Zaklonená hlavička pri spaní na boku. Je to normálne?

martina46
27. feb 2008

Malá začala spať so zaklonenou hlavičkou a pri tom je akoby do luku. Ako keby na boku pásla koníčky. Je to normálne?

veverica
27. feb 2008

martinka aj moj maly to robi a ked som sa ho snazila otocit tak sa nakonie aj tak dal to tej polohy. Chystam sa na to opytat lekarky, ale ona mi na vsetko povie, ze je to normalne 😒 snad to tak naozaj bude.
Som zvedava na nazory inych mamiciek.

orisek1
27. feb 2008

ahoj holky, náš malý tak spává doteď, když leží na boku. JInak se vyvíjí naprosto normálně a je zdravý, tak doufám, že je to v pohodě. Doktorky jsem se na to ale neptala.

kiwuska
27. feb 2008

martinka, mam pocit, ze babatka ani inak nespia ked su naboku. myslim ze je to typicka poloha. skor taka dospelska je u babatiek nezvykla 🙂

zen
27. feb 2008

martinko, buď úplně v klidu. Tohle přesně bývý ta nejoblíbenější poloha na spaní. Můj syn mi tak spával snad ještě nedávno 😀 Opravdu se nemáš čeho obávat 😉

martina46
autor
27. feb 2008

tak ste ma ukludnili, dakujem vam 😉

yvka
27. feb 2008

Moja malinka tiež tak spinká, možno už tak spinkala v brušku 🙂 To je v pohode 🙂 🙂

monkula
27. feb 2008

martinka ,aj moja malá tak spí... Dokonca aj ten starší tak spí... 😀 😀 😀

eja28
27. feb 2008

aj moja mala (10mes.) tak spi, ak nespi na bruchu..

sylvar
27. feb 2008

naše malá tak taky spí,kolikrát je tak zalomená, až to nechápu 😕

veva1
27. feb 2008

aj nas tomko tak spi a pytala som sa aj dokiny a ta mi povedala ze to je prirodzena poloha dietatka. tocil sa aj pred nou. len pozor u tych mladsich ak je to stale do jednej strany tak ho treba polohovat na druhu. nas chcel byt stale do prava tak ho nanoc ukladam vzdy nalavo podopriem vankusom a cez den sa sam vzdy vytoci do prava este aj v kociku odkedy nie je naobliekany tak spi na boku v luku,usta otvorene 😀

rinuska
27. feb 2008

áno , aj moj malý tak spí 😀

jaduska
27. feb 2008

Naša staršia dcérka tiež takto spávala, keď bola bábo. Teraz má skoro 5 rokov a je v pohode... 😉

gandy
27. feb 2008

Naše malá taky tak spinkala, občas se tak i protáhla a řekla jsem to dr, poslal nás na neurologii a musíme cvičit vojtovu metodu, tím nechci říct že byste měli jít taky, ale projistotu bych to asi dr řekla... Budeš mít klid... 😲

neeve
27. feb 2008

Taky tak spíme 😵

macanet
27. feb 2008

Adélka tak spala dnes v noci , hlavu zakloněnou až běda 😉

ildik
27. feb 2008

je, diky za tohle tema, chtela jsem se zeptat priste doktora, jestli to neznaci nejakou vyvojovou vadu, a koukam, ze tak spi vsichni 🙂

zevina
27. feb 2008

holky, u staršího 7-8 měsíčního dítěte je vcelku normální, že usne v různé možné i nemožné pozici 😉 ale u malého miminka jako má martina, bych byla opatrnější, protože záklon hlavičky (často v kombinaci se zvýšenou dráždivostí) je problém který se často musí řešit právě s pomocí vojtové metody...
takže jako píše gandy, určitě bych na to upozornila pediatra, možná že vás pošle i k neurologovi, aby vyšetřil jestli je to v pořádku, nebo už se jedná o záklon hlavičky jako diagnózu (to samé platí pro pasení koníčků, když mimi příliš zaklání hlavičku, maminka je pyšná, jak vysoko děťátko pase, ale pokud se nezvedá i s hrudníčkem a ramínkama, je to špatně)

zucha
27. feb 2008

aj moja tak obcas spi. Dala som si ju pozriet detskej lekarke, ta povedala, ze je v poriadku a potom pre istotu aj u ortopeda, ked sme boli na sone klbikov a ten mi potvrdil, ze je to ok, tak to uz neriesim. Ale ked ju niekedy vidim taku vykrutenu, tam.................no hroza. Ale ked jej je dobre, no tak nech tak spi. 🤐

martina46
autor
27. feb 2008

Určite to poviem doktorke a ak nás nepošle hneď niekam, v polovici marca máme kĺbiky, tak sa tam opýtam.

elize
27. feb 2008

náš drobec zakláňa hlávku keď leží na brušku. Nie je to vždy. Tiež to spomeniem na najbližšej poradni. Už si musím písať, na čo všetko sa chcem opýtať 😅

anatanka
27. feb 2008

Miriam to taky delala, ale ona mela celkove vyssi svalove napeti, jak jsem pak zjistila. Toto je jeden z priznaku, ale nutne to tak byt nemusi. Ted uz ji to preslo.

kukenzi
27. feb 2008

jeeee aka tema, super mi padla vhod. nas maly tak spi par dni, ze je prehnuty az do luku, ja som sa ho snazila napravit a nic, vzdy sa ohol naspat. som sa zlakla, ze co to ma znamenat, kedze doteraz som si takuto ohnutu polohu, ked lezal na boku nevsimla. ste ma potesili 😵 ale zajtra idem na neurologiu, tak sa skusim spytat a dam vediet. 😉

kukenzi
27. feb 2008

zevina si ma potesila, ze u 7-8mesacnych je to ok. lebo predtym spinkal na boku bez zaklonenej hlavicky 😉

vrtulka27
6. mar 2008

moja mala tak tiez spava 🙂 vyvrati hlavicku a spinka 🙂

lusil2005
6. mar 2008

moja mala tak spava odkedy spava na boku a na boku spava odkedy sa vie na ten bok obratit takze uz dost dlho a ani ma nenapadlo sa zamyslat ci to nieje chyba 😕

lencici
6. mar 2008

aj moja malicka tak spava ma 8 mesiacov a takto spinka uz asi mesiac.

eveen
6. mar 2008

aj nasa malinka tak spinkava, od mala, aj teraz tak spi, a je vzdy vselijako pokrutena 😀

jitka83
7. mar 2008

Ahoj, malej mi takhle spí taky. A včera večer mi pořád strkal hlavu mezi postýlku a síťku, kterou má jako zábranu. Máme totiž tu starou kovovou, ještě po nás. Ale je velká, tak má prostor a on se stejně narve do sítě a já se vždy bojím, že se mu hlavička odkrví. Vypadá jak pštros s hlavou v písku. 😅

tonicka
7. mar 2008

Ahojte. My spime tiez tak, je to v poriadku 😉 A spi tak vsade, ci na "letisku" alebo v postielke 😀

anjelik85
7. mar 2008

ahoj, aj naša malá tak spávala. ked mala 11 mesiacov, už tak prestala spávať. a nerobí to dodnes. má 17 mes. a nič sa jej nikdy nestalo. 😉