V noci sa často budí. Čím to môže byť?

silvikaa
27. okt 2008

Ahojte...uz naozaj neviem co robit, tak som sa prisla poradit. maly ma 8 mesiacov. do svojich 4 mesiacov prespaval krasne uz cele noci bez zobudenia. od konca 4. mesiaca akoby utalo a zacal sa strasne budit.prebieha to tak, ze vecer ho ulozim hajat ( zachovavam od narodenia rovnaky ritual t.j. kupeme sa, papame, polubime a dam ho do postielky, dam mu pusu a idem prec a on zaspi ). prve cca 2 hodiny prespi a potom to zacne, budi sa niekedy raz za hodiny, inokedy aj 3 krat za hodinu. ma zavrete ocka a place, musim vstat, dat mu dudlik, plienocku s ktorou spinka a spi dalej.....a takto sa to opakuje do rana. niekedy place aj s dudlikom v ustach a vtedy ho musim vybrat s postielky, on ma asi zaciti a prestane plakat, ja ho ulozim spat a je to.....lenze robte to 15 krat za noc!!! uz som total na dne, lebo to trva uz 4. mesiac mozno s par dnovymi prestavkami. nevladzem a neviem najst pricinu.

brusko - to nie je, maly krasne papa, kaka, prdka atd....

zubky - kazdy vravi, ze su to zuby....ale 4 mesiace?????? je pravda, ze malemu sa zacali tlacit zuby po 4. mesiaci a este nie su vonku, nechce sa mu to prerezat a to uz ma dole natlacenych a nakopcovanych 6 a hore uz 8 vratane ocnych, len nie su prerezane. lekarka vravela, ze mu pojdu potom rad radom. lenze podla mna aj zuby bolia s prestavkami a nie 4 mesiace vkuse.....alebo ano?

uzkost- neviem ako mam tomu pojmu rozumiet.ja sa synovi velmi venujem, on je cely den vysmiat, hrame sa spolu atd.....preco by mal nejake zle sny pripadne by trpel uzkostou???

prosim, poradte mi niekto ak mozete, pripadne mate rovnaku skusenost, lebo uz som hotova a ocenim kazdu radu.

vopred dakujem..

junovka
27. okt 2008

zanetak, ved ta mladsia 🙂 Ta srtarsia uz ma aj trvale 😀

junovka
27. okt 2008

zanetak, netrap sa tym.Timka mala prvy na 11 mesiacov a Nely na 10 mesiacov 😉 🙂

zanetak
27. okt 2008

junovka: ja som si až teraz všimla , že Timeika má 7 rokov a nie 7 mesiacov 😀

bublinkajasminka
27. okt 2008

silvikaa - joooj keby som vedela že si tam vo family tak sa vidíme!!!! ja som tam každý deň v rámci prechádzky - silvi stretnime sa tam niekedy - hm?????? 🙂 🙂 🙂

jannicka
27. okt 2008

silivikaa aj u nas to spanie zacalo tak kolo stvrteho mesiaca s tym ze predty sa zobudil dvakat za noc na kojenie ale potom vkuse kazde dve hodiny. tie zuby myslim mozu byt tak dva tyzdne u nas problem. s tou postielkou to iste. kolkokrat som ho zobrala do postele lebo som nevladala vstat ale on s nami nespi chce sa hrat. niekedy aj zaspi ked my uz nevladzeme a zaspime ale nie je to dobre. ako pises on ma svoj vlastny priestor v postielke zaspava sam tiez. niekedy ked ma muz chce nechat pospat da malemu kolo polnoci jednej flasu a vtedy prespi dlhsiu dobu (kojim a dokrmujem um) ale horsie je ze on sa zobudi potom co zaspi este aj stokrat a to nez si my ideme lahnut. zaujimave ze vtedy mu staci dudel, no zvycajne staci. to dovtedy nerobil dovtedy spal aj do jednej v klude. preto si myslim ze su to teraz zuby a aj preto ze sa ten denny spanok zhorsil............. ale akosi som to prestala riesit, zachvilu sa chystame odstavit. fakt neviem co s tym spanim ☹ ja som tiez uz jak derrick s kruhami pod ocami 😠 a cim mu natieras tie dasna? pry pomaha aj zut koren lekorice alebo korku z chleba

silvikaa
autor
9. nov 2008

ahojte kocky, tak som opat tu 😀 nic sa u nas nezmenilo. uz som skusala po 3 krat metodu z knizky kazde dieta sa vie naucit spat, aj sme premiestnili postielku, aj skusili nove homeopatika a nic. budi sa aj nadalej....len placka a ani oci neotvori....lenze aj 10 krat za noc. nemate este niekto nejaku radu, o co moze ist????

elenita
9. nov 2008

Presne toto robieva aj nas maly. Robieval to cca od 4 mesiaca, v den, ked dovrsil 5 mesiacov, sme mu objavili 2 zuby 🙂 . Ale v podstate to trva nadalej....a dost je zmateny aj z tej zmeny casu na zimny. Ale myslim, ze to budu hlavne tie zubky.

