Uspávanie 4 mesačného syna pri prsníku

edenka
7. júl 2008

Mamicky poradte mi. Neviem si som svojho syna dobre naucila ale uspavam ho jedine pri prsniku 😒 V postielke mi sam nezaspi a ked si ho prilozim,mam istotu ze do 5 minut spi ako zabity. Bola to z mojej strany chyba? (syncek bude mat 4 mesiace)

fifinna
3. feb 2009

skus este par tyzdnov pockat, asi musi na to dorast

avoncek
3. feb 2009

Dufam,lebo kazdy mi hovori :neboj o mesiac bude lepsie,neboj po polroku sa to zlepsi a uz mame rok a je to horsie a horsie.

luboslava1511
5. feb 2009

ahojte, ja mam tiez problem so svojou 4 mesacnou dcerkou. Cez den este zaspi v naruci, alebo v kociku aj to po polhodine revania. Najhorsie je to vecer. S uspavanim zacnem o 8 a zaspime aj o 12. To je fakt niekedy o nervy. Zaspava len na prsniku, ked zaspi opatrne ho vytiahnem, pockam chvilu az tuhsie zaspi a pomaly po spickach odnesiem do postielky. Nie vzdy sa mi to podari, ak sa nahodou zobudi ako jej vytiahnem prsnik, alebo kladiem do postielky, musime zacat odznova az pokym nezaspi. Raz sa manzel rozhodol ze ju to odnauci. Dal ju do postielky, revala 45 min. potom zaspala. Ja som to tazko znasala, ale vydrzala som. Chodila som ju stale pozerat a zdalo sa mi ze ma taky nekludny spanok. Na druhy den sme spravili to iste. Plakala len tak 10 az 15 min. a zaspala. po hodine sa zase prebrala a plakala a ja som to nevydrzala a vzala som ju naruky. Bala som sa ze si nemôze odgrcnut /ma taky slabsi reflux, preto jej mliecko vyleti aj po hodine aj dvoch/ a znova som jej dala cicik az kym nezaspala - tak ako vzdy. Neviem či som to mala vydrzat, alebo som spravila dobre. Mne sa fakt zdalo ze ma taky roztrhany spanok. Som tiez utlocitna a nevydrzim sa pozerat na dieta co place. Myslite ze jej to môze ublizit alebo si jednoducho zvykne? A ešte- maminy, ktore nechavate spavat drobcov spolu s vami v posteli ako to robíte, ja by som sa bala že jej v noci nejako nechtiac ubližim.

cessy
5. feb 2009

aj mi zaspavame na prsku, ale len večer...cez den nie...obcas sa malemu podari zaspat samemu ale vacsinou potrebuje na ukludnenie prso.zatial mi to nevadi...

fifinna
5. feb 2009

luboslava, je to moc tak dlho uspavat. Kolko to spi cez den ? Vecer ked ju uspis a preberie sa , tak jej nedaj uz prsnik. Nechaj ju hore 1 az 1,5 hod. a az potom jej daj znova prsnik. Uz by mala lepsie zaspat. Ja som mala tiez problem, ze ked som maleho uspala a ulozila do postielky hned sa prebral, ale kedze mi Dr povedala, nech nekojim skôr ako po 1,5 hod a maly nevedel inak zaspat ako na prsniku, tak vydrzal byt hore, kym som mu znova nedala prsnik a potom zaspal. Budil sa mi kazde dve hod na kojenie a kedze niekedy sa mu stalo, ze sa mu v noci nepodarilo zaspat, tak aj v noci sme boli hore, kym som mu nedala znova prsnik. Zacal mi lepsie spavat az ked zacal cez den menej spavat. Spi v nasej posteli, kedze sa stale preberal na to ked som ho prelozila. Nakojim ho poleziacky a spime dalej, niekedy som zaspala skôr ako dojedol. Nemusis sa bat, ze malej ublizis v posteli. To by si musela byt nadrogovana, alebo opita, to sa pise v jednej knizke. Ale vazne, to sa preberes na to , ak by si sa nahodou isla prevalit a oprela by si sa o malu. Mne sa par krat stalo, ze som sa prebrala na to, ze sa mi neda prevalit. Môj manzel tiez zatial maleho neprivalil. Akurat som ho dva krat nacapala, ze mal na malom polozenu ruku. Ak mas pri posteli posielku, tak si malu daj z tej strany, ked sa bojis aby ti ju manzel neprivalil. Ja som maleho nechala vzdy na tej strane na ktorej som kojila. Inak nenechavaj malu plakat viac ako 15 minut. Ak ju chces naucit zaspavat plakacov metodou, tak to je vhodne az od pol roka. Pozri temu kazde dieta sa vie naucit spat.

