Zaklonená hlavička pri spaní na boku. Je to normálne?

martina46
27. feb 2008

Malá začala spať so zaklonenou hlavičkou a pri tom je akoby do luku. Ako keby na boku pásla koníčky. Je to normálne?

kubko
8. mar 2008

S malinkou cvicim Vojta na hlavicku a rehabilitacnej som hovorila, ze mi mala spava zaklonena a ona povedala, ze to je normalne.

zuuu
13. aug 2008

ahojky, jsem ráda, že jsem tu objevila toto téma... Já jsem teda ze spaní naší malé (teď 7m) v luku dost nervózní....taky jsme kvůli záklonu od 3m cvičili Vojtovku... V noci jí to ale zůstalo (občas háže luky i přes den) 😒 Ale otáčí se prý na bříško správně, dokonce už je na čtyřech...tak je snad v pohodě...jen si myslím, že spí neklidně...že jí ta poloha "budí". Tak doufám, že jí to brzy přejde 😉

gucz
13. aug 2008

ahoj aj moja malá spí takto vykrútená ako paragraf 🙂 , a cestuje po celej postieľke, ale keď to jej nevadí, tak to neriešim 😎

leninn
13. aug 2008

Gucz: přesně, spí jak paragraf a v noci ji lovím všude možně, na bříšku, s hožičkama mezi špruslema, úplně obráceně....šílenost, ale je spokojená 😉

deina
13. aug 2008

Aj nas zvykol byt ako paragraf, teraz je uz menej vykruteny. Obcas ano, ale teraz uz casto spi na brusku.

Ako to tym detom moze byt pohodlne? 😀

asitka
13. aug 2008

noo..naša malá sa vytáča do luku, keď je na boku...ale ako náhle zaspí...tak si telíčko zrovná...a hlavička ostane len kúsok zaklonená....ideme na neurologiu o dva týždne, tak sa spýtam...či je to ok...

babulik22
13. aug 2008

ahojte,pripajam sa aj moja mala spi jak paragraf a cestuje po celej postielke.neviem si predstavit ked bude v zime prikryta perinou.asi to vyriesim spacim vakom.

gucz
13. aug 2008

no ten spací vak budeme musieť kúpiť aj my. Už jeden mala minulú zimu, ale vzrástla z neho. Je to dobrá vec, oplatí sa zainvestovať

hubka
13. aug 2008

Ahojte tak ja som uz malemu dala vak, ato len kvoli tomu, ze deku si odkopaval a tiez zacal cestovat v postielke, ale iba cez den...v noci spi ok, prahadzuje sa z boka na bok.....ale hlavicku ma totlane vykrutenu, len ked zaspava, potom je to v norme 😀

lenulin
14. aug 2008

Ahojky náš malý taky pořád cestuje.Vak sice mám, ale zase když mu ho dám, tak nebude moct kopat nožkama a on si tím dost pomáhá od větrů.Někdy v noci prdí jak starý chlap 😀 Tak nevím jak to vyřeším asi ho víc obleču nebo je pořád odkopaný 🙂

miselin
14. aug 2008

Aj našamalá tak spinkáva, som sa normálne zlakla keď to urobila prvý krát, ale keď sa jej tak spinká dobre, tak nech si spinká, ale ja by som asi ani nevstala po takej polohe 😀 😀 😀

kuky8
14. aug 2008

ahojte, malý tiež spí, akoby niečo hľadal na strope 😀 Leží na boku, hlava totálne vyvrátená... a je mu tak dobre (aspoň myslím 🙂 )
Spací vak je u nás na okrasu, pretože cestuje po nociach v postieľke tak, že ten vak má na dva krát omotaný okolo nožičiek a potom je umrnčaný, lebo mu to vadí "v rozlete".
Ja fakt neviem, čo mu dám, keď bude chladnejšie...

nikuska123
14. aug 2008

Ahojky aj nasa mala takto spinka a vyzera, ze jej je tak dobre. Spacie vaky sme skusalitaktiez a ako pise kuky8, neviem si predstavit co budeme robit ked bude chladnejsie.

kraste
15. aug 2008

ahoj holky, taky se přidávám🙂 Moje malá taky spí se zakloněnou hlavičkou, dělají to skor všechny miminka. A pokud i přes den zakládnáí hlavičku na rukách... tak stačí často dávat do autosedačky a nebo nosit na rukách jak kdyby v klubíčku.ve vajíčku. Moc nám to pomohlo a sama doktorka mi to říkala. Ale prostě když spí tak hlavičku má zakloněnou.