elenita
9. nov 2008

babule a predstavte si, ze ja som s dvoma malymi babami obcas hore cele noci.........akoze vyzeram jak zombie 😀 😅 Uz 5 mesiacov spim tie 3-4 hodky denne............max...

blau
9. nov 2008

no tak elenita, tu tvoju situaciu by mal prehodnotit aj manzel, ked sa da nech ich zoberie von a ty si trosku oddychni, aby mali tvoje deticky oddychnutu a usmiatu maminku...Alebo dedo s babinou..Ved 2 deticky naraz nieje sranda a ty si aj potrebujes aj zasluzis predsa oddychnut 😉

silvikaa
autor
9. nov 2008

elenita - aj ja vyzeram ako mrtvola, naozaj, hore som kazdu pol hodinu az hodinu , opakuje sa to kazdu noc. aj teraz maly od 20 spi a uz 2 krat plakal. raz som prisla neskor a to uz mal otvorene ocka, tak nestacil dudel, ale musela som ho vziat aj na ruky a druhy krat stacil dudel, otoci sa a spi dalej....ale to je kolotoc do rana.....zufalstvo ☹

fifinna
9. nov 2008

Silvi, a nema nocny des ? Hovorila si o tom doktorke ?

silvikaa
autor
9. nov 2008

fifina - nocny des? ako by sa to malo prejavovat a z coho to je? znie to strasne ☹ ved ja sa malemu strasne venujem cele dni a nema mat z coho zle snicky - aspon dufam
lekarka o nasom probleme vie, skusame uz neviem kolkate homeopatika, ale nic nezabera...☹ najprv si vsetci mysleli, ze su to zubky - aj ja. ma strasne naliate dasna, najma dolne, tam ma natlacenych 6 zubov a hore 8 a prerezany ani jeden. ale ja si myslim, ze ak by ho to tak strasne bolelo, tak by plakal aj cez den a on je cez den uzasny, naplace ako je den dlhy

fifinna
10. nov 2008

Silvi. Malemu sa v noci sniva vsetko co cez den zazil. Niektore deti to vnimaju intenzivnejsie a preto sa budia a niektore aj s placom. Pritom nemusia zazit nic zle. Sny su podmienene aj tym, ze dieta sa uci nove veci, napr. chodit. Ak nema tvoj maly ziadny zdravotny problem, tak sa môze budit prave pre toto. Skus si precitat nejake knizky z takouto temou. Mne spal maly zle tuto noc, stale sa budil s placom a viem , ze to bolo preto, lebo som mu vcera zmenila rezim kôli navsteve. Bolo to nanho moc, zmena rezimu, novy ludia a kopu dobrych zazitkov. Rezim je pre dieta tiez dôlezity. Hlavne po poobednom spanku by ho mal mat kludnejsi ( menej novych zazitkov ).

juranka
13. nov 2011

ahoj, moja dcerka ma 8 mes. je to uz asi 3 mes. co sa budi cca. 2-3x tyzdene (vzdy aj 3x v noci) z hysterickym placom, ked ju zoberiem na ruky je ten plac este silnejsi, prehne sa az do takeho ucka, odtlaca ma rukami. ked to vyzera, ze uz spi (na rukach) polozime ju do postele a zacne to znova. mne sa to zda, ze je to zo spanku ale nepomoze ani ked zaznem aby sa prebrala. trva to aj hodinu ked ju s manzelom utisime. citala som, ze to moze byt nocny des ale co mam robit aby to prestalo? napr. vcera sme boli doma, nic vynimocne sme nerobili len sme boli na prechadzke pocas ktorej spinkala. uplne kludny den...mile maminky ktore to poznate, bola by som vdacna kazdej vasej rade.

vcielkanelka
13. nov 2011

@silvikaa Toto presne robieval aj moj maly, presne viem ako sa citis, Uz ma 7 a pol mesiaca a na poradni v tretom mesiaci nam lekarka povedala, ze ma navrete dasna horne a o chvilu vyjdu a stale nevysli. Maleho kazdy den od narodenia kupem aj kvoli tomu aby pochopil , ze potom ma spinkat a mal rezim, no i tak plakaval presne tak isto, budieval sa aj 10 krat za noc a ja som stale vstala , dala dudlik, pohladkala, ked nepomohlo vzala som ho k sebe a pri mne zaspal, ale kedze mame malu spalnu tak ja s nim spim v detskej a tam mam malu postel takze ani ked spal pri mne som sa vobec nevyspala. Asi pred mesiacom som v casopise citala, ze dieta sa budi preto, lebo vie, ze nieco dostane a tak som sa jedneho pekneho dna zbalila, vzala kameru a isla spat k muzovi do spalne, maly preplakal celu noc a ver, ze ja s nim, ale povedala som si, ze uz stacilo. Druhu noc plakal len pri zaspavani a na tretiu uz sa nebudil a dokonca sledovanim na kamere som zistila, ze si vie aj sam dat dudlik do pusy. Odvtedy sa nebudi a spinka do 6tej, potom sa zobudi na mliecko a este pospi hodinku a pol. A dokonca aj sam zaspava, ja sama som neverila, ze moj maly terorista- tak ho kazdy vola sam zaspi a spi celu noc.