Večerný nekľud u bábetiek. Stretli ste sa stým?

prunti
18. mar 2008

Ahojte, chcem sa opytat, alebo teda poradit...nas Daniel je vecer co vecer nekludny, myslela som si, ze to casom pomynie, ale nie...odbije 6hodina a on je doslova hotovy...ani sa hrat, ani na rukach...bud place o sto sest alebo je ako akoby odtrhnuty z retaze...uz sme skusali hocico, skorej ho ulozit spat, ale to vstal uz o stvrtej 😒 skusila som mu dat jest..ze co ak vyrevuva kvoli hladu, ale nechcel...stretli ste sa s tym? alebo to iba moj je taky nekludny vecer?

famfrla
18. mar 2008

ahoj prunti nasa mala mala taketo obdobie v 3 mesiaci do 4 mesiaca ako odbila 6 hodina vecer rev nic nepomohlo papat nosit kolisat proste sa potrebovala vyplakat a vzdy to vydrzala tak do 24- 24 30 po mesiaci ju to preslo a zasa bola kludne babo 😉

prunti
autor
18. mar 2008

famfrla, dakujem 🙂 nas vsak nereve tak, ze vkuse, ale proste oproti tomu aky je cez den je vecer uz total poblazneny...teda, mrmle, krici, place potom klud a potom zas dookola....

liliandax
18. mar 2008

my sme mali podobny problem ako 3 - 4 mesacny.. maly zacal cirkusovat okolo 9 vecer a skoncil okolo jednej v noci, ked uz od unavy zaspal.. 😒 Nic nepomahalo, presne ako vy pisete, on proste vrestal dookola, ale ten vreskot! on sa miestami az dusil, ako sa nevedel nadychnut ☹ V jednom kuse..
A potom ako keby utalo, prestalo to. Boli sme asi 2 krat v noci hore, ale uz s tym, ze najneskor o osmej vecer spal.. a casom sa to zlepsovala, maly chytil svoj vlastny rezim a asi od 1/2 roka spime do rana, do tej siestej.
Takze, ak ho nic neboli, nie je ani hladny - treba vydrzat, najde si rezim, podla ktoreho mu bude najlepsie 😉

zucha
18. mar 2008

prunti, doverne poznam tuto temu. Vyriesili sme to zmenou rezimu. Predtym sme malu kupali okolo 20.00-20.30. Kedze som si potom uvedomila, ze od siestej az do doby kupania nerobim nic ine, len utisujem dieta, tak sme posunuli kupanie na 19.00 a 19.30 uz isla spat. Ale ani to tomu uplne nezabranilo. Teraz sa drzime toho, ze o 18.30 kupeme, najeme sa a o 19.00 uz je v posteli. A je to super. Sice vstava o siestej, ale vecer sa krasne hrame a mozeme sa navzajom viac tesit jedna z druhej. Ak place, tak maximalne 5-10 minut, co je v porovnani s predchdzajucim stavom uplna pohoda.

redkvicka
18. mar 2008

Ahojte, aj my to tak robime ako zucha, ze ked vidim, ze je zle, co je okolo 18.30 ideme sa kupat, potom jeme a potom do postele a vstavame skor a je to v pohode.

alami
18. mar 2008

prunty - čítala si knihu každé dieťa sa vie naučiť spať?(nájdeš to tu v témach), tam sa tiež píše, že dokonca aj trojmesačná kolika nie je "zlé trávenie" ale nekľud dieťatka pre množstvo informácií, ktoré musí večer po rušnom dni spracovať. nebude to tak aj u vás? Možno už má všetkého dosť a chce kľud a pokoj.
Inak, ak je môj malý nekľudný, tiež ho idem radšej hneď kúpať, má to rád, ukludní sa a ak je ešte zavčasu na spinkanie, tak to potom po kúpkaní trochu natiahnem s nejakými pesničkami a v pohiodičke ho niečim kľudnejším ešte zabavím.

