Uspávanie 4 mesačného syna pri prsníku

edenka
7. júl 2008

Mamicky poradte mi. Neviem si som svojho syna dobre naucila ale uspavam ho jedine pri prsniku 😒 V postielke mi sam nezaspi a ked si ho prilozim,mam istotu ze do 5 minut spi ako zabity. Bola to z mojej strany chyba? (syncek bude mat 4 mesiace)

jastericka
8. júl 2008

no som rada, že nie som jediná, čo takto uspáva dieťatko.
Tiež som sa nad tým zamýšľala či je to dobre, ale mne to nevadí.

Maličká nevie zaspať bez cicíka. Tiež sa mi stáva, že pri kojení po ležiačky zaspíme obidve a zobudíme sa o dve hodiny.
V noci mi celkom pekne spinká, zobudí sa tak 1-2krát. Ale vždy, keď dopapá a už spinká, tak ju preložím do postieľky, nechcem, aby spala s nami.

Neviem si predstaviť iný spôsob zaspávania, t.j. dať dieťa do postieľky a čakať, nech sa vyplače a samo zaspí...
Jediné, čo ma na tom trápi, že malá mi vôbec nechce spinkať v kočíku, po 10 minútach je hore a začne plakať. A to už vôbec nehovorím o tom, že by som ju tam mala položiť, keď je hore a akože ju idem uspať... ☹

andrii
8. júl 2008

Ahojte. Nedá mi,aby som nenapísala. Ja mám teraz už tretie bábätko má 6t. Ale ani jedno z detí nezaspávalo pri prsníku. Aj keď zaspalo,tak som ho odtiahla a podržala,aby si odgrcklo. Nechcem tu nikoho kritizovať, mnohým mamkám to vyhovuje,keď deti zaspávajú pricucnuté,ale je to záťaž na maminky.Veď sa vôbec nevyspíte! Ja som od prvého dňa, všetko detičky hneď po najedení a odgrcnutí dávala do postielky,aby si zvykli.Niekedy som aj 30x vstala z postele, dala do pusinky cumlík, alebo hladkala,aby zaspali. U dvoch detí mi ešte fugovalo aj to,ako to tu niekto písal - dávať na tvár plienku. Ani nie tak na celú tvár, skôr iba priložiť k ĺíčku. Proste potrebovali niečo cítiť a ja som sa snažila,aby to nebol prsník. Všetci známy sa čudovali, aj svokra,aj mama,keď videli ako mi deti chodia spinkať - napapali, odgrgli, a do postielky s plienočkou a do 5 min. spali. Ak môžem mamkám poradiť, ak sú detičky ešte maličké, neučte ich zaspávať pri prsníku. S tými väčšími,už asi nič nenarobíte, ale veď oni z toho nakoniec aj tak vyrastú. No poznám prípady, keď takto pri prsníku zaspávalo dieťa do 3,5 roka. Chúďa mamka!

ssissi
8. júl 2008

vejka.prenga, je o tom téma: Zoznamy - priprava na babatko, daj si do vyhľadávača.

Jastericka a ostatné baby, nevidím nič zlé na zaspávaní bábätka na prsníku. Teda malého bábätka. Čítala som takú teóriu, že bábätko potrebuje 4 trimestre pre trocha samostatnejší život. 3 prežije v bruchu a ten štvrtý 3 mesiace po narodení. Môže byť zmätené z tých zmien všetkých. Ale má mamu - jej teplo, vôňu, mlieko, náruč...

Naša malá približne do tých troch mesiacov zaspávala práve takto. Veď bola aj tak každú chvíľu kojená, niekedy aj každú hodinu, tak si aj pospinkala. Nejak som to neriešila, bola tak spokojná a tým pádom aj ja (no ale nebehalo mi po byte iné dieťa ako majú druhorodičky). Približne vo veku tri a pol mesiaca začala zaspinkávať sama. Bez problémov to zvládla.

jastericka
8. júl 2008

ahojte, súhlasím aj s andrii. Máš pravdu, čo píšeš, je to záťaž, ale len vtedy, ak to vadí mamke. Tiež je pravda, že si to neviem predstaviť takto praktizovať, keby mám aj druhé dieťatko.
Dnes som to skúšala tak, že som malú pred spinkaním nakojila, potom som ju zobrala odgrgnúť na pliecko, trošku sa mrvkala, položila som ju do postieľky, trošku pomrnkala, ale zaspinkala, tak budem skúšať takto, ale nie vždy je to úspešné.

ssissi: tiež si myslím, že bábätko z toho vyrastie a začne sa samo osamostatňovať. Maličkú tiež často prikladám, zvlášť teraz, keď sú také teploty vysoké, je smädná.