luboslava1511
5. feb 2009

ahoj fifinna, diky za odpoved. To ze sa uspavame 4 hodiny, tak to bol taky extrem. obycajne je to tak 2 az 2,5 hod. Snazim sa ju zabavit hranim az kym sa jej nechce spat /to je taka mrzuta/a potom jej dam cicik. Inak uz v 2 mesiacoch mi prespala 8 az 10 hodin bez zobudenia. Trvalo to tak jeden mesiac. Teraz zacala strajkovat, ma nepravidelny rezim, niekeky sa v noci zobudi, niekedy prespi tych 8 hodin. Citila som ze vecer je viac vyhladovana a ja som zrejme nemala tolko mlieka, zacala som dokrmovat ale len vecer, potom dam cicik/ na upokojenie./ Tak uvidime ako to pojde dalej. Cez den vela nespi, niekedy 1 az dve hodky doobeda a potom poobede v kociku tiez asi 2 hodky. V kociku zaspi az ked si poplacka, lebo caka na cicik. no ked ho nema tak zaspinka. Inak je to take male cudo. Nechce cumel ani za svet, a co bolo horsie, zacala odmietat aj pitie z flase. To ked som jej davala moje odstriekane mliecko s nutritonom/kvoli castemu grckaniu/. No jednoducho to musime vydrzat, aj ked to da niekedy zabrat tak si hovorim ze to predsa stoji za to.

pepies
6. feb 2009

ahojte babulky, nas maly ma 5 mesiacov a my zaspavame pravidelne na prsku, vacsinou vecer ale niekedy aj cez den .... inac luboslava aj my sme to tak mali, ze ked mal maly 2-3 mesiace, spal mi aj 7 hodin v kuse v noci a potom zrazu zacal pit kazde 2 hodiny, a 4-5 mesiac som v noci kojila dokonca kazdu hodinu !!!!!!! zacala som ho prikrmovat cez den mrkvou, a polepsilo sa to, akurat tento tyzden sa mi zacal budit kazde 2-3 hodiny.
Luboslava ako citam, ze sa ti mala budi a chce len tvoje prso, tak presne takyto problem mala kamaratka v Anglicku. Doktorky jej poradili, aby ju nechala vyplakat, bolo to hrozne, ale nechala ju kazdy den vyplakat, az kym sa nenaucila zaspat normalne bez prsa. Ja neviem, ci by som to dokazala, ale my taky problem chvalabohu nemame. Maly mi vecer zaspi pri prsku, dam ho do postielky a spinka (az nato, ze sa mi budieval kazdu hodinu na kojenie ale to je zas ina tema 🙂 ) kamoske pukalo srdce, ked ju nechala vyplakat, najprv plakala hodinu, potom menej a menej a nakoniec v pohode. Teraz maju vybudovany taky rezim,ze jej chodi spavat presne na minutu, papa presne na minutu a podobne - to jej poradili doktorky v Anglicku. To my nemame este ziaden rezim a zda sa mi to sialene. ja ked vidim, ze je maly nervozny, dam mu prsnik a je to ok. Minule sa mi zasa stalo, ze bol nervozny,dala som mu prsnik a bol este nervoznejsi, tak som ho dala do postielky a on mi tam hned zaspal. Som vlastne zistila, ze sa sam pyta do postielky, bola som z toho prekvapena, ale uz mi to urobil viac krat. No zistujem, ze deti nas kazdy den prekvapia niecim inym 😉
To, kolko uspavas, to je velmi vela.............. viem, ze to bude tazke, ale mala si podla mna vydrzat, mala by sa naucila zaspat aj sama v postielke 🙂 tak drzim palce
ako vidim, kazda z nas maminiek ma nieco ine - ja som bola velky problem to caste kojenie, 2 mesiace kazdu hodku, tak uvidim, ci tie prikrmy zaberu a bude to lepsie, kedze mam takeho velkeho hladosa 😎