petrulla
18. mar 2008

U nas je to napodobne. Aj nas Danielko je vecer nekludny.
A to mame rezim od 3 mesiacov. Proste od tej 17stej zacina byt nepokojny. Vyriesila som to s tym, ze ho davam nech si pospinka (aj ked len pol hodinku) . Trosku to pomoze a od tej cca 18stej do 19stej kedy kupeme si s nim uz nejako poradim. Ale vyzaduje viac pozornosti. Doobeda sa zahra sam, no vecer mam co robit aby som ho zabavila ja ☹
Takze nam pomohol spanok - aj ked len kratucky.

prunti
autor
19. mar 2008

knihu kazde dieta sa vie naucit spat...mame nastudovanu...Daniel sam zaspava, s tym problem nie je ani s jeho spankom...iba od tej siestej do 19,15, kym ho kupeme je strasne strasne nekludny...ked som ho dala skorej spat, skorej vstal rano, tj okolo 4tej...v poslednom case je nervozny uz aj pri kupani a pri tom predtym ho to velmi upokojilo ☹ tak ja uz neviem co s tym...

alami
19. mar 2008

to množstvo informácií na spracovanie - to som myslela, či nie je "o vás"

susik77
19. mar 2008

alami:aj my sme mali tu koliku, mala je hyperaktivna od narodenia...myslis teda, ze to maju skor take"zive "deti?

lenadka
19. mar 2008

susik77-ja si to tiez myslim 😉 mam doma jedno tornado a mala koliky do pol roka 😝 a vecer bola vzdy najdivsia, ale padol rok a pol a decko zacalo ukazkovo spat-akoby dobiehala to co dovtedy zameskala a je to tak doteraz, cez den chrni od cca pol hodina hore dolu 12,30-17,30!!! a vecer ide spat o 20-21,30 to uz je strop vacsinou je do 21 v posteli a spi do rana cca do 6,00-6,30 😔 😵

sibuska
19. mar 2008

aj nasa je vecer taka, doslova "zla", vtedy viem, ze si chce pospinkat...ale kym zaspi, tak to trva niekedy aj 15 minut, hneva sa ci v kociku alebo na rukach, to je jedno, ale potom si da taku max. pol hodku a je v pohode, takze spanok odporucam...

lenadka
19. mar 2008

sibuska moja bola zla aj ked si pospala poobede co ja viem od piatej do siestej, potom bola urevana do siedmej a po kupani uz nebola zla ale strasne pojasena, normalne ako zajko duracel 😅

susik77
19. mar 2008

lenadka: presne 🙂 inak, verca je teraz zlata 😀 ked ju vyzliekame ze sa ide kupat, tak je nazhavena, rehoce sa a kope nozickami 😀

lenadka
19. mar 2008

susik nasa neviem preco ale tu koliku mala vecer vzdy 😝 tak si vzdy hodinu poplakala,a ked uz od pol roka kolika nebola bola pred kupanim trosku mrzuta-podla toho ako bola unavena, kupanie veselo ako tvoja a po kupani hotovo-mali se vecernu sou, proste objaja sklesnuty vycerpany na gauci a ona pomezi nas sa kotulala , lozila, plazila, rehnila a rozpravala si aj do desiatej 😅 😀 a ked vedela stat tak najradsej olupovala zo steny omietku a cosi nam rozpravala mimozemskou recou 😀 😀 😀

susik77
19. mar 2008

lenadka: my sme boli z nasej malej prve 4 mersiace uplne mrtvi 😎 ale na druhej strane som citala, ze tieto deti, co tak malo spia sa rychlejsie vyvijaju-pretoze maju vela podnetov...na malu to plati...tak si hovorim, ze to aspon za to stalo, ze som sa nevyspala 😎

lenadka
19. mar 2008

susik neboj mozno sa aj vasa tak otoci ako nasa v spani, teraz nie je problem, ked nespi si to ale poriadne vynahradza 😀 😝

susik77
19. mar 2008

nasa uz spi celkom dobre...ja sa snazim od 3.mesiaca ju uspavat aj cez den...zhruba do 4.mes. to bol des ale teraz si aj obed stihnem navarit ked spi 😀 😎

emjee
14. jan 2009

casy30 • 1d • Dnes o 19:20
kočky, ak máte niektorá problém, ktormuj sa hovorí večerný nekľud, napíšte mi čo robíte....nepomáha nosenie, hranie....skrátka nič nič nič....hodinu pred kúpaním iba plače až sa zajakáva.....už som zúfalá...

