viem, ze odnaucit od cumlika moze byt tiez neskor problem.
drzim palce, aby ste boli spokojni obaja 😵

edenka
autor
7. júl 2008

dakujem pekne 🙂 bojim sa len jedneho..ze potom po papani si negrgneme a v noci sa mu nieco vrati naspat. preventivne ho sice ukladam na bok, ale aj tak...ako to riesite vy?

domeenika
7. júl 2008

edenka, my akto fungujeme 7 mesiacov.. a sme ok... ja si tym ulahcujem uspavanie malej a vyhovuje mi to

bubba
7. júl 2008

aj ja som uspavala pri kojeni a vsetko v pohodicke...
moja svokra si najstarsieho syna naucila tak na cicik ze musel s nou spat a s prsnikom v ustach a ked mu nahodou vypadol z ust...tak reeeeeeeeeeeeeeeeev nevedela co uz s nim.svokor sa raz nasral a vyniesol ho z izby a naucil za dni spavat sameho v postielke 😀 😀
inak akoze opatrne s prsnikom 😀 😀

uznetusim
7. júl 2008

Edenka, ja som staršieho takto uspávala skoro 2 roky. 😀 Kojila som ho dokopy 2 roky a 3 mesiace. Tiež inak nezaspal ako nacucnutý. A pravdupovediac mi to nevadilo. 😉 Menší má teraz 8 mesaicov a sme na tom rovnako, buď nacucnutý alebo v golfáči voziť po byte. No všetko prejde. Ak by raz bolo tretie...bude to rovnako. Spal tiež na boku a malý detto teraz. Držím palce. 😉

hedunecka
7. júl 2008

moja mala ma uz skoro 10mesiacov a uz to prestavam zvladat-uz zacinam byt unavena z toho celonocneho dudlovania aj xrbat som si bola uz 3x napravat co stale lezim na boku a velmi ma mrzi ze v noci nevie spat v postielke ked ju tam prelozim 😔

cicushka
7. júl 2008

u nas detto. V posteli iba prsnik, pri kazdom nocnom zobudeni funguje tiez iba prso. Cez den iba kocik. 😒 Ale nejak mi to neprekaza...zatial to nepocitujem ako nejaku zataz.

sammy
7. júl 2008

My sme tiez dospeli do stadia, ze mala zaspi len pri cucani mlieka doma.
No nastastie v noci kojenie az tak casto nevyzaduje, i ked sa teraz casto budi s placom v postielke. No neviem, ci je to tym, ze tam nechce spat alebo jej idu dalsie zuby 😒
Kazdopadne ma zaujima: ked ju budem chciet odstavit okolo roka, co potom? Ako ju naucim zaspavat? 😅
Poradte niekto, kto to mate za sebou. Jednoduche to asi nebude...

adkag
7. júl 2008

nas maly zaspaval tiez len na prsku ked bol mensi, aj my to vyhovovalo,lebo zaspal rychlo. teraz cez den ho tiez obcas uspavam na prsniku,inak zaspi jedine v aute,kociku alebo ked je velmi unaveny doma. ale vecer pred spanim sa napapa a este vystraja v posteli az neskor zaspi a to uz bez ciciku. v noci sa budil od malinka, max. krat takze mne to problemy nerobilo. dokonca ked spi s nasimi tak sa nebudi na mliecko vobec,iba ked spi so mnou. aj ked je vedla neho muz tak spinka lepsie, budi sa menej casto.ale jasne,ze kazda noc je ina.

nikol_79
7. júl 2008

No aj my sme na tom rovnako, ale je veľa deti, ktoré nie sú kojené a zaspávajú s fľašou v ruke 😀 tak čo už, keď ich to ukľudňuje.

