Vyčerpané bábätko. Je to normálne?

u2jana
16. apr 2009

ahojte, mam 7mes dcerku, snazim sa jej zaviest nejaky rezim, takze som sa drzala tej knizky o zaspavani (teda len bez toho vyplakavania)... teda tam pisu, ze medzi dvoma dennymi spankami by mala byt aspon 3hod hore a pred vecernym spanim hore 4hod...
tak sme to uz tyzden skusali, ale mam pocit, ze je cim dalej, tym viac unavena... ona je v tomto take sidlo, kym ju bavime, tak vydrzi byt hore dlho, lenze vcera na nu pred kupanim dolahla taka unava, zacala strasne plackat, uplne sa az zadusala a mykala hlavickou - no bolo to strasne... tak sme ju rychlo obliekli do pyzamka a dali flasku s mliekom a az potom sa upokojila...
je to normalne? ten plac bol vcera fakt hrozny...

potapko
16. apr 2009

Ahoj u2jana, som sice zastanca tej knizky, ale ak mas pocit, ze ja malicka unavena, kludne ju nechaj spat aj tri krat. Nie vsetko plati pre vsetky deticky. Neboj, ak bude potrebovat uz len dva spanky, ona ti to velmi rychlo da najavo, lebo nebude chciet zaspat, alebo bude spinkat velmi kratucko. Ved pokial ti bez problemov zaspinka a vyhovuje ti rezim, tak sa drz podla seba a nie podla knizky. Z knizky cerpaj len to, co ti vyhovuje. Drzim ti palce a neboj, casom sa vsetko upravi. Ona je predsa este len malicka 😉

u2jana
autor
16. apr 2009

ja viem, ale ked jej su tri spanky vela... to spi len po 40min a musim ju dlho uspavat, takto sa mi to zdalo lepsie, ale ten vcerajsi plac ma uplne vydesil... az sa triasla chudiatko a pritom pred tym sme s nou boli vonku, potom si este polozila a ani sa mi nezdala taka unavena, len ako som ju zacala vyzliekat pred kupanim spustila ☹ ... a pritom sa kupe rada
ja som asi fakt nemozna, ked jej neviem spravit rezim ☹

skalnicka
16. apr 2009

u2janka, niektore deticky su apriori proti tvorbe rezimu, alebo to maju kazdy mesiac ine..nas maly raz spi dvakrat denne, potom trikrat denne, potom sa budi sestkrat za noc, inokedy prespi celu noc...a uprimne..akakolvek moja snaha to zmenit sa mi vypomstila mrzutostou mojho dietata. on od malicka je dost placlivy typ a este ho takto "znasilnovat" sa mi fakt neoplatilo...takze za par usmevov mi to stoji, ze to necham zcasti na neho...jedine, co ma od malinka jasne dane je..o 19.00(v letnom case 20.00)v postielke 😉

potapko
16. apr 2009

Niekedy su tie deticky nevyspytatelne. Moja mladsia ma rada svoj rezim, ale niekedy tiez je nejaka mimo. Stalo sa mi asi pred tyzdnom nieco podobne. V pohode spinkala, nijaka zmena a vecer pred kupanim a aj po kupani dost plakala. Nevedela som si to tiez vysvetlit, ale kedze to bolo len raz, tak som to neriesila. Vidim, ze je to tvoje prve dietatko. Tak ta chcem len ubezpecit, ze v ziadnom pripade nie si nemozna !!!! Chces malickej to najlepsie a neboj, ona to urcite citi. Mozno ju bolelo vtedy brusko, alebo proste len chcela spinkat. Ak ti bude vyhovovat rezim (mne to napriklad vyhovuje), tak to skusaj dalej. Ak sa ti bude vecerny plac casto opakovat, tak potom je Natalka presne take babatko, ako pise skalnicka a s tym asi nic nenarobis. Budete musiet najst kompromis. Ale vzdy je to o tom, ze to musi vyhovovat vam obom. Si dobra maminka a Natalka to vie, ale deticky niekedy skusaju, kde maju hranice, ktore im samozrejme musis urcit ty, aby mali svoju istotu. Dokazes to, neboj 😉

u2jana
autor
16. apr 2009

nam sa este nikdy nepodarilo prespat noc, ale to mi tak nak nevadi...pohopsam si s nou na fitlopte a spinka... ale cez ten den, by som jej rada uz zaviedla rezim, aj kvoli tomu uz papka prikmy a nechcem jej ich davat hala-bala...
napriklad teraz uz spi 2hodiny... vcera ledva po 40min...
asi je fakt na rezim mala alebo anarchistka 😒