lulia • 2d, 477tt • Dnes o 19:29
Ahoj.ja mam taky isty problem nas to chyta o 22:00,maly je nekludny len sa kruti,mava aj bolesti bruska.tiez nic nepomaha.tiez som uz zufala neviem co robit.my chodime spavat rano o 6.

casy30 • 1d • Dnes o 19:38
lulia, to jebrušenko..to sme mávali aj my prvé 3 mesiace....treba to len prežiť....ale tento večerný nekľud, to je ešte strašnejšie, lebo viem, že ho nič nebolí..skrátka, každý večer hodinu pred kúpaním máme neskutočné peklo. akonáhle prídeme do kúpelky, a vyzlečieme ho, úsmev na tvári.....nechápem to

saska.t • 1d • Dnes o 20:01
najskor zacinaju zubky a zrejme kupanie ma rad tak sa tesi, zrejme nanho aj dolieha unava z celeho dna, tiez sme to mali ...
to kupes kazdy den?

casy30 • 1d • Dnes o 20:05
saska.t., aninie kúpem, ale každý večer je vo vode.kvoli režimu. drhnem ho tak 3 x do tyždňa..inak salen pohrajka vo vodičke saska a čo si s Ellinkou robila pri takýchto stavoch?

danielitas • 1d • Dnes o 20:06
ahojte, tak my sme tým takisto prešli, znormalizovalo sa to az casom.Celú noc sme spali asi po 15 monút a potom neuveriteľný plač, nezaberalo nič a to naozaj nič...ja som dostávala komatický spánok..museli sme sa striedať, manžel ja a moja mamka, ale zvládli sme to akosi. Dnes máme 7 mesiacov, nie je to 100% ale je to uz ovela lepsie,predtym nas trapilo brusko a teraz to su zubky...

ZNACKA:VYDRZAT

casy30 • 1d • Dnes o 20:16
ja si nemyslí, že tosú zúbky, pretože noci pekne spinká....

centik • 1d • Dnes o 20:20
casy my sme to mali tiez, neviem kolko vtedy mala mesiacov, ale viem ze to neboli zubky ani brusko, proste zrazu vecer zacala plakat a nedala sa nicim utisit, trvalo tak pol hodinu- hodinu, ako kedy, my sme to volali vecerny hysak potom to preslo same od seba

mufo24 • 1d, 18tt • Dnes o 20:21
Skús ho zabaliť do jemnej deky aj s hlavičkou, tak aby mu vykúkala len tvárička. Mne keď malá vystrájala tak som ju takto zakuklila, asi sa cítila bezpečnejšie a bola kľudnejšia.

saska.t • 1d • Dnes o 20:23
casy - mozu to byt zubky nas to teraz tiez trapi a vidiet to hlavne navecer a pritom v noci krasne spinka. Toto co ty opisujes sme mali po 3 mes. nepomahalo absolutne nic nosenie na rukach, skakanie spievanie proste nic. Bolo to obdobie asi 2 tyzdnov a boli strasne ale naozaj treba len vydrzat, u nas sa stale opakuju dobre a horsie obdobia, tak uz som si zvykla ...

casy - rezim uz urcite mate vytvoreny takze staci kazdy 2-3 den kupat aby sa mu moc nevysusovala koza aj ked ju natries nikdy to nie je prirodzeny ochranny film ...

casy30 • 1d • Dnes o 20:24
centik, dufam, že to prejde... inak mám pezinok istý....čo ste vtedy s malou robili?