Veď čas ukáže či robím dobre....ale snažím sa robiť tak, ako to cítim, že je pre maličkú a pre mňa najlepšie.

Držím všetkým mamkám palce 😉

andrii
8. júl 2008

Jastericka súhlasím s tebou, že najlepšie je to robiť tak aby to vyhovovalo bábatku aj mamke,ale pri troch deťoch si to neviem predstaviť. Ja plne dojčím a keby som mala zakaždým malého nechať zaspať pri prsníku,tak asi nič iné nerobím,iba dojčím. Ale môjmu Matúšovi to tak vyhovuje,a aj prvé dve zaspávali takto. Ale ja som ich od prvého dňa dávala do postielky a aj keď som v noci dojčila po ležiačky,vždy som sa prinútila vstať a položiť ho do postielky. Veď tú postielku nemám 3 km od postele.

No musím priznať,že každé bábätko je iné. Možno som ja u svojich mala to šťastie, že nebol problém so zaspávaním.

Aj ja držím všetkým mamkám palce a ako som písala,oni z toho raz vyrastú a nebudú takto zaspávať do 12 rokov 😉

andrii
8. júl 2008

jasterička aj tebe držím palce,nech vám to s tým zaspávaním ide takto,ako dnes. My presne takto zaspávame stále.

jesssie
8. júl 2008

A čo ste to tu vlastne baby riešili? Téma sa volá zaspávanie a nie spinkanie pri prsníku.
andrii: Súhlasím s tebou, že by bolo dosť náročné keby si bábo pospinkávalo iba na mamine. Síce som tu na prvej strane o sebe veľa nepísala, ale tiež mi Nikolka večer zaspáva na mne nacucnutá a po takých 10-tich minútach už spinká, neťahá, tak ju zdvihnem, odgrgne si a ide do postielky. A spinká až do rána bieleho aj 12 hodín, sama v postieľke. A je plne kojená. 😎
Neviem či ste niektorá čítali toto, ale stojí to zato, fakt dosť kruté to mala tá baba:

http://www.rodina.cz/clanek4837.htm

capricieux
9. júl 2008

ten clanok mi nieco strasne pripomina, tiez som to tak podobne zazila 😉

ale vsetko sa casom upravi 😀

jastericka
9. júl 2008

tak to je sila článok... 😕

neviem si predstaviť, že by maličká spala so mnou, veď to by som sa nič nevyspala, tiež ju vždy preložím do postieľky...
len to zaspávanie proste neviem inak vyriešiť, skúšala som aj tak zo začiatku ako ty andrii, že som ju položila do postieľky a len hladkala, dala cumlík, ale bola hrozne nervózna. Okrem toho sme mali prvé dva mesiace silnú koliku a reflux, tak veľmi plačkala, tak som to vyriešila takto. Keď zaspala pri cicíku, preložila som ju do postieľky.

všetko ukáže čas....pri druhom dieťatku už budem múdrejšia a skúsenejšia a možno to druhé dieťatko bude zas úplne iné 🙂
pa

dididi30
9. júl 2008

jasteri, tak prid k nam na jednu noc, my spavame na manzelskej aj 4ria 😅 a paradne sa vyspime 😉

jastericka
9. júl 2008

jééj, ahoj didi, to fakt? to musíte mať mega posteľ 😀 . Ale ak Vám to nevadí, tak je to OK, mne by to vadilo....
papa

dididi30
9. júl 2008

ahoj jasteri, ani nie, klasicku, maly je v strede a mala na kraji, my sme medzi nimi.....mne to vadilo tiez, ale som si akosi zvykla, ci co 😀 som taka leniva, ze radsej vytiahnem cicik a on sa sam napapa a potom zahajame obaja 🙂

jastericka
9. júl 2008

hehe a maličká nežiarli na bratčeka?