potapko
16. apr 2009

Ale ona ti nebude vzdy spat rovnako. Mne vcera spala doobeda 40 min a poobede tak isto. A pritom zvykne doobeda potiahnut aj tri hodinky. Ja len skusam dodrziavat to, ze ju ukladam aj cez den plus minus v tom istom case. Samo, ze pol hodinka nehra rolu. Aj papat jej davam skoro rovnako. Takze, to jej kludne mozes dodrzat. Mala na rezim nie je (my ho mame rovnaky od 3 mesiacov), to skor bude tym, ze ho Natalka nechce. Ale za jeden dva dni sa ti to nepodari. Musis skusat aj dva tyzdne. Je to o pocitoch, takze sa skus riadit instinktom a samozrejme aj rozumom.

lucia31
16. apr 2009

...mozno sa teraz niekoho dotknem, ale preco preboha tu knihu nezakazu, ved je to najlepsia cesta k tomu, ako frustrovat seba, dietatko, cely jeho citovy vyvoj a tym mu vybudovat zaklad neskorsich chorob......a co tak nacuvat potrebam dietatka, hm?... tato kniha bola pisana zrejme pre "ubohe" prepracovane matky na zapade, ktore maju hadam vsetky vymozrnosti modernej techniky, ulahcujuce pracu v domacnosti, ale aj tak priserne malo casu na dieta....dieta nie je pokusny kralik, aby sa s nim mohlo takto experimentovat a vtesnavat ho do nejakych casovych intervalov....
u2jana, nie si nemozna, len sa vykasli na tu nemoznu knihu....my sme si zaviedli rezim tak, ze mame kazdodenne ritualy, teda, opakujuce sa cinnosti priblizne v rovnaku hodinu, aby dietatko vedelo, co bude nasledovat..robila som to ale nenasilne, jednoducho som ten rezim prisposobila Tamcinym potrebam.rano vstaneme, ranna hygiena, papanie, pohrame sa a spinkat na balkon, vstane, hrame sa, papame, ideme na prechadzku, obed, spinkat, v rovnaku hodinu, atd az do vecera, spinka trikrat denne a v noc celu...ziadna kniha k tomu nebola potrebna, skor, ci neskor si rezim vybuduje kazde mamicka s dietatkom, ale prirodzene, bez tramy, nasilne vytvoreny rezim prinesie len viac problemov ako pozitiv...

u2jana
autor
16. apr 2009

no my sme mali krasny rezim do 4mesiaca, to vedela aj pekne zaspinkavat sama... lenze potom chytila nejaky dojcensky strajk, a nechcela vobec papat, tak mi dr. poradila krmit ju v polospanku, takze som ju zacala uspavat na lopte potom sup flasu, aby aspon nieco spapala a odvtedy sa to pokazilo... co uz
inak vecerny spanok tiez mame v rovnakom case, okolo tej 19hod, vstava okolo 5hod - rada, by som ju posunula na neskor, ale fakt neviem ako... ten vcerajsi hrozny plac nechcem uz riskovat...

zuza.m
16. apr 2009

u2jana no niesi nemožna 😕
vytvor si režim podla seba alebo teda podla malej.ono tu knižku nemusiš kopirovat do podrobna.je to pisane v určitych prikladoch teda nejde jedno vyskušaj druhe.
a a potom ten plač mohol byt z toho že už bola rozospata a ked si ju vyrušila preto spustila.skus ju zabavat a nenechat jej chvilku na to že zisti že je unavena.neviem ako to napisat.skusim v priklade na mojom.
moj maly ked sa hra tak na spanok ani nemysli ale ked si snim sadnem neni zabava a začnu mu padat očka ostane nervozny bud začne velmi plakat (že chce spat)alebo mi zaspi aj v sede.no tym padom sadanie vylučim aby nedošlo k tomu pridriemnutiu a len sa snim hram maznam rozpravam.a hodiny ubežia,rychlo pripravim vanu aj snim a šup okupeme ešte nakrmime položim na postel a ožije 😅 chvilu sa pohrame a už sa tak vyčerpa že ojo ojo a spinka.
cez den spinka asi okolo 10 potom 14tej a ešte okolo 17tej-všetko zaleži od toho kolko trva jeho spanok .niekedy len polhodiny inokedy aj hodinu aj pol.nejako to neriešim je to polorežim ktory prisposobujem jeho potrebam.a odmena je usmievave babeno.