saska.t • 1d • Dnes o 20:24
centik - hej hej aj my sme to tak volali, vzdy ked sa blizil vecer, bolo mi zle z toho co ma caka

casy30 • 1d • Dnes o 20:27
vidím dámy, že asi každá si tým prešla tiež mám už okolo štvrtej krče v žalúdku

centik • 1d • Dnes o 20:30
Casy drzali sme ju na rukach, vacsinou manzel, potil sa pritom od zuifalstva teraz mi to uz je smiesne, alebo si ju tak polozil na nohy a natriasal nou, hlavne to chce klud, ber to uz ako taky denny ritual, a ked si nato zvyknes mozno to prejde aj same

casy30 • 1d • Dnes o 20:35
centik dakujem za utechu takjže nepomáha vlastne nič....to som chcela počuť, lebo už som si začínala myslieť, že som nemožná ženská, ktorá si nevie utíšiť svoje dieťa ale rozosmiala si ma takže to chce len pevné nervy...tuším si dám vždy okolo šiestej frťana

mufo24 • 1d, 18tt • Dnes o 20:41
Casy neboj, si normálna Mala si vidieť mňa s mužom ako sme s malou na striedačku hopsali na fitlopte

cherries • 1d • Dnes o 20:45
mufo poznam ale teraz uz je to v poho fitlopta dostala zabrat aj babysatka , ruky a tak podobne a ja kupem kazdy den lebo mali miluje vodu a ten dostane hysak ked sa nejde kupat uz to mam odskusane

mufo24 • 1d, 18tt • Dnes o 20:52
Však všetky tie fanty raz decká prejdú. Potom si zas vymyslia iné Vypľúvajú jedlo, ktoré si mu ty sláskou hodinu varila lebo je to sranda a teba môže aj šľak trafiť. Trhajú všetko čo sa trhať dá, vyhádžu ti skriňu príp. odpadkový kôš a sladko sa pri tom usmievajú...Ja tiež kúpem každý deň. Naša malá je ako kačka. Najradšej by vo vode aj spala

saska.t • 1d • Dnes o 21:15
casy - pevne nervy, naozaj tym asi kazdy prejde aj moj muz robil zo seba blbca aby ju ukludnil a nic , takych obdobi este bud !!!! Neboj si fajn mama a dokazes vsetko co chces, ale urcite veci proste nejdu a musia same pominut

aleela
7. mar 2010

Ahojte, posuvam tuto temu trosku dopredu.... Nas maly krasne zaspaval vecer okolo 19.00, po kupani.Lahli sme do postele, prsnik do ust a za 10 minut spal. POsledne dva tyzdne si uz idem z neho vlasy vytrhat. Inac mal akurat 3 mesiace. Vecer co vecer rovnaky cirkus. Nepomaha ani spanok okolo piatej-pol siestej, to ho uspavam pol hodinu aby spal 5 minut... Je unaveny ako kon, a spat nevladze.... Byval takyto nekludny uz aj ked bol malicky, ale nabehli sme na rezim, ze ho ukladam pocas dna vzdy kazdu 1-1.5 hodinu spat, pospi 40 minut a zase dookola, a tak sa ukludnil, pekne spinkal pocas dna, vecer bol unaveny tak akurat.... Teraz to ale nefunguje. Napriek tomu, ze pocas dna pravidelne spi, vecer vyvadza. Prosim vas, do kedy to bude trvat? DO akeho veku dietata trva takyto vecerny nepokoj? Dufam, ze napisete, ze to trva max. do 4. mesiaca 😀

robka
7. mar 2010

ahoj aleela, to by aj mna zaujimalo dokedy to bude trvat moj maly ma tiez tri mesiace a robi to iste cez den spi kazdu 1-1,5 hodinku a maximalne 40min a k veceru spi pred siestou asi 15 min a potom sa kupe o pol osmej lenze potom nasleduje neuveritelny hystericky plac asi 10 min nechce ani flasu ani nic... 😒uz ho nekupem kazdy den lebo som mala pocit ze ten kupel posobi na neho ako redbull...aj v noci spi ale vela sa mrvi a prevaluje skusala som ho dat do zavinovacky ale hned sa prebral a spustil plac...takze tak beriem to ako zle obdobie ktore dufam ze coskoro prejde 😀

bejkka
8. mar 2010

máme rovnaké skúsenosti s plačom po kúpeli, čo sa týka režimu: spánok - bdenie, upraví sa to samo po 4. mesiaci, ešte je skoro.Nnám na zúrivý plač pomhlo: okúpať, obliecť vziať na ruky a prechádzať sa po dome asi 15 min. a až tak dať jesť. Potom zaspal. My sme si bolesti brucha užili od 2 týždňov do 3,5 mes. Ešte dôležité: nekúpať s prázdnym žalúdkom.

