Z ničoho nič veľa spí. Spia aj vaše deti tak dlho?

borkax
6. apr 2009

Ahojte, o tyzden mame 3 mesiace, prekonali sme žltačku, s ktorou sme mali veľké problémy, ale krvný obraz z 20.3. bol dobrý - neochudokrvňovali sme sa. Pred tyždňom sme dostali prvú vakcínu proti rotavírusu. Posledný týždeň malá postupne stále viac a viac spí, cez noc sa zobudí len raz, a včera spala od 19:00 do 24:00 a potom od 00:45 do 7:30, potom sa pytala spať o 9.00 a spala do 10:40, potom spala od 11:40 do 13:00, od 13:30 do 15:00, od 15:20 doteraz - do 16:20. Príde mi to hrozne veľa, horúčku ale nemá. Papá asi 8 minút cez deň, ale odstriekavam si stále viac mlieka /takže neviem či mám viac mlieka, alebo ona pije menej./ Spia tak veľa aj deti niektorých z vás? čím to môže byť. inak plače tak maximálne hodinku denne, aj to vacsinou vtedy ked chce uz spat a nemoze zaspat. ma prdiky, ale myslim ze ju brusko prestalo boliet tak casto ako kedysi...
vdaka za odpovede

paola.o1
6. apr 2009

ahoj, ja myslim ze to deti maju take obdobia, moj niekedy spi strasne vela, je schopny prechrapat aj tri dni takmer v kuse a niekedy nespi vobec. a po ockovani je vzdy taky otapeny. pokial mate dobre vysledky tak je vsetko ok. a niekedy to tak mame aj s jedlom, raz sa nevie dojest a inokedy je schopny tri dni nejest takmer nic...

pensadorcallisto
6. apr 2009

Borkax, my sme este prednedavnom tiez mali taketo dni... Niekedy sa proste stalo, ze maly mi takto prespal takmer cely den....Ku veceru som ho chcela nechat hore troska dlhsie, aby se nemali problemy v noci, ale o hodinu uz zacal plakat a bol unaveny... A takto mi spal od 17:00 do 07:00 rana s 3 hod. prestavkami na kojenie...
Myslim, ze keby mala mala chorobu, tak by spala dlho bez prestavky... Maly nam ochorel a takto v 2 mesiacoch spal v kuse 6 hodin...
A v noci uz dostal aj teploty...

tina_
6. apr 2009

dlhý spánok, resp. častejší a aj únava môžu byť prejavom chudokrvnosti- anémie...My máme tento problém teraz, maličká nám za mesiac nič nepribrala a aj viac spí, predtým bola ale celý deň hore, takže možno až teraz je to v "normále"...No a "pcháme" do nej železo...
Netreba sa možno zbytočne plašiť, ale na poradni sa treba opýtať, možno mu spravia krvné testy na vylúčenie anémie. tou ale trpí veľa bábätiek...

annag
7. apr 2009

borka, no spí ozaj dosť - to, že spí dosť dlho je v poriadku, len prestávky, kedy bdie sú pomerne krátke. Bude to zrejme len prechodné obdobie, ale napriek tomu, ak by takto spávala viac dní po sebe, tak sa skontaktuj s pediatričkou. Tinka má pravdu, že príčinou môže byť aj anémia, no píšeš, že testy boli nedávno v poriadku, môže to byť predzvesť nejakého ochorenia, virózy .