dididi30
7. júl 2008

aj as maly zaspava s cicikom na puse 😎

anesim
7. júl 2008

Moja malá tak zaspávala do dvoch rokov, nikdy nezaspala sama, cumel v puse nehrozil od narodenia, nič odtiaľ netieklo 😀 Aj cez deň , aj večer bola ako malá prísavka, jedine keď sme boli vonku, tak zaspala v kočíku. Po tých dvoch rokoch kojenia som to stopla, lebo večer to zaspávanie trvalo už dosť dlho 30-45 min, ☹ 😲

martina46
7. júl 2008

ajus,
myslis, ze to moze mat az take nasledky, ze sa dieta nenaje, ak nie je unavene? z prsnika myslim.

cathrin
7. júl 2008

tak u nás to funguje tiež rovnako....zaspáva na prsníku, či večer alebo cez deň, inak by mi nezaspala - teda ešte zaspí v autosedačke, keď sa vozíme. A v noci vyžaduje prsník každé 2 hodiny (to sú tie lepšie noci) alebo častejšie. Neutíši sa, kým jej prso nedám. Mne to dlho vôbec nevadilo, som si ani neuvedomovala, že aký "bič som si na seba uplietla", ale teraz som už dospela do takého štádia, že to chcem riešiť lebo som za tých 10 mesiacov spala 8 hodín vkuse iba 2x - a to pred 8 mesiacmi 😒 To denné zaspávanie na prse mi vadí hlavne preto, že teraz už keď papá aj príkrmy, tak chodieva spať povedzme hodinu po raňajkách alebo obede a to je potom úplne prepchatá......

tomzuzka
7. júl 2008

náš drobček má dva mesiace, nezaspáva síce výlučne na prsníku/zaspinká večer v postielke sám / ale asi 1-2xdo dňa ho týmto spôsobom uspávam,/ využívam polohu dojčenia v ľahu,/ pretože mi to vyhovuje, nakoľko si aj ja zdriemnem popri ňom, /tak teraz neviem kto koho uspáva 😅 / Ale stalo sa mi raz v noci, že som ho dojčila v ľahu a zaspali sme obaja a ja som sa zobudila až o nejaké dve hoďky 😀
myslím si však, že ábo si rýchlo zvykne na tento spôsob zaspávania/či papania/ a ak ho chceš od toho odučiť, tak asi čím skôr.

monkula
7. júl 2008

moja malá má 17 mesiacov a zaspáva na prsníku 😔 😔

wladka
7. júl 2008

mne zapsavala na prsniku do 13mes.. potom som to zacala stahovat prv, nez zavrela oci, uz som ju len hladkala, a polozila do postielky, a zaspinkavala mi tam.. inak dovtedy ako cecek..a spolahlivy uspavac 😝 😀

boden
7. júl 2008

Ahoj, moj Adamko tiez zaspava pri kojeni, uz bude mat skoro rok. Myslim, ze je to o tom ci ti to vadi alebo nie, ale nejake objektivne pre a proti neexistuju. Kazda mamina si urobi ako to vyhovuje jej. Ja to napriklad tolerujem aj pre to, ze mam potom istotu, ze dostane dostatok tekutin, davam mu sice pit aj vodicku cez den ale vela jej nevypije. Okrem toho by babo v roku malo vypit okolo 500ml. mlieka na den a keby som ho takto vecer nekojila neviem ako inak by som donho to mliecko dostala. Kojim ho este rano a cez den uz nechce. A ked mam pravdu povedat pre mna je to jeden z najkrajsich chvilok dna ked si na mna vylozi nozku, chytime sa za rucku, papa mliecko a ja pri tom vidim ako sa mu zatvaraju ocka...

