Uspávanie prvého dieťaťa. Hladkať či nehladkať?

tanjaja12
12. feb 2009

Ahojte. Mam taku dvojotazku. Aj so zatvorkou aj bez... Moja mala je uz celkom niekedy v pohode, ma len nejake muchy, malo cez den spi a nevie sa dlho sama zahrat, musi pri nej niekto byt. Ani sama nezaspava. Asi by som to velmi ani neriesila ale mam svokra, ktori ma furt narazky a ja som taky pochybovacny clovek... Podarilo sa mi konecne malu uspavat pravidelne v postielke, predtym na rukach, v babyvaku, vselijake potlapkavanie a hladkanie. To nam aj zostalo,ale uz ju nemusim drzat na rukach, je v postielke, potlapkam ju po zadocku, pohladkam, pridrzim za rucky, zaspievam...Niekedy trosku pomrnci, niekedy uz ani nie. Svokor ale tvrdi ze som ju odmalicka nemala hladkat, ze si na to zvykla, ze co budem robit ked bude druhe. Ale podla mna je to blbost, take male deti len polozit do postielky a nech spia, vsak? Mamicky co nemate len jedno dieta, ako to zvladate? Da sa vyvarovat nejakym chybam, aby som ich potom pri druhom neurobila? Co ste uz pri druhom dietatku nerobili, co pri prvom nie?

alzbetkaz
9. nov 2010

@gabika7706 to so slušnosťou nema nič spoločne a hlavne nie nevychovane! to nechodi vaša mala do škôlky? prepačte ale nechce sa mi veriť že každý den ranajky, obed večera čaka kedy dopapa jej mladší surodenec to by som ja teda od môjho dieťata nevyžadovala ale to je o tom kto ma ake priority... su daleko dôležitejšie veci ktore dieťa má dodržiavať . a neviem ako môžete vedieť že nemam živšie deti ako vy? a v štyroch rokoch možno aj syn bude pri stole sedieť min pol hodinu ako naša mala lebo ona chce papať sama, takže mne skôr pripada ako drezura toto lebo syn ma zjedene za 10min takže to by chudačik musel presedieť pri stole ešte dalšich 20min 😅 a to od neho teda ja vyžadovať nebudem 😉 . sto ludí sto názorov človek sa učí celý život

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbetkaz
9. nov 2010

hej len nechápem prečo gabika bere výchovu dieťaťa ako drezuru? ved ja mam dve deti tak viem porovnať kde som robila chyby a viem si ich priznať! a viem aj že určite zasady mať chcem ktore dodržiavať aby sme žili spokojný život. a ked niekto žije spokojný život ked spinka v manželskej posteli s detmi je to jeho vec a asi im to tak vyhovuje, ja som len písala ako to robím ja a ako je výchova dôležita od malička kedže viem porovnať moje deti. a viem aj to že sa snažím nechať zdravo vyvíjať môjho syna ktorý ma ťažšiu povahu ale bola daleko ťažšia kým sme nemali určite zásady! to je pre mna výchova a môj pohlad na nuje dieťaťu určiť niektore pravidlá ktore je nutne dodržať a aj režim lebo inak sa vvymkne spod kontroli 🙂 ako náš peťko kedysi, no bol prvý tak som si myslela že ked ho budem mojkať od rána do večera že všetko bude najlepšie ale nebolo, časom sa hadzal o zem a nestačilo krásne vysvetlenie, ale režim a pravidlá. teraz ked poviem že ideme do obchodu nakupiť len to čo maminka potrebuje na varenie tak povie že ano, ale samozrejme že sa zastaví pri hračkách a ukazuje mi čo sa mu páči a ja ho nechám a spolu si pozeráme hračky a ak aj náhodou niečo vezme so sebou 😀 tak ho upozorním na čom sme sa dohodli a on to vráti, a to kedysi nebolo zažívala som sním stresy, vtedy mojkanie nepomôže ale pravidla od skoreho veku ano...mam to overene u mojej malej. snažím sa robiť tak aby dieťa bolo šťastne, milovane, mojkane ale zároven aby sa naučilo základy do života ktore treba robiť postupne od mala, lebo potom sa to prejaví v dospelosti a myslím že nemusim zase hovoriť aku mame spoločnosť! ja som za zlatý stred neprehánať s mojkaním ale ani nebiť velmi prísna 😉

andika10
9. nov 2010

chcem aj ja pridať svoj názor, mne dcéra od narodenia zaspávala sama aj zaspáva vo svojej postielke, ale syna som musela uspávať asi do roka, vtedy som ho dala do postielky ale tak aby na seba vydeli. a odvtedy nemám ani sním problém. Ale v poslednom čase sa stáva že buď jeden alebo druhý ku mne prídu nadránom do postele, ale nevadí mi to, ale nikdy nezaspávali v mojej posteli, to by sme museli kúpiť širšiu postel 🙂 Aj keď boli chorí sa stávalo že sme spali spolu. Ale keby som mala len jedno, to by bolo určite iné, švagrinka má 9r syna ktorý stále spí sňou,ale to určite nieje preto že keď bol malí spal sňou. Ale nikdy som ich nenechávala v postielke vyplakávať, max ten čas kým som zarobila mlieko. Ale keď leží niektorý vedla mňa tak si to strašne užívam. Ale na ruky som ich neučila, ale stalo sa že som ich musela oboch držať, ešte aj teraz sa vedia pohádať na tom kto bude na mne sedieť, lebo jedno koleno im už nestači 🙂