manchiny
6. feb 2009

ahojte , tak som sem nakukla zvedavá ako odučate svoje deti od prsníka, lebo aj my máme ten istý problém. malý je už ale starší má 10a pol mesiaca. a od začiatku ho uspávam iba tak a vobec ma nenapadlo že ked ho už budem raz chciet odstavit ,tak to bude problém...naštastie v noci dobre spí od narodenia, ale tie dni su horšie, hlavne ale chcem napísat ako ma dnes malý prekvapil. už som skušala na radu niektorej z vás čo som tu čitala, dat plienku cez hlavičku-nepomohlo, dudel absolutne,ten neznáša od začiatku, hladkanie 0 bodov, spievanie tiež nič, kočikanie( a to pred pár meisacmi som ho tam v pohode uspala) detto, ešte krajná možnosť bebe tv 😅 ale to pozerá ako zhypnotizovaný , no vyskušala som toho dost, ale dnes som prišla do našej "pracovne", už bol total unavený ,podotýkam že je strašne hyperaktívny , takže ked sa mu chce akokolvek spat on radšej leze, chodí, víska a vystrája... zatiahla som celkom vonkajšie rolety takže bola uplná tma, sadla som si do kresla , 5 minut som ho hojdala a už bol tvrdý 😀 tak dobre na mne zaspal ,normálne som sa čudovala ako puk , potom som ho už iba preniesala do postielky a mám klud .ak náhodou uspáva vaše dietatko tma tak to vyskušajte , možno to aj vám zaberie

fifinna
6. feb 2009

luboslava, môj maly tiez nikdy nechcel dudel a ani flasku s dudlom, musela som mu davat cajik vo flaske so sosakom hned od narodenia. Mohla si malu dokrmit radsej lyzickou, ale viem , ze je stym robota. Neviem ci som ta dobre pochopila, to 2 az 2,5 hod pri uspavani ma vkuse cicik v ustach ? Cez den spi tak akurat. Neskusila si ju dat vecer spat skôr ako zacne byt mrzuta ? Niektorym detom sa horsie zaspava, ked su uz moc unavene, skus ju raz ulozit skôr. Dokonca by ti mohla aj rano dlhsie spat. U nas to je tak, ked dam maleho spat neskoro a je uz moc uneveny, tak zle spi a aj skôr rano vstane.

manchiny, no to sa ti podarilo mozno len dnes a zajtra bude uz inak, aspon mne sa to tak stavalo. Mne maly doteraz zaspaval na prsniku , ale musim priznat, ze to bolo pre obidvoch lepsie. Maly rychlejsie a kludnejsie zaspal. Teraz sa natrapi a este to aj dlho trva. Teraz mi je aj smutno, ale uz nechcem spravit krok spät.

luboslava1511
6. feb 2009

ahoj fifinna, no skusala som samozrejme dat ju spat aj o 8, lenze ona len cmulala cicik a spat nechcela a to ma uz ten prsnik aj bolel, takze jej ho davam az si myslim ze uz chce spat. Papat s lyzickou som tiez samozrejme skusila, revala a vsetko vypluvala, takze to bolo zbytocne. Skusila som aj striekacku, pomaly jej nastriekat po troske do ust, aj to bolo zbytocne. My sme snad skusili vsetko. Ked je moc hladna /asi/ tak z flasky papa /zatial/ aj ked to trva. Asi 2 krat/a to uz som bola v koncoch, ked mi zaspala az o 3 rano, alebo sa v noci o 4 zobudila a isla spat az o 6.30/ zaspala v hrazdicke kde ma hracky - tam som ju dala, mrncala chvilu, potom sa hrala az zaspala. Ale to bolo fakt len 2 krat. Vecer to vobec nefunguje.

pekacka
6. feb 2009

čaute maminy, vidím že nie som jediná. Nikolasko je kojený a od narodenia nechce dudulu, lenže bude mať 11 mesiacov a mám pocit že nemá žiadny režim, už som z toho niekedy na nervy. zaspí jedine pri papaní, cez deň ho musím niekedy donútiť aby si lahol napapal sa a buval, aj ked je unavený žmolí si očká tak radšej by prehral celý deň. chodí spávať všeliako. v noci spáva s nami v posteli, tak mi to vyhovuje lebo pri ňom hned zaspím.cez deň ked aj zaspí a preložím ho do postielky hned je hore min.2krát alebo už viac nezaspí..
poradte.........ako vytvoriť režim???