lilyk
16. apr 2009

u2jana,moj do 1 roka nevydrzal viac ako 3 hodiny hore pred nocnym spankom, spal takto asi od 8 do 12 mesiacov: cc 9:30 - 11:00, a potom od 16:30 do 17:30 a presne o 20:00 bol v postielke a bol unaveny,vzdy zaspal do 5 minut 😉 ja ososbne by som ju nedrzala tak dlho hore, ked vidis ze sa nedokaze prisposobit...asi by som pockala, mozno si to neskor posunie aj sama 😉 drzim palceky.

zuzin78
16. apr 2009

lucia31 suhlasim s tebou, ja som si len tak zo zvedavosti z tej knihy par stran precitala, a mala som dost. nechat vyplakat dietatko ☹ , s tou knihou nesuhlasim
aj my mame ritualy,ktorych sa drzime stale, a je dcerka spokojna. do 11 mesiaca nam cez den spala len 30minut jeden alebo max. dva krat za den,/ vacsinou len raz/v noci v pohode 2krat hore na papanie,/ este ju stale kojim / a teraz uz tyzden spinka na obed hodinu a pol az dve a spinkat ide okolo 20ej. sama sa vypyta, uz ju pozname a nam to aj naznacuje, zacne si suchat ocka, uska, pomrnkava.
drzkam palceky nech mame stale usmiate babatka
🙂

vejinka
16. apr 2009

dievcata ja niesom zastanca tej knizky ale vdaka knizke mi Erik pekne doobedu poobede krasne spinka sam v postielke..predtym som sa mohla na hlavu postavit a neslo to..potom som sa rozhodla skoncovat s uskriekanym dietatom a veru po par dnoch mi krasne sam zaspava...len dufam ze to teraz nezakriknem ja sa na tu knihu nemozem stazovat aj ked prve dni som plakala s nim..a nenechala som ho dlhsie revat ako tri minuty..vzdy som si to stopla a sla k nemu pohladkala dala cumel otocila nabok a dala pusu na celo...a toto som opakovala niekedy aj desat krat ale oplatilo sa ...takze by som to zhrnula asi takto: kazde dieta je indi-vindi na kazde plati nieco ine len treba najst co plati na vase dieta 😉

co sa tyka rezimu som celkom spokojna mame ho asi takyto: rano o siedmej vstavame o osmej kojim o deviatej kojim potom zaspi spi jeden az dve hodiny potom kojim o dnastej obed prikrm dokrmim mojim mliekom potom spi jeden az dve hodiny o druhej kojim a ideme von prideme o stvrtej a kojim o piatej kojim potom ide spinkat asi pol hodinu a o siestej na kasicku + cajik o osmej kupeme a po kupani kojim zaspi . noci su vselijake niekedy je kazdu hodinu hore a niekedy kazde dve v kazdom pripade je to tym ze kojim vytravi mu sakramensky rychlo ako cez den tak aj v noci. a vycerpany byva tesne pred spankom je zurivy a placlivy a presne ako pise zuzin robi veci aby nam dal najavo ze dost hrania je cas spat 😉

u2jana
autor
16. apr 2009

ahojte
tak mi uz zas spinkame... skusam ju davat spat po 2,5hod... ja som asi fakt sibnuta, ale to s tym rezimom jednoducho nechapem, ako sa to da vytvorit, ked raz spi 2hod a raz 40min... ako ju potom mozem ukladat spat v cca rovnakom case?

... a detto s prikrmami... dnes viac menej prespala hodinu, kedy papame, potom som do nej dostala asi 10lyziciek a zacala sa jedovat, tak som jej dala flasku... (mala som ju nechat hladnu az dokedy zvycajne papa mlieko?) takze zas anarchia 😒
ale to neva... hlavne, nech uz nikdy tak strasne neplace ako vcera

u2jana
autor
16. apr 2009

... nooo a spala 30min 😒

muffinka
16. apr 2009

Mne spinka mala od 20,30-06,30 v lete a od 19,30-07,00 v zime. Cez den som ju skusala davat aj inak spinkat, ale vratila som sa k trvalemu rezimu od 9,30-10,30 doobeda, od 13,00-15,00 na obed a podvecer ked je unavena a umrcana ju este davam spinkat tak na 20min okolo tej 17,30. To sa akurat tak zregeneruje, ze vydrzi v pohode do vecera. Je zbytocne ju udrziavat hore, lebo potom vecer place pred kupanim, pocas neho, aj pri papani a je hrozne vycerpana. No podotykam, ze v noci sa mi budi, ale dam jej dudlik a spinka dalej.