halime
24. jún 2011

No tak na tuto temu by som mohla pisat....maly ma 7 tyzdnov a vecer po siestej sa tiez u nas zacina cirkus, my ho aj neechame pospinkat, aj sa naje ale do siedmej ked ideme kupat to uz robi taky randal ze mi je do placu, drape rucickami, kope nozkami, krici, reve, nemozno ho utisit. Poobede mi dlho spi, aj 3, 4 hodiny, niekedy potiahne aj do piatej, ale aj tak to nepomoze mu vydrzat do siedmej. Neviem ci mu zmena rezimu pomoze, moc nechcem aby vstaval o stvrtej, uz. Teraz je hore o siestej.

shakti9
8. nov 2011

no, halime, akoby som o nasej malej citala..... az na to, ze ona ma 4 mes. a zacala mi to robit tak dva tyzdne dozadu... tiez mi je luto ju budit poobede, a ani neviem, ci by to pomohlo, tiez nevydrzi do siedmej, dokonca uz o pol siedmej som ju ukladala, okrem toho mi to komplikuje krmenie - medzi piatou a siedmou je predsa kratky interval... uz som rozmyslala, ze o 17.00 jej dam len mensiu davku, nie do syta a potom pred spanim ju dokrmim tiez mensou davkou...hm...

paris3
8. nov 2011

Ahojte! Moja mala byva tiez casto vecer nekludna. Co je horsie, niektore dni je umrncana uz od obeda :( Neviem cim to je, nebola nikdy typicky kolikovy typ, len obcas ju trapia prdiky. Myslite, ze to je bolenim brucha? Je mi divne, ze by sa to zacalo az v 3 mesiacoch. Alebo ze by to boli zubky? Ma uz celkom svoj rezim, cez den sa ju snazim dostatocne davat spat, ale aj tak je uz s nou vecer na nevydrzanie. Niekedy ma super den a je vysmiata ako slniecko, ale to je len obcas. Co som odpozorovala, nam pomaha davat poobede casto spat, aj ked len na kratko. A vecer ked pri zaspavani place, tak jej pomaha obmedzenie pohybu (zavinut, alebo aspon chytim rucky do svojich, ak s nimi rozhadzuje). Zvycajne sa ukludni a rychlejsie zaspi, niekedy aj bez placu ;) Ked raz mala uplne hystericky plakala pri zaspavani, tak som ju vyzliekla a dala som si ju na hole telo. Velmi jej to pomohla a do dvoch minut spala 🙂 Tak aj to sa da vyskusat...

shakti9
9. nov 2011

...no, aj nam to s tymi ruckami niekedy pomaha, hra sa s mojimi rukami a niekedy ju to utisi uplne, niekedy len chvilku... ani my sme nemali nejake strasne koliky - poplakala, ale nie cele hodiny... ale teraz v 4 mesiacoch?... vcera vecer co zas robila..., a to som sa predtym pripravila 😒 tisko som sa jej prihovarala, hrali sme sa na zemi - spokojne mrncala, hrkutala, pomalu hudbu, kolisala som ju cestou do spalne... padla pol siedma - konec, akoby nou elektricky prud presiel a nic nepomahalo - ani fit lopta dokonca, ani v postielke, ani na rukach, nervozna a zlostna bola, mna uz prechadzala trpezlivost (potom mam az vycitky 😢 ), cele telo ma boli, co sa mi meta v naruci... som zvedava dnes...

simi555
27. júl 2013

http://www.uspavac.cz/vysavac.html#.UfOINI0vlrs
ak mate problem pri uspvani, alebo ukludneni babatka vrele oddporucam je to absolutne skvela vec, totiz pripomina to dietatku obdobie v brusku kedy poculo len vase srdiecko. Velmi to ukludnuje 🙂