fifinna
7. feb 2009

luboslava a kukla si si uz temu kazde dieta sa vie naucit spat ?

pekacka, ako 11 mesacny by malemu stacilo spat uz len raz cez obed, ale ak mas pocit, ze potrebuje dva krat, tak ho daj prvy krat spat po dvoch hod. od ranneho zobudenia a druhy krat po 3-4 hod od zobudenia. A vecer ako ti vyhovuje. Ked ti nevadi, ze ti spi v posteli, tak to neries, nebude ti tam spavat navzdy. Aj ja som vzdala maleho prekladanie do postielky, lebo sa vzdy zobudil. Cez den ho nakoj po leziacky vo vasej posteli, aby si ho nemusela prekladat a nezobudil sa. A ked sa preberie, ponukni mu znova prsnik, ci nebude po napiti spat dalej.

luboslava1511
7. feb 2009

no akurat to idem citat, kedze pri malej nemam na to cas. Tak to len tak utrzkovite pozeram. Mozno sa aj nauci sama zaspat, kym to ja docitam 😀

manchiny
7. feb 2009

ahojte, špeciálne fifinna, už sa mi to podarilo aj druhý den, myslím si že sa mi v tom bude aj nadalej darit, lebo náš malý je tak naprogramovaný od začiatku ,že automaticky ked je už vonku tma a už je večer, je okupaný, napapaný tak zaspí.naštastie. a ja ked som zatemnila cez den celu izbu tak ho to určite tiež uspalo, presne tak ako ten prvý den mi zaspal po chvili a bolo dobre. no ale jasné že každé dieta je iné. a máš pravdu v tom že ked je dieta moc unavené tak sa mu horšie spí, to som si aj ja všimla na malom, preto mi tak záleží na tom aby spinkal aj cez den.

emjee
24. mar 2009

tiez mam tento problem - maly (necelych 6 tyzdnov) nevie alebo nechce zaspavat inak ako pri prsniku ci vo dne ci v noci, cez den dojcim posediacky, najnovsie som to zacala praktizovat aj v noci, no pri dojceni mi vzdy zaspi aj ked ho budim, odgrgavat sa mu nechce (bud mi spi na pleci alebo ziape), ked ho ulozim do postielky spiaceho, tak sa vacsinou zobudi na odgrgnutie a potom uz nezaspi, ked ho ulozim nespiaceho nezaspi tiez
kazdy mi hovori, ze si ho takto nesmiem naucit, lebo budem musiet uspavat na prsniku dokym budem dojcit alebo dlhsie, ale nikto neporadi ako ho teda uspat? nazabera ani nosenie, kolisanie, cumel, hrkalka, proste nic

sirinka
24. mar 2009

ja malu uspavam na prsniku do teraz...ma 20 mesiacov a nevidim v tom problem...ked ostala cez den sama doma iba s ockom, nemala problem zaspat cez obed s nim v posteli.

fifinna
24. mar 2009

emjee, boze, ani som nevedela, ze si bola tehotna. Vôbec si z toho nic nerob, ze ti maly zaspava na prsniku. Su deti ktore to nerobia a deti, s ktorymi môzes robit co chces a nijako inak nezaspia. A ze sa na to nauci ? Tym sa netrap, aspon ti v klude zaspinka, nebudes sa musiet trapit ani ty a ani babo. A ked pride cas a dozreje, tak sa to odnaucite. Ja stale tvrdim, ze nam tak nebudu zaspavat do osemnastky. Ja som to pred dvoma mesiacmi maleho odnaucila a teraz mi je luto, pred tym zaspal na prsniku za 5 minut a teraz vymysla a pod. Kazde babo sa neskôr od toho odnauci, neni to lahke, ale pôjde to . U nas to nebolo ani s placom, cely cas som sa toho bala ako to dopadne , lebo maly bol strasne nauceny na kojenie. Myslis, ze maly si potrebuje odgrgnut ? To bol nas boj, ked som dala maleho odgrgnut, coz si aj tak neodrgol, tak sa hned prebral a inak ako na prsniku nezaspal. Tak som ho nedavala odgrgnut a dala som ho spat na bok a bolo po probleme. Vlastne kojila som ho po leziacky v posteli, mala som ho podlozeneho poduskou, aby spal na boku a uz som ho neprekladala, lebo by sa prebral. Doteraz spi v nasej posteli a nevadi nam to.