tanicia
18. aug 2008

Aj nas maly tak spi uz asi mesiac. Viem, ze to sem nepatri, ale aj nas maly psik tak cely zivot spava 😝

bubba
18. aug 2008

my sme cvicili vojta a nam rehabilitacna hovorila prave opak ako spomina kubko • 1d • 8. mar 2008 o 02:44...tak ako to vlastne je?lebo ona z toho robila veru naozaj velku vedu 😖

mkr
18. aug 2008

malá takhle taky někdy spí, ale tak spím i já 🙂 nespí takhle pořád

kitty68
18. aug 2008

ja tak spim do ted 😕 ze by se mnou mati necvicila vojtu???

mala spala jako mala a ted uz spi normos

emjee
26. aug 2008

anavila • Dnes o 16:26
moja malicka spinka v noci tak, ze lezi na boku, hlavicku ohne totalne dozadu a tak spi. s prehntuym chrbatikom, je to normalne????dakujem

anavila • Dnes o 16:27 [
ma 7 mesiacov

kaskya • Dnes o 16:33
😉 Je to normálne. Môj má štyri a tiež má rád túto polohu

dididi30 • 2d • Dnes o 16:35
hm moj syn tak spaval do 2 mesiacov 😉 aj teraz sa mu sem tam stane, pohoda, su aj ine,,cudne,,polohy 😀

veronica1 • 1d • Dnes o 16:49
anavila - aj moja tak spava a nielen spava, aj ked lezi tak sa casto dava do takej polohy, ved ju musi krcok boliet. Tiez som uz nad tym premyslala,ze ci je to v poriadku 😖 tak nejake skusene maminy by mohli nieco o tom popisat a ukludnit nas ostatne.

mtsl • 2d • Dnes o 16:55
do dnes je to šimonova najobľúbenejšia poloha, myslím že je to celkom normálne. mohla som ho položiť akokoľvek vždy skončil v tej polohe 😀

vieruna • 1d, 33tt • Dnes o 17:00
Aj u nas bola tato poloha jednu dobu velmi popularna 😀 A potom zacal spavat ako jogin. Sedel a zaspal, cize telicko mu padlo dopredu a nohy ostali vystrete pred nim. V podstate s hlavou medzi kolenami 😝

asitka • 2d • Dnes o 18:54
anavila, veronica1...my dnes boli u neurologa...moja mala to tiež občas robieva..tak som sa presne na toto pýtala....povedal, že je to v pohode...a po zaspinkaní jej ju len mám napraviť... 😀

lendy1 • 1d • Dnes o 19:20
stejné téma:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

je to naprosto o.k. - spí tak snad všechny děti 😀

bubaczik • 4d • Dnes o 19:22
mne tak spia vsetky deti..a asi im to aj tak ostane.. 🙂

kachnik • 1d • Dnes o 19:50
I náš Filda tak spí...

bubba • 1d • Dnes o 19:55
my sme cvicili vojtovu metodu pre centralnu tonusovu poruchu a rhb sestra nas vzdy upozornovala ze to nie je dobre ze to treba polohovat,snazit sa ulozit ju tak,aby nemala hlavu zaklonenu.neviem ako je to v pripade zdravych deti ale hovorim,ze u nas to bol problem a dokonca bola rhb sestra nestastna ked tak spavala az do 1 roka.potom ked sme uvolnili svalstvo zacala spavat normalne

lendy1 • 1d • Dnes o 19:59
bubba, ano, u hepertonických nebo opistotonických dětí je to problém, ty by takto spát neměli, ale u dětí bez potíží je to opravdu o.k.

bubba • 1d • Dnes o 20:30
no,ved preto hovorim,ze v nasom pripade vobec som nechcela nikoho strasit,ale mozno ani nevedeia ze ich dieta ma takyto problem 😅 ja som to zistila v 2 mesiacoch teda tusila som to od narodenia kedze bola dcerka stale vytocena do jednej strany a na dvojmesacnej KO som to predniesla doktorke...

dara1
30. aug 2011

spíme také tak..

helenkasabinka
30. aug 2011

aj moj tak spava stale

mihaulka
31. aug 2011

MOje malá tak spí pořád, vlastně od té doby, co se umí převalit 😀 Nevidím v tom problém, vlastně jsem se nad tím nikdy nepozastavila.. 😀