dididi30
9. júl 2008

nie vobec, pomaha mi .......skor je taka hrda a kazdy v skole musi kuk do kocika na jej braska..ale niekedy sa snazi by prva a vymysla si kadejake hry aby sme sa jej viac venovali, moja zlata 😵

dididi30
9. júl 2008

maly mi zahajal, tak idem potriedit obecko co nenosi a aj nase skrine poupratovat, zatim papa, ozvem sa neskor 😉

jastericka
9. júl 2008

tak super teda, papa 🙂

jesssie
9. júl 2008

ahoj jastericka
my sme sa tuším stretli v dobrých témach. Čítala som, že tiež neznášate kočík a prechádzky nehrozia. Ach jaj veď my tiež len doma sedíme, lebo vonku je to presne tak ako si napísala. 😠

martina46
9. júl 2008

jesssie, fakt skvely clanok 😀

edenka
autor
9. júl 2008

jastericka- idem sice od temy ale moj maly tiez nechce spat v kociku ☹
maminky mne taketo zaspavanie zatial vyhovuje (zatial) 🙂

jastericka
9. júl 2008

jesssie: veru, aj ja som pozerala, že máme rovnaké problémy. Ja som sa vytešovala, že keď bude malá väčšia, že to prejde s tým kočíkom, ale pozerám, že vy už máte skoro 5 mesiacov ☹ ...

edenka: aké staré máš bábätko, nemáš to uvedené v profile 🙂

kisorka
9. júl 2008

myslim ze do toho pol roka je zaspavanie na prsniku uplne prirodzene, lebo babo je este malinke a fakt to potrebuje.
nasa mala ale zacala okolo toho siedmeho mesiaca uz spajat prsnik so spinkanim, takze ked sa co i len trosku prebudila a prsnik tam nebol , spustil sa plac. niekedy som lietala hore dole aj desat krat a v noci kojila niekolko krat...zacalo to byt neunosne , uz to nebolo spiace mimi ale vymyselnik velky! tak som skusila rady z knizky "Kazde dieta sa vie naucit spat" a aj ked som si myslela ze to neprezijem trvalo to par dni a ani sme velmi neplackali. / skratila som si intervaly na 30 sek , najviac minutu a ajtak to fungovalo!!! pravdu povediac, som dost utlocitna a k malej som predtym behal pri kazdom zamrnkani, ale fakt je ze teraz lepsie spinka lebo nehlada maminkin cecik a ja mam trochu viac priestoru.
a teraz , vyzera to, sme sa zbavili aj cumla, ktory nam nacas pomohol : 😀

kosicanka1
9. júl 2008

tam my zaspavame v noci pri prsniku, posledny tyzden dva sa snazim prsnik vytiahnut skor nez uplne zaspinka a potom len hladkat a lezat pri nej a celkom to pomaha. vsetci traja spime spolu v posteli a napriek niektorym nazorom si to neviem vynachvalit, je to uplne super, v noci sa simonka sama obsluzi a nakoji a spinka dalej. aj ja sa pekne vyspim, nepoznam co je unava, spinkame spolu od narodenia a vyhovuje nam to. zatial ani to zaspavanie pri prsniku mi nevadi, ale dufam, ze to nebude trvat do dvoch rokov 😉
podla mna je to na kazdej maminke ako si to zariadi, hlavne nech su vsetci spokojni, aj maminka aj babo
a este k tomu clanku: aj simonka visela na prsniku, ale ono jej chybal hlavne kontakt, nechcela byt sama, vyriesila som to babyvakom a boli sme cele dni spolu. mozno preto kocik u nas nikdy nehrozil, zbytocne sme ho kupili, hystericky v nom revala, tak som to po par vychadzkach vzdala a nosime sa. a je to parada, stastne dieta, stastna matka 😀

luciaj
9. júl 2008

kosicanka, aj my to riesime takto a neviem si to vynachavlit. takze mozno sa to zda niekomu nepredstavitelne, ale ja som vyspata a mala tiez🙂