jesssie
7. júl 2008

Jééj sammy čafko 😵
Ja sa pridávam. Nikolka sladko zaspinká iba na mne nacucnutá. Už si ako tak zvykla na autosedačku, v ktorej keď ju práve nič netrápi, tiež zaspinká počas jazdy. 🙂
Večerné zaspávanie nám trvá tak 10 min. V ležkacej polohe ťahá ako divá, ale očká zatvára už od prvej sekundy čo sa nacucne. Cez deň mi ale pri papaní vždy nezaspí. Proste keď nie je unavená, napapá sa a fungujeme ďalej, alebo jej fakt stačí keď na 10 min. počas papania zatvorí očká a je oddýchnutá. 😅

ilijanka
8. júl 2008

tak aj my zaspávame pri prsníku, večer a v noci pravidelne, cez deň občas, ale cez deň mi zaspí aj v kočiari, zatiaľ mi to vyhovuje, lebo zaspí celkom rýchlo a utešujem sa tým, že už hádam v puberte zasspí aj bez toho 😀 😀

hedunecka
8. júl 2008

😀 😀 😀 😀 fiiiiiha ale nas je tie deti su ale potvory 😀 😀 ja som dnes malu davala iba 2x do postielky a som zistila ze ked spi vedla mna tak by prespala celu noc lebo iba 2x sa zobudila a to v postielke ze chce didu

rumka
8. júl 2008

aj moja Lucia zaspáva pri prsníku cez aj v noci len ked sme na vychádzke tak v kočíku niekedy by som bola rada keby ju ocino po papaní uložil spinkať ale čo ked nemá didi 😎

hedunecka
8. júl 2008

no tu ide o to ze vela z nas si to tak vypestovalo a boli radi ze nam deti tak ryxlo zaspali a teraz nevieme z toho zacarovaneho kruhu von 😀

ja zas nexapem ze ako je mozne ze cez den ju uspim v postielke bez placu iba pri nej sedim a v noci chce mna 😕
mne xyba to presne jak pise rumka ze tata ju okupe da papat alebo pripadne nakojim a ulozi spinkat a potom mozme skocit este na kofcu alebo co a nie ze ja sa musim stale ponahlat ze o 8 musim ist spat 😔

jaduska
8. júl 2008

Staršia takto zaspávala, kým som ju dojčila - tj. do dvoch rokov. Mladšia má rok a ešte ju takto uspávam aj cez deň...Vôbec mi to nevadí, takže to zatiaľ neriešim...Niektoré deti zaspávajú s cumlíkom, niektoré s fľašou, niektoré na prsníku, niektoré vedia zaspať samé...Príroda to tak zariadila, že každý sme iný a jedinečný... 😵

certica
8. júl 2008

tiez sa pridavam do klubu, aj ked uz asi 3x sa stalo, ze mi zaspal sam na posteli. predtym bol samozrejme na cecku 😀 , ja som len odbehla a ked som sa vratila, uz chrapkal. vacsinou to vsak nefunguje, trepe sa cely na posteli, aj ked neplace.

certica
8. júl 2008

inac postielka u nas funguje ako skladiste roznych predmetov a veci. viki mi od zaciatku v pohode spaval v postielke, martina som si zrejme sama naucila na prso tym, ze kojim po leziacky a nechavam ho potom uz so mnou v posteli.

martina21
8. júl 2008

ahojte pridavam sa aj ja, u nas je to presne ako pisete vy vsetky, ked uz je cas vecer okolo 22:00 tak si lahneme nacuckne sa a po minute dvoch spinka a papa prelozim do postielky a zobudi sa tak o dve hodiny a potom uz spi snami a mrvi sa aj kazdu tristvrte hodinu nic nezabere na uspatie jedine prsko staci ak sa priblizi k pusinke a uz spi a tak dookola

vejka.prenga
8. júl 2008

Ahojte baby viem ze to nema nic spolocne s vasim forum ale uz neviem na koho sa obratit.Hladala som asi vsade zoznam veci co mi treba pre male ked sa mi narodi do domu a nic.Neviem co mam kupovat co potrebujem ...prosim ak mate nejaky zoznam toho co mi treba napiste mi prosim.A inak vsetko najlepsie vsetkym🙂