zuzin78
16. apr 2009

u2jana
podla mojho nazoru, netrap sa, ze ti zaspi, ked mala jest. nam takto dobre /dve hodinky/ spi len dva tyzdne, dovtedy len 20-30minut raz denne..... a ked bola malinke babatko, davala som ju spat po dvoch hodinach, ale po tyzdni som to zrusila. lebo iba obe sme boli nervozne . proste moja dcerka malo spi.....ale hlavne ze je zdrava.

shaga
16. apr 2009

u2jana netrap sa ja mam podobne dieta ked vidim, ze je unavena tak ide spat aj viac krat denne...doktorky som sa pytala ze je to ok .... bud rada mas kludne dieta
nasa ked bola malinka tak spavala stale den aj noc len papala ale ja som ju vylezala od 6tt poctivo

vejinka
16. apr 2009

no ja som po dnesnom prispevku vsetko zakrikla..a maly mi spal ranny spanok pol hoidnu a poobedny pol hodinu a vonku co bezne nespava zaspal..tym sa nam cely denny rezim pokazil a to doslovne lebo treti spanok sa nekonal ..doteraz este reve v postielke a ja stracam nervy 😠 vyberem ho a bdue nervny do kupania ktore bezne robim o osmej budem musiet posunut na siedmu 🙄

ditka1
16. apr 2009

baby a prosim vas kde ukladate vase deti spat cez den?tiez do postielky?alebo aj v obyvacke a tak alebo ci aj do kresla-my mame to kreslo hupacie vibracne-robim chybu ked nespi v postielke?len v noci tam buva a nemame rezim ziadny este lebo spinka a papa vselijako,stale neviem urobit v tom poriadok.Poradte mi ako napriklad ho mam ulozit cez den do postielky ked tam nechce byt od zaciatku nechcel v nej spavat ledva v noci ho tam viem dat aj to ked zaspi s nami v posteli ho potom prelozime. 😒

sloto
16. apr 2009

ditka u nas je to presne ako u vas 😀 mala si v postielke len v noci, cez den spi najviac v kociku, lebo som s nou velmi vela vonku. ale inak mi zaspi aj v obyvke, alebo aj v tom lehatku vibacnom. ja s zase myslim, ze to moc nevadi - aspon takto si uvedomuje mozno ze je den a moze byt rusnejsie a v noci je treba spat v posielke a je ticho. ale nezaspi vecer sama od seba v postielke. vacsinou j uspavam na posteli, alebo na fitlopte skacem a ju mam polozenu na vankusiku 🙂

zuzin78
17. apr 2009

didka. nasa spinkala do 5 mesiaca len v postielke, v kociku nechcela. a potom nastal yzom, v postielke spinka len cez den, a v noci v posteli s nami. prekladala som ju do postielky, ale vzdy sa zobudila. tak to uz teraz nerobim. mame velku postel, tak sa traja vyspime 🙂

zuza.m
17. apr 2009

u2jana ked ti zje 10lyžic.tak jej kludne možeš dat flašu ,ved ju hadam nenechaš hladnu.začni s režimom tak že si určiš len jeden taky čas.naprklad ja večer ,vždy v rovnaky čas neskor sa k tomu pridalo aj poobedne okolo 14tej.a teras si sam vyžiada o 10.či vstane o 9 alebo o 7.prikrm tiež davam okolo 10 ked je o 7 alebo 8,bud zje všetko alebo len trocha.tym padom už obed budeš mat presne na tu 13tu.tiež mi spi niekedy pol hodinu niekedy hodinu a pol.a potom to prisposobujem.napriklad teras je posunuty a mrnči že by spal tak nebudem čakat dop 14tej ale dam ho teras.aa o 14tej zas ked bude chcet.ked niee tak mu to posuniem.ale večer stale spat o 9tej.na minutu.vobec sa netrap režimom.

bubatinko
17. apr 2009

ditka moj do 4 mesiacov spaval cze den len v kociku a vecer musel tiez zaspat v kociku a potom som ho prelozila do postielky a potom ked sa mi uz nezmestil do vanicky od kocika som ho zacala uspavat v postielke vecer a teraz spinka aj cez den aj v noci len v postielke a ani neprotestuje sam sa mi tam uz akosi pyta spat 😀

ditka1
17. apr 2009

dakujem vam kocky za rady,tak nie som sama aspon...a ktovie ci to spanie v kresle robi dobre na chrbticu lebo tie babatka su tam take skrcene a v sklone 😒 mavam zly pocit z toho niekedy... 😒