alzbetkaz
9. nov 2010

@andika10 ale ved otom to hlavne je ake detičky sa nám narodia 🙂 a ked je niektore ine treba ho usmernovať lebo čisto len mojkanie nepomôže... inak aj moje detičky ked su chore spinkaju somnou 🙂. verte mi ja som na synovi skušala všetky tie mojkacie techniky a krásne reči ale nezaberalina to podstatne čo som chcela a práve o tom to je že žena ktorá ma ine dieťa nevie pochopiť druhu ktorá chce aj svojmu dieťaťu najlepšie 😢 ved som tu už napísala litánie 🙂
akurát nechápem že ta vaša švagrinka spí so svojim 9 ročným synom 😅 to nema muža? jemu to nevadí?
ja som tiež spala s mamou n aposteli a to preto lebo naši boli rozvedený a bývali spolu a nemala som kde inde spať ale nemyslím si že by nás to nejak spájalo 😒 . ja som bola skôr vdačna za pozornosť 🙂

andika10
10. nov 2010

@alzbetkaz švagrina je rozvedená, ale má priatela, U mňa platí niečo uplne iné na syna ako na dcéru..Na syna vravia že som mu mala dať meno Denis ako postrach ulice, naňho musím isť tvrdšie ako na dcéru ☹

gabika7706
10. nov 2010

@alzbetkaz @fidka79 ja neberiem vychovu dietata ako drezuru, prave naopak, vobec sme sa nepochopili.
Ale nevadi, uz len dovysvetlim nase stolovanie, cez tyzden je dcera v skolke, cez vikend stolujeme spolocne. Nemusi cakat, kym doje jej mladsi brat, pretoze ten sa uz krmi sam a sedi vo svojej stolicke, ale pocka, kym dojeme vsetci pri stole (nahadzat obed do seba za 10 min tiez nie najlepsie...). Ked sme niekde v spolocnosti, je slusne ospravedlnit sa, ak dojem a chcem odist od stola skor, nez ini dojedia. To uz sme ale mimo tuto temu.

alzbetkaz
10. nov 2010

@gabika7706 skôr by som povedala že vy nechápete mna a neviem vôbec čo riešite. moje dieťa teda syn zje málo a jedlo do seba teda nehádže to robia možno nevychovaný dospelý, ktorých v detstve zle naučili, môj syn zje velmi málo ale častejšie ako ostatný proste má taký metabolizmus a nemá to nič spoločne so slušným stolovaním! snád si nebudeme k nemu sadať ked ma potrebu papať častejšie, ved stačí že sme pri ňom ale to je zbytočne vysvetlovať niekomu kto nechápe a stále útočí.

gabika7706
10. nov 2010

@alzbetkaz ja som na nikoho neutocila, ak to tak vyznelo, ospravedlnujem sa.

turtle
10. nov 2010

@alzbetkaz -uplne suhlasim s tebou,so vsetkym a viem o com pises,ja som za vychovu normalnu,za rezim u dietata,no a tiez si myslim ze je krasne spinkat s babatkom,mojkat neustale atd,no nech si to skusi napriklad zena ktora ma hned dve naraz,potom by pochopila o com su tie pravidla a rezimy...a nejde tu o ziadnu drezuru,ja mam dve krasne dcery,teraz uz skoro 7mesacne,saska je super,nevyzaduje si neustalu pozornost,ziadne uspavanie na rukach,ale to mojkanie si obcas vyzaduje a len vdaka jej sestricke ktora je pravy opak,nemam velmi prilezitost na to pomojkanie sasky,a verte ci neverte,je to tazke sa venovat viac jednej ako druhej,je to krute ale je to tak,a prave ta ktora ma neustalu pozornost od mamky,tak je certisko najvacsie🙂,obe ich milujem najviac na svete a uplne rovnako,len bohuzial ten rezim tam musi byt a som vdacna tomu ze ten rezim som zacala s nimi uz od narodenia,a nech si to kazdy vysvetluje po svojom...

alzbetkaz
11. nov 2010

@turtle som rada že to niekto pochopil 😉 . a vás obdivujem oto viac že máte dvojičky!! kým som nemala deti vždy som chcela dvojičky lebo máme v pláne aspoň 4deti 😅 ale ked sa mi narodil syn tak som si povedala že dufam že sa mi to nestane lebo by som to asi nezvládla... dalšie bolo naplánovane v peťkových 10mes. a podarilo sa, je z toho krásna slečna ale teraz si dáme neke 3-4roky pauzu aby sme si užili tieto 2. dvojičiek sa obavam lebo máme v rodine 2 páry 😵 ... nechápem ako ostatný nepochopili čo píšem ved som napísala že dieťa musí mať zežim odmala ale popri režime sa mojkáme, nosim ich na rukách ale už nie často lebo by to zneužili potvorky 😀 , ale ťažko pochopia ked nevidia... v mojom okoli je daleka väčšina uplne normálnych deti ako je moja mala ale takeho ako mam ja syna som videla možno 2!!!! a to tu je hoooodne deti, sme z BA. a hovorím je to jeho povaha ktoru som nezačala "kresať"od skoreho detsva ale až teraz nedávno a konečne mám menšie starosti a viac sa mojkáme!!!!lebo ked bol stle vynervovaný tak ani pritulenie nepomohlo a ešte viac sa nahneval!!! a tak... 😅

juliagregor
11. nov 2010

moji chlapci sú rozmaznávaní, spia so mnou, tulkajú sa pri mne a strašne sa lubime....
zároveň som na nich prísna, a aj tak so mnou točia....😀