jahodka11
9. júl 2008

kosicanka, presne tak 🙂 ja som s araz prichytila pri tom, ako sa len stazujem a pritom maly je neuveritelne dobrucky a vsetko, aj to zle, aj to dobre trva len chvilku, ved deticky rastu velmi rychlo a za chvilku ani nebudeme vediet, ze ich mame 🙂 tak som prestala riesit veci typu, ze zaspava pri piti mliecka a podobne...ved su to blbosti.... ked malicka zaspava pri prsniku, no a? pre nu je to prirodzene a pre teba krasne.....ked bude cas, bude spinkat sama v postielke....hlavne, ze sme vsetci spokojni... 🙂

jesssie
9. júl 2008

jastericka: uf dnes sme vrieskali v kočíku plných 45 minút, samozrejme doma, šak von sa už neodvažujem. Ja neviem či nepotrebuje spať, alebo čo to je 😠

kisorka: čo to znamená, že si skrátila intervaly na 30 sek. ... teda tú knižku nepoznám tak preto sa pýtam 😉

kosicanka1
9. júl 2008

jahodka, my sme sa tak rozhodli este pred narodenim dcerky, precitala som kopec diskusii a nakoniec sme sa rozhodli pre taketo spolocne spanie a zatial som ani raz neolutovala, aj ked veeela ludi z rodiny, pribuznych a kamosiek nas odhovarali a pod. ale ja som stale zareagovala, ze sak len s nami nebude spat do puberty... 😀
pockame ked sama simonka dozrie a sama sa rozhodne a odstavi sa a pojde spinkat sama. len ju aj nebudem kojit do puberty, ne ?

andrii
10. júl 2008

Košičanka, pekné,že vám to takto funguje, ak je mamka,ocko a hlavne bábätko spokojné,tak sa to nemusí riešiť. Iba jeden postreh a nechcem nikoho strašiť. Kamarátkina malá tiež spala od narodenia v posteli s rodičmi , a spala, a spala a mala osem rokov a stále spala s nimi v posteli. Normálne sa jej nevedeli zbaviť. A spala by asi až do teraz - má 10 a pol roka, ale narodilo sa im druhé bábo. Teraz už to druhé bábo s nimi s posteli nespí, pre istotu,lebo asi na ďalších 7 rokov by mali program na večer. Ani jeden večer nevidela normálne telku,pretože si musela ľahnúť s malou.

jastericka
10. júl 2008

hehe, andrii, to je super, to bola taká malá pijavička 😀 tá malá...

jesssie: noo, ja som sa dnes odhodlala, že malú zoberiem vonku v čase spinkania. Pekne bola napapkaná, prebalená, šupla som ju do kočíka, cez tváričku som jej prehodila plienočku postriekanú mojim mliečkom (niekto to tu poradil).
Huráá, zabralo, maličká zaspinkala...tak som sa tešila...no po 20 minútach otvorila očká, chvíľku ešte pokukala a spustila..Takže sme najkratšou možnou cestou utekali domov.

A zase priložiť k cicíku a uspať, pretože bola nevyspinkaná. Teraz spinká, chvalabohu, v postieľke, na brušku, pri otvorenom okne.

andrii
10. júl 2008

jasterička, ale myslím,že to je dobrý začiatok,nie? 20 min. možno nabudúce to bude 30 min. nezúfaj. Tá plienka pomáha aj nám a aj doma pri spinkaní.

jesssie
10. júl 2008

Tak baby to som nepočula to s tou plienkou.
andrii ty si to tu síce spomínala, ale nie tak, že postriekaš svojím mliečkom. A keď ju postriekam mliečkom mám jej ju akože položiť pri noštek tou postriekanou časťou? 😲

jastericka tak super, že ona ti zaspinkala. My sa tiež tak dva krát do týždňa keď sme vonku zdržujeme iba v blízkosti nášho domu. Pri staršej dcére som toto vôbec nezažila. Ona keď som ju do kočíka kládla už zaspávala a stačilo, že sme sa pohli a už spala. A spalaaa aj dve hodiny vonku na prechádzke. A keď nespala v pohode sme sa kočíkovali ďalej, pekne pozerala, chytala si hrkálky, takže tak 😵