stvura
25. mar 2009

Emjee, musim ti povedat, ze som spravila presne to co ty. Maly mi mal problem zaspavat, kojenie bolo skoro nonstop a tak som si ho presunula do postele. S odgrgavanim mam problem doteraz, v noci ked si cucka ho musim neustale polohovat a vstavat a natriasat. Nam na zaspavanie pomaha hudba a nosenie sa pri nej - staby tancovanie. S tym spanim spolu v posteli - skus to odburat, lebo ja s tym bojujem a vo svojej postielke nechce spat ani za nic.

lienka8311
19. aug 2009

ahojte,aj mi mame problem zo zaspavanim,najma vecer...mala je strasne unavena,u ani na ocka nevidi,ale nemoze zaspat,mrnci kruti sa ,v postielke sa hadze,napina sa,dokonca robi mostiky,katastrofa,asi po polhodke-hodke bojovania zaspi,ked ju vezmem na ruky je to to iste,a navyse strasne kope nohami a pritom je unavena...uz neviem poradte

fifinna
19. aug 2009

lienka a na prsniku ti zaspi pekne ? Lebo ak ano, tak ju kludne tak uspavaj. Najskôr som sa tiez snazila môjho maleho odnaucit od zaspavania na prsniku, ale pochopila som , hlavne teraz, ze neni na tom nic zle, ved tak nebude zaspavat vzdy. Nam sa to podarilo okolo toho 17 mesiaca.

lienka8311
19. aug 2009

fifinna-boze ja som si teraz uvedomila,ze to patri do inej temy,ved ja nekojim,ale aj tak som zufala....

fifinna
20. aug 2009

lienka, vsak sa mi to nezdalo. A skusila si malu dat spat skôr, kym neni unavena, aj to môze byt problem, ze uz je moc unavena a je z toho nervozna a nemôze zaspat.

lienka8311
20. aug 2009

Fifinna,ano skusala som aj to,oklo 6tej.Inac chodi spinkat okolo 19.30,bud sa trapila do polosmej,alebo zaspala na 15minut a potom to bol este horsie....

wild.horses
8. sep 2009

tak, pridavam sa do klubu. malinky tiez zaspava na noc len pri kojeni-musim pri nom lezat a cez den vacsinou v kociku. Teraz este nevadi, ale od roku ide do skolky, tak musime zacat zlepsovat nas zaspavaci systemik 😉

rimmel
8. sep 2009

poradim mamickam ze ked vam zaspi na prsniku a podari sa vam ho potom vybrat, cakajte aspon 15min kym dieta date do postielky..ak mu chytite ruciku a ma ju taku ovisnutu tak mozte ho dat do postielky.malo by vtedy byt uz v spanku hlbsom..

a plus mne co pomohlo s prenosom do postielky je ze kojim na velkom plochom vankusi a potom ho na tom vankusi odnesiem do postielky a robim toto:

1) bud ho na tom vankusi necham ked vidim ze neni 100%
2) pri postielke poprosim muza nech chyit vankusik aj s malym a ja si ho opatrne z vankusa zoberem na ruky achytro do postielky na BOK (lebo aj cuca na boku)
3) polozim vankus do postielky a nejak babo z vankusa "skotulam" ci inak ten vankus sa snazim spopod baba vybrat :D aby sa samozrejme nezobudil

niekedy to funguje, niekedy ked uz som nedockava nie :D

kacabacek
8. sep 2009

Ahojky, naší malé je 2,5 měsíce. Dudlík mi zásadně odmítá (už jsem asi 4x nabízela, když jsem byla v koncích). Při těch pařácích, co teď byly, mi pila tak každé dvě hoďky, někdy i každou hodinu (takže jsme prakticky kojily v jednom kuse). V chladnějším počasí to vydrží i 3 hoďky. Zatím je zvyklá usínat jen u prsíčka, asi jen jednou se její babičce podařilo ji uspat na rameni, ale předcházel tomu pláč. Přes noc teda vydrží dýl. Zkoušíme takový rituál - tak kolem sedmé koupeme, pak kojíme, když spinká, zkusím ji šoupnout do postýlky, pustit klidnou hudbu a zavřít dveře. Většinou to vychází. Teď máme taťku na čtrnáct dní pryč a s dvouma pejskama doma už mám nervy v kýblu, takže jakmile začne plakat, tak ji nosím, ale to dlouho nevydržím, tak ji dám cucnout a to zabere vždycky, někdy u toho teda dělá caviky, ale při kojení v leže to zabere 100%. Moje mamka říká, že tohle nezažila (měla nás totiž v zimě a kojila jen 3 měsíce). Taky se bojím, že kdybych jí nedala, jak potřebuje, tak by byla nervozní a měla bych míň mlíčka (je to totiž náš malý nenažranec). Myslíte, že dělám něco špatně? Až se nám taťka vrátí domů, tak to snad bude lepší, možná bych zkusila i nějaké uspávání bez prsíčka, ale uvidím, nemám na to nervy a malá vždycky pozná, když nejsem ve své kůži a ještě mi přidá (potvůrka malinká 🙂 )

zuza.m
8. sep 2009

kacabacek nerobiš nič zle.kludne si ju v noci priklad ak ju to upokoji.aj ked si cucne len trošičku a hned zaspi.ona potrebuje kontakt.
baby čo mate male detičky vobec sa nebojte ono sa ten spanok upraví.moj maly nebol kojeny a aj tak sa budil v noci na mliečko jedno papanie prespal ale potom sa budil pravidelne po 3hod až do rana.neskor sa to upravilo len na jedno papanie o druhej a potom vymyzlo aj to.najskor zaspaval len v skakani na lopte teras si lahnem vedla neho a za 15min.je tvrdy,preložim do postielky a krasne spinka až do rana.niekedy ak je nervozny zo zubkov si ho beriem k sebe do postely.ale len z lenivosti aby som nemusela tolko vstavat knemu.tak že sa nebojte malych lubit ,rozmaznavat,hojdat a prikladat.nieje nič prirodzenejšie ako zaspavat na vašom prsičku.a nepočuvajte mamy čo robili pred 20rokmi niečo inak.doba je ina a treba sa riadit vlastnym srdcom .ono tie deti nebudete kojit do osemnastich tak že si to užite teras.pevne nervy. 😀

sorciera24
26. apr 2010

baby, poradte, budeme mat pomaly 10 mesiacov a maly zaspva na prsniku,teda hlavne cez den...to ma trapi najviac....vecer ked ho ulozim do postielky,tak si recni zo 20minut a potom sam zaspi....ale cez den horor...len na cici alebo v kociari...a. viem,ze je unaveny,lebo na ici zaspi hned,ale ak mu nedam, bude nervozny,bude suchat oci...ale nezaspi!....co robit?...lebo pomaly nastane doba na odsatvenie a co potom?

kacamura
26. apr 2010

já měla podobnej problém, ale malýmu je pět měsíců... deset už je hodně a nevím jestli ti to pomůže... mě v podstatě neusínal jinak než u prsa nebo v kočáru a aby usnul v postýlce to neexistovalo, až mě to naštvalo a asi před měsícem a půl jsem ho začala učit, že u prsa se nespí... vždycky po kojení jsem ho dala na rameno a nechala usnout (a někdy to probrečel, ale byl u mě, takže si myslim, že netrpěl tim, že bych u ěj nebyla nebo tak) napřed jednou denně pak ráno a večer a nakonec se naučil spát i v té postýlce ted už tam usne dokonce i v noci... myslím, že je to pro oba pohodlnější, pže on si vklidu usne a nebudím ho když ho dávám do postýlky a já si nehrbím záda... 🙂 ... ale jak říkám, nevím co je to mít desetiměsíční miminko a nevim jestli to na něj bude fungovat....

rimmel
26. apr 2010

sorciera ja byt tebou cici mu dam..odstavenie umele bohuzial bez placu nepojde...takze to mas za jedno ci mu ho das zoberes teraz alebo neskor...dieta sa sice dokaze same odstavit, bez placu ale nie v tomto veku..prajem vela nervov 😅 😉